Jump to content

Recommended Posts

Σκεφτομαι να ανεβω στις γιορτες,για μια βδομαδα σκι. Τη βδομάδα των Χριστουγέννων. Θα ανέβει κανεις που θελει να κλεισουμε δωματιο? Στο booking υπαρχουν καλες προσφορες ειδα..

  • Like 2

speedwave4_zps9328bfcd.png

"Δεν μου ταιριαζει εμε η κατεβασμενη σημαια,δεν μου ταιριαζει η υστατη προσπαθεια "

Sir Ernest Shackleton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Αν και πολύ νωρίς, σκεφτόμαστε να πάμε με τη γυναίκα μαζί για το τριήμερο της καθαρας Δευτέρας 27/2. Είναι η μοναδική ημερομηνία που θα μπορούμε να πάμε μαζί έστω και για 3 μέρες.

Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε εμπειρία από προηγούμενα έτη για τέλη Φλεβάρη , παίζει να έχει ικανοποιητικό χιόνι; βέβαια κάνεις δεν ξέρει πως θα είναι ο χειμώνας αλλά έστω μια προσωπική άποψη αν έχετε;

Εγώ πιστεύω ότι κάτι θα έχει αλλά έχω να πάω από το 2012.

Ευχαριστώ παιδιά!


IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Αν και πολύ νωρίς, σκεφτόμαστε να πάμε με τη γυναίκα μαζί για το τριήμερο της καθαρας Δευτέρας 27/2. Είναι η μοναδική ημερομηνία που θα μπορούμε να πάμε μαζί έστω και για 3 μέρες.

Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε εμπειρία από προηγούμενα έτη για τέλη Φλεβάρη , παίζει να έχει ικανοποιητικό χιόνι; βέβαια κάνεις δεν ξέρει πως θα είναι ο χειμώνας αλλά έστω μια προσωπική άποψη αν έχετε;

Εγώ πιστεύω ότι κάτι θα έχει αλλά έχω να πάω από το 2012.

Ευχαριστώ παιδιά!

Θα είναι τέλεια! Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε για εκείνη την περίοδο.

Ακόμη και χιόνι να μην έχει, που αποκλείεται, τα κανόνια θα κάνουν δουλεια!

Κλείσε στο Kempinski να το καραευχαριστηθείτε!

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν δεν έχει και τότε είμαστε να αλλάζουμε άθλημα!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

κι εγω αυτο σκεφτομαι παιδια, ξερω οτι εχει και τα κανονια και το 12 που ειχα παει εδω ειχε πετρες και εκει πηγαιναμε και εκτος ανετα. καλο χειμωνα να εχουμε!

ελπιζω να κανουμε και στην ελλαδα λιγο σκι φετος

  • Like 2

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα βρίσκομαι 4-7 Ιανουαρίου Μπάνσκο με την γυναίκα, όποιος θέλει παρέα ας μου στείλει μήνυμα.

Η γυναίκα κάνει snowboard, και λογικά 1-2 ώρες κάθε μέρα θα είναι με δάσκαλο...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουμε καμιά πληροφορία για το τι γίνεται πάνω?

Επήσης πότε ξεκινάει και αν υπάρχει skibus που να περναει απο λάρισα?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΑ μεχρι και στο χωριό. πιστευω μισαωρο και πενταποντο. δεν ξερουμε αν θα ανοιξει μολις μαθουμε θα ειδοποιησουμε. τα κανονια ριχνουν απο το πρωι

 

Στάλθηκε από το κινητό μου...

  • Like 6

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουμε καμιά πληροφορία για το τι γίνεται πάνω?

Επήσης πότε ξεκινάει και αν υπάρχει skibus που να περναει απο λάρισα?

Από Λάρισα έχει κάποια λεωφορεία ,που είναι για διήμερο κ πάρα πάνω μέρες για Bansko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραια θα μεινω συντονισμένος εδώ στο θέμα,

γενικά βασικά οτι λεοφορείο βγεί για οπουδήποτε..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο μπανσκο κατο (990 μ) εχει 10 ποντους ,τα κανόνια δουλεύουν ,το βράδι θα πατήσουν !!

Μπορει να ανοίξει την δευτερα ,αλλα μονο η αγγιρα (πίστα ulen)

Οταν ξερουν ποτε θα ανοιξουν ,θα με παρουν τηλ!!!!

Αντεεε ξεκιναμεεε

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ειμαστε σε σηχνη επαφή :) παντός το χιονοδρομικο μας μέλλον προβλέπεται λαμπρό :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο μπανσκο κατο (990 μ) εχει 10 ποντους ,τα κανόνια δουλεύουν ,το βράδι θα πατήσουν !!

Μπορει να ανοίξει την δευτερα ,αλλα μονο η αγγιρα (πίστα ulen)

Οταν ξερουν ποτε θα ανοιξουν ,θα με παρουν τηλ!!!!

Αντεεε ξεκιναμεεε

Αν με το χιονι που εριξε και αυτο που ριχνουν με τα κανονια, δεν ανοιξουν το ΣΚ με σοβαρες πιστες , θα ειναι πολυ μακακες......και το παμποροβο καραδοκει :-))

 

ΥΓ πεπε με το τσεπελαρε, τι γινετε; το σιτε τους δεν δουλευει.....φαληρισανε; θα δουλεψει φετος;

Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εμείς εδώ αυτό συζητάμε Γρηγόρη. Δεν έχουν λόγο να μην ανοίξουν το σκ


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις μάθαμε σε αποκλειστικότητα ότι:

 

Ανοίγει το Bansko Σάββατο 3/12/2016, οπότε και Κυριακή θα είναι ανοιχτό.

 

Κερώστε :D

 

Για τι λιφτ κτλ θα είναι ανοιχτά μείνετε συντονισμένοι

  • Like 5

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε πλήρη λειτουργία δεν θα είναι σίγουρα. Κανείς δεν ξέρει ακόμα ποια λιφτ θα ανοίξουν.

 

Αξιζει να ανέβω η να περιμένω μέχρι το επόμενο σκ?

Εξαρτάται τι κάψες έχει ο καθένας :D

  • Like 1

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά σκεφτόμαστε να ανέβουμε 6 με 10 Γενάρη επάνω , το ΣΚ των Φώτων . Έχω βρει ένα ξενοδοχείο (hotel tofana) που όπως λέει ειναι 50 μέτρα απο το mid station της γόνδολας όποτε θα μπορούμε να παίρνουμε τη γόνδολα κατευθείαν το πρωί απο το mid station χωρίς τις αναμονές της βάσης . Μην ξεχνάμε ότι θα ειναι τριήμερο καλό.

Πως σας ακούγεται όσοι ξέρετε το μέρος; Αξίζει; Ή θα ανεβαίνει η γόνδολα γεμάτη και άντε να βρεις τρύπα να μπεις για επανω;

Πείτε καμμία ιδέα. Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Μάλλον έχεις καταλάβει λάθος
    • Τι κάνουν όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου εκτός από τα Ελληνικά? Ονομάζεται ski bus
    • Πόσο εύκολο είναι να φτιάξεις "μύθους" για το σκι στην Ελλάδα. Ακόμα και πρώην και νυν πρόεδροι του Συλλόγου μας τους συντηρούν με το δίκιο τους. Ακόμα κα ο Λάππας ξεχνά ότι 39 στους 40 τελεταίους Απριλίους χιονίζει στον Παρνασσό!!!!! Και οι δύο Πρόεδροι του ΣΤΧ έχετε δίκιο σε αυτό που γράφετε αλλά επειδή δεν γράφετε την πλήρη πρόταση το συμπέρασμα είναι τελείως λάθος. Η αλήθεια για το σκι στον Παρνασσό είναι όπως τα γράφω Αυτό είναι τελείως γενικό και ισχύει για τους...ταβερνιάρηδες, σαλεδάρχες, μπαρόβιους κλπ Το τους δεν υπάρχει, είναι αφηρημένη έννοια χαμένη στις δαιδαλώδεις διαδικασίες του Ελληνικού κράτους. Υπογράφω ότι δεν έχει υπάρξει καμία συζήτηση ούτε απόφαση που να έβγαλε πόρισμα "φέτος μας νοιάζει μόνο να έχουμε επισκέπτες" στο Υπουργείου Τουρισμού, στο Υπερταμείο, στα ΕΤΑΔ και στις εγκαταστάσεις του ΧΚΠ. Η κατάσταση είναι: δεν έχουμε ιδέα τι είναι το καλό σκι και τι θέλουμε να γίνει ο Παρνασσός και πως να δουλέψει, μη μας κράξουν τα κανάλια, ας κονομήσουμε ότι μπορούμε όσοι μπορούμε, ας μπαίνει ο μισθός, μη σκοτωθεί κανένας. Φυσικά μέσα σε αυτό το χάος κάποιοι έχουν τρόπο και όρεξη να κάνουν κάτι καλό για το σκι προσπαθούν. Όμως δεν υπάρχει καμία ουσιαστική επικοινωνία μεταξύ Υπουργείου Τουρισμού, Υπερταμείου, ΕΤΑΔ και εγκαταστάσεων ΧΚΠ. Κανένας αρμόδιος δεν ξέρει πχ ότι ο λιφτιέρης ζητάει μια πολύ σημαντική βίδα. -Μα δεν μπορεί να είναι τόσο χαζό το σύστημα ΕΤΑΔ να αφήσουν κλειστό τον Ηρακλή για τόσο λίγα λεφτά? ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ -Μα δεν μπορεί να είναι τόσο χαζό το σύστημα ΕΤΑΔ να μας γράφει "όλοι οι αναβατήρες θα λειτουργούν κάθε μέρα"? ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ  
    • Όταν οι άνθρωποι έχουν πρόγραμμα και βλέπουν το μέλλον 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Phoebus
      Phoebus
      (56 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,317
    • Total Posts
      460,831
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,661
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    TommyFrask
    Joined
×
×
  • Create New...