Jump to content
ALCATRAZ

Χ.κ. Καλαβρύτων 2018-19

Recommended Posts

XKK-Banner-Etisia-Prosforas-2018-19.jpg

 

Ανακοινώθηκε η προσφορά για την ετήσια κάρτα της νέας σαιζόν.

Περισσότερα εδώ: https://www.kalavrita-ski.gr/karta-xionodromias-2018-19/

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτοιμος! Με την ελπίδα για έναν καλύτερο χειμώνα κ όχι κλείσιμο 25 Μαρτίου...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Και μετα γκρινιαζετε γιατι μας γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια......................

 

ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ!!!!!!!!!!!!!!! Αντιδραστε και μια φορα!!!!!!!!

 

Οχι πια προβατα!!!!!!!!!!

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτοιμος! Με την ελπίδα για έναν καλύτερο χειμώνα κ όχι κλείσιμο 25 Μαρτίου...

 

Ύπαρχει κάποιος που το πιστεύει πραγματικά ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Και μετα γκρινιαζετε γιατι μας γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια......................

 

ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ!!!!!!!!!!!!!!! Αντιδραστε και μια φορα!!!!!!!!

 

Οχι πια προβατα!!!!!!!!!!

Δηλαδή αν κάποιος μένει κοντά στα Καλάβρυτα και δεν έχει το χρόνο ή το χρήμα να πάει κάπου αλλού ή στο εξωτερικό, θα "τους δείξει" με το να μην κάνει σκι; Ή θα τους δείξει πληρώνοντας περισσότερα σε μονοήμερες κάρτες από το αν αγόραζε την πολυήμερη των Καλαβρύτων με 165;

 

Αν κάποιος μπορεί με 165 ευρώ να κάνει 20 σκι τον χρόνο πραγματικά τον ζηλευω. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει κάθε δικαίωμα να ελπίζει, ή να πιέζει μέσω του Φόρουμ και του συλλόγου μας για μία σεζόν με καλή διάρκεια εφόσον φυσικά υπάρχει επαρκεια χιονιού.

  • Like 9

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή αν κάποιος μένει κοντά στα Καλάβρυτα και δεν έχει το χρόνο ή το χρήμα να πάει κάπου αλλού ή στο εξωτερικό, θα "τους δείξει" με το να μην κάνει σκι; Ή θα τους δείξει πληρώνοντας περισσότερα σε μονοήμερες κάρτες από το αν αγόραζε την πολυήμερη των Καλαβρύτων με 165;

 

Αν κάποιος μπορεί με 165 ευρώ να κάνει 20 σκι τον χρόνο πραγματικά τον ζηλευω. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν έχει κάθε δικαίωμα να ελπίζει, ή να πιέζει μέσω του Φόρουμ και του συλλόγου μας για μία σεζόν με καλή διάρκεια εφόσον φυσικά υπάρχει επαρκεια χιονιού.

 

Ο Καθενας κανει τις επιλογες του Χρηστο. Μην γκρινιαζουμε ομως καθε χρονο μετα.


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ο Καθενας κανει τις επιλογες του Χρηστο. Μην γκρινιαζουμε ομως καθε χρονο μετα.

Φυσικά και πρέπει να γκρινιάζει. Και πρέπει να γκρινιάζει εδώ. Για αυτό τον φτιάξαμε τον σύλλογο.

  • Like 5

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω η κάρτα πόσο καιρό κάνει να έλθει; Έχουν περάσει 10 μέρες από την εξώφλησή της και ακόμα δεν την έχω δει....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέρσυ αν θυμάμαι καλά είχαν ξεκινήσει να τις στέλνουν από μέσα Οκτωβρίου και μετά. Νομίζω ολοκληρώνουν πρώτα όλες τις προσφορές (ατομικές, οικογενειακές κλπ) και μετά ξεκινούν τις αποστολές.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέρσυ αν θυμάμαι καλά είχαν ξεκινήσει να τις στέλνουν από μέσα Οκτωβρίου και μετά. Νομίζω ολοκληρώνουν πρώτα όλες τις προσφορές (ατομικές, οικογενειακές κλπ) και μετά ξεκινούν τις αποστολές.

Α οκ ευχαριστώ. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω και νόμιζα ότι τις στέλνουν αμέσως. Έχουμε καιρό λοιπόν....

Share this post


Link to post
Share on other sites

περυσι ειδα πολλα ατομα που περιμεναν καποιον να κατεβει για να παρουν τη καρτα του για να πανε για σκι ..εκει γυρω τις 12.30 με 1300 που φευγουν οι πρωτοι....το εχω κανει και γω γιατι αν

 

ανεβω στις13.00 η τιμη της μισης ειναι κοντα στο ολοκληρο οποτε αξιζει να περιμενω.

 

λετε τωρα με τη ετησια να λιγοστεψουν ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

περυσι ειδα πολλα ατομα που περιμεναν καποιον να κατεβει για να παρουν τη καρτα του για να πανε για σκι ..εκει γυρω τις 12.30 με 1300 που φευγουν οι πρωτοι....το εχω κανει και γω γιατι αν

 

ανεβω στις13.00 η τιμη της μισης ειναι κοντα στο ολοκληρο οποτε αξιζει να περιμενω.

 

λετε τωρα με τη ετησια να λιγοστεψουν ???

Σε αυτό το σημείο νομίζω δέον να σημειωθεί ότι ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας που άλλωστε διαθέτει το χώρο για την ανταλλαγή απόψεων, κατ' ουδένα τρόπο δεν συναινεί με τέτοιες πρακτικές που αντίκεινται στους όρους χρήσης του εισιτηρίου...

  • Like 11

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σιγα μη ξεκινησω η ωρα 11:30 12:00 να ανεβω στο Χ/Κ και να στησω καραουλι να ζητησω την καρτα του αλλου για να κανω 2 ωρες σκι κουτρα...

Κι επειδη ολοι τον κ#λο μας κοιταμε,εγω τον θελω περιφανο και αξιοπρεπη,ή μπορω να παω για σκι ή δεν μπορω ...το θεωρω πολυ ξεφτιλα να ζητιανεψω καρτα και να συμβαλω στην μη σωστη χρηση της προσωπικης καρτας που αυτη η κινηση βλαπτει την λειτουργια του χ/κ που μου χαριζει αυτες τις ευχριστες στιγμες απολαυσης του σπορ που αγαπω.

  • Like 5

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο νομίζω δέον να σημειωθεί ότι ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας που άλλωστε διαθέτει το χώρο για την ανταλλαγή απόψεων, κατ' ουδένα τρόπο δεν συναινεί με τέτοιες πρακτικές που αντίκεινται στους όρους χρήσης του εισιτηρίου...

 

Εγώ δεν πιστεύω ότι γίνονται αυτά τα πράγματα... :innocent:

  • Like 7

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σιγα μη ξεκινησω η ωρα 11:30 12:00 να ανεβω στο Χ/Κ και να στησω καραουλι να ζητησω την καρτα του αλλου για να κανω 2 ωρες σκι κουτρα...

Κι επειδη ολοι τον κ#λο μας κοιταμε,εγω τον θελω περιφανο και αξιοπρεπη,ή μπορω να παω για σκι ή δεν μπορω ...το θεωρω πολυ ξεφτιλα να ζητιανεψω καρτα και να συμβαλω στην μη σωστη χρηση της προσωπικης καρτας που αυτη η κινηση βλαπτει την λειτουργια του χ/κ που μου χαριζει αυτες τις ευχριστες στιγμες απολαυσης του σπορ που αγαπω.

 

Συμφωνω. Το ΣΚΙ ειναι ακριβο σπορ. Αν δεν μπορειτε να το υποστηριξετε αλλαξτε αθλημα........


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρηστο αν θελέις να τη δωσεις θα τη δωσεις .....αλλωστε αν δεις πεταμενες ειναι οι καρτες μετα οταν φευγεις σωρο στο παρκινγκ

 

γιατι ο αλλος να μην τη παρει αφου δεν εχει τη δυνατοτητα να πληρωσει και ας κανει λιγοτερο...

 

εδω περυσι τη μια φορα που πηγα μπουφαν αλλαζαν μερικοι γιατι ειχαν ανεβει με τα ποδια επανω....

 

στον ηλεκτρικο εδιναν χερι χερι εισητηρια που ηταν και 60 λετπα αξιας και δω που ειναι 25+ τι λες δε γινεται??

 

Σε αυτό το σημείο νομίζω δέον να σημειωθεί ότι ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας που άλλωστε διαθέτει το χώρο για την ανταλλαγή απόψεων, κατ' ουδένα τρόπο δεν συναινεί με τέτοιες πρακτικές που αντίκεινται στους όρους χρήσης του εισιτηρίου...

δε ειπα να συναινεσει ο Συλλογος, απλα ειπα τι ειδα οχι μονο περυσι αλλα και αλλες χρονιες ....ωμη πραγματικοτητα, πενια τεχνας κατεργαζεται...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρηστο αν θελέις να τη δωσεις θα τη δωσεις .....αλλωστε αν δεις πεταμενες ειναι οι καρτες μετα οταν φευγεις σωρο στο παρκινγκ

 

γιατι ο αλλος να μην τη παρει αφου δεν εχει τη δυνατοτητα να πληρωσει και ας κανει λιγοτερο...

 

εδω περυσι τη μια φορα που πηγα μπουφαν αλλαζαν μερικοι γιατι ειχαν ανεβει με τα ποδια επανω....

 

στον ηλεκτρικο εδιναν χερι χερι εισητηρια που ηταν και 60 λετπα αξιας και δω που ειναι 25+ τι λες δε γινεται??

 

δε ειπα να συναινεσει ο Συλλογος, απλα ειπα τι ειδα οχι μονο περυσι αλλα και αλλες χρονιες ....ωμη πραγματικοτητα, πενια τεχνας κατεργαζεται...

 

Σιγουρα γίνεται αυτό που λές , ολοι μας το εχουμε δεί.

Αλλά ακομα πιο σίγουρο είναι οτι όλοι μας πρέπει να το καταδικάσουμε αν θέλουμε το χιονοδρομικό να συνεχίσει να λειτουργεί !

Edited by gatz
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φυσικά να μην έχουμε απορίες γιατί πτώχευσε αυτή η χώρα (και σε πολύ μικρότερη σημασία γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε σωστό χιονοδρομικό).

  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από όσο ξέρω πάντως οι εργαζόμενοι εκεί που τσεκάρουν τις κάρτες σε βάζουν να την περάσεις σπο σημείο που δεν βγαίνει.

χρηστο καλώς η κακώς παντα βρίσκεις το τροπο...
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ας γινει ποιο προσιτο οχι μονο αυτο, αλλα και οι αλλοι απεναντι

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Πενία τέχνας κατεργάζεται" λέει κάποιος εξαπατώντας για να κάνει σκι, επειδή του φαίνεται ακριβό το ποσό;

 

Νομίζω ο φίλος παραπάνω απλά έκανε λάθος διατύπωση με την εν λόγω παροιμία.

 

Αλλιώς το έχουμε τερματίσει νομίζω.

 

Α, και μη το ισοπεδώνουμε συγκρίνοντάς το με τις μετακινήσεις με ΜΜΜ. Αυτές είναι όντως ανάγκη. Όχι ότι αυτό βέβαια δικαιολογεί την λαθραία μετακίνηση ή την παραχώρηση εισιτηρίου...

 

Κάπου στο δρόμο έχουμε αφήσει πίσω τη κοινή λογική και την αξιοπρέπεια μας μου φαίνεται.

  • Like 10

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν εχεις δουλεια ειναι πολυ διαφορετικοτερα τα πραγματα ..αν ειναι ακριβο η οχι με τα δεδομενα τα σημερινα ,ναι ειναι πολυ ακριβο

 

εσυ εισαι καινουργιος στο συγκεκριμενο χιονοδρομικο που εγω επισκεπτομαι απο τη μερα που ανοιξε και εχω τη δικη μου αποψη οπως και καμποσοι αλλοι που ειμαστε τριγυρω

 

το σχετικο που ανεφερα εσυ μεταφρασε το οπως θελεις αλλα δεν ειναι παροιμια αλλα σοφη κουβεντα απο π.χ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η φτώχεια υποχρεώνει τον άνθρωπο να επινοεί τρόπους για την αντιμετώπισή της

Και φυσικά δεν είναι παροιμία ,#Πενία τέχνας κατεργάζεται ,Θεόκριτος ποιητής # Αλλά το να κάνει κάποιος παγαποντια δεν επινοεί τρόπο αντιμετώπιση της είναι απατεωνιά.... μικρή ..... την έχω ακούσει από εφήβους ....πολλα τους συγχωρώ .....

Που για να συμπληρώσουν το χατζιλίκι τους θα σου πουλήσουν την κάρτα της μάνας τους που ανυποψίαστη νομίζει ότι είναι κάτοχος κάρτας αλά την άφησε αφηρημένη κάπου με πρόσβαση απο τον Κανακάρη ... οι κοπέλια δεν επιδίδεται σε αυτό το spor από όσα γνωρίζω .....

Όλα τα spor είναι ακριβά ίσος μόνο το να κλοτσάω την μπάλα στην αλάνα αλά που να βρεθεί αλάνα .

Edited by vaggelis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...