Jump to content
Sign in to follow this  
makalu

ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ SNOWCLUB ΟΤΑΝ:

Recommended Posts

Nα παμε λιγο παραπερα το ‘σοφο’ ερωτημα αλλου thread κ να κανουμε μια ερευνα στις οποιες ενδειξεις υπαρχουν oτι ειμαστε εθισμενοι συγκεκριμενα στο snowclub

 

Πχ.

1 )…οταν προσεχεις το συντακτικο κ τη γραμματικη περισσοτερο απ’ ότι στη πτυχιακη σου στο πανεπιστημιο.

2 )…οταν πηγαινεις στο γραφειο σου –κατα τη διαρκεια της αδειας σου- απλα για να τσεκαρεις τα νεα δημοσιευματα, μή εχοντας pc στο σπιτι.

3 )…οταν επηρεαζεται εμφανως η επαγγελματικη σου αποδοση, λογω του χρονου που αφιερωνεις στο φορουμ.

4 )…οταν μετα απο μερικες ‘κακες’ σου δημοσιευσεις, νιωθεις την αναγκη να ‘επιστρεψεις’ με κατι δυνατό!

5 )…οταν το φορουμ σου δημιουργει δυσκολιες…υπνου.

6 )…οταν παιρνεις αδεια απο το γραφειο για να κατσεις μια ολοκληρη μερα σπιτι να κανεις browsing ολα τα νεα δημοσιευματα.

7 )…οταν οι φιλοι κ γνωστοι σου, σε φωναζουν με το nickname σου.

8 )…οταν η/ο γυναικα/αντρας σου υποψιαζεται οτι παρακολουθεις ακαταλληλα site στο ιντερνετ κ εσυ ολο αθωοτητα ασχολεισαι με τις (ανυπαρκτες) επενδυσεις στα Καλαβρυτα (αν βεβαια δει τις κιλοτες του πανιου, αντε να αποδειξεις οτι δε πεταει ο γαιδαρος!).

9 )…οταν μπαινεις πρωι-πρωι στο φορουμ, οσο ο/η άλλος κοιμαται, ωστε να μη σου κανει την παραπανω ερωτηση.

10 )...oταν o κοσμος σου στελνει pm, επειδη γνωριζει οτι θα το τσεκαρεις πριν απο το e-mail σου.

11 )…οταν διαβαζοντας τα παραπανω, σου εχουν συμβει τουλαχιστον τα μισά.

 

…και αλλα πολλά… :)

 

Οκ, ηρθε η ωρα: Γεια σας, με λενε Κωστή και ειμαι snowclubholic! :roll: :oops:

 

ΕΣΥ :?:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 )…οταν η/ο γυναικα/αντρας σου υποψιαζεται οτι παρακολουθεις ακαταλληλα site στο ιντερνετ κ εσυ ολο αθωοτητα ασχολεισαι με τις (ανυπαρκτες) επενδυσεις στα Καλαβρυτα (αν βεβαια δει τις κιλοτες του πανιου, αντε να αποδειξεις οτι δε πεταει ο γαιδαρος!).  

 

:):):evil::evil::D:D

Θεός ο Mak :!:

 

Λοιπόν αν και ο Κωστής έγραψε τα περισσότερα ας δω τι στο καλό μπορώ να συμπληρώσω: (κρατάω την αρίθμηση του Κωστή)

 

12) Όταν προσπαθείς να τοποθετείς 85 smileys και 100 LOL ώστε να μην παρεξηγηθούν τα γραφόμενά σου

13) Όταν αντί να διαβάζεις μαθήματα για την εξεταστική, κάθεσαι και χαζολογείς στο φόρουμ, φτιάχνεις κιλότες και σώβρακα για να κάνεις χαβαλέ και στο τέλος εκεί που χρωστάς 2 μαθήματα για πτυχίο, θα καταλήξεις να τα πάρεις Ιούνη.

14) Όταν (και καλά λόγω εξεταστικής αλλά περισσότερο λόγω βαρεμάρας περιόδου) τα έχεις φορτώσει όλα στο κόκορα (δραστηριότητες γυμναστήρια κλπ) και βγαίνεις έξω από το σπίτι σου για 2 λόγους: για να δεις τη κοπέλα σου ή για να πας για ποτό/καφέ/φαγητό με Snowclubites

15) Όταν Σάββατο απόγευμα/βράδυ αντί να πας με την κοπέλα σου κάπου, πας στη Γ.Σ. του συλλόγου (και το θεωρείς και απόλυτα φυσιολογικό & προτεραιότητα)

16) Όταν αφιερώνεις την πρώτη μέρα μετά τις διακοπές σου να διαβάσεις τις 100 δημοσιεύσεις που μαζεύτηκαν στο φόρουμ τις 7 μέρες που εσύ ήσουν σε ένα νησί (και δεν βρήκες internet cafe)

17) Όταν οι Snowclubites στο MSN είναι 3 φορές περισσότεροι από τους άλλους φίλους σου

18) Όταν έχεις αρχίσει και ονειρεύεσαι μέρες σκι με άλλους Snowclubites (το έχω πάθει) ή ονειρεύεσαι πως μέλη του προεδρείου (& συγκεκριμένα ο ΜΙΚ) σου κάνει το σωφέρ για να πας στο πανεπιστήμιο να γράψεις (και τελικά σε ρίχνει σε γκρεμό - δεν είναι πλάκα, το ονειρεύτηκα χθες βράδυ)

 

Γειά σας, με λένε Παναγιώτης (& τελικά όλοι με φωνάζουν Πάνιο ή Μπάνιε ή ΚΑΦΡΕ) και είμαι snowclubholic 8) :? :oops: :roll:

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οταν πάιρνει καποιος το κινητό σου και βρίσκει μέσα καμιά σαρανταριά αδιευκρήνιστες καταχωρήσεις του τύπου:

 

Μαντσκιερ

Αλκατραζ

Μακαλου

Μπανιο

Ζετο

Βατουκαντας

Σκι Βιλλ

Ιτ

Σαλτοφχ

Μεσσνερ

Αέρας

Κοστακιςκαλ

Κσουιφτ

Παραjohny

Μπουφαν μεγάλο

ΖΟΞ

ΣΣΓΚΡ

ΠΟΡΦΙΡΙΟΣ

Σνουσπιριτ

ΣΠ

Τσο ογιου

Κ 2

ΤΖΟΚΕΡ

Αεξον

Μακ

Τιλτ

Εχπρεσ

Δαθανας

Μετερο

Προτεουσνταιβερ

Στουμπαιτζορτζ

Επικεντρος

Γιαννηςβ

 

όλα σε άψογα ελληνικά και το καλύτερο:

 

ΑΡΙΣ........ ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΑΡΙΣ :)

 

Όταν έχεις αρχίσει και ονειρεύεσαι μέρες σκι με άλλους Snowclubites (το έχω πάθει) ή ονειρεύεσαι πως μέλη του προεδρείου (& συγκεκριμένα ο ΜΙΚ) σου κάνει το σωφέρ για να πας στο πανεπιστήμιο να γράψεις (και τελικά σε ρίχνει σε γκρεμό - δεν είναι πλάκα, το ονειρεύτηκα χθες βράδυ)

 

Τιμή μου και χαρά μου


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οταν πάιρνει καποιος το κινητό σου και βρίσκει μέσα καμιά σαρανταριά αδιευκρήνιστες καταχωρήσεις του τύπου:

 

 

ΤΖΟΚΕΡ

Σιγά ρε ΜΙΚ μην έχεις και το ΛΟΤΤΟ στο τηλέφωνο σου :)8):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλλα παραδειγματα:

 

19 )…όταν σε κυριευει η μανια να εισαι στην top-10 λιστα των μελων με τα περισσοτερα δημοσιευματα ( http://www.snowclub.gr/modules.php?name=Me...List&file=index Πανιουλη σου θυμιζει κατι αυτό?)

20 )…οταν εχεις μαθει να ανεβοκατεβαζεις φωτος στο web και εν γενει να χρησιμοποιεις το PC σαν web analyzer (να και κατι που μαθαινω συνεχεια).

21 )…οταν σε πιανει μαρασμος τις ωρες που το site ‘κλεινει’ για λογους συντηρησης ή αναβαθμισης.

22 )…οταν εχεις πανω από 2 nicknames (εε...μετεωρολογε :) ) βγαζοντας πολλαπλες προσωπικοτητες στο φορουμ.

23 )…οταν η/ο γυναικα/αντρας σου, νομιζει οτι εχεις παρανομη σχεση, λόγω των συχνων Pm που ανταλλασσεις.

24 )…οταν το πρωι μολις φτασεις στη δουλεια τσεκαρεις το snowclub/forum, κατά τη διαρκεια της ημερα, πριν φυγεις απο τη δουλεια, και για Ονομα Του Θεου το ξανατσεκαρεις το βραδυ, πριν καλα-καλα φας κατι. :)

25 )…όταν παιρνεις εναν συνforumίτη καθως οδηγεις μακρυα απο το σπιτι/γραφειο σου, για να του πεις να τσεκαρει για κανα καλο δημοσιευμα ή ακομα και να γραψει κατι για ‘σενα.

26 )…οταν εχεις το http://www.snowclub.gr/modules.php?name=Forums για homepage στο Pc σου.

27 )…οταν εχεις βαλει αυτοκολλητο του club στο αυτοκινητο/κρανος/σκι/μηχανη/PC κτλ.

28 )…οταν αναφερεσαι σε δημοσιευματα του forum, σε εντελως ΜΑ εντελώς ασχετους με το σπορ, φιλους-συγγενεις κτλ.

29 )…οταν ανυπομονεις να γινει μια συναντηση, για να γνωρισεις νεα αφανη μελη. :evil:

30 )…οταν πανικοβλητος κλεινεις το forum, καθως μπαινει σπιτι η/ο κοπελα/φιλος σου (για να μην τα ακουσεις!).

31 )…οταν εχεις μονιμως το νουμερο τηλεφωνου του Αris, MIK, metero, proteusdiver, Cho Oyu κτλ. στις τελευταιες σου κλησεις.

32 )…όταν οσο διαβαζεις αυτο το thread λες συνεχεια «αχ ναι, κ αυτο μου συμβαινει, ουπς ναι και αυτο, ωχ! κοιτα να δεις – και αυτο το παθαινω…». :?

33 )…οταν βαζεις προσωπικες σου φωτογραφιες κ με λεπτομεριες ‘δινεις στεγνα’ την ζωη σου (και τελικα σε παρεξηγουνε κιολας :evil: :wink: ).

 

…παει στερεψα! :roll:

 

Κ. 8)


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

34) Όταν τα "παίρνεις" άσχημα που κλειδώθηκες έξω :) από το snowreport Chat και δεν μπορείς να eπικοινωνήσεις με όσους είναι εκεί.


I'd rather be skiing my... IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 )…όταν σε κυριευει η μανια να εισαι στην top-10 λιστα των μελων με τα περισσοτερα δημοσιευματα ( http://www.snowclub.gr/modules.php?name=Me...List&file=index  Πανιουλη σου θυμιζει κατι αυτό?)

 

Εδώ κάνεις λάθος Κωστή. Δεν είναι μανία να είσαι στο Top 10. :?

Είναι μονομανία να θες να είσαι πρώτος στις δημοσιεύσεις :twisted:

(τώρα κυνηγάω τον ΜΙΚ & ναι το ξέρω πως είναι ανωριμότητα αλλά κανείς μας δεν είναι τέλειος :wink: )

 

Επιπλέον αν τσεκάρεις το φόρουμ μόνο 5 φορές την ημέρα τότε είσαι λίγος 8) Αυτές τις μέρες που είμαι συνέχεια σπίτι μπορεί να το τσεκάρω και 8 φορές...

 

35) Όταν έρχεται η κοπέλα σου για 3 μέρες σπίτι σου και εσύ παρόλα αυτά εξακολουθείς να τσεκάρεις το φόρουμ τουλάχιστον 4 φορές τη μέρα

36) Όταν το Αρχείο των P.M. σου είναι γεμάτο στο 104% και πλέον σβήνονται μόνα τους

37) Όταν στέλνεις τουλάχιστον 2 P.M. τη μέρα και παίρνεις άλλα τόσα

38) Όταν μέλος του συλλόγου έχει το κωδικό πρόσβασής σου γιατί έπρεπε να αλλάξει ένα δημοσίευμά σου (ενώ εσύ ήσουν εκτός σπιτιού) γιατί θα χάλαγε η 1Απριλιάτικη φάρσα που είχε οργανωθεί

39) όταν έχεις μάθει να κάνεις γρήγορα bold, underline, image "σημαδεύοντας το κείμενο που θέλεις"

40) όταν βάζεις

Βέβαια έχω μια ένσταση για το νούμερο 34 καθώς το snowreport chat δεν σε κάνει snowclubholic :)

 

Τιμή μου και χαρά μου
Τι να σου πω ρε Μιχάλη. Μια βοήθεια σου ζήτησα να πας να με πετάξεις σε ένα μάθημα και εσύ πήγες και μας πέταξες στο γκρεμό (και είχε και θάλασσα από κάτω.

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shmasia den exei mono posa post exei kapoios,alla kai posa views exoyn ta post toy...As poyme mporei o Mik na me skizei sta posts alla egw me th politimh bohtheia toy metero kai ena post sta ''Xionodromika'' exw petyxei 850+ views poy mono o kyrios Drivas me exei perasei...Etsi...ante ki kamia anakoinwsh toy STX!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Βέβαια έχω μια ένσταση για το νούμερο 34 καθώς το snowreport chat δεν σε κάνει snowclubholic

...sustained :!:

είναι δυο διαφορετικές πλατφόρμες σε διαφορετικά sites

...αλλά και overruled :?:

αφού οι άνθρωποι που συμμετέχουν είναι η υπόσταση του club & του Forum, και η επιθυμία για επικοινωνία μπορεί να παραμένει έντονη όπου και αν βρίσκει στέγη.

Agree or not Panios?


I'd rather be skiing my... IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites
    18) Όταν έχεις αρχίσει και ονειρεύεσαι μέρες σκι με άλλους Snowclubites (το έχω πάθει) ή ονειρεύεσαι πως μέλη του προεδρείου (& συγκεκριμένα ο ΜΙΚ) σου κάνει το σωφέρ για να πας στο πανεπιστήμιο να γράψεις (και τελικά σε ρίχνει σε γκρεμό - δεν είναι πλάκα, το ονειρεύτηκα χθες βράδυ)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ. ΕΥΡΕΘΗ ΤΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟΣΚΥΛΟ ΤΟΥ ΣΑΙΤ. ΟΠΟΙΟΝ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΤΟΥ ΜΠΑΝΙΟΥ.

 

ΑΠΟΡΙΜΑΤΟΦΟΡΟ ΖΥΓΙΖΩΝ 17 ΤΟΝΝΟΥΣ ΕΠΕΤΕΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΕΝ ΣΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗ ΣΦΟΔΡΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΟΣΗ 2 ΘΥΡΩΝ ΚΑΙ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑΣ ΛΑΜΑΡΙΝΑΣ. ΠΑΡΟΛΙΓΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΕ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΔΟΥΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ. ΜΗ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΓΚΑΝΤΕΜΑΝΘΡΩΠΕ

 

 

ΜΠΑΝΙΟ ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ ΜΗ ΜΕ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΦΥΓΩ ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΤΟ ΑΜΠΕΛΙ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ. ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΝΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΝΑ ΦΥΤΕΥΤΩ.

 

ΣΤΙΣ ΣΥΝΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΚΟΔΡΑ

 

Για όποιον αναρωτιέται δεν έχω τρακάρει αυτοκίνητο ποτέ. Όταν το αυτοκινητο ήταν 20 ημερών έπεσε επάνω μου μεθυσμένος ανασφάλιστος βρώμικος ψαράς. Ακόμα περιμένω τα λεφτά μου.

Πέρσι στο 4 ημερών αμάξι της μητέρας μου έπεσε αμάξι με τούμπες επάνω του από τρακάρισμα κάτω από το σπίτι μου.

Και τώρα αυτό όπου βεβαίως ο σκουπιδιάρης υποστηρίζει ότι δεν κινήθηκε προς τα πίσω αλλά εγώ έπεσα πάνω του. Και άιντε να βρεις το δίκιο σου τώρα....


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Statler δεν έχω καμία ένσταση ως προς την ύπαρξη του Snowreport Chat (Άλλωστε το χειμώνα είμαι και εγώ συχνά πυκνά εκεί). Απλά δεν σε κάνει snowclubholic σε κάνει σκέτο snowholic. Βέβαια το εν λόγω chat μας έχει βοηθήσει να γράψουμε πολλά μέλη στο δικό μας φόρουμ (και στο σύλλογο) οπότε δεν θα μπορούσα άλλωστε να καταφερθώ ούτε στο ελάχιστο εναντίον του :wink:

 

ΜΙΚ: Sorry ρε φίλε για το τρακάρισμα. Το ήξερα από χθες το βράδυ (έχω και εγώ τις πηγές μου όπως μερικοί μερικί εδώ μέσα :wink: ) αλλά υποσχέθηκα στην πηγή μου να μην σου κάνω πλάκα (οπότε σιώπησα) :wink:

 

Μήπως να κάνεις κανά ευχέλαιο στην Ευδοξία και κανά ξεμάτιασμα (ήταν και αυτή μαζί στο αμάξι)

Επίσης να προειδοποιήσω τον Makalu, την K2 και τον Porfirio γιατί και αυτούς τους είδα στον ύπνο μου την προηγούμενη βδομάδα...

ΡΕ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΓΩ? ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΕ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ :lol: :?

 

Αχ ρε Μιχαλάκη, πρέπει να πάω να διορθώσω εκείνο το καλοκαιρινό post που μας περιέγραφα στο super market παρέα. Πλέον δεν έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο στο ίδιο χρώμα. Εγώ έχω ένα ολόκληρο και εσύ μισό :twisted:

 

Επίσης μπορείς φέτος να κάνεις carving μέσα σε σκουπιδοντενεκέδες μέχρι να χιονίσει (έτσι για προπόνηση βρε αδερφέ).

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης

 

Υ.Γ. Δεν λες που σε τράκαρε σκουπιδιάρικο. Φαντάσου να σε είχε τρακάρει βοθρατζίδικο... (θα είχες τσάμπα άρωμα για 10 χρόνια)


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ρε Μακαλου, σ'ευχαριστώ ρε φίλε για όλα.....Και ειχα ενα αγχος οτι τα 8, 23, και 30 συμβαίνουν μόνο σε μένα....ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΑΔΕΛΦΑΚΙ ΜΟΥ :!: :!: :!: :lol::lol:

 

(τουλάχιστο τώρα μου έφυγε ενα βάρος...)


With great mountains, comes great skiing!

Share this post


Link to post
Share on other sites

41)....όταν μετά από:

 

-2 τυρόπιτες

-3 καφέδες

- 7 ώρες ασύστολου σκι,

-1348 στροφές στα απάτητα,

-56 drops,

-45 άλματα,

-60 τούμπες,

-12 snowplant,

-10 παρεξηγήσεις με του υπαλλήλους του χ/κ,

-46 διακοπές λειτουργίας στο λιφτ

-3 κιλά παιδάκια,

-2 ταψιά γαλακτομπούρεκο

-5 ώρες αναμονή στην εθνική οδό λόγω μπλόκου αγροτών,

-246 λακούβες

-34 πεσμένα δέντρα στο δρόμο

-3 καθιζισεις

-4 mini-κατολισθίσεις(ναι,ναι μου έχει τύχει και αυτό)στον δρόμο από/προς το χιονοδρομικό,

- 14 κλήσεις τουλάχιστον στο κινητό από ΜΙΚ"έλα στο πάνω λιφτ,έχει φοβερές πούδρες"

-45 κλήσεις από ΖΕΤΟ"έλα την ώρα που κλέινει το χ/κ και πέφτει ο ήλιος να κατεβούμε μια παγωμένη απάτητη θανατερή πλαγιά 40 μοιρών εκτός χ/κ,θα είναι και ο Πάτσιος μαζί :lol: :? :roll: :lol: :!: :?: :?: ¨

 

...και μετά από αυτά να γυρνάς σπίτι και στο καπάκι να γράφεις δισέλιδα κατεβατά στο φόρουμ,για το πως πέρασες.......

 

....then your condition is highly dangerous....

 

με λένε ΖΟΧ(ΖΟΞ προφέρεται) και είμαι snowclubholic. :twisted: :twisted: :twisted:


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Επίσης να προειδοποιήσω τον Makalu, την K2 και τον Porfirio γιατί και αυτούς τους είδα στον ύπνο μου την προηγούμενη βδομάδα...

Μπα-που να φας τη γλωσσα σου! :twisted:

 

Πανιος κ Χ. Λάππας γρηγορα στη Μακρόνησο. :lol:

 

kea12.jpg

 

ΟΥΣΤ!!!… :lol:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

42) Όταν όλο το πρωί δεν έχεις μπει στο φόρουμ γιατί γράφεις στο Πανεπιστήμιο και έρχεσαι το μεσημέρι και ξεσκίζεσαι στα δημοσιεύματα (αυτή είναι η 14 δημοσίευση μέσα σε 90 λεπτά)

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης

 

Υ.Γ. Στη Μακρόνησο έχει Internet? Χωρίς το forum εγώ δεν μπορώ!

(πάντως πάω με καλή παρέα, το Λάππα. Αχ εκείνο το βράδυ στο ξενοδοχείο στη Θεσσαλονίκη στην Εγνατία θα του μείνει αξέχαστο :twisted: )

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υ.Γ. Στη Μακρόνησο έχει Internet? Χωρίς το forum εγώ δεν μπορώ!

(πάντως πάω με καλή παρέα, το Λάππα. Αχ εκείνο το βράδυ στο ξενοδοχείο στη Θεσσαλονίκη στην Εγνατία θα του μείνει αξέχαστο :twisted: )

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης

 

Οχι Πάνο μου αλλά από την άλλη πλευρά της φωτό του Makalu υπάρχουν απομεινάρια από τουλάχιστον τρεις σκηνές σκισμένες από τον «τρελό» αέρα κατά τη διάρκεια της καλοκαιρινής μου κατασκήνωσης... :shock:


R.I.P

θα είσαι πάντα μαζί μας!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nα παμε λιγο παραπερα το ‘σοφο’ ερωτημα αλλου thread κ να κανουμε μια ερευνα στις οποιες ενδειξεις υπαρχουν oτι ειμαστε εθισμενοι συγκεκριμενα στο snowclub

 

Είσαι εθισμένος με το snowclub οταν παρακαλας το γιατρό σου να σου κάνει γρηγορότερα το ποδι καλά για να μπορέσεις το Δεκέμβρη να κάνεις σκί με τους φίλους σου. Και αυτός σε κοιτάει με ενα βλέμμα που θυμίζει λιφτιέρη στο Παρνασσό στις 7:30 πμ .

 

Και για να τον πείσεις τον βάζεις να διαβάζει το forum και του δειχνεις και σε φωτο τα καινούρια σου πέδιλα .....


Υποψήφιος εκπαιδευτής "κάλτσας"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωστός Σπύρο. Αλλά πρέπει να βάλεις και αρίθμηση. Το δικό σου ήταν το νούμερο 43.

 

Proteus λυπάμαι φίλε για την απώλεια σου :shock:

Χρήστο λυπάμαι για την απώλεια του εγκεφάλου σου :shock:

(και εκεί όντως δεν ευθύνομαι εγώ) :shock: :wink:

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του Φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

44) ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ SWOWCLUB ΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΑΣΧΕΤΟ ΑΤΟΜΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ "ΧΙΟΝΙ", "ΣΚΙ", "ΣΥΛΛΟΓΟΣ", "ΦΟΡΟΥΜ" & "SNOWCLUB" :D8):)

 

45) OTAN ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΚΑΡΑ-ΑΣΧΕΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΞΕΙΣ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ SITE ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΣΤΑ ΥΨΗ! :):P:D:D:D:D


ζητήται πούδρα κατάλληλη για βιασμό

πληροφορίες μόνο με pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

παιδια, τι να πω και εγω?

εχουμε προβλημα Σ Ο Β Α Ρ Ο....

 

43) οταν καταλαβαινεις οτι η περιπτωση η δικια σου ειναι μεν σοβαρη αλλα δεν ηξερες πως μπορουσες να την διοχετευεις προς τα "εξω" καθ' ολη την διαρκεια του ετους, ενω τωρα Ξ Ε Ρ Ε Ι Σ.

 

44) πλεον οντως εχεις φιλαρακια τα οποια τα ονοματα τους σε καποιους αλλους ακουγονται αλαμπουρνεζικα.

 

45) αισθανεσαι οτι προδιδεις τα παιδια αν δεν μπεις τουλαχιστον μια φορα την ημερα στο snowreport chat, για να πεις διαφορα και για να συνιδητοποιησεις οτι ειναι σαν να πινεις καθε μερα καφε με τους φιλους σου.

 

46) οταν ζεις και υπαρχεις για τις συγκεντρωσεις του club, σε οποιο σημειο κανονιστει, οποια ωρα και οποια μερα πουνε.

 

αυτα τα ολιγα...

 

παντως θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια που μας ανεχονται και για την φανταστικη παρεα που καταλαβαινω οτι δημιουργηται σιγα σιγα, ασχετα αν εγω αργησα λιγο να μπω σε αυτην. :shock:

 

στατιστικα, αραγε ποσες ειναι οι κοπελες εδω μεσα και ποσοι οι αντρες???

 

ετσι, για να ...ξερουμε ποσοι αντιστοιχουν σε ποσες....!!!!


...μέτριο, ούτε τον καφε δεν πίνω...

Share this post


Link to post
Share on other sites

σορρυ για την λαθος αριθμηση, δεν ειχα δει την χρυσα γιατι αρχισα να γραφω απο την σελιδα 1.


...μέτριο, ούτε τον καφε δεν πίνω...

Share this post


Link to post
Share on other sites

50) Όταν περιμένεις με αγωνία να ακούσεις τον καιρό για τους αγρότες και μόλις αντιληφθείς ότι θα 'χαλάσει' σύντομα χοροπηδάς απ’τη χαρά σου!!!! :shock:

 

(προσωπικά ποτέ μου δεν κατάλαβα την έκφραση ‘χαλάει ο καιρός’ ειδικά όταν πρόκειται για βροχή ή χιονόπτωση!! Για εμένα δηλ. χαλάει όταν έχει ηλιοφάνεια!)

 

 

Φιλικά,

Χριστίνα

:mrgreen:

 

Υ.Γ. ...ελπίζω να πέτυχα την αρίθμηση :shock:


Please fasten your helmets. AVALANCHE IS COMING!!!!!

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

που έχουμε μείνει 50

 

ΟΚ

 

51) όταν είναι 6:00 το πρωί και ξυπνάς με την ιδέα να πεις χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες του club, και ξαφνικά βλέπεις ότι άλλοι φίλοι σε έχουν προλάβει και έχουν ήδη ανοίξει post.

52) όταν αρχίζεις να βουτάς με φίλους από το club και εκεί που βάζεις την μπουκάλα λες για χιόνια και καταβάσεις

53) όταν μετά από την βουτιά πας να δεις τα νεούδια του club να κάνουν την πρώτη τους κατάδυση

54) όταν χτυπάει το κινητό σου και βλέπεις στην οθόνη του όλο και περισσότερες φορές ακαταλαβίστικα ονόματα

55) όταν μετράς ανάποδα τις μέρες (ούτε απόλυση από το στρατό) για να πας με άλλους 44 τρελούς να καταστρέψετε ένα φυλήσυχο χωριό στην Αυστρία

56) όταν το διάλειμμα στην δουλειά έχει μόνο ένα URL

57) όταν ξαφνικά καταλαβαίνεις ότι τα παϊδάκια είναι νοστιμότερα όταν τα τρώς με snowclubites

58) όταν επιτέλους χιονίσει θα έχεις πάντα φίλους να ανεβαίνεις στο βουνό

59) όταν με χαρά συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι μόνος με την τρέλα σου σε αυτό το κόσμο αλλά υπάρχουν και άλλοι συνάδελφοι στην τρέλα

60) όταν γίνεσαι συνυπεύθυνος (mak, K2) για την πρώτη εγχείρηση bypass σε χταπόδι μικρής ηλικίας (μάλλον το τρομάξαμε λίγο) στην περιoχή της Βουλιαγμένης

.........

 

δικό σας

 

 

ccgr


...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξερεις οτι εισαι κολυμενος με το SnowClub οταν εχεις μια εβδομάδα να μπεις στο φορουμ και μολις μπαινεις εχει περισοτερα απο 100 νεα μηνυματα και λες, ωχ παλι αυτος ο Παλιοβάνιος και αυτός ο ΠαλιοΜικ


powder_2009.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...