Jump to content
Sign in to follow this  
anemar

Πορταρια Πηλιου-info-καταλυματα

Recommended Posts

Παιδια απο καταλυματα τι ξερετε για Πορταρια?Εχετε να προτεινετε καποιο καλο-παραδοσιακο?Σαν χωριο τι "λεει"?Εχω ακουσει καλα λογια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλά και καλά καταλύματα υπάρχουν στην Πορταριά,αλλά μιας και θα πάς δεν ρίχνεις και μια ματιά στην προσφορά απο το χ/κ πηλίου.

 

http://www.snowclub.gr/modules.php?name=Fo...iewtopic&t=1925

 

Φιλικά Γιώργος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα πολύ καλό είναι το Δεσποτικό 24280/99046

Δεν ξέρω αν θα έχουν δωμάτια, πάντως αξίζει να επισκεφτείς και την ταβέρνα τους : Γεύσεις Δεσποτικού

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πολλά και καλά καταλύματα υπάρχουν στην Πορταριά,αλλά μιας και θα πάς δεν ρίχνεις και μια ματιά στην προσφορά απο το χ/κ πηλίου.

 

http://www.snowclub.gr/modules.php?name=Fo...iewtopic&t=1925

 

Φιλικά Γιώργος

 

Η προσφορα(πολυ καλη περεπιπτοντως),ισχυει για καθημερινες.Εμεις θα παμε ΠΣΚ..

 

Τελικα εκλεισα στο "Πελιας",στο κεντρο του χωριου.Εχει παει κανεις?

 

Εκτος απο το "Δεσποτικο" που προτεινε η Βερα για φαγητο,τι αλλες προτασεις(φαγητο-διασκεδαση) εχετε για Πορταρια-Μακρινιτσα?

 

Ευχαριστω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντε βρε παιδια.. :roll: Ας φιλοτιμηθει ενας να κανει τον κοπο να δωσει καμια info.... :roll:

Παρασκευη ξεκιναμε.Επειδη δεν βλεπω και πολλα απο το μετωπο του χιονιου :evil: ,προτεινετε απο Πορταρια που μπορουμε να παμε(γειτονικα χωρια)-φαμε-πιουμε-κτλ,κτλ :(

 

Ευχαριστω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ καλες οι εντυπωσεις μου απο Πορταρια-Μακρυνιτσα.

Ιδιως η Μακρυνιτσα ειναι φοβερο χωριο.Η θέα της,"κοβει την ανασα".Γραφικα και τα 2 χωρια,με πολλες πηγες,ωραια μονοπατια,καλο φαγητο.Το "Πελιας" που μειναμε,σε καλη θεση(στην πλατεια),αλλα θελει ανακαινιση(το παραδεχτηκε και ο ιδιοκτητης προς τιμην του).Πολυ καλο μπαρακι με rock το "Λαγηνι" στην Πορταρια.

Προβλημα ειχαμε στο parking και στα 2 χωρια(λογω εποχης-full season).Επισης η συμπεριφορα των ντοπιων οχι και τοσο "τουριστικη"-ετεινε προς αφιλοξενη.Αυτο οφειλεται ειτε στην κουραση λογω των ημερων-φορτος εργασιας,ειτε στο οτι "χορτασαν" οι τσεπες τους.και δεν τους πολυνοιαζει :Idea: Πολλα παραδειγματα που δεν κρινω σκοπιμο να αναφερθω.

Ο συνδυασμος βουνο-θαλασσα του Πηλιου ειναι ασυγκριτος παντως.

Του χρονου να μαστε καλα(και αν αλλαξουν καποια πραγματα στο χ.κ-εχω αναφερθει αλλου για αυτα)θα ειμαστε παλι εκει.

 

Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες-προτασεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...