Jump to content
eolos

Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 2011-12

Recommended Posts

Γεια σου ρε Κωστάκη, έγραψες πάλι με τις φωτογραφίες σου!

Δεν βλέπω την ώρα να ξεκινήσει η σεζόν!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πουδριτσες βλεπω ;)


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σου ρε Κωστη με τις ομορφιες σου.....

Καλο χειμωνα και καλη σεζον και σε σενα!! ;)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι απίστευτο πόσο παραπάνω χιόνι έχει η Βόρεια πλευρά του Παρνασσού.

 

Ώρα για νεο thread 2011-2012?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Είναι απίστευτο πόσο παραπάνω χιόνι έχει η Βόρεια πλευρά του Παρνασσού.

 

Ώρα για νεο thread 2011-2012?

 

Κι εγώ δεν το πίστευα οτι θα έχει τόσο χιόνι και τα βρήκα λίγο "σκούρα" να ανέβω με τα καλοκαιρινά λάστιχα...

VRT_0033.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραίες φώτος eolos.

Εδώ στην παραλία πάντως τη μέρα κάποιοι βουτάμε ακόμη θάλασσα, αναμένοντας να βουτήξουμε στα χιόνια του Παππού.

Καλώς να έρθουν λοιπόν

Edited by itiotis

Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από Παρνάσσιο

18102011n.jpg

 

Απίστευτο χιόνι στα Βόρεια του βουνού. Αν έπεφτε άλλο ένα χιόνι (που δεν θα πέσει) θα ήταν έτοιμος για ορειβατικό.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

...να ευχηθούμε λοιπόν να πέσει κι άλλο χιόνι και κυρίως να πέσουν οι τιμές στο ΧΚΠ !!!

 

Καλή χιονοδρομική σεζόν σε όλους μας παιδιά !


...Τιμος ακουει...snowclub ακουει...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

πλησιαζει ο καιρος ...αντε γιατι ποναει ο ομος μου απο την πολυ ρακετα... :P


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
πλησιαζει ο καιρος ...αντε γιατι ποναει ο ομος μου απο την πολυ ρακετα... :P

Κοψε ομως τα νυχια μην χαλασεις και τα καινουργια μποτακια...... :lol:


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με γρήγορους ρυθμούς προχωρά η προετοιμασία στο Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού για την έναρξη της νέας χιονοδρομικής σεζόν. Οι συντηρήσεις προχωρούν εντατικά και οι πίστες ετοιμάζονται για να υποδεχτούν τους χιονοδρόμους κι επισκέπτες για ακόμα μια χειμερινή περίοδο.

Επισημαίνεται ότι η εταιρεία ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ –ΝΟΥΛΙΚΑΣ, η οποία επιλέχτηκε μέσω δημόσιου διαγωνισμού που προκήρυξε η ΕΤΑ, θα παρέχει υπηρεσίες τεχνικής διαχείρισης και υποστήριξης της λειτουργίας του Χιονοδρομικού Κέντρου Παρνασσού καθώς θα είναι υπεύθυνη για την τεχνική διαχείριση, επιθεώρηση και συντήρηση των εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού του Χ.Κ.Π., με σκοπό την εξασφάλιση της βέλτιστης, απρόσκοπτης, ασφαλούς και νόμιμης λειτουργίας τους, αποβλέποντας παράλληλα στην περιβαλλοντική προστασία και στην ποιοτική και λειτουργική αναβάθμιση των παρεχομένων υπηρεσιών προς στους επισκέπτες και χιονοδρόμους του Χ.Κ.Π. Συγχρόνως σε ομαλή εξέλιξη βρίσκεται και ο διαγωνισμός εκσυγχρονισμού του Κέντρου.

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι η τιμολογιακή πολιτική της ΕΤΑ είναι η απορρόφηση του αυξημένου για τρίτη φορά ΦΠΑ, διατηρώντας έτσι τις τιμές στα ίδια επίπεδα με τις περσινές και προσφέροντας συγχρόνως επιλογές διαφόρων πακέτων με έκπτωση.

 

Δεδομένου ότι διανύουμε ένα ιδιαίτερα δύσκολο διάστημα, το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού επιφυλάσσει εκπλήξεις και δρώμενα κατά την χειμερινή περίοδο 2011-2012, προκειμένου να εξασφαλίσει σ όλους τους επισκέπτες στιγμές έντονες με δράση και διασκέδαση.

Παράλληλα εξετάζεται η πιλοτική λειτουργία μετά το τέλος της χειμερινής περιόδου για υπαίθριες δραστηριότητες, (outdoor activities), μεταξύ των οποίων flying fox, στίβος περιπέτειας και ποδηλατικές διαδρομές στο βουνό, αφού στόχος της ΕΤΑ και της Διοίκησης του Χ.Κ.Π. είναι η λειτουργία του καθόλη τη διάρκεια του χρόνου.

Προσπαθώντας να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό και με βασικούς συμμάχους όλους του φίλους του Κέντρου και -ελπίζουμε- τον καιρό, θέλουμε να πιστεύουμε πως το Χ.Κ.Π. θα αποτελέσει και αυτόν το χειμώνα το νούμερο ένα χιονοδρομικό προορισμό για τους λάτρεις του χιονιού, του σκι, της φύσης, του βουνού και της περιπέτειας.

 

Πηγη: http://www.parnassos-ski.gr/page.aspx?itemID=SPG261

 

Κοινως ξεχαστε την οποιαδηποτε μειωση στις τιμες........ Να φανταστω οτι για την απορροφηση της αυξησης του ΦΠΑ πρεπει να πουμε και ευχαριστω? :unsure:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κοινως ξεχαστε την οποιαδηποτε μειωση στις τιμες........ Να φανταστω οτι για την απορροφηση της αυξησης του ΦΠΑ πρεπει να πουμε και ευχαριστω? :unsure:

Καλά φαντάζεσαι. Εγώ σας είπα μην έχετε ελπίδες για μείωση τιμών.

 

Το θετικό είναι ότι τους έφεξε με τον καιρό μιας και μέχρι μέσα Νοέμβρη χιόνι γιοκ και η συντήρηση πάει πάρα πολύ καλά. Είμαι αρκετά αισιόδοξος για το πόσα λιφτ θα είναι ανοιχτά και το πόσα θα χαλάνε σε σχέση με πέρσι μιας και τα πιατάκια όλα πέρσι είχαν συνέχεια προβλήματα


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Παράλληλα εξετάζεται η πιλοτική λειτουργία μετά το τέλος της χειμερινής περιόδου για υπαίθριες δραστηριότητες, (outdoor activities), μεταξύ των οποίων flying fox, στίβος περιπέτειας και ποδηλατικές διαδρομές στο βουνό, αφού στόχος της ΕΤΑ και της Διοίκησης του Χ.Κ.Π. είναι η λειτουργία του καθόλη τη διάρκεια του χρόνου.

 

Δεν βλέπω να αναφέρεται πουθενά το αλεξίπτωτο πλαγιάς το οποίο από μόνο του θα μπορούσε να αποτελέσει κράχτη για το βουνό, για όλο τον χρόνο. :unsure:


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν βλέπω να αναφέρεται πουθενά το αλεξίπτωτο πλαγιάς το οποίο από μόνο του θα μπορούσε να αποτελέσει κράχτη για το βουνό, για όλο τον χρόνο. :huh:

Ματια μου το αλεξιπτωτο πλαγιας δεν χρειαζεται τις υποδομες του ΧΚ για να παιξει. Οποτε ποιο ειναι το συγκριτικο πλεονεκτημα του ΧΚΠ εναντι του Κιθαιρωνα πχ... :P

 

Χωρια που με τοσα συρματα... θα τρελλαθουν να κατεβαζουν αετους απο τα συρματα οπως η ΔΕΗ την Κ. Δευτερα... :unsure: :unsure: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για διθέσιες πτήσεις πελατών του χιονοδρομικού, ο Παρνασσός θα ήταν ιδανικός. Που αλλού θα βρεις μαζεμένους εκατοντάδες ανθρώπους πρόθυμους να νιώσουν λίγη αδρεναλίνη παραπάνω να τρέχει στις φλέβες τους;


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποτε θα ανακοινωσουν αραγε τον Τιμοκαταλογο για τη νεα σαιζον??????? :rolleyes::lol::P

Edited by kaps

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ποτε θα ανακοινωσουν αραγε τον Τιμοκαταλογο για τη νεα σαιζον??????? :rolleyes::lol::P

 

Λες κι έχουμε να περιμένουμε καμία μείωση? Αφού στην ανακοίνωση μετά τη λήξη του διαγωνισμού, λέει : Διατηρούνται στα ίδια επίπεδα....


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% τα ίδια με πέρσι


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λες κι έχουμε να περιμένουμε καμία μείωση? Αφού στην ανακοίνωση μετά τη λήξη του διαγωνισμού, λέει : Διατηρούνται στα ίδια επίπεδα....

 

Μηηηηηηηπως και αλλαξουν κατι τελευταια στιγμη........... :rolleyes:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φετος δεν θα υπαρξει η καθιερωμενη συναντηση-κουβεντα πριν την εναρξη...?


ΤΕΛΟΣ δεν περιγραφω αλλο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακούστηκε πως θα παραμείνουν ίδιες με πέρυσι, εκτός απροόπτου...

 

Θα δούμε και αναλόγως θα πράξουμε !


...Τιμος ακουει...snowclub ακουει...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Φετος δεν θα υπαρξει η καθιερωμενη συναντηση-κουβεντα πριν την εναρξη...?

προς το παρων κανεις δεν ξερει


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...