Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χορηγοί Συλλόγου
Σελίδα Facebook
Ημερολόγιο Προσεχώς

Γενέθλια

Windsurfing, KiteSurfing & Ιστιοπλοΐα

1760 replies to this topic

#1 Spy

• Μέλος Forum
  • 274 Δημοσιεύσεις:
  • Φύλο:Male
  • Περιοχή:Αθηνα/Aγοριανη
  • Ενδιαφέροντα:ski, windsurfing, φυσικη, ηλεκτρονικα, τηλεπικοινωνιες, ταξιδια, αυτοκινητο, μουσικη, διαβασμα.

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 15:03

Γεια σας,
Αργα η γρηγορα η χιονοδρομικη περιοδος θα κλεισει για εφετος.
Ασχολειται κανεις με windsurfing ? Θα ειχε ενδιαφερον να γνωριζομασταν
και ξαπλωτοι στην παραλια στα διαλειματα να αναπολουμε τον χειμωνα
αλλα και να κανουμε πλανα για τον επομενο.
Σπυρος

#2 makalu

• Μέλος Forum
  • 3.003 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:Couloirado: 37 N 56 - 23 E 45
  • Ενδιαφέροντα:Outside stuff:oceanography, marine-alpine biology, alpine/touring/telemark skiing, mountain climbing-alpinism, scuba, paragliding & pets(dolphins)

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 15:03

Παντως τα DVD σου, μονο κορμαρες στη παραλία δε εδειχναν τις προαλλες…! :?

Προτιμώ πλαναρισμα με RIB. :wink:

Κ. :LOL:
Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

#3 proteusdiver

• Μέλος Forum
  • 480 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:Αθήνα

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 21:09

Παράθεση

Προτιμώ πλαναρισμα με RIB.

Συμφωνώ και επαυξάνω...

Και ο «κολλητός» μου που είχε πάθει μανία με το windsurfing (δε θα πω πόσα χρόνια πίσω, δεν θα το πώ... :LOL: ) μόλις πήγε μια δυό βόλτες με το δικό μου (δεν θα πω πόσα χρόνια πίσω ...κ.τ.λ.), κόλλησε χειρότερα από εμένα, με αποτέλεσμα να αλλάξει δύο σκάφη, και να είναι φανατικότερος από εμένα...

Αν και όταν το πανί έχει και σκάφος από κάτω, έχει και αυτό τη γλύκα του...

Η αίσθηση ενός Laser, ή ακόμη και ενός Sunflower (δεν ξέρω εάν οι ιστιοπλόοι της παρέας είχαν ποτέ εμπειρία με Sunflower), με ένα τεσσαράκι, (από ότι θυμάμαι τουλάχιστον) «δεν παίζεται»...

Ανάθεμα τους νοτιάδες... και για το βουνό και για τη θάλασσα... :twisted: :twisted:
R.I.P
θα είσαι πάντα μαζί μας!

#4 PaniosBanios

• Μέλος Forum
  • 1.560 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:Παλεύοντας με το θηρίο
  • Ενδιαφέροντα:Don't ask..... I ain't got the time to even count them

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 21:09

Ρε παιδάκια τι είναι το Rib? Γιατί κάτι σε ιστιοπλοϊκό σκάφος μου κάνει αλλά δεν ξέρω τι :oops: (ο άσχετος δηλώνω και ιστιοπλόος)

Laseraki δεν είχα την εμπειρία αλλά δώστε μου κανά 49er ή κανα 470 και όλο και κάπως θα πλανάρουμε. Αρκεί να μου δώσετε την πλωριά τη θέση :LOL:

Για surf δε μιλάω δηλώνω άσχετος.

Ανάθεμα τις σοροκάδες (αλλά θα με βρίσουν οι surfers γιατί λέει τους βολεύει επειδή σηκώνει κύμα η πλάκα της Αττικής- oi surfers oxi οι windsurfers)
Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας
IPB Image

#5 makalu

• Μέλος Forum
  • 3.003 Δημοσιεύσεις:
  • Ενδιαφέροντα:Outside stuff:oceanography, marine-alpine biology, alpine/touring/telemark skiing, mountain climbing-alpinism, scuba, paragliding & pets(dolphins)

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 22:10

Rigid Inflatable Boat (Φουσκωτακι)

Αναφερομαι στο tenderακι μου…όχι στη φωκοσπηλιά εκει μπροστά! :wink:

Δημοσιευμένη  εικόνα

Κωστής :LOL:

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

#6 PaniosBanios

• Μέλος Forum
  • 1.560 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 22:10

Γράψε και εσύ tender που το ξέρουμε περισσότεροι :LOL: Άκου λέει RIB. Και συγγνώμη αλλά με τι πλανάρεις με 10 μίλια την ώρα :mrgreen:
IPB Image

#7 makalu

• Μέλος Forum
  • 3.003 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 / 04 / 2004 - 23:11

Βασικα το Rigid είναι το γαστρατο και όχι το συμβατικό!

PaniosBanios έγραψε:

Και συγγνώμη αλλά με τι πλανάρεις με 10 μίλια την ώρα :mrgreen:

Οντως με 12 knots πλαναρει το μικρό :P —(μετρημενο με GPS).
Είναι όμως tender :!: …που σημαινει ότι υπαρχει και ο ΜΠΑΜΠΑΣ που πλαναρει με 30 ας πουμε! :wink: :LOL:

Κ. :P

#8 ΜΙΚ

• ΟΕ Χιονοδρομίας
  • 8.966 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:3055 above Parnassos
  • Ενδιαφέροντα:Σκι, πτήση, σκι πετώντας η πετώντας σκι

Καταχωρήθηκε 03 / 04 / 2004 - 01:01

Κύριε Καββαδία

όταν σας γνώρισα ήσασταν ένας αξιόλογος άνθρωπος και ένα ένθερμο μέλος του συλλόγου με σημαντική συνεισφορά στη γέννηση αλλά και στη πρόοδό του. και η συνέχειά σας...

1. Φευγετε συχνά εσείς και η σύζυγός σας για άλπεις σε περιόδους που εμείς πονάμε στις πέτρες
2. Δεν γράφετε καθόλου στο forum
3. Την περίοδο της πρώτης Γενικής Συνέλευσης του συλλόγου κάνετε σκι στις Ελβετικές Άλπεις
4. Το RAV σας πάει πιο γρήγορα από το δικό μου
5. Εμφανίζεστε μόνο στην κοπή της πίττας προφανώς γιατί ακούσατε ότι την επιμελήθηκα εγώ και τρώτε σεβαστό ποσό της
6. 'Οταν επιτέλους ξαναγράφετε στο forum την εποχή που παρακολουθώ τα μοντέλα και ξοδεύω ατελείωτες ώρες μήπως και φανεί κάνα ενθερυντικό στοιχείο στον ορίζοντα να κάνουμε λίγο σκι ακόμα....ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΑΠΑΙΣΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΥΡΕΤΕ ΤΑ ΕΚΛΕΚΤΑ ΜΕΛΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΕ ΑΜΑΡΤΩΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ

Να διαγραφεί αμέσως πρόεδρε

#9 Spy

• Μέλος Forum
  • 274 Δημοσιεύσεις:
  • Ενδιαφέροντα:ski, windsurfing, φυσικη, ηλεκτρονικα, τηλεπικοινωνιες, ταξιδια, αυτοκινητο, μουσικη, διαβασμα.

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 11:11

αγαπητηε κ.. ΜΙΚαλη (!)
σας ζητω ταπεινα συγνωμμη για την απαραδεκτη συμπεριφορα μου αλλα τη φυση δεν μπορουμε να τη νικησουμε. Αφου δεν μπορω να νικησω και τη
.. συζηγο και να την πεισω για διακοπες τον Ιουλιο στο Portillo της Xιλης (επεσε παντοφλα) ειμαι σε αναζητηση παρεας για ημεριδες στην Αναβυσσο.
Για τα υπολοιπα, που να προλαβω να γραψω στο forum οταν δεν προλαβαινα
να πηγαινοερχομαι στις Αλπεις (ετσι για να σκασεις απο τη ζηλεια σου, αν και
εσυ δεν πας πισω απο οτι μαθαινω). Εισαι μεσα λοιπον ?
ΕΠΙΣΗΣ, κ. Makalu και λοιποι,
ειπαμε windsurf, τα υπολοιπα με τις .. ψαροβαρκες σας (!) δεν τα ειχα κατα
νου.
Καλο Πασχα σε ολους, θα ειναι κανεις για αποχαιρετισμο στα οπλα την Παρασκευη και Σαββατο στον Παρνασσο ?
Σπυρος

#10 PaniosBanios

• Μέλος Forum
  • 1.560 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 11:11

Πιθανότατα Παρασκευή (δεν ξέρω για Σάββατο, μάλλον οχι) θα είμαστε μαζί με Χρήστο Λάππα στον Παρνασσό για το -ελπίζουμε πως όχι, μη Χρήστο μη δαγκώνεις- τελευταίο σκι της χρονιάς. Θα γίνει και δημοσίευση σχετική στο θέμα προσφορές και εκδρομές του συλλόγου ώστε να δούμε συνολικά ποια θα είναι η προσέλευση από τα μέλη μας.

Φιλικά
Ο κάφρος του φόρουμ
Παναγιώτης
IPB Image

#11 makalu

• Μέλος Forum
  • 3.003 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 12:12

Σπυρος Καββαδιας έγραψε:

ειπαμε windsurf, τα υπολοιπα με τις .. ψαροβαρκες σας (!) δεν τα ειχα κατα
νου.

Fjord 39αρι με 2 Volvo turbo-pro 215Bhp (εκαστη)…και το διάσημο-πλεον super tender! …δεν είναι ψαρόβαρκα βρε Spy! :D

Καλός Πάσχας φιλε.

Κωστής :)

Σημ. καταγγελλω επισης τον κ. Σπύρο που προ εβδομάδας κ εκμεταλλευομενος την αδυναμια μου (με ένα μονο διαθεσιμο χερι) να χειριστω όπως οριζει το Savoir Vivre :shock: τα μαχαιροπιρουνα, παρηγγειλε πιτσα κατά τη διαρκεια του Warren Miller Home-theatre night και χωρις να τη τεμαχισουν στα προβλεπομενα κομματια απηλαυσαν μετα της συζύγου του -και μου- μεχρι …γουργουρισματος τελικής Πτωσεως! :D :P

#12 Sylvia

• Μέλος Forum
  • 9 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:Voula, Athina

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 13:01

Κυρίες και Κύριοι,
πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ και αυτό γιατί πρέπει να καταγγείλω την ανάρμοστη συμπεριφορά μερικών μελών.
1ον¨ο κος Καββαδίας δεν έφαγε παντόφλα από τη σύζυγο του για την πρόταση περί καλοκαιρινών διακοπών στη Χιλή. Λίγη γκρίνια όμως την κάνει τη δουλειά της και αμέσως-αμέσως διευκολύνει τις αποφάσεις. Ελλάδα και πάλι Ελλάδα για καλοκαίρι. Τώρα που το σκέφτομαι όμως για την παντόφλα, δεν είναι και άσχημη ιδέα. Κρατάω την ιδέα για μελλοντική χρήση.
2ον¨ Το σαμποτάζ με την πίτσα έγινε με καλή πρόθεση και χωρίς κακόβουλη σκέψη. Απλά ελπίζαμε ότι με το ένα χέρι εκτός λειτουργίας δε θα έτρωγε πίτσα ο κος Κωστής και θα έμενε περισσότερη για τους υπόλοιπους (αθάνατη ελληνική φιλοξενία).
ΥΓ. Το χώνεψες το μήλο σου Χριστίνα??? Χαράς το κουράγιο σου!!!!
φιλακια και προσοχή στις νηστείες........
Σύλβια

#13 makalu

• Μέλος Forum
  • 3.003 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 14:02

Sylvia Apostolopoulou έγραψε:

ΥΓ. Το χώνεψες το μήλο σου Χριστίνα??

Από τοτε με αυτο το μηλο κρατιεται Συλβια. :shock: Μεχρι κ σπίτι στις Μηλιές Πηλίου με εβαλε να ψαχνω!! :roll:

Φαντασου ότι το σ/κ που φυσαγε της εβαλα πετρες στις τσεπες για να μην απογειωθεί ποτιζοντας τα λουλουδια… :?

Κ. :)

..νομιζω ότι μπερδεψαμε τα φόρουμ…γρηγορη μεταγραφή στο www.hdietatoumilou.gr/forum

#14 Sylvia

• Μέλος Forum
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Το έπιασα το υπονοούμενο. την επόμενη φορά που θα τη δούμε, να μην ξεχάσει να φοράει καρτελλάκι με το όνομά της. Αν είναι να μη την αναγνωρίσουμε....... τουλάχιστον να μη τη φέρουμε σε δύσκολη θέση.....
Βάστα γερά Χριστίνα. Εγώ αυτά τα λέω επειδή ζηλεύω που δεν έχω τη δύναμη να κάνω κάτι αντίστοιχο. Καλά τα μήλα, δε λέω (όπως και οι Μηλιές στο Πήλιο), αλλά και η πίτσα μια χαρά εμένα μου κάθεται.......
Εγώ πάντως προτείνω το site www.trwwsazwonkaitoxairomai.gr
Sylvia

#15 K2

• Μέλος Forum
  • 99 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:Earth
  • Ενδιαφέροντα:Mountain sports, skiing, horse riding, scuba diving, gardening...pets..

....ε λοιπόν το μήλον της Έριδος το χώνεψα! την πίτσα δεν πρόλαβα ούτε να τη μυρίσω!! Άκου να μας συκοφαντεί ο παλιό-φαταούλας και να το παίζει και νηστικός!! :!:

Άστα Σύλβια .....μην πιστεύεις τίποτα! Εγώ δεν κάνω δίαιτα.... απ’ ότι βλέπεις κι εσύ απλά δεν προλαβαίνω να φάω!

Ετοιμάσου σακάτη για παντόφλα απόψε...! :twisted:

Χριστίνα
Please fasten your helmets. AVALANCHE IS COMING!!!!!
user posted image

#16 Sylvia

• Μέλος Forum
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 15:03

Ευτυχώς ακούστηκε και η φωνή της αλήθειας Χριστίνα.
Να μου το θυμηθείς πάντως, η τεχνική της παντόφλας πρεβλέπεται να αποβεί πολύ αποτελεσματική...... Γυναίκες-σκιέρ ενωθείτε και αντισταθείτε....
Καλά, φοβερή η υπογραφή...... Λες να χαμογελάω στον ύπνο μου και να μην το ξερω?? Ουπς!!!!!

#17 PaniosBanios

• Μέλος Forum
  • 1.560 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 / 04 / 2004 - 19:07

...ξεσηκώθηκαν οι γυναίκες του συλλόγου. Άντρες φυλαχτείτε... Προσφέρω καταφύγιο σε ασφαλή τοποθεσία ειδικά για τους τραυματίες (Cho Oyu,makalu) με κοντινή πρόσβαση σε ταβέρνες, πιτσερίες, παραλίες (και μερικές γυναίκες). Μη μασάτε, στείλτε PM να οργανωθούμε...

Με ανδρικούς χαιρετισμούς
Ο καφρος του φόρουμ
Παναγιώτης

Υ.Γ. Μετά τη παρούσα ανακοίνωση το μοναδικό είδος PaniosBanios θα πάρει τα όρη και τα βουνά για να γλιτώσει το τομάρι του...
IPB Image

#18 ALCATRAZ

• ΟΕ Marketing
  • 2.099 Δημοσιεύσεις:
  • Περιοχή:LOST IN SPACE
  • Ενδιαφέροντα:ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ!

Καταχωρήθηκε 08 / 04 / 2004 - 19:07

Θελω και εγω το καημενο να μαθω windsurf! Ποσο δυσκολο ειναι κανεις να μαθει? Aπο τιμες και σχολες τι παιζει? Surfοτοποι εδω κοντα στην Aττικη? Eχω δει στο Λουτρακι, καθε φορα που το πιανει ο τρελλοαερας του ( πολυ συχνα), να γινεται παρτι απο τους surfers. Παιζει οντως το μερος?

ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , ΘEΛΩ SURF , A... KAI ΘEΛΩ NA MAΘΩ SURF !!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα

Mε λενε Γιωργο... και ειμαι καλα???
EIMAI ΓIA TA ΣIΔEPA

In this white wave
I am sinking
in this silence
in this white wave
in this silence
I believe

Posted Image Posted Image

#19 Spy

• Μέλος Forum
  • 274 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 / 04 / 2004 - 13:01

Ελα ALCATRAZ,
καλα, μην φωναζεις ! Θα μαθεις αρκει να εχεις υπομονη και επιμονη.
Ετοιμασου για ταλαιπωρια παντως, μαθαινεται πολυ πιο δυσκολα απο
ski/snowboard, και ο λογος ειναι πως οταν πας στο χιονοδρομικο υπαρχουν
πιστες για καθε επιπεδο, ενω εδω η πιστα ειναι μια !
Θα σου προτεινα να μαθεις τα βασικα σε καποια σχολη (προτεινω Ναυτικο
ομιλο Βουλιαγμενης η Βαρκιζας). Κανεις εκει καμμια 10α ωρες, και μετα
παιρνεις ενα δικο σου σκαφακι και συχναζεις σε surfoπαραλιες, ποτε
δεν πας μονος σου.
Εαν θες περισσοτερες πληροφοριες θα χαρω πολυ να βοηθησω.
Σπυρος

#20 Sylvia

• Μέλος Forum
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 / 04 / 2004 - 13:01

Loipon, o Spyros exei dikio. Exei poli kourasi to athlima kai basika einai perissotero monaxiko se sxesi me to ski. Pantws, ligo na tou pareis ton "aera" kai einai theiki i aisthisi........ Ante, na ta leme to kalokairi stin Anavisso. Emeis ekei tha eimaste pantws (o Spyros na grafei ateleiwtes wres surf kai egw na tembeliazw stin paralia kai na kanw mono kanena tetartaki gia ksemoudiasma! Xi!xi! tembela!!!!)
Sylvia

1 Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες