Jump to content
Nickel

Τιμοκατάλογος χ.κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ

Recommended Posts

Καλό χειμώνα

 

Επειδή η μορφή του τιμοκαταλόγου είναι δύσκολη και χρονοβόρα για να μεταφερθεί σε μήνυμα σας ανεβάζω τα αρχεία αυτούσια.

 

Ο τιμοκατάλογος 2008-2009:

times08_09.xls

 

Όροι χρήσης:

oroi.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλα ! καποιος μας κοροιδευει !

 

70 % αυξηση στα μαθητικα ?????

 

170 % αυξηση στην ετησια μαθητικη ???

 

ετσι περιμενουν να τους παμε τα παιδια μας ?? τους μελλοντικους τους πελατες ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με ολοκλήρωμα βγαίνει παιδιά! :lol: (τωρα θα δοκιμάσω να παραγωγίσω και θα σας πω σε λίγο!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

εν ολίγοις...

 

φαίνεται ότι δημιουργεί εκπτώσεις για την μέσης συχνότητας πελάτες αλλά ουσιαστικά ακριβαίνει για όσους νοικιάζουν σπίτια και το χκΠ είναι Μονόδρομος... είτε θα πάρουν 360€ κάρτα για 20 αργίες που είναι λίγες και δεν θα τον φτάσουν ή θα πρέπει να πάρουν με 400€ για 40 αργίες που για τους περισσότερους είναι αρκετές αλλα θα τις έχει ακριβοπληρώσει! για αυτούς που δεν τους φτάσουν οι 40 αργίες τότε είναι τραγικός ο τιμοκατάλογος!

Το μονο που θα καταφέρει είναι να κανει τους πιο συχνούς του πελάτες, μεσης συχνοτητας για φέτος, και του χρόνου παρατάμε σπίτια και γεια σας. Δεν αξίζουν οι υπηρεσίες του χιονοδρομικού τέτοια τιμή!

 

Για τους δε αθλητές είναι αστείο Διπλασιάζουν την τιμή απο :lol:€ (ετήσια περσι)σε 160€ για 40αργίες ,κόβουν τον Ηρακλή και τον Οδυσσέα και να τους αφήνουν στον Βάκχο και 6 να κάνουν κατεβασιά ανα 30 λεπτά!... και αν τύχει να μην δουλευει ή να έχει πρόβλημα όπως πολλές φορές πέρσι τότε αντίο προπόνηση... Παρακμιακοί είμαστε παρακμιακοί θα παραμείνουμε... και μάλιστα χειρότερα! Το κρατικό χιονοδρομικό διώχνει ουσιαστικά τους αθλητές! το χιονοδρομικό που στηριζεται απο τα λεφτά του λαού κόβει τους αθλητές! Δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμο αλλα ούτε και στην Ελλάδα αυτό το πράγμα ! Μεσα σε ενα χρονο τους διπλασιαζεις τιμη και τους κοβεις 2 απο τις καλυτερες πιστες για να προπονηθουν! ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ! ΠΟΣΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΚ ΡΕ ΣΤΟ ΠΑΡΝΑΣΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? 100-200?

 

Οι χιονοδρομικοι σύλλογοι που το έχουν σαν βάση τους εκει βλέπω να σκορπίζουν άμεσα! ήδη έχουν αρχίσει να εισπράτουν λεφτά για υπηρεσίες που δεν μπορούν να προσφέρουν, γιατί στις 10Δεκ. ανατρέπεται μια κατάσταση χρόνων. Ντροπη!

Share this post


Link to post
Share on other sites

κρίμα.. μονο αυτο έχω να πω..

 

Τα τελευταία χρόνια πίστευα πως το ΧΚΠ θα μπορούσε να παίξει εναν ουσιαστικό ρόλο για να αλλάξει η νοοτροπία αυτών που εκμεταλλεύονται εμπορικά τα χιονοδρομικά και οι οποιοι προσπαθούν και δουλεύουν για την καλύτερη διασκέδαση μας στο χιόνι και το βουνο που τόσο αγαπάμε..

Με τις ενημερώσεις,την συμπεριφορά απέναντι σε εμας τους πελάτες τους, την γενικότερη εικόνα που έβγαζαν προς τα έξω εξέφραζαν μια όντως πολύ σημαντική προσπάθεια για αλλαγή στο σύνολο της ελληνικής χιονοδρομίας!

 

 

 

 

...Αλλα από ότι φαίνεται μαλλον κάποιοι αγαπάνε περισσοτερο την τσέπη τους..από ότι το βουνο..κρίμα και πάλι κύριοι στην διαχείριση/εκμετάλλευση του ΧΚΠ!

 

 

Φιλικά :lol:

Αl_Foutzin


Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Share this post


Link to post
Share on other sites

κοιτα να δεις χρονια που βρηκα να κλεισω σπιτι στον παρνασσο... ειναι εμφανες οτι δεν τους ενδιαφερουν οι φιλοι του ΧΚ αλλα οι καγιεναδες αφου με την καταργηση της ετησιας καρτας ειναι οι μονοι που θα πανε ευκολα στο πακετο των :lol:ημερων (40 αργιες)... ολοι οι υπολοιποι θα πανε σε πιο safe καταστασεις δηλαδη στο 20ημερο ή 40ήμερο... ελεος! εχε χαρει που το εχουμε πληρωσει το σπιτι αλλιως bye bye ΧΚΠ, welcome ΧΚΚ...

 

...το οποιο θα ισχυσει πληρως απο του χρονου

Edited by clouseau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια

 

ας αφήσουμε την κριτική και ας κοιτάξουμε τα μέλη του συλλόγου μας

 

τι μπορούμε να πετύχουμε ως σύλλογος? πώς θα πάμε να διαπραγματευτούμε καλύτερες τιμές για τα μέλη?

 

έχετε κάποια γνώμη?


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

κατάργησαν και την στρατιωτική εκπτωτική κάρτα


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

οι κυρίες ραντεβού τις Τετάρτες..lady εισιτήριο δεν εχω ξανακούσει, τεσπα θα το δοκιμάσουμε κι’ άυτο :lol:


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

40x (20 αργίες) = 360€

:lol:χ (40 αργίες) = 400€

με 40€ διαφορά είναι λίγο βλακεία να πάρεις τις 20 αργίες... εκει εχουν στηριχτεί και αυτοί... να πουλήσουν όσες ετήσιες είχαν πέρσι με 350€ να της δώσουν 400€ φέτος, 14,3% αυξηση... στην χειρότερη θα πάρεις την 360€ +10€ και αν δε σε φτάσουν οι 20 αργίες (το πιο πιθανό) ή θα αναγκαστείς να χρυσοπληρώσεις της υπόλοιπες μέρες ή θα σταματήσεις να πηγαίνεις :lol: και όλα αυτά στους πιστούς πελάτες.

 

δεν θελουν οικογενειες,δεν θελουν μαθητες, δεν θελουν φοιτητες,δεν θελουν αθλητες τι θέλουν τελικά να πηγαίνεις 5-10 φορές? ε αυτό θα πάρουν για να μην πω τιποτα αλλο.

Ρε μήπως έχετε μπερδευτεί εκει πάνω? μήπως νομίζετε ότι διοικείτε άλλο χιονοδρομικό σε άλλη χώρα?

Share this post


Link to post
Share on other sites
οι κυρίες ραντεβού τις Τετάρτες..lady εισιτήριο δεν εχω ξανακούσει, τεσπα θα το δοκιμάσουμε κι’ άυτο :lol:

 

Ολγα αυτό το έχω δει σε διάφορα χιονοδρομικά έξω. Κυρίως στην Ιταλία!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν , μόλις μίλησα μ'ένα πολύ καλό παιδί σεκιουριτι στον παρνασσο

 

εχει -6 στα 1750

 

δηλωσα επωνυμα την αγανάκτησή μου και σας καλώ να κάνετε κι εσείς το ίδιο

 

αυριο θα μεταφέρει το μήνυμά μου στον κύριο Δρίβα


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ολγα αυτό το έχω δει σε διάφορα χιονοδρομικά έξω. Κυρίως στην Ιταλία!

 

δεν εχω βγαλει ποτέ ημερήσια κάρτα στο εξωτερικό Ρανια κ ομολογώ οτι lady day ειδα μονο στο βενζινάδικο που πλένω τα αυτοκίνητα :lol:


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 αργίες Παρνασσό 240€

10 St.Anton 300€

 

αντε ρε και νομιζα οτι ειναι ακριβό το λοφάκι μας... ορίστε 60€ διαφορά κοστίζουν οι 10 μερες (και το Αγ.αντωνης με μοναδες είναι και ειναι και απο τα ακριβα της Αυστρίας ε), αμα σου λεω εχουν μπερδευτει...

 

 

κάτι άλλο αν εχεις αγοράσει εκπτωτική κάρτα κάρτα και υπάρχει μειωμένο εισητηριο που μπορει να συμφέρει καλύτερα την δεδομένη στιγμή... για εσας δεν παίζει,αν πάτε πιο αργά παλι δεν παίζει...χανονται κανονικα οι μονάδες απ΄οτι φαίνεται... μόνο για όσους βγάζουν εκεινη την μέρα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ντροπη, το λιγοτερο, για τους καρεκλοκενταυρους που σκεπτονται κατα αυτον τον τροπο.

Δυναμικη απαντηση, η μονη λυση.


http:www.arahova.net

http:www.meteo.gr/stations/arahova

http:www.meteo.gr/stations/parnassos1950

http:www.meteo.gr/stations/parnassos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το καλύτερο που έχει να κάνει ο Σύλλογος δεν είναι να προσπαθήσει για καλύτερη τιμή στα μέλη του, αλλά να κάνει μια διαμαρτυρία για τις τιμές. Να τρίξει τα δόντια στο χιονοδρομικό ίσως και με επίσημη ανοιχτή προτροπή στα μέλη του, να μην αγοράσουν.

Edited by fotski

Share this post


Link to post
Share on other sites
άσε που θέλω να δω πίνακες που να αναγράφουν τις τιμές. Να πληρώνουν και έναν υπάλληλο να εξηγεί

 

αυτος ειναι και ενας παραγοντας να σου πουλησουν παραπανω μοναδες απο οτι χρειαζεσαι. επισης ενας λογος να πεισθουμε εμεις να αγορασουμε πακετα προκειμενου να αποφυγουμε τις 2πλες ουρες που θα σχηματιζονται φετος αφου οι υπαλληλοι θα θελουν τον διπλο χρονο (εξηγηση και εκδοση)

 

αντε σε καλη μερια :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχω μεινει αναυδος! :lol:

 

Προς το παρον, οσο και αν αυτο φαινεται εγωϊστικο, θα μιλησω για την οικογενειακη μου περιπτωση, γιατι αυτη μονο προλαβα να αναλυσω και φυσικα γιατι αυτη με ποναει αμεσα!

 

Ειμαστε ενα ζευγαρι με ενα παιδι 16 ετων.

 

Περσι, το δευτερο δεκαημερο του Ιανουαριου αγορασαμε την οικογενειακη ετησια καρτα για 600€. Δεδομενου οτι ειχαμε παει στην εκδρομη του Συλλογου, και επισης ειχαμε ετησια απο την προηγουμενη (κακη χιονοδρομικα χρονια) που μας εκαλυπτε μεχρι το τελος του χρονου, περιμεναμε και αγορασαμε την καρτα μετα.

 

Η περσινη χιονοδρομικη σαιζον απεδειχθη μετρια. Το χιονοδρομικο ουσιαστικα εκλεισε στις 13/4 (σκι ομως δεν καναμε το τελευταιο ΣΚ, απλα ανεβηκαμε την Κυριακη 13/4 να ευχαριστησουμε τους λιφτιερηδες και τους οδηγους ρατρακ για τη δουλεια που κανανε για εμας τους χιονοδρομους κατα τη διαρκεια της σαιζον). Οι πιστες ειχαν κοπει στα δυο απο την Παρασκευη 11/4.

 

Τη σαιζον αυτη, εγω εκανα 23 ημερες σκι. 19 ημερες ΣΚ και 4 μη ΣΚ (δεν εκατσα να ψαξω αν αυτες ηταν αργιες). Υπηρξε χρονια που εχω κανει 35 μερες σκι στο ΧΚΠ.

 

Η γυναικα μου εκανε 17 ημερες σκι, 16 αργιες και μια Δευτερα.

 

Ο γιος μου εκανε 10 μερες σκι.

 

Χρησιμοποιωντας τα ιδια δεδομενα φετος και υπολογιζοντας 2 επι πλεον ΣΚ (8 μοναδες) θεωρωντας πιθανο οτι θα κανουμε σκι μεχρι το τελος Απριλιου και προσθετοντας τις αργιες 2-7 Ιανουαριου εχουμε τα εξης:

 

Εγω χρειαζομαι 64 μοναδες, αρα παω για το εκπτωτικο των :P = 400€

 

Η γυναικα μου παει για 55 μοναδες αρα επισης για το εκπτωτικο των 400€

 

Ο γιος μου παει για 42, αυτον θα τον βολεψουμε με το εκπτωτικο πακετο των 270€

 

Συνολο 1070€

 

Απο 600€ στα 1070€ ητοι 78% ΑΥΞΗΣΗ!!

 

Ψιχουλα δηλαδη!

 

Τι λετε ρε παληκαρια! Συγκατοχο στο πορτοφολι μας σας βαλαμε;

 

Τοσα σας λειπανε;

 

Ειμαι εξω φρενων!

 

Επειδη με δερνει μια αξιοπρεπεια την οποια δεν νομιζω οτι μπορειτε να κατανοησετε, δεν θα ακυρωσω το διαμερισμα που νοικιασα στο Πολυδροσο, γιατι το εκλεισα με μια χειραψια και ενα λογο τιμης. Το νοικι που θα παρει αυτη η οικογενεια απο εμας πιθανον και να ξεπερνα το εισοδημα που θα παρει ο γιος τους δουλευοντας για το ΧΚΠ.

 

Σας διαβεβαιω ομως,

 

α) Θα περιορισω την προσελευση τοσο τη δικη μου οσο και της οικογενειας μου κατα το δυνατον

 

β) Του χρονου θα παω για ετησια στο ΧΚΚαλαβρυτων

 

Αισθανομαι εξαπατημενος για την υποστηριξη που εδωσα τοσα χρονια, τοσο στο Χιονοδρομικο, οσο και στη Διοικηση του, περιμενοντας καλυτερες μερες και δινοντας πιστωση καλης θελησης και χρονου.

 

Ο Παρνασσος δεν το αξιζει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
κατάργησαν και την στρατιωτική εκπτωτική κάρτα

 

Το κρατος με πληρωνει 8,72 ευρω το μηνα...απαραδεκτο να μην υπαρχει ''στρατιωτικη'' καρτα :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

να πάμε να κλείσουμε την πρόσβαση στο Χκ

 

δεν κάνω πλάκα . να φωνάξουμε και κάνα 2 καναλάκια..

 

και αν δεν μας θελουν 1 εμεις δεν τους θελουμε 10

 

έχει και άλλου Βουνά με χιόνι εεεεε

 

Απαράδεκτοι


Κάνε μου λιγάκι Μπεεεεεε...

Share this post


Link to post
Share on other sites
να πάμε να κλείσουμε την πρόσβαση στο Χκ

 

δεν κάνω πλάκα . να φωνάξουμε και κάνα 2 καναλάκια..

 

και αν δεν μας θελουν 1 εμεις δεν τους θελουμε 10

 

έχει και άλλου Βουνά με χιόνι εεεεε

 

Απαράδεκτοι

 

+1 (Δεν κάνω πλάκα) :lol:


Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εχω μεινει αναυδος! :P Κυριοι της διευθυνσης του ΧΚΠ:

 

Προς το παρον, οσο και αν αυτο φαινεται εγωϊστικο, θα μιλησω για την οικογενειακη μου περιπτωση, γιατι αυτη μονο προλαβα να αναλυσω και φυσικα γιατι αυτη με ποναει αμεσα!

 

Ειμαστε ενα ζευγαρι με ενα παιδι 16 ετων.

 

Περσι, το δευτερο δεκαημερο του Ιανουαριου αγορασαμε την οικογενειακη ετησια καρτα για 600€. Δεδομενου οτι ειχαμε παει στην εκδρομη του Συλλογου, και επισης ειχαμε ετησια απο την προηγουμενη (κακη χιονοδρομικα χρονια) που μας εκαλυπτε μεχρι το τελος του χρονου, περιμεναμε και αγορασαμε την καρτα με την μετα.

 

Η περσινη χιονοδρομικη σαιζον απεδειχθη μετρια. Το χιονοδρομικο ουσιαστικα εκλεισε στις 13/4 (σκι ομως δεν καναμε το τελευταιο ΣΚ, απλα ανεβηκαμε την Κυριακη 13/4 να ευχαριστησουμε τους λιφτιερηδες και τους οδηγους ρατρακ για τη δουλεια που κανανε για εμας τους χιονοδρομους κατα τη διαρκεια της σαιζον). Οι πιστες ειχαν κοπει στα δυο απο την Παρασκευη 11/4.

 

Τη σαιζον αυτη, εγω εκανα 23 ημερες σκι. 19 ημερες ΣΚ και 4 μη ΣΚ (δεν εκατσα να ψαξω αν αυτες ηταν αργιες). Υπηρξε χρονια που εχω κανει 35 μερες σκι στο ΧΚΠ.

 

Η γυναικα μου εκανε 17 ημερες σκι, 16 αργιες και μια Δευτερα.

 

Ο γιος μου εκανε 10 μερες σκι.

 

Χρησιμοποιωντας τα ιδια δεδομενα φετος και υπολογιζοντας 2 επι πλεον ΣΚ (8 μοναδες) θεωρωντας πιθανο οτι θα κανουμε σκι μεχρι το τελος Απριλιου και προσθετοντας τις αργιες 2-7 Ιανουαριου εχουμε τα εξης:

 

Εγω χρειαζομαι 64 μοναδες, αρα παω για το εκπτωτικο των :D = 400€

 

Η γυναικα μου παει για 55 μοναδες αρα επισης για το εκπτωτικο των 400€

 

Ο γιος μου παει για 42, αυτον θα τον βολεψουμε με το εκπτωτικο πακετο των 270€

 

Συνολο 1070€

 

Απο 600€ στα 1070€ ητοι 78% ΑΥΞΗΣΗ!!

 

Ψιχουλα δηλαδη!

 

Τι λετε ρε παληκαρια! Συγκατοχο στο πορτοφολι μας σας βαλαμε;

 

Τοσα σας λειπανε;

 

Ειμαι εξω φρενων!

 

Επειδη με δερνει μια αξιοπρεπεια την οποια δεν νομιζω οτι μπορειτε να κατανοησετε, δεν θα ακυρωσω το διαμερισμα που νοικιασα στο Πολυδροσο, γιατι το εκλεισα με μια χειραψια και ενα λογο τιμης. Το νοικι που θα παρει αυτη η οικογενεια απο εμας πιθανον και να ξεπερνα το εισοδημα που θα παρει ο γιος τους δουλευοντας για το ΧΚΠ.

 

Σας διαβεβαιω ομως,

 

α) Θα περιορισω την προσελευση τοσο τη δικη μου οσο και της οικογενειας μου κατα το δυνατον

 

β) Του χρονου θα παω για ετησια στο ΧΚΚαλαβρυτων

 

Αισθανομαι εξαπατημενος για την υποστηριξη που εδωσα τοσα χρονια, τοσο στο Χιονοδρομικο, οσο και στη Διοικηση του, περιμενοντας καλυτερες μερες και δινοντας πιστωση καλης θελησης και χρονου.

 

Ο Παρνασσος δεν το αξιζει!

 

Επειδη το αλλαξα λιγο, να σας δωσω την ευκαιρια να το ξαναδιαβασετε...

 

Ο Παρνασσος δεν το αξιζει!

 

Απο μενα εχετε το ελευθερο να το κανετε το καινουριο διαφημιστικο σας σλογκαν. και ο,τι γλυτωσετε απο τα εξοδα της διαφημιστικης εταιρειας, χρησιμοποιειστε τα για να σπονσοραρετε καποιο απο τους ΣΧΟ που εχετε ξεσκισει...με την νεα σας τιμολογιακη ....πολιτικη :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπα δεν χρειάζεται να κλείσουμε κανέναν δρόμο... ίσως θα πρέπει να στείλουμε και εμείς ενα ανάλογο δώρο :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
μπα δεν χρειάζεται να κλείσουμε κανέναν δρόμο... ίσως θα πρέπει να στείλουμε και εμείς ενα ανάλογο δώρο :P

 

Ενα ημερολογιάκι και πολύ τους είναι. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...