Jump to content
Nickel

Τιμοκατάλογος χ.κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ

Recommended Posts

οκ Σπύρο θα τα μεταβιβάσω... :lol:

 

όσο για το "εκτίθεσαι" έχει γίνει υπολογισμός του κόστους... no worries

 

δεν διαφωνούμε επι της ουσίας... απλος ο σύλλογος πρέπει να κανει κατι εμπρακτα για το μηνυμα σου...

 

Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου, ειναι η αυξησεις (οσο μικρες η οσο μεγαλες και αν

ειναι) χωρις να εχω δει ενα μεγαλο εργο που αφορα εμενα. Και αυτο ειναι νεες πιστες,

αναβαθμισμενοι/νεοι αναβατηρες (τα οποια εργα να αρχιζουν εγκαιρα, να μην γινονται

"νυχτα" και να μην μετατρεπουν σε νταμαρι μια απο τις ομορφοτερες καταβασεις στην χωρα),

ασφαλης προσβαση, προστασια του περιβαλλοντος και οχι καφεκαντινομπαρ και ενδεχομενοι

ασφαλτοδρομοι για να ανεβαινει "για καφε" η θεια μου η Μαριγω και ο σκυλας θειος μου.

Για να μην ειμαι αδικος, το στεγαστρο (εστω μισο, χωρις πορτα) του Ηρακλη, τα πασαλακια

και η εξομαλυνση της κρισιμοτερης ισως πιστας καλα και χρησιμα εργα ειναι, αλλα λιγα.

 

...

 

καλό σκί αυριο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξεχασες να γραψεις πως το παραπανω κειμενο ειναι δικο μου .... :lol::P

 

Χαιρομαι που διαβαζεις τι γραφω και ακομα περισσοτερο που τα θυμασαι. Αρα

δεν γραφω στον βροντο, στην εκταση που νομιζα.

 

Κριμα μονο που δεν εχεις πιασει το νοημα και ολα περιστρεφονται γυρω απο

το ποιος θα εχει την τελευταια λεξη (να τα ΕΓΩ που λεγαμε).


temporary info: Σπύρος Καββαδίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γειά σου Σπύρο. Δε θα κάνεις Παρνασσό φέτος?

 

Καλή ιδέΑ δε θα ήταν να ανοίξει ένα thread πχ ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ: Φωτοενημέρωση (σκέτη χωρίς τιμοκατάλογο).

 

Αλήθεια πως ήταν σήμερα?δεν ανεβηκε κανενας?

 

Να δούμε και ποιος θα κάνει τη φωτοενημέρωση από το ΧΚ φέτος :lol:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αλήθεια πως ήταν σήμερα?δεν ανεβηκε κανενας?

 

Αγαπητέ Μιχάλη, κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι: :lol:

 

Το κέντρο είχε αναστολή μέχρι τις 10:00 λόγω παγοποίησης. Μετά άνοιξε μόνο ο Αίολος και το εισιτήριο από 15€ είχε 12€. Στην πορεία άνοιξε και ο Βάκχος. Το βουνό θέλει χιόνι αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς. Αλλά σε αντίθεση με άλλα ανοίγματα που η σανίδα μου θύμιζε scarface μετά απο 3 κατεβασιές, δεν άκουσα ούτε μία φορά αυτόν τον ανατριχιαστικό ήχο. Και μου έκανε εντύπωση, γιατί σε πολλά σημεία φαινόταν έντονα το χωματάκι! Ιδιαίτερα στο κάτω μισό της πίστας του Αίολου θέλει προσοχή. Στην πίστα δεξιά του Περικλή κατέβηκα μια φορά και αυτό με τα χίλια ζόρια γιατί δε φαινόντουσαν ούτε οι κολώνες απο την ομίχλη, συνεπώς δεν μπορώ να έχω σωστή άποψη για το αποτέλεσμα της λιθοτριψίας. Στο λούκι του Αιόλου πάντως έχει σίγουρα αποτέλεσμα. Με τόσο λίγο χιόνι υπο άλλες συνθήκες, θα είχα γυρίσει βρίζοντας τώρα για τις χαρακιές στη σανίδα μου...

 

Σήμερα είχε καμία 30αριά άτομα όλους κι όλους (χιονοδρόμους, γιατί μετά έσκασε κι ένα ferry boat με σχολείο), και ήταν καλά για πρώτη φορά. Το ΣΚ με 100πλάσιο κόσμο δεν ξέρω πως θα είναι για να είμαι ειλικρινής. Και αυτό γιατί δεν υπάρχουν πολλές πίστες για να κινηθείς. Αίολο-Βάκχο σε συγκεκριμένες διαδρομές (για παράδειγμα ούτε λόγος για το "αμέσως δεξιά" του Αιόλου, έχει πολύ πέτρα) και Βάκχο ΜΟΝΟ μέσω του διαδρόμου και στην πίστα δίπλα στον Περικλή (με τίποτα στα απότομα). Οπότε με πολύ κόσμο μπορεί να είναι δράμα.

 

Με τα δικά μου δεδομένα ήταν ωραία. Θα μπορούσε να είναι και καλύτερα (ιδιαίτερα αν δεν είχε αυτή την #^@%ομίχλη. Αλλά περίμενα 9 μήνες για να τσουλήσω, και αν τον Οκτώβρη μου έλεγε ένα τζίνι "θα κάνεις 19 Δεκεμβρίου μεγάλε, αλλά αφενός δε θα έχει τρομερό χιόνι και αφετέρου θα έχει ομίχλη", εγώ προσωπικά δε θα του απάνταγα "δε θέλω"...

 

P.S.: Έχουν αλλάξει τη διαρρύθμιση στο 1750. Πήραν τελείως τις ενοικιάσεις (στο 1950 πλέον), πήγαν αλλού τα ταμεία μέσα στο κτήριο, έβαλαν και δύο έξτρα ταμεία έξω από το κτήριο (να δω όμως ποιος θα περιμένει έξω στο κρύο)


The map is full of places that only mean anything to me because of snowboarding...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνα με τους ...απεναντι :lol: δεν υπαρχουν προβληματα χιονοκαλυψης η πετρες στις πιστες...απλα θελει λιγη προσοχη στη βαση του Κεντρου(1950)...

 

Επισης σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το ΧΚΠ μου ειπαν οτι δεν ακουστηκαν παραπονα....

 

Τα λεμε πανω αυριο :P

 

Καλη χιονοχρονια να εχουμε!!!!

Edited by JohNi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή χιονοχρονιά σε όλους. Σούπερ royal thanks. Ανυπομονώ να καρβάρω τον Παρνασσό που οφείλεται...

 

ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ

 

Υστερα από τόσα χρόνια αλλά τα έκαναν


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κρατιεμαι να μην σας την πω τωρα αλλα δεν μπορω αλλο :P

 

Καταιγισμος μηνυματων για να κανονισετε να πατε Παρνασσο (και καλα να περασετε! ) με υπογραφες

Ολοι στα Καλαβρυτα-Ο Παρνασσος μας σκιζει-Ενας στο χωμα χιλιαδες στον αγωνα, εεε

ΔΕΝ ΠΑΕΙ !!!!

 

Καλη σεζον (οπυ και αν πατε, οπου και αν αγορασετε ετησιες)

 

Σωστός !!!

 

Γειά σου Σπύρο. Δε θα κάνεις Παρνασσό φέτος?

 

Καλή ιδέΑ δε θα ήταν να ανοίξει ένα thread πχ ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ: Φωτοενημέρωση (σκέτη χωρίς τιμοκατάλογο).

 

Αλήθεια πως ήταν σήμερα?δεν ανεβηκε κανενας?

 

Να δούμε και ποιος θα κάνει τη φωτοενημέρωση από το ΧΚ φέτος ;)

 

Εγώ είμαι ήδη Παρνασσό αλλά δεν σκοπεύω να ανέβω μέχρι να δούμε τι θα γίνει... λίγη υπομονή δεν βλάπτει κανέναν !!!

 

Αγαπητέ Μιχάλη, κυρίες, δεσποινίδες και κύριοι: :)

 

Το κέντρο είχε αναστολή μέχρι τις 10:00 λόγω παγοποίησης. Μετά άνοιξε μόνο ο Αίολος και το εισιτήριο από 15€ είχε 12€.

 

Δηλαδή πόσους πόντους αφαιρούσαν ??? 0,8 ???

 

Συμφωνα με τους ...απεναντι :o δεν υπαρχουν προβληματα χιονοκαλυψης η πετρες στις πιστες...απλα θελει λιγη προσοχη στη βαση του Κεντρου(1950)...

 

Επισης σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το ΧΚΠ μου ειπαν οτι δεν ακουστηκαν παραπονα....

 

Δηλαδή εάν πάμε και καταστρεψουμε τα σκί μας, θα τα επισκευάσουν αφού λένε οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ?

Edited by arvii

Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ θα ηθελα να ξερω τα ονοματα αυτων που καθοριζουν την τιμολογιακη πολιτικη του Παρνασσου.

Ποιοι ειναι αυτοι οι ανθρωποι, τους ξερει κανεις;

Δεν μπορει καποιος θα ξερει.

Edited by ducatista

Δωστα!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πολυ θα ηθελα να ξερω τα ονοματα αυτων που καθοριζουν την τιμολογιακη πολιτικη του Παρνασσου.

Ποιοι ειναι αυτοι οι ανθρωποι, τους ξερει κανεις;

Δεν μπορει καποιος θα ξερει.

 

Εμένα μου είναι αδιάφορα τα ονόματα τους.Αυτό που θα ήθελα να ήξερα,είναι αν μπορούν να εντοπίσουν στο χάρτη που "πέφτει" το Χιονοδρομικό.Δεν έχω απαίτηση να έχουν κάνει σκι,αλλά να ξέρουν που είναι η επιχείρηση που το κράτος τους έχει αναθέσει να διαχειρίζονται.Αυτοί παίρνουν τα τιμολόγια,βάζουν το κομπιουτεράκι σε λειτουργία και βγάζουν τις τιμές.Αυτό μόνο ξέρουν να κάνουν.Μια βόλτα με τον "Αίολο" ή τον "Βάκχο" σε άσχημες καιρικές συνθήκες,με χιονόπτωση και ομίχλη και άνεμο με το windchil στους -10 θα τους κάνει να αναθεωρήσουν πολλά.Αλλά αν έρχεται ο δ/ντης τους και ανεβαίνει με το Ratrack τι να καταλάβει;

 

Μιλάμε συνεχώς για απαρχαιωμένους αναβατήρες,πιθανές επεκτάσεις κλπ.Έχει αναρωτηθεί κανείς,τι θα συμβεί αν κάποιος/α από εμάς που κάνουμε σκι/σανίδα υποστεί π.χ μια καρδιακή προσβολή (χαμηλή θερμοκρασία και απαιτητικό άθλημα είναι συνδυασμός που μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα);Έχουν απινιδωτές σε κάθε lift;Το προσωπικό είναι εκπαιδευμένο να τους χρησιμοποιήσει;Έχουν σκεφτεί ότι οι πιστέρ πρέπει να είναι στην κορφή κάθε πίστας για να έχει άμεση επέμβαση σε τραυματία;Αν κάθεται στο σαλέ και γκομενίζει μέχρι να ανέβει στον Περικλή,ο χαμένος χρόνος μπορεί να κοστίσει μια ζωή.Και δυστυχώς όλοι έχουμε δει πώς εργάζονται αυτοί οι άνθρωποι.Και δεν αναφέρομαι σε ένα 15λεπτο διάλειμμα που πρέπει ο καθένας να έχει,αλλά σε σύνηθες φαινόμενο.Εγώ πάντως για καλό και για κακό,θα κάνω μερικές εξετάσεις πριν πάω για σκι.Δεν κοστιζουν τίποτα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ηδη οι ομοροι Δημοι, εκφραζουν αγανακτηση για τις αδικαιολογητες αυξησεις.

Και σιγουρα, το κλιμα δειχνει οτι παμε για δυναμικες κινητοποιησεις.

Ενταση και οργη στην Αραχωβα ακομη και απο τους επισκεπτες της.


http:www.arahova.net

http:www.meteo.gr/stations/arahova

http:www.meteo.gr/stations/parnassos1950

http:www.meteo.gr/stations/parnassos

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ηδη οι ομοροι Δημοι, εκφραζουν αγανακτηση για τις αδικαιολογητες αυξησεις.

Και σιγουρα, το κλιμα δειχνει οτι παμε για δυναμικες κινητοποιησεις

Γιώργο, οι όμοροι δήμοι έχουν συνεισφέρει οικονομικά κάτι όλα αυτά τα χρόνια στο χ/κ Παρνασσού για να απαιτούν μειωμένη κάρτα ;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πολυ θα ηθελα να ξερω τα ονοματα αυτων που καθοριζουν την τιμολογιακη πολιτικη του Παρνασσου.

Ποιοι ειναι αυτοι οι ανθρωποι, τους ξερει κανεις;

Δεν μπορει καποιος θα ξερει.

 

Εαν τα μάθεις πες τα και σε μας :P:o:)


Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Γιώργο, οι όμοροι δήμοι έχουν συνεισφέρει οικονομικά κάτι όλα αυτά τα χρόνια στο χ/κ Παρνασσού για να απαιτούν μειωμένη κάρτα ;

 

Οι όμοροι δήμοι εκτός των άλλων δεν έχουν τη δυνατότητα να πηγαίνουν το ένα Σ/Κ εδώ και το άλλο εκεί... δεν είναι παράλογο λοιπόν να τους προσφέρει το Χ.Κ. μία έκπτωση.

Οπως και να έχει όμως δεν μπορείς έτσι ξαφνικά ενώ στην απλή κάρτα κάνεις 10% αύξηση (κι αυτή απαράδεκτη) στους όμορους να κάνεις 62,5% !!!


Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οι όμοροι δήμοι εκτός των άλλων δεν έχουν τη δυνατότητα να πηγαίνουν το ένα Σ/Κ εδώ και το άλλο εκεί... δεν είναι παράλογο λοιπόν να τους προσφέρει το Χ.Κ. μία έκπτωση.

Οπως και να έχει όμως δεν μπορείς έτσι ξαφνικά ενώ στην απλή κάρτα κάνεις 10% αύξηση (κι αυτή απαράδεκτη) στους όμορους να κάνεις 62,5% !!!

 

 

Γιατί δεν μπορούν να πάνε κάπου αλλού? με την ίδια λογική και η Αττική όμορος Νομός είναι.

 

Εγώ γιατί δεν θεωρώ παράλογο να πληρώνω τα ίδια χρήματα με εσένα στην οργανωμένη δημοτική πλάζ στο Πόρτο Ράφτη (τα ίδια προσφέρει σε όλους) εγώ λογικά εκεί θα πρέπει να πηγαίνω κάθε ΣΚ.

 

Θα έπρεπε να υπάρχει μια Τιμολογιακή Πολιτική ορθολογική για όλους.

 

Και μην αρχίσουμε τις αναλύσεις γιατί θα φτάσουμε σε επίπεδα γιατί θα πρέπει να φορολογείται ο Καλαματιανός ή αυτός που μένει στην Φολέγανδρο για να πληρώνει ο δημότης των όμορων νομών ή δήμων που έχει και όφελος από το χιονοδρομικό (αύξηση της περιουσίας του θέσεις εργασίας κλπ) λιγότερα χρήματα στο χιονοδρομικό κέντρο της περιοχής του.

 

Ενώ στα περισσότερα χιονοδρομικά της Ευρώπης πληρώνει αυξημένα δημοτικά τέλη γιατί το χιονοδρομικό του προσφέρει ανάπτυξη και εργασία στον τόπο του.

 

Καταλήγουμε λοιπόν σε αυτό που λέει ο Φώτης (fotski) στο ότι τελικά ο καθένας μας φωνάζει (λογικότατο) για το δικό του πρόβλημα και τσέπη (εγώ για την οικογένεια και τους αθλητές εσύ για τους Όμορους δήμους κλπ)

 

Και για να καταλάβεις ότι δεν έχω πρόθεση να διαφωνήσω η να συμφωνήσω απλά εκθέτω την άποψη μου. Συμφωνώ πως θα πρέπει να εξομαλυνθεί η μια κάρτα με την άλλη αλλά σταδιακά και σε λογικά πλαίσιο όχι με αυξήσεις της τάξεως του 60% και 70% σε ένα χρόνο αλλά με πολύ μικρότερες ετήσιες αυξήσεις μέχρι τελικής εξομάλυνσης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek70 δε διαφωνώ με όσα λες,αλλά σκέψου να έβαζε το κράτος φόρο υπέρ Χ.Κ σε κάθε περιοχή που ευνοείται από την ύπαρξη και λειτουργία του.Ας πούμε ότι έβαζε ένα φόρο 4% σε κάθε επιχείρηση επί του κύκλου εργασιών.Εκτός ότι δε θα πλήρωνε ποτέ καμία επιχείρηση αυτά που της αναλογούν,επειδή δεν κόβουν όλες αποδείξεις,το 4% θα επιβάρυνε τις ήδη αυξημένες τιμές των προϊόντων και υπηρεσιών.Στην Ελλάδα όλοι θέλουν την κότα με το χρυσό αυγό,αλλά κανείς δε θέλει να πληρώσει τα πίτουρα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο όμως εάν κάποιος αυξήσει τις τιμές να αγοράσουμε από τον άλλο που δεν τις αύξησε. Το ότι δεν έχουμε κράτος με σωστούς εκλεκτικούς μηχανισμούς και πολίτες δίχως καταναλωτική συνείδηση δεν σημαίνει ότι δεν θα πρέπει να λέμε πιο είναι το σωστό και το δίκαιο.

 

Εμένα τα δημοτικά τέλη από 1500 το δίμηνο μου τα αύξησαν στα 3000 δεν αύξησα τις τιμές μου. (και ούτε τα σκουπίδια δεν παίρνουν)

 

Φυσικά αυτοί που δεν το κάνουν δεν σκέφτονται όπως εσύ, αλλά σκέφτονται με βάση τα ψηφουλάκια για να είναι κοντά στην κουτάλα.(αναφέρομαι στην νομοθεσία και όχι στα ΕΤΑ)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοιτάζω την περσινη μου ετήσια. Εχει ημερομηνία έκδοσης 20-12-2007.

Σήμερα επέλεξα να κάτσω σπίτι μου και να χάσω μια πανέμορφη μέρα στο βουνό που όλλοι αγαπάμε.

Γιά ενα χιονοτζάνκι σαν και μένα σας πληροφωρώ οτι ο πόνος είναι μεγάλος...

Απο την άλλη αισθάνομαι και περήφανα γιατι απέδειξα -στον εαυτό μου κύρια- ότι κάτι εχει μείνει μέσα μου απο συναίσθημα και αξιοπρέπεια.Θέλω να ευχαριστησω τον κ. Δρίβα και τους συνεργάτες του γιατί- έστω με αυτό τον βάρβαρο τρόπο τους- βάλανε κάποιο φρένο στην εγωιστική μου απόλαυση.

Επειδή το βουνό είναι μεγάλο -όχι μόνο σε έκταση- όλοι θα συναντηθούμε πάνω...

Περιμένω τα νέα σας.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να προσθέσω στο παραπάνω...μάλλον να σημειώσω το οξύμωρο της κατάστασης. Ενώ παρατηρήθηκε σωρεία αντιδράσεων, μόλις ανακοινώθηκε η έναρξη λειτουργίας του κέντρου...αμέσως ραντεβού στο βουνό σα να μή συμβαίνει τίποτα.

 

Δεν κατηγορώ κάποιον, αφού δεν είμαι ο κ.Τέλειος για να κρίνω κανέναν, αλλά μιας και πιάσαμε κουβέντα...άλλωστε πολλοί από τους φίλους που διαμαρτυρήθηκαν ήδη έχουν ενοικιάσει σπίτια και έχουν μπει σ' έναν δρόμο χωρίς επιστροφή.

 

Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτοι που ενοικιαζουν πως ειναι τοσο σιγουροι οτι θα χιονισει ???

 

εγω δεν θα το εκανα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν μας ειπε κανεις απο αυτους που ανεβηκαν τι εχει γινει τελικα με το δρομο (πιστα) Απο το 1950-1750.(εκτος αν δεν το προσεξα)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να μην είπαν, μάλλον δεν τρέχει κάτι :ph34r:


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Για να μην είπαν, μάλλον δεν τρέχει κάτι :)

 

Σιγά μην κοίταξαν καν... ήταν απασχολημένοι με τους 10 πόντους χιόνι :ph34r::lol: :LOL:


Η ΕΤΑ μας ξέσκισε...

 

όμοροι δήμοι ΑΥΞΗΣΗ 62,5% από 200€ -> 320€ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ κοίταξα ανεβαίνοντας, αλλά δεν είδα να έχουν ασφαλτοστρώσει.

Όπου δεν είχε χιόνι και είχε περάσει ερπύστρια, είχε χώμα, όχι άσφαλτο. Τώρα αν ξεκίνησαν το στρώσιμο από πουθενά αλλού και δεν το είδα, δεν ξέρω. Αλλά όσο πρόσεξα δεν είχε άσφαλτο.


The map is full of places that only mean anything to me because of snowboarding...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα φιλε Αλεξη για καμμια δεκαρια νοματαιους εγινε η ολη ιστορια!!!!!!!!Και να δεις που παλι θα ειναι απο τους

πρωτους που θα ανεβουνε πανω στο βουνο!!!!!!!! :ph34r:

Ρωταω εγω λοιπον τωρα,εμας τα υπολοιπα μελη του ΕΣΤΟΥΧ μας ρωτησε κανενας εαν θελαμε να παρει τετοια

τροπη το πραγμα?????????Σχετικα με τον τιμοκαταλογο μιλαω,ετσι???? :lol:

Εκτοξευσανε πικροχωλα σχολια προς μια κατευθυνση,και τωρα ντρεπομαι να περασω απο τα γκισε να βγαλω καρτα!! :)

Και ξαναρωταω εγω παλι,γιατι αυτοι οι νοματαιοι δεν ΚΡΑΞΑΝΕ περυσι οταν ανεβηκε η καρτα 4 ευρα χωρις να γινει

απολυτως μα απολυτως τιποτα???Περυσι δεν θιχτηκανε τα οικονομικα συμφεροντα τους???? :(

Λοιπον για ποιον ΕΣΤΟΥΧ μιλαμε σημερα,για τον ΕΣΤΟΥΧ ολων τον χιονοδρομων ή για των 10 με 20 νοματαιων?????????? :lol:

Ετσι για να καταλαβω δηλαδης. ;)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....και ετήσια στα Καλάβρυτα θα βγάλουμε και ΣΚ στο Παρνασσό θα πάμε και τα ίδια κόμματα θα ψηφίσουμε και το χέρι του Εφραίμ θα φιλήσουμε και βίζμα θα βάλουμε ..........

 

ΥΓ. Φίλε αράχνη να μην ντρέπεσαι ποτέ για το τι λένε ή κάνουν οι άλλοι. Να ντρέπεσαι μόνο αν αδιαφόρησες για τις πράξεις και τα λεγόμενά τους, καθώς για τα πράγματα που θα μπορούσες να αλλάξεις και δεν έκανες τίποτα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...