Jump to content
PID

Αναδάσωση στην Πεντέλη 25/01/2009

Recommended Posts

http://www.skai.gr/master_story.php?id=106906

 

Πιστεύω πως οι περισσότεροι θα έχετε ακούσει για την αναδάσωση που διοργανώνεται από τον ΣΚΑΙ προς το τέλος του μήνα στην πολύπαθη Πεντέλη. Αξίζει νομίζω να συμμετάσχουμε είτε ατομικά ο καθένας από εμάς είτε να δηλώσουμε συμμετοχή ως σύλλογος (με την προϋπόθεση βέβαια να έχουμε ευπρόσωπη παρουσία). Ας το δουν τα μέλη του ΔΣ και ας αποφασίσουν. Αξίζει κι ας θυσιάσουμε μια μέρα σκι. :rolleyes:

 

Πάνος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάνο έχεις απόλυτο δίκιο!

ΠΡΕΠΕΙ γιατί αλλιώς (αν τα αφήσουμε όλα στους άλλους...)

ούτε χιόνι θα χουμε... ούτε πίστες.... ούτε.. σκι... :rolleyes:

 

Να μαζευτούμε λοιπόν και να πούμε και στους φίλους μας!

Βιβ


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έλεγα με την ομάδα μου από το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού να ανεβούμε οργανωμένοι (πούλμαν από τα κεντρικά του ΣΕΟ, κλπ). Ένα αυτοκολλητάκι του Snowclub θα το βολέψω κάπου εμφανώς, πάντως!! Θα μπορούσατε να φτιάξετε μια από τις γνωστές μας λίστες συμμετοχών. Είμαι σίγουρη ότι θα μαζευτεί πολύς κόσμος!


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να αποτολμήσω να αρχίσω εγώ τη λίστα συμμετοχών μας; Θα κοιτάξω να στείλω άλλον με την ομάδα μου!

 

1. Άννα


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην αναδάσωση μαζί με τον DMOUZ- Διονύση, κ μέρος της Μπριζολοπαρέας μου, θα είμαστε εκεί και μαζί με το Σ.Ε.Ρ. (Σύλλογος Ελλήνων Ραδιοερασιτεχνών), που θα αναλάβει το συντονισμό θα παρέχουμε βοήθεια στο κόσμο.

Όποιος απο εδώ κανονίσει να είναι εκεί να έρθει να μας αναζητήσει.


Ανήκω παντού και πουθενά

 

Seriusly Playful

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε βλέπω κίνηση... ;)


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Το έχω παρατηρήσει: όποτε γράφω εγώ σε κάποιο θέμα, μετά σταματάνε να γράφουν όλοι! Γιατί, μπαμπά; ) ;):(

 

 

Για την αδιαφορία μας (ή, αλλιώς, την έλλειψη ενδιαφέροντος για το συγκεκριμένο εγχείρημα) υπάρχουν πολλές λογικές αιτίες. Τις κατανοώ. No problem. :D


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Το έχω παρατηρήσει: όποτε γράφω εγώ σε κάποιο θέμα, μετά σταματάνε να γράφουν όλοι! Γιατί, μπαμπά; ) :lol::lol:

 

 

Για την αδιαφορία μας (ή, αλλιώς, την έλλειψη ενδιαφέροντος για το συγκεκριμένο εγχείρημα) υπάρχουν πολλές λογικές αιτίες. Τις κατανοώ. No problem. :lol:

 

Άννα

Έχοντας συμμετάσχει με τον MakisM στην αναδάσωση στο Πάνιο όρος στα Καλύβια, μπορώ να σου πω να μην έχεις πρόβλημα με την ανταπόκριση ή μη των μελλών του forum αυτού, τα πράγματα στο χώρο αναδάσωσης είναι οργανωμένα και μπορείς να πας ατομικά (όπως και κάθε άλλο μέλλος ) και να καταθέσεις την συνεισφορά στη κοινή προσπάθεια.

Φιλικά

Διονύσης

Εγώ με τον Val και ένα club 4Χ4 σε συνεργασία με το σύλλογο ραδιοερασιτεχνών θα είμαστε εκεί και για το φύτεμα αλλά και τη μεταφορά εθελοντών και υλικών στα ποιό δύσκολα σημεία.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Διονύση, δεν έχω κανένα πρόβλημα, άλλωστε τέτοιες κινήσεις ξέρω ότι γίνονται περισσότερο μάλλον για ψυχολογικούς λόγους. Δεν ξέρω τι από ό,τι φυτευτεί θα "πιάσει". Εγώ έχω και μια ομάδα εφήβων Οδηγών (όχι F1, από το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού!), και προφανώς θα κοιτάξω να ανέβω μ' αυτήν, τελικά. Έδειξαν πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον!! :rolleyes:

 

Φοράμε μαντήλια, η στολή μας είναι μπλε και το σύμβολό μας είναι ένα τριφύλλι. Αν και μάλλον όλοι οι Οδηγοί θα είμαστε τοποθετημένοι σε ένα συγκεκριμένο σημείο, θα ρωτήσω για σας, μήπως πούμε και μια καλημέρα από κοντά!


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Διονύση, δεν έχω κανένα πρόβλημα, άλλωστε τέτοιες κινήσεις ξέρω ότι γίνονται περισσότερο μάλλον για ψυχολογικούς λόγους. Δεν ξέρω τι από ό,τι φυτευτεί θα "πιάσει". Εγώ έχω και μια ομάδα εφήβων Οδηγών (όχι F1, από το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού!), και προφανώς θα κοιτάξω να ανέβω μ' αυτήν, τελικά. Έδειξαν πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον!! :rolleyes:

 

Φοράμε μαντήλια, η στολή μας είναι μπλε και το σύμβολό μας είναι ένα τριφύλλι. Αν και μάλλον όλοι οι Οδηγοί θα είμαστε τοποθετημένοι σε ένα συγκεκριμένο σημείο, θα ρωτήσω για σας, μήπως πούμε και μια καλημέρα από κοντά!

Καλό ακούγετε

Δεν ξέρω αν μπορούμε εμείς με τα οχήματα/CB και οι οδηγοί σου να συνεργαστούμε στην μεταφορά δενδρυλλίων και υλικών αλλά και εθελοντών στα δύσκολα σημεία. Θα ξέρω περισσότερα την Πέμπτη το βράδυ που συνήθως μαζεύεται η ομάδα μας. Φαντάζομαι όμως ότι είναι θέμα της διοργάνωσης για to ποιοί, τι και πως.

Πάντως η περιοχή είναι αρκετά μεγάλη με ένα κεντρικό ασφαλτόδρομο που φτάνει μέχρι τη κορυφή (κλειστή στους πολίτες από το ΓΕΕΘΑ) και εκτεταμένο δίκτυο χωματόδρομων, κάποιων βατών σε απλά αυτοκίνητα και πολλών άλλων σε απαγορευτική κατάσταση (ειδικά μετά από τις πρόσφατες βροχές) άριστων όμως για 4Χ4 και ΜΤΒ, υπάρχουν πολλά παλαιά νταμάρια επίσης. Το καλό με τους χωματόδρομους είναι ότι φτάνουν σε πολλά δύσκολα σημεία του βουνού (κάποιοι ανοίχτηκαν από την ΔΕΗ). Εξαρτάται όμως ποιά σημεία θα επιλέξει η διοργάνωση.

Όπως και να είναι θα σε ενημερώσω την Παρασκευή που θα ξέρω περισσότερα.

Α και συνήθως ένα μεγάλο ποσοστό πιάνουν. Επίσης είναι ένας καλός τρόπος να δείξουμε στους διάφορους ¨άγιους¨ συνεταιρισμούς που χρόνια τσακίζουν το βουνό ότι δεν θα το βάλουμε κάτω.

Φιλικά

Διονύσης

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καλό ακούγετε

Δεν ξέρω αν μπορούμε εμείς με τα οχήματα/CB και οι οδηγοί σου να συνεργαστούμε στην μεταφορά δενδρυλλίων και υλικών αλλά και εθελοντών στα δύσκολα σημεία.

 

:):D:lol: Δεν ξέρω τι εννοείς με το "να συνεργαστούμε"! Ελπίζω βέβαια ότι θα "παίξουν" από τη μεριά μας μεγάλες ηλικίες γενικώς, δηλαδή 14-18 ετών. Τότε μπορούμε να προσφέρουμε περισσότερη βοήθεια και να πάμε και σε πιο δύσβατα σημεία του βουνού. Αν όμως σέρνουμε και τα μικρά μας (5-13), αποκλείεται να τα βάλουμε να κουβαλάνε δενδρύλλια! Θα μας κράξουνε! (Το πολύ-πολύ να τους δώσουμε να "οδηγήσουν" κανένα φορτηγάκι playmobil! Και να φυτέψουν το δεντράκι τους, ασφαλώς). Δυστυχώς δεν είμαι στη βασική οργανωτική ομάδα του ΣΕΟ, οπότε κι εγώ θα ενημερωθώ μάλλον εκείνη τη στιγμή για το πού και πώς θα πορευθούμε. Τα λοιπά στοιχεία τα έχεις ήδη λάβει σε pm!

Φιλικά πάντα,

Άννα


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites
;);):P Δεν ξέρω τι εννοείς με το "να συνεργαστούμε"! Ελπίζω βέβαια ότι θα "παίξουν" από τη μεριά μας μεγάλες ηλικίες γενικώς, δηλαδή 14-18 ετών. Τότε μπορούμε να προσφέρουμε περισσότερη βοήθεια και να πάμε και σε πιο δύσβατα σημεία του βουνού. Αν όμως σέρνουμε και τα μικρά μας (5-13), αποκλείεται να τα βάλουμε να κουβαλάνε δενδρύλλια! Θα μας κράξουνε! (Το πολύ-πολύ να τους δώσουμε να "οδηγήσουν" κανένα φορτηγάκι playmobil! Και να φυτέψουν το δεντράκι τους, ασφαλώς). Δυστυχώς δεν είμαι στη βασική οργανωτική ομάδα του ΣΕΟ, οπότε κι εγώ θα ενημερωθώ μάλλον εκείνη τη στιγμή για το πού και πώς θα πορευθούμε. Τα λοιπά στοιχεία τα έχεις ήδη λάβει σε pm!

Φιλικά πάντα,

Άννα

 

 

:P Στην προηγούμενη με τον MakisM φύτευε και ο γιός μου 2.5 χρονών οπότε τα μικρά σας μια χαρα μου ακούγονται. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Διονύση εμείς θα είμαστε υπό την επίβλεψη της συντονιστικής ομάδας κ μάλλον θα σκορπίστούμε στο βουνό ώστε να δίνουμε οδηγίες στο κόσμος που θα λαμβάνουμε με τα cb απο το συντονιστικό κέντρο .

 

 

Άννα δεν είναι μόνο αν θα πιάσουν τα δέντρα, αλλα κ πόσοι απο εμάς είμαστε άνθρωποι των έργων κ όχι των λόγων.

Γιατί ΟΛΟΙ κ καλά αποτροπιαζόμασταν όταν γίναν οι πυρκαγιές κ όταν καταπατούνται τα βουνά μας απο τους έχοντας εξουσία, αλλα ........................ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

Αφού τελικά μόνο στα λόγια ενδιαφερόμαστε κ όχι στις πράξεις, αυτά μας αξίζουν.


Ανήκω παντού και πουθενά

 

Seriusly Playful

Share this post


Link to post
Share on other sites
Διονύση εμείς θα είμαστε υπό την επίβλεψη της συντονιστικής ομάδας κ μάλλον θα σκορπίστούμε στο βουνό ώστε να δίνουμε οδηγίες στο κόσμος που θα λαμβάνουμε με τα cb απο το συντονιστικό κέντρο .

 

 

Άννα δεν είναι μόνο αν θα πιάσουν τα δέντρα, αλλα κ πόσοι απο εμάς είμαστε άνθρωποι των έργων κ όχι των λόγων.

Γιατί ΟΛΟΙ κ καλά αποτροπιαζόμασταν όταν γίναν οι πυρκαγιές κ όταν καταπατούνται τα βουνά μας απο τους έχοντας εξουσία, αλλα ........................ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

Αφού τελικά μόνο στα λόγια ενδιαφερόμαστε κ όχι στις πράξεις, αυτά μας αξίζουν.

 

Δεν ξέρω, τα τελευταία νέα απο τον Skai (ξέρω κάποιονστην διοργάνωση) είναι οτι τα δέντρα θα μπούνε σχετικά κοντά στο ασφαλτόδρομο (έτσι θα είναι και εύκολο για του εθελοντές) οπότε δεν ξέρω που θα πάμε εμείς γιαυτό απο ότι κατάλαβα θα το ξέρουμε μόνο όταν φτάσουμε εκεί.

Θα δούμε λοιπόν.

Πάντως δεν θα είναι και τίποτα το δύσκολο. ;)

Edited by dmouz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν ξέρω, τα τελευταία νέα απο τον Skai (ξέρω κάποιονστην διοργάνωση) είναι οτι τα δέντρα θα μπούνε σχετικά κοντά στο ασφαλτόδρομο (έτσι θα είναι και εύκολο για του εθελοντές) οπότε δεν ξέρω που θα πάμε εμείς γιαυτό απο ότι κατάλαβα θα το ξέρουμε μόνο όταν φτάσουμε εκεί.

Θα δούμε λοιπόν.

Πάντως δεν θα είναι και τίποτα το δύσκολο. ;)

b.t.w. όποιος snower αγαπάει πραγματικά τα βουνά κ θέλει να είναι εκεί εμένα το αμάξι μου θα πάει άδειο εκεί.

Οπότε χωράει άλλους 2 καλούς άνθρωπους.

Το δρομολόγιο μου ξεκινάει απο Καρέα.


Ανήκω παντού και πουθενά

 

Seriusly Playful

Share this post


Link to post
Share on other sites
Άννα δεν είναι μόνο αν θα πιάσουν τα δέντρα, αλλα κ πόσοι απο εμάς είμαστε άνθρωποι των έργων κ όχι των λόγων.

Γιατί ΟΛΟΙ κ καλά αποτροπιαζόμασταν όταν γίναν οι πυρκαγιές κ όταν καταπατούνται τα βουνά μας απο τους έχοντας εξουσία, αλλα ........................ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

Αφού τελικά μόνο στα λόγια ενδιαφερόμαστε κ όχι στις πράξεις, αυτά μας αξίζουν.

 

Κοίτα, η προηγούμενη δενδροφύτευση απέδειξε ότι ο κόσμος της Αθήνας άρχισε να κόπτεται για την περιβαλλοντική του τύχη. Υπήρξε πολύ μεγάλη συμμετοχή. Και γενικώς ο εθελοντισμός αρχίζει επιτέλους να υφίσταται ως λέξη στο ελληνικό λεξιλόγιο και να χρησιμοποιείται στις κουβέντες μας. Η εποχή του ωχαδελφισμού τείνει να λήξει, νομίζω. (Νομίζω, ελπίζω, κλπ κλπ).

 

(Τώρα... από τη δενδροφύτευση μέχρι τις άλλες μορφές συστηματικού εθελοντισμού, υπάρχει διαφορά, αλλά δεν πειράζει, μαθαίνουμε σιγά-σιγά. Οι δικές μας ενήλικες πια γενιές πρέπει να προσπαθήσουν για να βιώσουν αυτό το συναίσθημα, οι μελλοντικές το βιώνουν από τώρα, που είναι ακόμα στην τρυφερή ηλικία των 5-18 ετών. Και μόνο γι' αυτές τις γενιές αξίζει να ξεκουνιόμαστε και εμείς λιγάκι...).


*καιρός να λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση*

Share this post


Link to post
Share on other sites
4. Και μόνο γι' αυτές τις γενιές αξίζει να ξεκουνιόμαστε και εμείς λιγάκι...).

Ναι, εμείς κ' εμείς.................. :lol::)

Όχι ΌΛΟΙ εμείς :P


Ανήκω παντού και πουθενά

 

Seriusly Playful

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και το ζοφερό επιχειρηματικό μου δαιμόνιο μου λέει:

να τα αφήσω όλα στην τύχη τους

ώστε να καταστραφεί κι άλλο το περιβάλλον

και να πουλάμε σαν τρελλά τα προϊόντα της εταιρείας που δουλεύω

και να γίνουμε εκατομμυριούχοι... ΧΕ ΧΕ ΧΕ :lol:

 

λέω τελικά... να φυτέψω κανά δέντρο και ας πουλήσουμε λιγότερο...

:lol:

Βιβ


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα φορέσω κι εγώ το οδηγικό μου μαντήλι και θα πάω με την ομάδα μου των μεγάλων οδηγών να συμβάλλουμε στην περιβαλλοντική ανάπλαση του πεντελικού


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το όλο θέμα ειναι μια καμπάνια προβολής του ΣΚΑΙ, και μια απλη επιβράδυνση του έργου των εμπρηστών και των οικοπεδοφάγων. Κάποτε, αργά η γρήγορα, μεζονέτες θα έχει και εκεί.

Και ο κόσμος που έπρεπε να απαιτεί προστασία και αναδάσωση απο το κράτος, πάει για εθελοντισμό. Γιατί ρε παιδιά? Αυτά ειναι δικα μας, και δεν μας τα προστάτεψαν (να μη μιλήσω για αποζημιωση των πυροπλήκτων OMG+3LOL). Γιατί να ειμαστε και εθελοντές?

Οχι ρε φιλε ΣΚΑΙ.

Ξεφύγετε λιγο απο το hype και το wow της party-ατμοσφαιρας και trendy αναδάσωσης, και δείτε αποστασιοποιημένα τι γίνεται στην πραγματικότητα.

Θα ξεπλύνουμε την δηθεν περιβαλλοντική μας συνείδηση, χαζολογόντας δηθεν μια Κυριακή (υπο τα πανώ-διαφημίσεις καναλιου)??

Δυστυχως, δεν λειτουργούν έτσι τα πράγματα.

Edited by odyssey

no friends on a powder day

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι δεν λειτουργούν έτσι τα πράγματα!

ΟΚ! να μην κάνουμε τίποτα λοιπόν!

Να καθήσουμε όλοι σπιτάκι μας ή να πάμε καλύτερα για σκι...

τι να τρέχουμε τώρα να χαζολογήσουμε !!!!!!!!!!!!!!

 

Θα ξεπλύνουμε την δηθεν περιβαλλοντική μας συνείδηση

 

Προσωπικά δεν έχω δήθεν περιβαλλοντικη συνείδηση Sorry κι όλας!

Δουλεύω σε εταιρεία τεχνολογιών περιβάλλοντος και άρα

α) Ξέρω από τα μέσα τι παίζει με την ανακύκλωση - αν είναι μόδα ή ανάγκη-

και ποιοι δραστηριοποιούνται σ' αυτή και πως ... Αν το ψάχνατε λίγο θα εντυπωσιαζόσαστε...

β) Ξέρω ότι πολύς κόσμος, δυστυχώς το πλατύ κοινό... προτιμάει να τεμπελιάζει και να μην κάνει απολύτως τίποτα

με την δικαιολογία ότι: "Ε! και η οικολογία μια μόδα είναι και θα περάσει... Εγώ δεν πάω με τις μόδες ! "

ΠΑΝΤΑ υπάρχει μια καλή δικαιολογία για να μην κάνουμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!

 

Αν κοιτάγαμε όμως λίγο παραπέρα θα βλέπαμε πως λειτουργούν τα πράγματα αλλού...

Πως πετύχαν σε άλλες χώρες να ξαναζωντανέψουν εντελώς μολυσμένα ποτάμια π.χ.

 

Χα Χα! Αλλά εμείς εδώ από το κράτος να τα περιμένουμε όλα πάντα!

και μετά να γκρινιάζουμε συνέχεια !!!

Στάνταρ τακτική! ΄και πολύ WOW !


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι εθελοντισμός με το ζόρι δεν γίνεται. Αν θέλει κάποιος να βοηθήσει σε μια προσπάθεια καλώς και μπράβο και κανένα πρόβλημα δεν έχω με αυτό. Αλλά το να την λεμε σε όσους για τον Α, ή Β λόγο δεν το επιθυμούν/θεωρούν εξίσου σημαντικό/πιστεύουν ότι αυτή η δουλειά πρέπει να γίνει από τον κρατικό μηχανισμό... B)


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΟΚ Χρήστο προφανώς και έχεις δίκιο !!!

αλλά να ειρωνευόμαστε αυτούς που πάνε;;;;

 

το wow της party-ατμοσφαιρας και trendy αναδάσωσης

 

τι να πω; αφελής ως είμαι, νόμισα ότι το ενδιαφέρον για χιόνι - βουνό πάει πακέτο με το θέμα του περιβάλλοντος!

 

Δηλαδή: φαινόμενο θερμοκηπίου + εκπομές διοξειδίου = τρελλόκαιρος και πολύ πολύ λιγότερο χιόνι!

 

Τι να πω! Συγνώμη κι όλας!

 

WOW !


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το όλο θέμα ειναι μια καμπάνια προβολής του ΣΚΑΙ, και μια απλη επιβράδυνση του έργου των εμπρηστών και των οικοπεδοφάγων. Κάποτε, αργά η γρήγορα, μεζονέτες θα έχει και εκεί.

Και ο κόσμος που έπρεπε να απαιτεί προστασία και αναδάσωση απο το κράτος, πάει για εθελοντισμό. Γιατί ρε παιδιά? Αυτά ειναι δικα μας, και δεν μας τα προστάτεψαν (να μη μιλήσω για αποζημιωση των πυροπλήκτων OMG+3LOL). Γιατί να ειμαστε και εθελοντές?

Οχι ρε φιλε ΣΚΑΙ.

Ξεφύγετε λιγο απο το hype και το wow της party-ατμοσφαιρας και trendy αναδάσωσης, και δείτε αποστασιοποιημένα τι γίνεται στην πραγματικότητα.

Θα ξεπλύνουμε την δηθεν περιβαλλοντική μας συνείδηση, χαζολογόντας δηθεν μια Κυριακή (υπο τα πανώ-διαφημίσεις καναλιου)??

Δυστυχως, δεν λειτουργούν έτσι τα πράγματα.

Φιλε Οδυσσεα το πιο πιθανο ειναι να δουμε μαιζονετες καποτε αργα η γρηγορα!!

Μπορει να ειναι μια καμπανια προβολης του ΣΚΑΙ οπως λες - εστω και ετσι λοιπον αν ειναι που ειναι το κακο? ισα-ισα ειναι μια ευκαιρια να μας τραβηξουν καποιοι να κανουμε κατι εμεις που δε το καναμε τοσο καιρο!

 

Θεωρω οτι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΑΣ!!

 

Μη περιμενεις απο το κρατος (κρατος=νομιμη μαφια) γιατι αν ηθελε θα ειχε σωσει τα περισσοτερα η καλυτερα δε θα εδεινε αδειες για μαιζονετες.

Εδω φταιμε και εμεις που αν ειχαμε την ευκαιρια-δυνατοτητα θα την ειχαμε τη μαιζονετα στο καμενο δασος!!

 

Αν πετυχει ομως η κινηση αυτη μονο υπερ μας ειναι και για τα παιδια μας B)


DSC_0063pcs3-1.jpg

11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...