Jump to content
Sign in to follow this  
ΜΙΚ

Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΚΙ

Recommended Posts

Για να δούμε επειδή όλοι μας ονειρευόμαστε κάτι καλύτερο γράψτε τους στόχους σας για την επόμενη σεζόν.

 

Επιγραμματικά οι δικοί μου είναι κατά σειρά προτεραιότητας

 

1. Να συνεχίσω να αποφεύγω τους "σοβαρούς" τραματισμούς

2. Να κάνω σκι τουλάχιστον 40 φορές εκ των οποίων οι 6 στις Άλπεις και οι 15 απολαυστικές μέρες χωρίς κόσμο Ελλάδα

3. Να συνεχίσω να κάνω σκι πάντα με καλή παρέα

4. Ένα διήμερο χειμερινής διαβίωσης και ορειβατικού σκι

5. Κάθε φορά που ανεβαίνω στο βουνό να βελτιώνω τη τεχνική μου

6. ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΤΗ ΣΤΥΓΑ ΜΕ ΠΟΥΔΡΑ


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραιο thread! :D

Θα μπορουσα να γραφω γραμμες επι γραμμων, αλλα θα αρκεστω στα σημαντικοτερα Highlights της επομενης περιοδου (ετσι για να εχετε αγωνία! :? :lol: )..

 

Βραχυπροθεσμος Στόχος καλοκαιριου:

1) 100% αποκατασταση του αριστερου μου ωμου---(και οσο πιο μακρια γινεται από τον Αστέρα Βουλιαγμένης, διοτι κοντεψα να ξαναβγαλω το χερι μου απο βουτια τη Δευτέρα :):P ).

2) Αυγουστιατικες παγετωνικες χιονοδρομιες και προετοιμασια βουνου στις Αλπεις. :P

 

Μακροπροθεσμος Στοχος ερχομενης χειμερινής σεζον: ΤELEMARK (50%), αλπικό σκι (25%) και ορειβατικό σκι–διασχισεις, καταβασεις Ελλάδα, Αλπεις, Ιμαλάια (25%).. :roll:

 

ΚΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!---αν δεν πιασουμε τους στοχους χανουμε το ετησιο Bonus μας ή μας απολλυουν? :?: :?

 

Κ. :D


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΜΙΚ θα απαντήσω και εγώ :lol:

 

1) Να αγοράσω εκείνο το Dainese μπουφαν για σκι που έχω δει.

2) Να κάνω καμια 25αρια φορες σκι ώστε να μάθω να κατεβαίνω στρίβοντας και όχι σαν...συγκαμένος (με "V") :)

3) Όλες οι φορές να είναι καθημερινές ημέρες με φρέσκο χιόνι γιατί ο πάγος πονάει και ύστερα δεν είμαι γαύρος για να έχω καλή σχέση με τον πάγο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια και το ξεκινήσατε, ορίστε οι δικές μου σκέψεις:

 

1) Να συνεχίζω να κάνω το αψυχολόγητο σκι που έκανα και να με κοιτάνε οι Lappalu, Porfirio ως εξωγήινο και να μου λένε ότι παίρνω κόκα

2) Να τη βγάλω και φέτος καθαρή με ένα γδάρσιμο 3 εκατοστών

3) Να βελτιώσω παρασάγκας την τεχνική μου στο σκι (με το ρυθμό της σεζόν 2003-2004)

4) Να κάνω αλπικό σκι (75%), να φάω τα μούτρα μου στο Telemark (10%), να χαθώ με ορειβατικά (10%), να φάω τα μούτρα μου με snowboard (5%).

5) Να κάνω 6 μέρες σκι στις Άλπεις, 20 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ στο Παρνασσό, 3 Καλάβρυτα (Καθημερινές), 3 3-5 Πηγάδια, 3 Καιμάκτσαλαν, 6 στο Πήλιο

6) Στο :lol:% των εξορμήσεων να έχω παρέα γαμάτη τους Snowclubites, το 20% τους φίλους από το Ναυτιλιακό και την Αεροπορία (καλά αυτοί θα γίνουν έτσι και αλλιώς Snowclubites)

7) Να φάω 2 μέρες μαθαίνοντας γυναίκα σκι και να πεθάνω στο γέλιο (και στα μπινελίκια καθώς δεν νομίζω ότι είμαι και ιδιαίτερα υπομονετικός)

:) Να ακολουθώ το ΜΙΚ και το Makalu στα απάτητα και να λιώνω στο γέλιο με τα χαζά που θα λέμε (και θα κάνουμε)

9) Να περνάω γαμάτα με το Lappalu στο αμάξι (όπως πάντα)

10) Να τρώω του σκασμού με Porfirio & Ari στις ταβέρνες

11) Να τα πίνω με όλους τους υπόλοιπους

12) Να κάνω sex σε σαλέ με τζάκι πάνω στη φλοκάτη και έξω να χιονίζει :oops:

 

Φιλικά

Ο Κάφρος του φόρουμ

Παναγιώτης

 

13)Να σας σπάω τα νεύρα, να σας πρήζω τα συκώτια, να τσακώνομαι μαζί σας όσο πιο συχνα μπορώ μέσα σε αυτή την ιστοσελίδα (13ο και φαρμακερό)


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ:

 

1) ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΣΤΟ 100% ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΓΟΝΑΤΟ. :)

 

2)ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΚΙ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ. :lol:

 

3)ΝΑ ΛΙΩΣΩ 2 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΚΙ.

 

4)ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ.

 

5) ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΕΚΤΟΣ.

 

6) ΝΑ ΚΑΝΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΣΚΙ ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ, ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ......ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (ΓΙΑ ΣΚΙ) :twisted: :twisted:

 

7)ΝΑ ΚΑΝΩ 90% ΑΛΠΙΚΟ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ 10% ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

 

8 ) ΝΑ ΑΝΕΧΤΩ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΦΑΤΣΕΣ.....ΜΙΚ, ΜΑΚΑΛΟΥ, ΠΑΝΟ, ΤΑΣΟ, ΛΑΠΑΛΟΥ, ΤΑΣΟ ΝΟ2, MADSKIER, ΧΡΥΣΑ, ΠΟΠΗ, ΓΙΑΝΝΑ, ZETO, ΠΑΤΣΙΟ ΚΤΛ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ :!:

 

9) ΝΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΚΙ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΛΙΤΟΔΙΑΙΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ, ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΡΙΣΑΘΛΙΕΣ ΦΑΤΣΕΣ :D

 

10) ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΧΕΙΜΩΝΑ, ΓΕΜΑΤΟ ΧΙΟΝΙ, ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ, ΑΦΘΟΝΟ ΣΚΙ ΜΕ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΚΕΦΙ ΚΑΙ ΓΕΛΙΟ :D:P :!: :!:

 

ΑΥΤΑ.....ΑΜΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ

 

 

ΦΙΛΙΚΑ

ΣΠΥΡΟΣ


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Να ξεσκιστώ στο σκι 6-7 μέρες κάπου στις Άλπεις.Εκεί αν γινόταν,να έριχνε 6 μέτρα χιόνι την τελεταία μέρα και να αποκλειστούμε,οπότε να μείνουμε ακόμα 7 μέρες :D:lol:8):)

 

2)Να πάμε για ορειβατικό σκι και να κατέβω από Λιάκουρα μέχρι Άνω Τιθορέα με Makalu,Mik,Tilt και γενικά όποιον τρελό ακόμα θέλει.

 

3)Να κατέβω τις τρελές πλαγιές από την πίσω μεριά της Άρτεμις στα Καλάβρυτα(αρκεί μετά να έρθει κάποιος να μας μαζέψει από το δρόμο).

 

4)Να πάω στο χ/κ του Γεροντόβραχου να κατέβω εκείνη την πυραυλοκίνητη.... :twisted: :twisted:

 

Στις τρεις παραπάνω ευχές-στόχους είναι πολύ πιθανό να πετύχουμε ή να μας πετύχει το θρυλικό Dogiakos,οπότε θα ολοκληρωθούμε όλοι σαν σκιερ.

 

4)Να πάρω σειρά τα χ/κ της βόρειας Ελλάδας.Premium στόχοι:3-5 Πηγάδια,Βασιλίτσα(πάντα),Πισοδέρι,Φαλακρό.

 

5)Να κάθομαι πάντα δίπλα στον "λιτοδίαιτο"!?!?!?! Porfirio σε κάθε apres ski χλαπάκιασμα,ώστε να απολαμβάνω τα προνόμια του "καταβροχθίζειν".

 

6)Να βγάλω 360 και άλλα άρρωστα. :twisted: :twisted: :twisted:

 

7)Να πέσω από όσα περισσότερα drops μπορέσω(ούτε ένα δε θα μείνει) :twisted: :twisted: :twisted:

 

:DΝα κανονίσουμε να μείνουμε σε κάποιο ορειβατικό καταφύγιο για 2-3 μέρες και να ξεσκιστούμε στο σκι και στα κοψίδια.

 

9)Να βρω το ολοκαίνουργιο γάντι που έχασα πέρσι στον Παρνασσό.Δεν μπορεί κάπου εκεί θα έχει μείνει... :D:P:P

 

10)Να κάνω σκι μαζί με το ΜΙΚ με τρελή πούδρα στη Στύγα.Κάποια πράγματα πρέπει οπωσδήποτε να τα κάνεις στη ζωή σου.

 

11)Να κάνω 30 φορές σκι στην Ελλάδα(από τις οποίες τουλάχιστον οι μισές να έχουν πούδρα και λίγο κόσμο,τι ζητάω???) και οπωσδήποτε μια βδομάδα εξωτερικό.

 

12)Και τελευταίο όνειρο-ευχή....να ισχύσουν ξανά τα φοιτητικά στα Καλάβρυτα,άηντε τελευταία χρονιά θα είμαι φοιτητής,να χαρώ λίγο σκι παραπάνω.... :):lol::D


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.na kanw ski sto zermatt

 

2.na kanw ski sto zermatt

 

3.na kanw ski sto zermatt

 

4.na kanw ski sto zermatt

 

5.na kanw ski sto zermatt

 

den zitaw polla!


43198072.jpg

 

drop cliffs, not bombs

Share this post


Link to post
Share on other sites

λοιπόν έχουμε και λέμε:

1/Να καταφέρω να επισκεφτώ τα χριστούγεννα το Hintertux( 8 μέρες σκι).

2/Να καταφέρω να ανταλλάξω τα atomic C9 με τα SX 10 (ελπίζω να το κάνω στην αυστρία, αλλά και εδω δεν με χαλάει)

3/Να ανοίξει το μαίναλο και να γλιτώσουμε λίγο απο τα καλάβρυτα (αν και εκεί θα ξαναπάμε είναι βέβαιο)

4/ Να καταφέρω να πάω για σκι φέτος στο Φαλακρό.

5/ Να πάρω μπότες Τechnica.

6/ Να ξαναπάω Βασιλίτσα που μου άρεσε πολύ (ιδιαίτερα κατα τις απόκριες που γίνεται και μεγάλο τζέρτζελο!)

7/Να καταφέρω να επισκεφθώ κάποιο χιονοδρομικό καθημερινή.

8/Να δοκιμάσω snowboard.

Αυτά τα ολίγα!


''The world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel''

Horace Walpole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να πεισω τον διοικητη μου στην Αεροπορια να μου δωσει αδεια για να παω με το snowclub στην Γαλλια...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια σοβαρή συζήτηση είχε μείνει στο forum μέχρι που ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ο Λάππας με τη γνωστή εξυπνάδα του και τη κατέστρεψε

 

ΧΩΡΙΣ DOGIAKO ΔΕΝ ΠΑΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.-

 

Προς Messner: Θα σου έλεγα να αναθεωρήσεις λίγο τους στόχους σου σε:

 

1. Να δω το τοπίο στο Zermatt

 

normal_Εικόνα%20123.jpg

 

2. Να κάνω σκι σε μεγάλο χιονοδρομικό των Άλπεων

 

Τα παραπάνω δεν ισχύουν εάν είσαι μέσα στους 30 καλύτερους Έλληνες σκιερ μαύρων εκτός πίστας και θες πάνω από 50 διαφορετικές καταβάσεις 55+ μοιρών για να περάσεις καλά τις διακοπές σου αλλιώς βαριέσαι


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Να βελτιωσω την τεχνικη μου στο σκι,και να μη φοβαμαι να σκυβω μπροστα.Να κανω πολλα μαθηματα με δασκαλο(αντε ας ειναι και ο Μικ,μια χαρα μου τα λεγε το χειμωνα-πλακα κανω,με δασκαλο με τη βουλα)

 

2)Να παω εκδρομη στο εξωτερικο(οπου να ναι αρκει να κανω ολη τη μερα σκι και το βραδυ....οινοποσια βρε κουτα!!!)

 

3)Να κανω ξανα Πρωτοχρονια σε χ/κ-(οκ μεχρι τωρα δεν πηγε και τοσο καλα το 2004,αλλα ερχονται καλυτερες μερες :cry:8) )

 

4)Να γυρισω ολα τα χ/κ της Ελλαδας και ιδιως της Βορειας με την κλασσικα καλυτερη παρεα ever,το snowclub-ακομα πιο τρελα γελια.

 

5)Να αγορασω επιτελους τον πολυποθητο δικο μου εξοπλισμο,καθως και τα υπολοιπα παρελκομενα(ας ειναι και το 1/4 απο τα περιγραφομενα σε αλλη θεματικη ενοτητα)

 

6)Να μπορεσω να ανεβω Παρνασσο καθημερινη(απο τωρα σκεφτομαι τι σοι ασθενειες θα προφασιστω)

 

7)Να μην ξαναεχω σοβαρο τραυματισμο(φτανει ενας για 5 χρονια),γιατι δε θα ξαναντεξω να σας διαβαζω στο φορουμ και να πηζω...

 

:cry:Να ξεπερασω το ρεκορ σκι μου για μια σεζον(ειναι λιγο πανω απο 10 :oops: ) και να συνεχιζω να μαζευω καρτες απο χ/κ

 

9)Να κανουμε τρελα events με το συλλογο και να αποκτησουμε τετοια δυναμικη ,ωστε να αλλαξουμε τα κακως κειμενα στην ελληνικη χιονοδρομια

 

10)Να συνεχισω να περναω "απαισια" με ολους εσας :twisted: :twisted: :twisted:


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Να κάνω σκι σε μεγάλο χιονοδρομικό των Άλπεων

 

Τα παραπάνω δεν ισχύουν εάν είσαι μέσα στους 30 καλύτερους Έλληνες σκιερ μαύρων εκτός πίστας και θες πάνω από 50 διαφορετικές καταβάσεις 55+ μοιρών για να περάσεις καλά τις διακοπές σου αλλιώς βαριέσαι

Beginner: 33%

Intermediate: 46%

Expert: 21%

Total piste length: 394km

 

re si mik to 46% arketo den einai??????

 

& btw to topio (matterhorn) aksizei to taksidi... :cry:


43198072.jpg

 

drop cliffs, not bombs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλέ μου φίλε. Τις κοπέλες στην υπογραφή σου πότε θα τις γνωρίσουμε :?:

 

Πλάκα κάνω βρε απλά για να το δεις αξίζει το ταξίδι. Και ρίχνεις και καμιά εκατοσταριά μάυρες παρεπιπτόντως :twisted: :twisted:

 

Από ότι έχω καταλάβει στις Άλπεις και ειδικά σε μερικά χιονοδρομικά η έννοια μαύρη έχει την έννοια του κατσάβραχου και η έννοια intermidiates έχει την έννοια της δικιάς μας μαυροκόκκινης. Αύτο ισχύει ακόμα πιο πολύ στο Zermatt. Ενδεικτικά να σου πω ότι ξεκινάει την περιγραφή του ένας οδηγός για το εν λόγο χιονοδρομικό με την έκφραση:

 

"Βeginners stop reading now"

 

Επειδή το συγκεκριμένο χιονοδρομικό μου προσέφερε σε άπλετο βαθμό απίστευτο πόνο στα πόδια μου, και ήταν από τις λίγες φορές που έιπα θα με κατεβάσει φορείο :!: :!: απλά σκέφτηκα να σου εκφέρω την άποψη μου...

Ενώ άλλα χιονοδρομικά μου προδέφεραν χιλιόμετρα απόλαυσης.

 

Πάντως ΚΑΙ εκει θα κάνεις super ski αλλά εξακολουθώ να θεωρώ αν δεν μάθω φοβερό σκι θα συνεχίσω να αναβάλω την επιστροφή μου...


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά ο ΜΙΚ έθιξε ένα σοβαρό θέμα.ΜΗΝ εμπιστευεστε τον χρωματισμό των πιστών στις άλπεις.Οι ξένοι (και ειδικά οι γάλλοι) έχουν περίεργη νοοτροπία όσον αφορά τις πίστες.Και δεν εννοώ μόνο την κλίση.Για παράδειγμα μπορεί να δεις σε ένα χάρτη μια μπλε πίστα και να πεις την κατεβαίνω άνετα.Ελα όμως που αυτή η πίστα , ναι μεν δεν έχει την φοβερή κλίση , αλλά αφ'ενος για να πας εκεί πρέπει να πάρεις ενα συρόμενο που θα σε σ΄'ερνει για καμιά 300 μέτρα σε ενα μονοπατάκι 50 εκατοστών πλάτους και απο κάτω θα χάσκει ο γκρεμός (λίγο να φύγει ενα πέδιλο , θα σε ψάχνουνε) και αφέτέρου θα έχει τα απίστευτα bumps , τις εντελώς περίεργες στροφές και το τεράστιο μήκος (για να τα φτύσεις).Απο την άλλη πλευρά μπορεί να βρεις κόκκινη πίστα που εκτός απο μια μεγάλη κλίση, να μην έχει άλλη τεχνική δυσκολία (όλα αυτά παίζουν απο χιονοδρομικό σε χιονοδρομικό).Το καλύτερο είναι πριν αρχίσεις το σκι και αφού προθερμανθείς καλά για κανένα εικοσάλεπτο κάνοντας διατάσεις και 3-4 καταβάσεις σε δωρεάν πίστες που έχουνε για αρχάριους, να ρωτάς κάποιον κατα προτίμηση δάσκαλο του σκι που είναι καλά να πας αφού του εξηγήσεις το επίπεδο σου (ακόμα καλύτερα να πας μαζί του).Εγω με αυτό το τρόπο έχω γλιτώσει πολλούς τραυματισμούς και βέβαια δεν εμπιστεύομαι τους χάρτες τους.Μαύρη πίστα στις άλπεις μια φορά έχω δοκιμάσει (και φέτος θα πάω τέταρτη σαιζόν) και την κατέβηκα κουτρουβαλώντας και με το δάσκαλο πίσω ξεκαρδισμένο στα γέλια (επειδή δεν καταλάβαινε τι βρισίδι του έριχνα στα ελληνικά) και με ένα ολόκληρο σωληνάριο counter pain για να περάσω το βράδυ.Και το πιο σωστό είναι απο οτι έχω καταλάβει να επιλέγει κανείς πίστες με αρκετό κόσμο (που σημαίνει οτι είναι βατές).


''The world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel''

Horace Walpole

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Να διορθωσω μερικες μικρολεπτομερειες που μου απομενουν στο εντος πιστας

2)Να βελτιωσω κατα πολυ την τεχνικη μου στο εκτος πιστας.

(φετος που λειπει και ο ΜΙΚ,ευκαιρια να βρουμε "παρθενες" πουδρες :twisted: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά

 

1) Να περάσει άλλη μία χρονιά χωρίς τραυματισμό

2) Να κάνω σκι πολλές πολλές μέρες και να χαρώ το βουνό περισσότερο από πέρσι με όλους τους φίλους χιονοδρόμους

3) Να βελτιωθώ στο σκι εντός και εκτός

4) Να κάνω μερικές εξορμήσεις με τα Bandit μου

5) Να μεταδώσω την αγάπη για το βουνό την φύση και το σκι στον ανιψιό μου

 

 

Για την χιονοδρομία

1) Να εργαστώ με όλες μου τις δυνάμεις και πάντοτε στα πλαίσια του συλλόγου για την δημιουργία καλύτερων συνθηκών στην χιονοδρομία

2) Να μπορέσω να συμβάλω με ιδέες και δημιουργική κριτική στην ανάπτυξη του ορεινού τουρισμού.

 

 

Χ.


...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nα βγαλω και αυτη τη χρονια χωρις (σοβαρους) τραυματισμους

και πανω απο ολα καθε φορα που θα εχει τελειωσει μια μερα πανω στο χιονοδρομικο, να παιρνω το δρομο της επιστροφης με ενα χαμογελο νααααααα... με το συμπαθειο.

 

Eπειδη το σκι το βλεπω ως διασκεδαση, ως εκτονωση και ως κατι που δεν καταφερνω να το εκφρασω αλλα το "φχαριστιεμαι", να μη σταματησω και φετος να παιρνω τα ιδια αισθηματα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riding switch...


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Να αντεχει το στομαχι μου πολλους καφεδες, καθως και η τσεπη μου, στα διαφορα σαλε, οπου θα καθομαι και θα περιμενω τους φιλους μου, να γυρισουν απο μια κουραστικη μερα ΣΚΙ :cry::P

 

2. Να προσπαθησω να πηγαινω εκδρομες με τους φιλους μου και να περναω τελεια, ακομα και αν δεν κανω ΣΚΙ :cry::lol:

 

3. Να γκρινιαζω λιγοτερο απο αλλες φορες και να προσευχομαι να περασει ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΗ Η ΧΡΟΝΙΑ. :cry::evil:


...μέτριο, ούτε τον καφε δεν πίνω...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)βελτίωση τεχνικής

2)να ξεπεράσω το φόβο της στενής κόκκινης ''άρτεμιδας''(καλάβρυτα)γιατί εχω φάει επικίνδυνες τούμπες εκεί.(θελω συμβουλές για καλά περάσματα απο εκείνο το σημείο)

3)να πάω στην στύγα για τρίτη φορά και να θαυμάσω το θέαμα που λιγοι εχουν την άνεση να το κάνουν

4)να ξαναμπώ σε απάτητα και σε διαδρομές εκτός πιστών ακόμα και αν δεν έχω καλή τεχνική

5)να πίασω στα χέρια μου εναν βλάκα του Ε.ο.Σ πατρών που γέλασε με εμένα ΄΄οταν με είδε να πεφτω καθώς πήγαινα σαν πλακωμένος στη δαφνη τη μπλε

6)να περάσει καλα η χρονιά

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να θυμαμαι να παιρνω αναπνευστηρα μαζι...

5703P1012724-med.JPG

0pow-med.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να κατεβώ την Στύγα 1 ορμώντας από το drop δίπλα από το σπιτάκι του λιφτιέρη :lol::lol:

 

Ωχ, στην ενότητα ΣΚΙ είμαστε;


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ορμάω από το drop-φρύδι δεξιά του αναβατήρα όπως ανεβαίνουμε.Είναι ακριβώς πάνω δεξιά από το σπιτάκι των λιφτιέρηδων.Το συνηστώ.Αν κάνεις τις πρώτες στροφές με νεύρο και φουλάρεις αδρεναλίνη,μετά όλη η κατάβαση βγαίνει σούπερ.Οπότε ξεκινάτε με κάτι τρελούτσικο,ετσι για να συγκεντρώνεστε και να πάτε καλά στη συνέχεια.Γύρω στο 1.5-2μ drop και έπεφτες σε πολύ καλό χιόνι με σωστή για landing κλίση.Μετά,επειδή η κλίση σε εκείνο το σημείο ξεπερνάει ίσως και τις 50 μοίρες και αναγκάζεσαι οι πρώτες δυο-τρεις στροφές να γίνουν με πλήρη φόρτιση :twisted: :twisted: :twisted: ,έχεις συγκεντρωθεί τόσο στο σλάλομ και τη σωστή τοποθέτηση του σώματος στις στροφές που συνεχίζεις ακάθεκτος.Μετά το ΣΟΚ δεν έχει στοπ.

 

Έεεετσι έετσι...τι μου θυμίζεις τώρα ρε Παναγιώτη...άντε φέτος να τη δούμε περισσότερες φορές ανοιχτή να τη χαρούμε.

 

Προς Nickel:Ποιον αναπνευστήρα,εδώ θες μπουκάλες και σημαδούρα από πάνω :lol::lol::P


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...