Jump to content

Recommended Posts

κρατα και καμια φωτο για το αρχειο σου....

να’ξερες ποσες εχω βγαλει Βασίλη (βαλε Χ4, Χ5 αυτες που βλεπεις)

και δεν το κανω για να ανάψω φιτιλιές, αλλα να για διαβαστούν και να μεινει κατι

 

 

Όλγα, μην σε στεναχωρεί που κουράζεσαι ....

δεν με στεναχωρεί Πανο μου, αλλα αγγίζω τα όρια μου καθε μερα. ολα αυτα τα ωραια πραγματα ταιριάζουν καλυτερα στον Διον, τον kotijohn...:D


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

σήμερα ειχαμε καιρο Παρνασσού

 

DSC05876.jpg

 

αναγνώριση στα διάφορα layers χιονιού

 

DSC05885.jpg

 

DSC05887.jpg

 

κορνίζες

 

DSC05875.jpg

 

ολοκληρώσαμε το avalanche course και για να γιορτάσουμε το 1ο δίπλωμα το γκρουπ το έριξε στις μπίρες

 

DSC05890.jpg

 

 

 

summer camps

 

DSC05898.jpg

  • Like 1

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΟ !!!

 

Όλγα μας προσφέρεις ψυχαγωγία - επιμόρφωση

 

Φιλιά από την βροχερή Αθήνα !

μετά από ένα ηλιόλουστο Σ/Κ (ορθοστασίας σε έκθεση)

 

Να περνάτε καλά και να επιστρέψετε με το καλό!

 

Βιβ :D


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites
ειναι ο πιο ολοκληρωμένος σκιερ που εχω δει: 2 μετρα παλικάρι, σκιαρει με κατι Rossignol 9X (slalom) παντού/ εντός και εκτός :( .

 

 

Ολγα ,και εσεις κανετε το ιδιο με ενα και μοναδικο ζευγαρι ,η εχετε δυνατοτητα αλλαγης πεδιλων αναλογα το πεδιο ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

το ιδιο κανουμε και εμείς Αρη.. το πεδίο αλλάζει σε καθε κατεβασιά οποτε παμε παντου με τα σκι που φέραμε μαζι μας.

τελικα φέραμε και οι 2 απο ενα ζευγάρι μονο – εγω τα Rossi Z6,5 και ο Δημήτρης τα S5.

τα σκι που κυκλοφορούν περισσοτερο στις πιστες ειναι τα Κ2 και μετα τα Rossignol (τα οποια οι καναδοί τα προφέρουν ακριβώς οπως γράφονται :().

θα δώσουν σε ολους μας το weekend κατι all mountain με ορειβατικές δέστρες και φώκιες για το backcountry skiing.

θα διανυκτερεύσουμε εξω και μαλλον θα νοικιάσουμε και ορειβατικές μποτες που ειναι σιγουρα πιο μαλακές και ελαφριές απο αυτες που εχουμε. μια και θα τις φοράμε συνεχόμενα 2 24-ωρα, πρεπει να ειμαστε οσο το δυνατών πιο άνετοι

  • Like 1

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

δειτε το, αξίζει...

 

A Dozen More Turns by SFAA -- Revver Online Video Sharing Network

 

(αν δεν το βγάζει κατευθείαν βαλτε στο google: a dozen more turns)


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
δειτε το, αξίζει...

 

A Dozen More Turns by SFAA -- Revver Online Video Sharing Network

 

(αν δεν το βγάζει κατευθείαν βαλτε στο google: a dozen more turns)

 

+1

http://revver.com/video/310519/a-dozen-more-turns/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ολγα, δες τι σε περιμένει ως την Κυριακή

 

6 Day Weather Forecast for Whistler at 2284 m altitude

5 + 4 + 5 :huh: + 11 :unsure: + 4 + 2 + 2 + 2 + 2 + 15 :lol: + 6 + 6 = 64cm :P powder :blink:

  • Like 1

powder_2009.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέτρο, αυτό που με περιμένει εως την Κυριακή, καλώς να’ρθει :unsure: ..εχει 3 μερες να χιονισει και, πανω στο βουνο ειναι καλα, στη βαση ομως μοιάζει αρκετα η ποιότητα του χιονιού με τον Παρνασσό. ειμαστε ολη μερα πανω στον παγετώνα αυτες τις μερες – τρελη ζεστη

αυτο που με προβληματίζει ειναι η Κυριακή και το Σάββατο μαζί. δίνει πτώση της θερμοκρασίας και δεν ξέρω πόσο εύκολο θα ειναι το διήμερο έξω. Let’s face it: ski touring is all about suffering anyway, so*…τι προβληματίζομαι :blink: ...

 

 

* πρεπει να φυγω σε λιγο, θα σας εξηγήσω αργότερα τι εννοώ με το suffering


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου Όλγα κι ο Θεός μαζί σας! Για αποθεραπεία (μετά το suffering όταν γυρίσετε Αθήνα) ...σου προτείνω salsa ανεπιφύλακτα ;)


"Ski good or eat wood"... The White Grizzly mantra

Share this post


Link to post
Share on other sites
σου προτείνω salsa ανεπιφύλακτα :P

Ρουλα θα δοκιμάσω σίγουρα ;) ...μου φαινεται αιώνες μακριά, όπως το να πηγαίνω σινεμα, για ψώνια, για καφε με τις κολλητές, και ολα τα ομορφα κοριτσίστικα πράγματα τα οποια λιγο πολυ στερούμαι τωρα.

νιώθω σαν να με εχουν παρει φαντάρο :) ..ειναι τοσο μεγαλη η σωματική κούραση που λειτουργώ σαν ρομπότ πια – το πρωί οι κινήσεις γίνονται αυτόματα.

(θα μου μεινει κανα κουσούρι και θα πηγαίνω μετα στο γραφειο φορώντας τη στολή και τις μπότες)


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτη την εβδομαδα εχουμε τον Paul, καναδός με καταγωγή απο το Montreal. μου τη δινει λιγο στα νευρα (μαλλον επειδή δεν μπορώ να σκιαρω σαν αυτόν ;) ). σταματαει καθε λιγο και μας λεει απο ενα ανέκδοτο. εμεις σε ημιλιπόθυμη κατάσταση απο την κούραση τον κοιτάζουμε προφανώς με το άτονο βλέμμα της αγελάδας :P . τεσπα, κατι μαθαμε και απο αυτόν.

τον καλο (τον Guy) θα τον εχουμε απο Δε πάλι. σημερα εμαθα οτι εχει το level 4 = racing. μου εξηγούσε ποσο δυσκολο ειναι να φτασεις απο το level 2 στο level 3 και απο εκει στο τέταρτο: για το τέσσερα δίνουν εξετάσεις καθε χρονο περίπου 70 ατομα και περνάνε 5 η 6. στην Ελλαδα θα τους περνάγανε ολους. ειναι τρομερά επαγγελματίες σε οτι κι' αν κανουν.

 

αυτο που μου κάνει επίσης εντύπωση ειναι η ευγένεια όλων εδω στον Καναδα. απο τους ταξιτζήδες που ρωτάνε να μαθουν ποσο ''lovely'' ηταν η μερα σου, μεχρι το σούπερ μαρκετ η στο δρόμο. οι χαιρετούρες πανε σύννεφο. εδω, στο εστιατόριο το βράδυ, πας στην τουαλέτα και χαιρετάς οποιον βρεις μπροστά σου. τεσπα, θα ξεσυνηθίσουμε, μην μας μεινει κανα κουσουρι :)

 

με τον Paul, ίσος και λόγω υπερβολικής ζεστής, ξεκινάμε απο τον παγετώνα. κανουμε συνήθως carving και μετα παμε στην αδυναμία μου :τα bumps.

σημερα, ολη μερα σχεδον καναμε javelin turns…ελεος!

 

εχω χθεσινή φωτο απο αλλη άσκηση όμως, δειτε τον Paul να κραταει τον Owen

 

DSC05900.jpg

 

λογω υπερβολικής ζεστης, σημερα εκανα 1η φορα σκι χωρις κρανος μετα απο 2 χρονια. ανασφάλεια μεν, δροσουλα δε

 

DSC05906.jpg

 

DSC05908.jpg

 

στο εστιατόριο σημερα ειχαμε στο διπλανο τραπεζι κατι 15-χρονα απο την

 

DSC05911.jpg

 

αυριο θα βγαλο φωτο απο τα παιδια του γρουπ να τους δειτε . ειμαστε 13 ατομα στην ακαδημία: ενας γερμανός, δυο ελληνες και 10 άγγλοι. ειμαστε χωρισμένοι σε 2 γκρουπ – το ενα λιγο πιο πισω τεχνικά, εξ'αλλου δεν πανε για το level, βελτιώνουν μονο τεχνική και, το δικο μας των 8 ατόμων.

σε αυτο ειμαστε 2 κορίτσια: εγω και η Αλέξια, μια μικροκαμωμένη μουσικός απο το Λονδίνο. ο αντρας της ειναι ο Owen, ο επονομαζόμενος ''χάρος'' (μας εχει τρακαρει ολους κατα καιρους). τον ακουω να’ρχετε πισω μου με 1000 και κοκαλώνω στην ακρη της πιστας ,μεχρι να περάσει. αρχιτέκτονας στο επαγγελμα, και οσο σταθερή ειναι η Αλεξια στο σκι τοσο ατσούμπαλος ειναι αυτος. με την Αλέξια φοραμε τα ιδια χρώματα/ λαχανί μπουφαν και μαυρο παντελονι (μας ξεχωρίζουν απο το κρανος..αντε και λιγο απο το υψος).

εχουμε μετα τα 2 αδερφια: Ben & Dan απο το Λονδινο και αυτοι. ο Dan, ΙΤ στο επαγγελμα, κανει διακοπες διαρκείας – απο εδω θα παει Hawai για surf, μετα Ecuador και μετα Peru. κοπανιόμαστε με τα μπατον οταν δεν μας βλεπει ο δάσκαλος.

ο αδερφος του ο Ben ειναι η ψυχή του γκρουπ, οταν ειναι σε φορμα τα δινει ολα. ηταν 8 χρονια στο στρατο, κατι σαν ειδικες δυνάμεις. δεν εχει τεχνικη στο σκι αλλα κατεβαίνει τα παντα πρώτος, δεν φοβαται τιποτα.

μετα ειναι τα 2 παιδια που μενουμε μαζι: ο Tim (τον λεμε Telestet οταν δεν θελουμε να μας καταλάβει) ειναι ενας τυπικότατος αγγλος. ειναι γραφιστας στο επαγγελμα και ο μεγαλύτερος του γκρουπ.

ο τελευταιος ειναι ο Φάμπι (απο το Fabian) γερμανος απο τη γειτονεια του Μοναχου. τελείωσε σπουδες και στρατο και κανει γενικός διακοπες

 

DSC05689-1.jpg

 

η 1η κοπελα στη φωτο ειναι η Belita, απο το 2ο γκρουπ. με τα κοκκινα ειναι το ζευγος Aλεξια/ Οwen (ειναι σε honeymoon), διπλα στην Αλ. ειναι ο Dan και στο βαθος ο Fabi. δεξιά φαίνεται το μισό κεφάλι του Tim

τερμα τα κουτσομπολιά, κατι πιο συμαντικο τωρα:

 

οι τιμές τις κάρτας διακρίνονται ελπιζω στη φωτο

 

DSC05832.jpg

 

αλλα με επιπλέον 17$ μπορεις να παρεις αυτο που ονομάζουν εδω ''fresh tracks ticket'' και ξεκινάς πριν ανοιξουν τα λιφτ, στις 7,00 το πρωϊ απο το Whistler gondola. συμπεριλαμβάνεται ενα μπρεκφαστ σε ενα απο τα πανω chalets.


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

μη τυχον και (καποια στιγμη) κοψεις την ενημερωση Ολγα......

 

Καλομαθα τωρα.......καθε πρωι διαβαζω την συνεχεια της ιστοριας :P;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αρη μου, χρόνος δεν υπαρχει, θα σας ελεγα πολλα ;)

(ειναι ολα τοσο διαφορετικά απο αυτα που εχουμε συνηθίσει)

 

παω για υπνο τωρα, αυριο θα σερνομαι παλι. παιρνω μια χουφτα βιταμινες το πρωι, αλλα αποτέλεσμα δεν βλεπω :)


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αρη μου, χρόνος δεν υπαρχει, θα σας ελεγα πολλα ;)

 

 

δεν πειραζει...... οταν ερθεις (και αφου κανουμε λιγο σκι ακομα :) -δες φωτοενημερωση απο ΧΚΠ - ) ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ = αναλυτικωτερα

 

(ειναι ολα τοσο διαφορετικά απο αυτα που εχουμε συνηθίσει)

 

παω για υπνο τωρα, αυριο θα σερνομαι παλι. παιρνω μια χουφτα βιταμινες το πρωι, αλλα αποτέλεσμα δεν βλεπω :P

 

και μολις ηθελα να ρωτησω.....τι κανεις στον υπολογιστη τετοια ωρα

 

χαιρετισμους στον Δημητρη.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

..συχτήρια , αμαν, έχω αρρωστήσει με το thread ! ... @#$#@# :angry: .... :P

 

....υπόψιν ε, στα day -off κάνουμε κάτι που να μας χαλαρώνει , δεν πάμε πάλι για σκι ,αλλά ούτε είμαστε εντελώς αρντάν στο κρεβάτι :P. Δεν έχει το hotel κανα μασερ , δεν κάνω πλάκα επιταχύνει πολύ την αποκατάσταση. Καλό πλήρες φαί , συχνά γευματα, και οι βιταμίνες πιάνουν τόπο λίγο αργότερα αν τις ξεκίνησες πρόσφατα. No worries όμως , περνάτε τέλεια ....

 

αααααχχχχ ... :(

Edited by Fidelio

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Ρε δε γινεται λεμε....Ολγα μην σταματησεις την ενημερωση (και ας ζηλευουμε :( )....Ειναι η καθημερινη μου δοση πια....Ξυπναω πρωι πρωι για τη δουλεια και ανοιγω το pc μου να μπω snowclub να δω ενημερωση/report απο Ολγα...Εχει γινει συνηθειο πια...Ολγα κανονισε θα γυρισεις Ελλαδα κι εγω θα περιμενω την πρωινη σου ενημερωση να ξερεις (Σημερα το πρωι εκανα αυτο εκανα το αλλο το παραλο ....) :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

σημερα το πρωι τους παρέλαβα ολους με τη σειρα, κιχ δεν ειπανε..ο ενας εβαζε κρεμα, ο αλλος μου εκανε γκριμάτσες :lol:

 

ο Guy

 

DSC05932.jpg

 

o Paul

 

DSC05920.jpg

 

το γκρουπ μας, ξανα

 

ο Dan

 

DSC05921.jpg

 

ο αδερφός του, ο Ben

 

DSC05924.jpg

 

η Alexia

 

DSC05929.jpg

 

o αντρας της, ο Owen

 

DSC05926.jpg

 

ο Tim

 

DSC05925.jpg

 

και ο γερμανός, ο Fabi

 

DSC05922.jpg

 

:wub: εμας μας ξερετε, δεν υπαρχει λόγος για φωτο

αυτα τα παιδια ειναι η παρεα μας για ενα μηνα. ειναι πολυ ευχάριστοι ολοι τους και τα βρισκουμε παρα τη διαφορα νοοτροπίας, ηλικίας, μητρικής γλώσσας. πέφτει πολυ γελιο γενικώς. ελπιζω να πανε ολα καλα, να παρουμε ολοι το level..ξεχασα να σας πω, αν γινουμε μελη της CSIA μπορουν να μας εξασφαλίσουν δουλεια εδω (τωρα φταίω εγω που το σκέφτομαι? :lol: )

 

τα υπόλοιπα 5 παιδια που ειναι μαζι μας (στο αλλο γκρουπ), αλλα δεν πανε για το διπλωμα

 

ο Αλεξ, πλουσιόπαιδο απο το Λονδίνο αλλα ευγενέστατος

 

DSC05928.jpg

 

η Belita, λονδρέζα με καταγωγή απο την Sri Lanka

 

DSC05931.jpg

 

η Nataly, επίσης αγγλίδα

 

DSC05933.jpg

 

το ιδιο και η Jessica

 

DSC05927.jpg

 

και ο Rodri

 

DSC05930.jpg

 

ζήτημα αν εχω μιλήσει πανω απο 10 φορες με αυτα τα παιδια. βρισκόμαστε στο διάλειμμα του σκι, για καμια μπίρα μετα και στο φαγητό

 

αυτο (το φαΐ) ειναι αλλη μια πονεμένη ιστορία :D

να σας δώσω να καταλάβετε πως δουλεύει το ολο σύστημα: εχουμε μαθηματα απο Δευτερα εως και Πεμπτη, η Παρασκευή ειναι free και το weekend αυτο και το προηγούμενο εχουμε (ειχαμε) το backcountry&avalanche training. μας εχουν (απο τη σχολή) εξασφαλίσει βραδινό φαγητό στο Wild wood tennis club (κατι σε ''Πολιτεία τένις κλαμπ'' στο πιο χάλια του :lol: ).

εχει καταπλικτικα γηπεδα, αλλα μετριο φαγητο

 

DSC05741.jpg

 

ολο λεμε με τα παιδια μήπως παμε κανα απόγευμα να παίξουμε, αλλα δεν το βλεπω. εδω βολτα στο χωριό βγήκαμε 4-5 φορες μονο

 

στο θεμα του φαγητου – εχει 5 επιλογές απο ορεκτικά και αλλες τοσες στα κύριος, αλλα δεν ειναι τίποτα φοβερό. σημερα ειχαν ενα steak αρκετα καλό. κατα τα αλλα, τις περισσότερες μερες τρώω κατι BBQ ribs και σαλάτα. δεν εχω ξαναδεί πουθενα τοσο junk food, δεν εχω παει Αμερική βεβαια.

θυμαμαι το 1ο πρωινό στο Whistler που πηγαμε εξω και μας σερβιρανε πατατες τηγανητές με τα αυγα. και στα chalets τα πρωινα σου’ρχετε η τηγανιλα και η μυρωδιά του μεϊκον, μπλιάξ...ειναι ατομα στο γκρουπ που 12 μερες τωρα τρώνε κατι τριώροφα angus burger καθε μερα. θα ειχα πεθάνει, δεν υπαρχει περιπτωση..ασε που πρεπει να εχεις στόμα κροκόδειλου για να χωρέσει αυτο το πραγμα :lol:

ειδαμε στο Blackcomb base (το αλλο χωριο..ειναι συνεχεια του Whistler village) ενα ελληνικό/ κυπριακό? φαγάδικο. θα το επισκεφθούμε ισος την Παρασκευή, και αν ειναι πράγματι έλληνες, μήπως κανονίσουμε να μας φτιάξουν κανα αρνακι, να φαμε σαν άνθρωποι το Πασχα. εκκλησία δεν ειδα, εφερα εγω κατι κεριά, θα κανουμε Ανάσταση στις πίστες :lol:

 

σκεφτόμασταν πριν φυγουμε απο Ελλάδα, μήπως βγαζαμε βιζα για Αμερική και πηγαίναμε κανα Σ/Κ στο Seattle, ειναι δίπλα. ευτυχώς δεν βγαλαμε, εδω δεν εχουμε χρονο να παμε Vancouver...και δεν χρειαζεται καν αμαξι, ειναι πολυ ευκολη η πρόσβαση και απο το αεροδρομιο του Βανκούβερ. εχει ακριβώς απέξω κατι λεωφορεία της Pacific Coach

 

DSC05830.jpg

 

που κανουν σταση στο κεντρο του χωριού/Whistler.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

σημερα ειχε carving παλι το πρωϊ με βιντεοσκόπηση και μετα το διάλειμμα τα αγαπημένα μου παλι :lol: ...του λεω καθε μερα του Paul : ''I hate bumps''. μου απαντάει καθε μερα: ''till the end of the course you will love them''...πολυ αμφιβάλλω :lol:

και επειδή ειμαι το αρχαριάκι του γκρουπ αποφάσισα να τα σκάσω χοντρά και να κανω χαφ ντεϊ πραϊβατ λεσον την Παρασκευή. μονο μπαμπς. ο θεος μαζι μου..

 

πανω στις πιστες εχουν κατι σπιτάκια με εξοπλισμένες αίθουσες οπου μπορουν να δουν οι σχολές τα βιντεο που τραβάνε

 

DSC05935.jpg

 

DSC05936.jpg

 

α, σε καθε λιφτ εχουν και τετοια..

 

DSC05939.jpg

 

σημερα σταματήσαμε παλι για μπίρες το απογευμα. ειχε τελεια μερα

 

DSC05942.jpg

 

 

αυτα.. καληνύχτα snowclub


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ααααχ Όλγα Όλγα .........!!!!! :wub:


dropdown.gif

 

... δει γαρ με συνεχώς αποπλανώμενον, τελειώσαι τον δρόμον ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν έχει το hotel κανα μασερ , δεν κάνω πλάκα επιταχύνει πολύ την αποκατάσταση.

 

δεν μενουμε σε ξενοδοχείο Χρηστο, μοιραζόμαστε 4 ατομα ενα διαμέρισμα, οποτε ...no masseur, just hot tub

 

το αρχικό όνομα του Whistler ήταν Alta Lake και Whistler Mountain. ονομαστικέ London Mountain το 1860 λόγω ''homesick'' μάλλον κάποιου Άγγλου αξιωματικού για να ξαναπάρει μετά την αρχική του ονομασία απο τις μαρμότες που κατοικούν στην περιοχή και σφυρίζουν σαν να ξεφουσκώνεις μπαλόνια :ph34r:

 

εμεις μενουμε στο Blueberry Hill – απο τη μια μεριά έχουμε τη λίμνη Αλτα και απο την άλλη το τεράστιο γήπεδο γκολφ της περιοχής


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

yeah captain :ph34r: ..ηταν το 1ο που μου ηρθε και μενα στο μυαλο οταν εμαθα που θα ειμαστε


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΦΤΑΝΕΙ!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!Δεν θα ξαναμπώ σε αυτό το topic!!!!!!

 

ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!Μην μας τυραννάς άλλο Όλγα!!!! (συνέχισε, μας αρέσει!!!!! :lol: :LOL: :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...