Jump to content
karlita

Χιονοδρομικά και παιδιά

Recommended Posts

από την εμπειρία μου...

1. μην πιεζετε-ουμε τα παιδιά...προσπαθηστε να το σερβιρετε σαν παιχνίδι

2. επιδιώξτε να υπάρχουν και άλλα συνομηλικα... ότι δεν το πετυχαινετε με τις οδηγίες σας το πετυχαίνει ο ανταγωνισμός..χαχα

3. οχι μπατον

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγώ το παιδί μου (αν κάνω ποτέ) θα το μάθω πρώτα να κάνει Snowboard και μετά να περπατάει ! Και η πρώτη λέξη που θα του μάθω θα είναι : Βουνό ! :lol:


Second is the first looser ; )

 

1) You are on the internet

2) You are visiting Snowclub.gr forums

3) You are reading my signature

5) You didn't noticed that point 4 is missing

6) You just checked for point 4

7) You are smiling

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι προθέσεις καλές είναι. Με τα λόγια όμως χτίζεις ανώγια και κατώγια. Κράτα την δήλωση σου και έλα να με βρεις μετά.... να σου εξηγήσω το όνειρο.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οι προθέσεις καλές είναι. Με τα λόγια όμως χτίζεις ανώγια και κατώγια. Κράτα την δήλωση σου και έλα να με βρεις μετά.... να σου εξηγήσω το όνειρο.

 

Σε μένα το είπες ? :lol:


Second is the first looser ; )

 

1) You are on the internet

2) You are visiting Snowclub.gr forums

3) You are reading my signature

5) You didn't noticed that point 4 is missing

6) You just checked for point 4

7) You are smiling

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
από την εμπειρία μου...

1. μην πιεζετε-ουμε τα παιδιά...προσπαθηστε να το σερβιρετε σαν παιχνίδι

2. επιδιώξτε να υπάρχουν και άλλα συνομηλικα... ότι δεν το πετυχαινετε με τις οδηγίες σας το πετυχαίνει ο ανταγωνισμός..χαχα

3. οχι μπατον

Προσυπογραφω τα παραπανω και προσθετω:

Μην λυπηθειτε τα χρηματα για μαθημα (κατα προτιμηση με δασκαλΑ). Θα κανουν τρομερη αποσβεση (για μενα βεβαια ηταν και μονοδρομος, καθοτι μπορουσα να τους διδαξω σωστα μονο πως να ... πεφτουν 80 ).

 

Οι δικες μου ξεκινησαν το 2007-08, οταν ηταν 7 και 5 ετων περιπου, χωρις δασκαλο. Πηγαμε για τριημερο στα χιονια. Η μεγαλη πηγε πολυ καλα, τη δευτερη μερα κατεβαινε ανετα (με V) την παιδικη, μονη της, χωρις μπατον (επεφτε βεβαια στο λιφτ). Η μικρη αναμεσα στα ποδια μου, χωρις να φοβαται.

Κι εκει "επεσε το τρενο απ'τη γεφυρα" (εκανα το τεραστιο λαθος): Τις πηγα και την τριτη ημερα, οποτε κουραστηκαν και αγανακτησαν (δεν ειχαν πει "οχι" απο πριν, αλλα ηταν υπερβολη εκ μερους μου).

 

Την επομενη χρονια δεν ηθελαν ουτε να ακουσουν για σκι. Ειχα φαει μεγαλη ηττα, αλλα δεν τις πιεσα καθολου. Τη βγαλαμε με ελκηθρα και χιονανθρωπους (τουλαχιστον μη χασουμε τελειως την επαφη...).

 

Περυσι (2009-10), σε ηλικιες 9 και 7, θελησαν να κανουν. Τα 2 συνομηλικα, που πηγαιναμε συστηματικα μαζι, βοηθησαν πολυ (παρεα, παιχνιδια και συναγωνισμος), το ιδιο και τα μαθηματα. Στο τελος της χρονιας ειχαμε ανεβει καμια 10αρια φορες και κατεβαιναν με ανεση την κεντρικη στο Καϊμακ και το Λαϊλια και (λιγο ζορικα) την Ελιμεια. Οταν δεν κανουν μαθημα, τις αφηνω να παιξουν περισσοτερο και τις δεν πολυπρηζω με συμβουλες.

 

Φετος αγορασαμε εξοπλισμο και περιμενουν πως και πως το χιονι, και μαζι τους και εγω (τι να κανω ο καψερος, θα θυσιαστω παλι για τα παιδια μου...) :lol:

Edited by kantoniou

Life consists of only two things: skiing and waiting to go skiing.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Προσυπογραφω τα παραπανω και προσθετω:

Μην λυπηθειτε τα χρηματα για μαθημα (κατα προτιμηση με δασκαλΑ). Θα κανουν τρομερη αποσβεση (για μενα βεβαια ηταν και μονοδρομος, καθοτι μπορουσα να τους διδαξω σωστα μονο πως να ... πεφτουν :blink: ).

 

Οι δικες μου ξεκινησαν το 2007-08, οταν ηταν 7 και 5 ετων περιπου, χωρις δασκαλο. Πηγαμε για τριημερο στα χιονια. Η μεγαλη πηγε πολυ καλα, τη δευτερη μερα κατεβαινε ανετα (με V) την παιδικη, μονη της, χωρις μπατον (επεφτε βεβαια στο λιφτ). Η μικρη αναμεσα στα ποδια μου, χωρις να φοβαται.

Κι εκει "επεσε το τρενο απ'τη γεφυρα" (εκανα το τεραστιο λαθος): Τις πηγα και την τριτη ημερα, οποτε κουραστηκαν και αγανακτησαν (δεν ειχαν πει "οχι" απο πριν, αλλα ηταν υπερβολη εκ μερους μου).

 

Την επομενη χρονια δεν ηθελαν ουτε να ακουσουν για σκι. Ειχα φαει μεγαλη ηττα, αλλα δεν τις πιεσα καθολου. Τη βγαλαμε με ελκηθρα και χιονανθρωπους (τουλαχιστον μη χασουμε τελειως την επαφη...).

 

Περυσι (2009-10), σε ηλικιες 9 και 7, θελησαν να κανουν. Τα 2 συνομηλικα, που πηγαιναμε συστηματικα μαζι, βοηθησαν πολυ (παρεα, παιχνιδια και συναγωνισμος), το ιδιο και τα μαθηματα. Στο τελος της χρονιας ειχαμε ανεβει καμια 10αρια φορες και κατεβαιναν με ανεση την κεντρικη στο Καϊμακ και το Λαϊλια και (λιγο ζορικα) την Ελιμεια. Οταν δεν κανουν μαθημα, τις αφηνω να παιξουν περισσοτερο και τις δεν πολυπρηζω με συμβουλες.

 

Φετος αγορασαμε εξοπλισμο και περιμενουν πως και πως το χιονι, και μαζι τους και εγω (τι να κανω ο καψερος, θα θυσιαστω παλι για τα παιδια μου...) B)

ωραίο θέμα.

 

ο δικός μου σε 4 μήνες θα γίνει 3 χρονών.

Να ...αρχίσω τα μαθήματα;

Καλό δεν θα ήταν να γίνει μια πρώτη επαφή τώρα;

 

Μας έχει ζαλίσει πάντως να κάνει σκι στο.. σαλόνι, με κάτι παιδικά σκι που έχει. :P

Ακόμα ζητά να βλέπει κάτι χιονο-DVD που έχω.

 

αν υποψιαστώ ότι δεν θα του αρέσει το σκι θα είναι μεγάλη πίκρα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

η δικιά μου (η μεγάλη) είναι 6,5 ετών

τις τελευταίες 2 σεζόν την ανέβασα για χιονοπόλεμο-έλκηθρο και να δει άλλα πιτσιρίκια μήπως και ζηλέψει

μοιραία (αλλά δυστυχώς) τα είδε να πέφτουν (και κάποια να κλαίνε) και δεν ενθουσιάστηκε ιδιαίτερα

συν το ότι γενικά είναι από τα κλαψιάρικα/παραπονιάρικα παιδιά...το αφήσαμε

φέτος την έχω ψήσει, πήγαμε μαζί να πάρουμε ρούχα για σκι και έχει αρχίσει τις ερωτήσεις (πόσο κρυο θα κάνει, θα πέφτω πολύ/λίγο κλπ - η ιδέα με τα χιονοvideo είναι πράγματι καλή)

λέω να την ανεβάσω 1-2 φορές εγώ και σταδιακά να την παραδώσω στο σύλλογο της Βέροιας

εξάλλου για δάσκαλος σκι δεν κάνω, δεν έχω ούτε τις γνώσεις (είμαι πλήρως αυτοδίδακτος-έμαθα βλέποντας άλλους) ούτε την υπομονή

 

ο μικρός είναι 3,5 αλλά λίγο πιο τολμηρός οπότε λέω να τον ανεβάσω κι αυτόν και αν ζηλέψει από την αδερφή του ή από άλλα παιδάκια, να τον βάλω να τσουλήσει λίγο...

 

για να δούμε τι ψάρια θα πιασουμε φέτος....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια και το τοπικ αφορα τα παιδια..... Θα ηθελα τη γνωμη σας για το baby-lift στο Χ/Κ του Πηλιου..... Την 1η φορα που το ειδα εμεινα μα!@$@... σε αποσταση 1,5-2 μετρα απο την αριστερη μερια οπως σε τραβαει, ξεκιναει γκρεμος με δεντρα-θαμνους..... και ΧΩΡΙΣ διχτυ χωρις τιποτα!!!! :PB):blink:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την σεζόν 10/11 έπαιξε 2 φορές με τα σκι (τα παιχνιδοσκί που δεν έχουν δέστρες).

Τον χειμώνα που θα είναι 3.5-4 λέω να του πάρω κανονικό εξοπλισμό.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει εμπειρία από παιδικές ομάδες στα 3-5 Πηγάδια;

Θεσσαλονίκη γνωρίζω μόνο την σχολή Husky.

Άλλες σχολές και γνώμες;

 

Θέλω να ξεκινήσει με ομάδα για να έχει παρέα άλλα παιδάκια.

Αν κάτσει μόνο με εμένα τον βλέπω σε καμιά μαύρη :rolleyes::P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Την σεζόν 10/11 έπαιξε 2 φορές με τα σκι (τα παιχνιδοσκί που δεν έχουν δέστρες).

Τον χειμώνα που θα είναι 3.5-4 λέω να του πάρω κανονικό εξοπλισμό.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει εμπειρία από παιδικές ομάδες στα 3-5 Πηγάδια;

Θεσσαλονίκη γνωρίζω μόνο την σχολή Husky.

Άλλες σχολές και γνώμες;

 

Θέλω να ξεκινήσει με ομάδα για να έχει παρέα άλλα παιδάκια.

Αν κάτσει μόνο με εμένα τον βλέπω σε καμιά μαύρη :rolleyes::P :P

Υπαρχει και αυτο εδω.http://www.exosports.gr/el/xeimerina-spor.html

Ασχολειται σχεδον αποκλειστικα με το σκι και το σνοουμπορντ .Ο ιδιωκτητης της σχολης ειναι Ελβετος με καλα Ελληνικα και ολο το team εξαιρετικο.(γνωρισαμε ολα τα παιδια).Ξεκινησα την κορη μου (6 ετων την περιοδο του χειμωνα 2011) μαζι με μια συμμαθητρια της και τον 1 χρονο μικροτερο αδερφο της καθε Κυριακη στα πηγαδια με αυτο το γκρουπακι με μαθημα 3ωρο.Το Σαββατο εχει περισσοτερα παιδακια και δεν το θελαμε.Καναμε οσο ειχε χιονι μεχρι και το Μαρτιο συν μια 3ημερη εκδρομη Καθαρα Δευτερα στο Bansko( 5ωρα μαθηματα καθε μερα).Μαθημα τους εκανε ο Ελβετος (αυτος αναλαμβανει τα παιδακια).Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι τοσο απο τον τροπο που πλησιασε τα παιδια αλλα απο το αποτελεσμα της διδασκαλιας.Τα παιδια βεβαια ειναι τρελλαμενα μαζι του.Απο την νεα σαιζον (που θα συνεχισουμε βεβαια μαθηματα) θα μπορω πλεον να λεω,οτι παω για σκι με την κορη μου.Ηδη βεβαια καναμε αρκετες καταβασεις μαζι στα πηγαδια!Τον συστηνω ανεπιφυλακτα.

Edited by leonidastria
  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D χιονοδρομία (δεν τα ξεχωρίζω σκι ή snb)

είναι το καλύτερο δώρο

που θα μπορούσατε να κάνετε στα παιδιά σας !

ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ ! :)

Συμφωνω απολυτα και κατι παραπανω!Ευκαιρια για γυμναστικη απο μικρος,βλεπεις την φυση απο αλλη οπτικη γωνια που δυστυχως καποιος που δεν σκιαρει δεν εχει αυτη την δυνατοτητα (και δεν ξερει τι χανει).Εμπλουτιζεις τις ελευθερες μερες σου με μια δραστηριοτητα μακρια απο τα τετριμενα και οι δυνατοτητες να περασεις καλα με την παρεα σου απλα καταπληκτικες!Γενικα προσθετεις ακομα μια δραστηριοτητα εντος Ελλαδος η και στο εξωτερικο!!!Αργει ρε παιδια ο χειμωνας ομως...


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπαρχει και αυτο εδω.http://www.exosports.gr/el/xeimerina-spor.html

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

 

Δείχνουν σοβαροί αλλά βλέπω στο site ότι δέχονται από 5 ετών και πάνω.

Θα επικοινωνήσω όμως μαζί τους όταν έρθει ο καιρός.

Για τα πρώτα βήματα στα 3-5 Πηγάδια θυμάμαι έχουν έναν μικρό χώρο χώρο δίπλα στο σπιτάκι του 1ου πιάτου.

 

leonidastria είσαι μήπως Τριανδρία; Μπας και είμαστε κοντοχωριανοί; :(

 

 

ΥΓ Γεια σου Χρηστο Λάππα με το χιούμορ σου!!!

Ξέρω ξέρω σοβαρά μιλάς. Μάλλον σε κάποιο εξωτικό νησί ήσουν για διακοπές και βλέπεις τριγύρω σου :Dκορμάρες :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

 

Δείχνουν σοβαροί αλλά βλέπω στο site ότι δέχονται από 5 ετών και πάνω.

Θα επικοινωνήσω όμως μαζί τους όταν έρθει ο καιρός.

Για τα πρώτα βήματα στα 3-5 Πηγάδια θυμάμαι έχουν έναν μικρό χώρο χώρο δίπλα στο σπιτάκι του 1ου πιάτου.

 

leonidastria είσαι μήπως Τριανδρία; Μπας και είμαστε κοντοχωριανοί; :(

 

 

ΥΓ Γεια σου Χρηστο Λάππα με το χιούμορ σου!!!

Ξέρω ξέρω σοβαρά μιλάς. Μάλλον σε κάποιο εξωτικό νησί ήσουν για διακοπές και βλέπεις τριγύρω σου :Dκορμάρες :)

Εχω την εντυπωση πως με συννενοηση θα βρεθει λυση.Παντος αξιζει να το κοιταξεις.Τα παιδια μας κανανε τρομερη προοδο.Ο Michael Widmer ειναι φοβερος με τα παιδια!

ΥΓ. Μεγαλωσα Καραμπουρνακι(Σοφουλη),νοικιασα Βυζαντιο,μενω Πλαγιαρι.


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να σας περιγράψω και την δική μου εμπειρία.

Τα δικά μου παιδιά από τότε που γεννήθηκαν είχαν επαφή με το χιόνι καθ' οτι έχουμε σπίτι στη Σαμαρίνα και κάθε χειμώνα ανεβαίνουμε σχεδόν κάθε σκ. Παιχνίδια με το χιόνι (έλκηθρο, τσουλήθρα, χιονοπόλεμο κ.α) κάναμε πάρα πολλά, πάντα όμως στο χωριό. Στο χιονοδρομικό (Βασιλίτσα) άργησα να τα ανεβάσω. Μια γιατί έβλεπα οτι απολαμβάνανε το παιχνίδι με τα χιόνια στο χωριό και δεν ήθελα να τα πιέσω, μια γιατί θέλαμε εμείς οι γονείς να απολαύσουμε το σκι μας, μια γιατί οι παροχές του χκ για τα παιδιά (τουαλέτες, σαλέ της προκοπής κ.α) είναι ανύπαρκτες φτάσαμε έτσι στην ηλικία των 6,5 και 5. Όταν τα ανέβασα λοιπόν για πρώτη φορά τους πήρα και τα έλκηθρά τους μαζί. Μόλις αυτά είδαν τόσο πολύ πεδίο για έλκηθρο τρελάθηκαν και άρχισαν να ανεβοκατεβαίνουν με τα έλκηθρα και ούτε μυαλό να δοκιμάσουν σκι. Τότε είχα την εξής ιδέα: να φορέσω εγώ τα σκι μου έτσι ώστε να με δουν να κάνω σκι μήπως και ζηλέψουν. Βάζω λοιπόν τα σκι και κατεβαίνω. Με είδαν και το αποτέλεσμα ήταν σε 5 λεπτά να κατεβαίνουμε την πίστα έχοντάς τα ανάμεσα στα πόδια μας (ένα εγώ, ένα η γυναίκα μου). Την πρώτη μέρα κάναμε 1 ώρα, την δεύτερη 1,5 ώρα, την τρίτη 2 ώρες και πάει λέγοντας. Μόλις μας έλεγαν οτι κουράστηκαν ή βαρέθηκαν σταματούσαμε χωρίς δεύτερη κουβέντα και χωρίς καμία πίεση. Μετά από 3-4 μέρες κατέβαιναν μόνα τους με V.

Με την εμπειρία μου λοιπόν πρώτα σαν γονιός και μετά σαν σκιέρ θα έλεγα τα εξής:

1) όχι πίεση στα παιδιά

2) κάντε τους να δουν το σκι σαν ένα από τα παιχνίδια τους στο χιόνι και όχι σαν κάτεργο

3) να έχετε μεγάλη υπομονή μαζί τους

4) όταν κουραστούν ή βαρεθούν σταματήστε και αυτά από μόνα τους θα σας ζητήσουν να ξανακάνουν

5) τις πρώτες φορές φροντήστε να έχει οπωσδήποτε καλό καιρό

 

Καλό κουράγιο

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε ολα τα αθληματα ετσι πρεπει να γινεται.Η κορη μου μεγαλωσε σε ομιλο που ασχολειται με θαλασσια σπορ,εχει δει τοσες φωτο και ακουσει τοσες ιστοριες ,που θα ταιριαζε να της πω αντε ξεκινας και εσυ ιστιοπλοια,την στιγμη που δειχνει και καποιο ενδιαφερον.Παρ ολα αυτα περιμενω να το ζητησει μονη της.Στο σκι πιστευω οτι ισχυουν τα ιδια αν και εγω εριξα την ιδεα γι αυτο το αθλημα ,νομιζω πως τα πρωτα βηματα πρεπει να γινονται απο δασκαλο και μαλιστα που να εμπνεει τα παιδια.Γιατι αν κατι στραβωσει απο την αρχη ,μετα θα ειναι δυσκολο να προχωρησουν ,ασε που τα παιδια συνηθως δεν ακουνε του γονεις.

Edited by leonidastria

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κρίμα... Κι εγώ που πάντα χαίρομαι να διαβάζω τα μηνύματα αυτού του topic... Απογοητεύτηκα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας γράψω και την δική μου εως τώρα εμπειρία!!

 

Ηλικία 0-2,5: εικόνες από βουνό, φωτογραφίες, παιδικά βιβλία

 

post-400-0-65298500-1333014180_thumb.jpg

 

post-400-0-04806800-1333014281_thumb.jpg

 

post-400-0-94680800-1333014365_thumb.jpg

 

 

Ηλικία 2,5-3: 1η επαφή με το βουνό, σκι, έλκυθρο. Ίσως λίγο νωρίς, αλλά με ένα γλειφιτζούρι για ανταμειβή γινόταν δουλειά! όχι πολύ καλή επικοινωνία και συνεργασία με το παιδί.

Κατάλληλες πίστες: παιδική Καϊμάκτσαλαν, Σέλι, Μπάνσκο. Όλο ευθεία, ένας αφήνει, ένας πιάνει..

 

καιμάκ

http://www.youtube.com/watch?v=Tl7b1IstI4Q&list=UUTinMR6oZXXRZzjZRB4c1jw&index=7&feature=plcp

 

μπάνσκο

post-400-0-92512000-1333014511_thumb.jpg

 

post-400-0-18758500-1333014732_thumb.jpg

 

Ηλικία 3,5-4: Πολύ καλύτερη επικοινωνία, συνειδητά ανεβαίνουμε να κάνουμε σκι. Αρχικά στις παιδικές πίστες παραπάνω

1ο μάθημα: φρένο Λ

 

σέλι

post-400-0-33784000-1333014660_thumb.jpg

 

Επόμενη πίστα, κάτω συρόμενο στα πηγάδια

post-400-0-73184400-1333014856_thumb.jpg

 

Οι στροφούλες ήρθαν από μόνες του, στην προσπάθεια του μικρού να πάει στον μπαμπά του

http://www.youtube.com/watch?v=RdBhVhEos2o&feature=BFa&list=UUTinMR6oZXXRZzjZRB4c1jw&lf=plcp

 

Επόμενες πίστες:

 

ελατοχώρι/κλειώ

post-400-0-86223800-1333014926_thumb.jpg

 

σέλι/λούκι

post-400-0-75103100-1333014998_thumb.jpg

 

post-400-0-14664200-1333015338_thumb.jpg

 

πηγάδια/παράδεισος

post-400-0-88275400-1333015435_thumb.jpg

 

καιμάκ/κρέμαση

post-400-0-50159400-1333015485_thumb.jpg

  • Like 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγχαρητήρια, απ'ότι φαίνεται κάνατε πολύ καλή δουλειά!!

Φέτος ειδικά, στον Παρνασσό, είδα πολλά μικρά, έως και πολύ μικρά, κάτι που παλιότερα γινόταν μόνο στο εξωτερικό.

Να σημειώσω ότι κάθε παιδί διαφορετικό, ωριμάζουν διαφορετικά, μεγαλώνοντας αλλάζουν οι επιθυμίες τους, ανακατεύονται και παρέες..... keep walking.

Edited by mil
  • Like 2

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οταν αρχισει η σεζον, ο ανιψιος μου θα ειναι 3 και θελω να τον ανεβαζω σε πλαγια(παρεα και οι γονεις αλλα εκεινοι δεν κανουν σκι). Παιδικα πεδιλα νοικιαζουν? Παντως ο μικρος ηδη με ρωταει που βλεπει τα πεδιλα μου και λεει οτι θελει να κανει. Ενθαρρυντικο το γεγονος οτι χαζευει συνεχεια στο iphone videακια με σκι(κυριως Dew tour kai winter x-games) :) . . . .Χαζοθειος checking in :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. και η λύση για γρήγορο σκι χωρίς κουράστηκα και διαλείμματα είναι το σκι παρέα με συνομήλικο ίδιου επιπέδου...

 

σκιάροντας ανέμελος...

post-400-0-20172600-1363626878.jpg

 

η απειλή

post-400-0-61240900-1363626935.jpg

 

post-400-0-64062500-1363626984.jpg

 

post-400-0-82149400-1363627105.jpg

 

post-400-0-36790200-1363627052.jpg

 

τώρα το πισοδέρι δεν θα το συνιστούσα σε οικογένειες με παιδιά!! 10 ευρώ η κάρτα για τον μικρό στις 2 η ώρα το μεσημέρι, τη στιγμή που σε όλα τα Χ.Κ. για παιδιά κάτω των 5 είναι δωρεάν, εε είναι λίγο ακριβούτσικο...

Edited by eleni
  • Like 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελενη, πολυ μου αρεσαν τα 2 σου ποστ με φωτογραφιες του Στρατου, να τον χαιρεστε!

  • Like 1

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απολαύστε για λίγο ακόμα το συναίσθημα του να μην σας προφταίνει ο Στράτος γιατί σε ελάχιστο καιρό δεν θα τον προφταίνετε εσείς! Ρωτήστε και τον Σάκη με τι κιάλι κοιτάει την Κωνσταντίνα και τον Άρη στο βουνό πλέον... :P

  • Like 3

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής,  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
    • την Ακρόπολη των ΧΚ της Ελλάδας 🤪
    • Αν δεν υφίσταται ΧΚ, τι θα επισκέπτονται οι επισκέπτες; 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Alexis c
      Alexis c
      (63 years old)
    2. petroskavala
      petroskavala
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,819
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,630
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    bongdainfottbd
    Joined
×
×
  • Create New...