Jump to content
karlita

Χιονοδρομικά και παιδιά

Recommended Posts

Άντε καλό χειμώνα :)

Μόλις χτες (ξανά) έγραψα τον πιτσιρικά στον Όμιλο Χιονοδρόμων Έδεσσας.

Είναι και ο Πέτρος (Αέρας) εκεί ... οπότε :good:

Από εφέτος ίσως βάλουν και λεωφορείο από Θεσσαλονίκη.

Θα χορτάσουμε Καϊμακ!

 

Γράψτε τα παιδιά σας σε ομάδες!!!

Και αν οικονομικά δεν βγαίνει σκεφτείτε την λυση της επαρχίας.

Νήπια ή 1η δημοτικού είναι πιστεύω η καλύτερη ηλικία.

Εγώ τον πήγαινα δυο χρόνια μόνος μου και μπορώ να πω ... μου έβγαλε το λάδι.

Με το που τον πήγα με δάσκαλο/ομάδα (πέρυσι 2α Δημοτικού) ... δεν κρατιέται ...

Πάει το κόλλησε το μικρόβιο.

:skiing:

 

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η παρέα για τα παιδια ειναι μεγάλη υπόθεση. Μόνα τους βαριουντε. Σε μια ακαδημία και μαθαίνουν Σωστα και το επιζητούν λόγω παρέας. Το ειδα κι εγω στην κόρη μου εδώ κι 6 Χρονια που κάνει σκι ,νομίζεις ότι πηγαίνει για σκι λόγω παρέας.

  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περιμενω να μεγαλωσει ο μικρος , για να εχει παρεα ο μεγαλυτερος! Δυστυχως σε εμας ε την καταντια του φαλακρου, επιλογες για ομαδα δεν υπαρχουν :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περιμενω να μεγαλωσει ο μικρος , για να εχει παρεα ο μεγαλυτερος! Δυστυχως σε εμας ε την καταντια του φαλακρου, επιλογες για ομαδα δεν υπαρχουν :-(

 

 

Γιατί στον Χελμό τι κάνουν? Κοιμούνται όρθιοι οι Καλαβρυτινοί ! Επιτρέπεται να μην έχουν ακαδημία σκι και αθλητές?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Γιατί στον Χελμό τι κάνουν? Κοιμούνται όρθιοι οι Καλαβρυτινοί ! Επιτρέπεται να μην έχουν ακαδημία σκι και αθλητές?

Υπήρχε κ διαλύθηκε η δεν είχε ποτέ ακαδημία; Περίεργο. Κ Βέροια που ξέρω διαλύθηκε ο ΣΧΟΒ αλλά υπάρχουν ακαδημίες έστω κ με λίγα μέσα υπάρχει νέο αίμα. Οι σύλλογοι σήμερα για να τρέξουν θέλουν ανθρώπους με πολυυυ μεράκι και οι ακαδημίες ήρωες.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπήρχε κ διαλύθηκε η δεν είχε ποτέ ακαδημία; Περίεργο. Κ Βέροια που ξέρω διαλύθηκε ο ΣΧΟΒ αλλά υπάρχουν ακαδημίες έστω κ με λίγα μέσα υπάρχει νέο αίμα. Οι σύλλογοι σήμερα για να τρέξουν θέλουν ανθρώπους με πολυυυ μεράκι και οι ακαδημίες ήρωες.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρη ζωντανεψε ξανά ο ΣΧΟΒ πέρυσι και θα δουλέψει και φέτος.

 

Και πράγματι υπάρχει και μια ακαδημία

Edited by jorge_ver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άντε καλό χειμώνα :)

Μόλις χτες (ξανά) έγραψα τον πιτσιρικά στον Όμιλο Χιονοδρόμων Έδεσσας.

Είναι και ο Πέτρος (Αέρας) εκεί ... οπότε :good:

Από εφέτος ίσως βάλουν και λεωφορείο από Θεσσαλονίκη.

Θα χορτάσουμε Καϊμακ!

 

Γράψτε τα παιδιά σας σε ομάδες!!!

Και αν οικονομικά δεν βγαίνει σκεφτείτε την λυση της επαρχίας.

Νήπια ή 1η δημοτικού είναι πιστεύω η καλύτερη ηλικία.

Εγώ τον πήγαινα δυο χρόνια μόνος μου και μπορώ να πω ... μου έβγαλε το λάδι.

Με το που τον πήγα με δάσκαλο/ομάδα (πέρυσι 2α Δημοτικού) ... δεν κρατιέται ...

Πάει το κόλλησε το μικρόβιο.

:skiing:

 

 

Πράγματι το λεωφορείο θα ξεκινά (έναρξη 21/1) από Θεσσαλονίκη.

Υπάρχει ένα ας πούμε "πακέτο" που καλύπτει όλα τα Σ/Κ (περίπου 20 φορές), σου δίνουν και εξοπλισμό.

Για λεπτομέρειες με πμ.

 

Άσχετο ,

αλλά οι νέες κάμερες εφέτος στο Σελάκι μας εκτός του ότι είναι τέλειες

μας έφεραν και πολύ χιόνι :snow2:

 

http://www.seli-ski.gr/live-cameras/

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρώτη μέρα την Κυριακή στο βουνό με την Ακαδημία του ΕΟΣ Αχαρνών.

Τέλεια μέρα και ιδανικό ξεκίνημα για τα παιδιά.

Ο σύλλογος και οι άνθρωποι που στελεχώνουν το τμήμα χιονοδρομίας άψογοι παιδαγωγοί ,δάσκαλοι και χαρακτήρες.

Σας τους συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

 

 

Να συμφωνήσω και εγώ με τα πολύ καλά λόγια του Κώστα Πολίτη για την Ακαδημία του ΕΟΣ Αχαρνών.

Μετά από 4 χρόνια μαζί τους (+το φετινό), έχω να πω μόνο τα καλύτερα και για τη σχολή του ΕΟΣ Αχαρνών και για τους ανθρώπους της.

Η κόρη μου μεγάλωσε μαζί τους και δεν λέει να ξεκολλήσει. Ούτε το καλοκαίρι. Μαζί τους και στις καλοκαιρινές κατασκηνώσεις.

Παρότι προσπάθησα μόνος μου για 2 χρόνια να τη βάλω στο σκι, τελικά ήταν αδύνατο. Ξεκίνησε λοιπόν μαζί τους από το μηδέν, και δεν ντρέπομαι να πω ότι αυτή τη στιγμή στα 10 της χρόνια, κάνει σωστότερο σκι από μένα. Και έχει αποκτήσει αχρωματοψία στα διάφορα χρώματα (άσπρα, μαύρα, κόκκινα, κλπ). Κατηφόρα νά 'ναι κι ότι νά 'ναι. Όταν πάμε μαζί με περιμένει.

 

Υπάρχει βέβαια και εδώ ένα πρόβλημα που φαντάζομαι ότι είναι κοινό σε όλες τις σχολές των συλλόγων.

Όλοι οι αθλητικοί σύλλογοι (ΕΟΣ κλπ) όταν έρχεται ένα παιδί να μάθει σκι, βλέπουν σε αυτό έναν υποψήφιο μελοντικό αθλητή.

Φυσιολογικά λοιπόν η εκαίδευση των παιδιών έχει σε μεγάλο βαθμό αυτό το στόχο και αυτό το περιεχόμενο.

Είναι εξάλλου και στη κουλτούρα των ίδιων των εκπαιδευτών. Δεν είναι ορειβάτες, γυμναστές με ειδικότητα το σκι και προπονητές χιονοδρομίας είναι όλοι τους.

Όταν λοιπόν ένα παιδί ξεκινάει μαζί τους στα 5-6 χρόνια του να κάνει σκι, φυσιολογικά μετά από 5 χρόνια τα έχει κάνει όλα στις πίστες του χιονοδρομικού. Δεν του προφέρει κάτι νέο η σχολή. Έχει ταβανιάσει. Πρέπει να κάνει το επόμενο βήμα. Ως πότε μπορεί να κατεβαίνει τραινάκι στα ίδια και τα ίδια χωρίς να βαρεθεί;

Επειδή όμως είναι ακόμη παιδί, δεν θέλει και να ξεκόψει από το σύλλογο (δηλαδή τα άλλα παιδιά). Τα παιδιά θέλουν παιδιά. Ο μπαμπάς και η μαμά καλοί είναι αλλά για λίγο.

Ο σύλλογος λοιπόν πολύ φυσιολογικά, κατευθύνει ένα παιδί που φαίνεται να έχει τη δυνατότητα, στην αγωνιστική ομάδα.

Εδώ όμως τα πράγματα σοβαρεύουν και γίνονται πιο εντατικά. Δεν μιλάμε πια μόνο για μια μέρα την εβδομάδα, αλλά για ολόκληρα σαββατοκύριακα, όχι μόνο το χειμώνα αλλά και προετοιμασία εκτός χιονοδρομικής περιόδου, που αν δεν αποκλείει, δυσκολεύει σημαντικά άλλες αγαπημένες δραστηριότητες του παιδιού.

Και τι γίνεται αν ένα παιδί δεν θέλει σώνει και καλά να συμμετέχει σε αγώνες;

Δυστυχώς εξ όσων ξέρω, κανένας σύλλογος αυτή τη στιγμή δεν προσφέρει αυτό το κάτι παραπάνω με τη μορφή της περιπέτειας. Της περιπλάνησης στα όρια και εκτός χιονοδρομικού και την εκπαίδευση σε χιόνια διαφορετικά από αυτά που τα παιδιά συνήθισαν να βρίσκουν στις πίστες (σούπες, κρούστες, πάγους, πούδρες). Μια εκπαίδευση που να οδηγάει τα παιδιά μετά από 1-2 ή και περισσότερα χρόνια, σε απάτητες χιονοδρομικές διαδρομές, στα λούκια του Παρνασσού και τέλος στις κλασσικές διαδρομές ορειβατικού σκι.

Το έχω συζητήσει μαζί τους. Το βρίσκουν ενδιαφέρον και λένε ότι θέλουν κι αυτοί να κάνουν κάτι για αυτά τα παιδιά. Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είναι στη κουλτούρα τους. Θέλει κι άλλη υποδομή. Ίσως ίσως κι άλλου τύπου εκπαιδευτές. Εγώ θα έλεγα όμως ότι αν το έκαναν, θα μπορούσαν να κρατήσουν τα παιδιά για πολλά ακόμη χρόνια μαζί τους.

 

Υπάρχει βέβαια η εξαιρετική σχολή των Μηλιάδων που προσφέρει μια τέτοιου είδους εκπαίδευση και δράση στα παιδιά. Αλλά και εδώ το πρόβλημα είναι τα τριήμερα που πρέπει να αφιερώνει ένα παιδί (έτσι λειτουργούν) με αποτέλεσμα τον αποκλεισμό άλλων δραστηριοτήτων. Και το ανέβασμα το κόστους φυσικά αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Edited by pka
  • Like 14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε pka, αν η κόρη σου δεν έχει άλλη αγωνιστική δραστηριότητα βάλε την να τρέξει. Στην κατηγορία Πανκορασίδων οι απαιτήσεις είναι χαμηλές και δεν είναι ανάγκη να τρέξει με προσδοκία για θέση. Η εμπειρία να βρεθεί με πάρα πολλά παιδιά που αγαπάνε το σκι από όλη την Ελλάδα, το δέσιμο της ομάδας, αλλά και η ίδια η εμπειρία της συμμετοχής σε αγώνες με οργάνωση και κανόνες και βράβευση των αντικειμενικά καλύτερων είναι εκπαιδευτικά ανεκτίμητη, για να μην πω για την εμπειρία να πάει εκδρομή με τον κύριο Κώστα. Η συνολική δέσμευση στο αγωνιστικό ξεκινά στην 1η γυμνασίου και εφ όσον θέλει το παιδί και έχει την ικανότητα να πάει για υψηλές επιδόσεις (και εσύ να πληρώσεις).

https://www.skiracing.com/stories/two-more-reasons-why-your-kids-should-ski-race

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

... η εμπειρία της συμμετοχής σε αγώνες με οργάνωση και κανόνες και βράβευση των αντικειμενικά καλύτερων είναι εκπαιδευτικά ανεκτίμητη...

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε pka, αν η κόρη σου δεν έχει άλλη αγωνιστική δραστηριότητα βάλε την να τρέξει. Στην κατηγορία Πανκορασίδων οι απαιτήσεις είναι χαμηλές και δεν είναι ανάγκη να τρέξει με προσδοκία για θέση. Η εμπειρία να βρεθεί με πάρα πολλά παιδιά που αγαπάνε το σκι από όλη την Ελλάδα, το δέσιμο της ομάδας, αλλά και η ίδια η εμπειρία της συμμετοχής σε αγώνες με οργάνωση και κανόνες και βράβευση των αντικειμενικά καλύτερων είναι εκπαιδευτικά ανεκτίμητη, για να μην πω για την εμπειρία να πάει εκδρομή με τον κύριο Κώστα. Η συνολική δέσμευση στο αγωνιστικό ξεκινά στην 1η γυμνασίου και εφ όσον θέλει το παιδί και έχει την ικανότητα να πάει για υψηλές επιδόσεις (και εσύ να πληρώσεις).

https://www.skiracing.com/stories/two-more-reasons-why-your-kids-should-ski-race

 

Προφανώς δεν με κατάλαβες.

Το πρόβλημά μου δεν είναι αν το παιδί βγει πρώτο ή τελευταίο στους αγώνες που θα συμμετέχει.

Και επέτρεψε μου να διαφωνώ ότι είναι "εκπαιδευτικά ανεκτίμητη" η εμπλοκή ενός παιδιού με προπονήσεις και αγώνες.

Υπάρχουν κι άλλα πράγματα που διαμορφώνουν θετικά το χαρακτήρα ενός παιδιού.

Εδώ βέβαια ο καθένας έχει τις απόψεις του που μπορεί να απέχουν από τις απόψεις του άλλου. Ας μη το πλατιάσουμε.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι ο ΕΟΣ Αχαρνών με τον οποίο η κόρη μου έχει δεθεί αυτά τα 5 χρόνια, δεν καλύπτει τις τωρινές της προσδοκίες. Ο αγωνιστικός προσανατολισμός είναι μονόδρομος αν θέλει κανείς κάτι παραπάνω. Πολύ καλό αυτό για παιδιά (και γονείς) που αυτό θέλουν. Αλλά όχι για όλα τα παιδιά.

 

Αν ρωτήσεις τη μικρή τι θυμάται από όλα αυτά τα χρόνια, πάνω πάνω θα είναι η "περιπέτεια" που έζησε πριν 1-2 χρόνια στη Σαχάρα. Τότε που γύρναγαν τον κόσμο πίσω με τα ρατρακ. Ούτε θα θυμηθεί τη συμμετοχή της στον αγώνα για παιδιά που είχε οργανώσει ο μακαρίτης ο Πάππος. Κι ας πήρε και μετάλλιο.

 

Ο κ. Κώστας είναι εξαιρετικός δάσκαλος, συμπαθέστατος άνθρωπος και μεγάλη αγάπη της κόρης μου.

Φαντάζομαι όμως ότι ούτε περνάει από το μυαλό του να πάρει τα παιδιά και να πάει στη Καλλιόπη. Το ίδιο και οι άλλοι πολύ καλοί εκπαιδευτές του ΕΟΣ Αχαρνών. Αμφιβάλλω αν έστω κι ένας από αυτούς έχει σκεφτεί ποτέ να πάει στη Βελίτσα μόνος του. Πόσο μάλλον με παιδιά, όπως είχα πάει πριν πολλά χρόνια συνοδεύοντας μια εκδρομή του Μηλιά με πιτσιρικάδες. Έχουν εντελώς διαφορετική κουλτούρα.

 

Για να κάνεις τη σύγκριση, τη προηγούμενη εβδομάδα που η κόρη μου ανεβοκατέβαινε όπως πάντα τις πίστες, ή ελάχιστα μεγαλύτερη κόρη ενός φίλου, κατέβηκε 3 φορές τη Καλλιόπη με τη παρέα του Μηλιά. Εσύ ποιός λες να διασκέδασε περισσότερο; Για να μη μιλήσω για το ποιος τελικά κάνει καλύτερο σκι, γιατί αν πιάσουμε αυτή τη κουβέντα θα πλατιάσουμε και θα χαθούμε στις διαφορετικές απόψεις.

 

Με δυο λόγια. Αν έχετε παιδιά και θέλετε να τα βάλετε στο σκι, τότε ο ΕΟΣ Αχαρνών είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή. Μετά από κάποια χρόνια και όταν τα παιδιά κατεβαίνουν πια καλύτερα από εσάς, ίσως χρειαστεί να πάρετε κάποιες αποφάσεις. Αλλά μέχρι τότε ζήσε Μάη μου ...

 

post-4115-0-69670800-1485427187_thumb.jpg

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον θέμα, ωραίες πληροφορίες!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ουφ !ο μικρος μας 3,5 χρ μετα απο τη χθεσινη αποπειρα με τα σκι (μικρη σε διαρκεια) φοβηθηκε οτι θα πεσει πισω παροτι ημασταν κ οι δυο γονεις διπλα του .Ειναι νωρις ακομα?Ξερω οτι το καθε παιδι εχει τους ρυθμους του αλλα τι κανατε οι γονεις εκκολαπτομενων χιονοδρομων για την πρωτη φορα?Δευτερη μερα σημερα κ κολλαμε αυτοκολλητα στο σαλε...

  • Like 2

"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Του χρόνου με το καλό σε ακαδημία, είναι μικρός ακόμα.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για μένα είναι πολύ νωρίς ...

Λίγο να παίξει τσουλωντας οκ...να τσουλησει κανονικά όμως είναι πολύ νωρίς.

Μην επιμένεις, το ρισκο να στραβώσει τελείως και να μην θέλει να δει καν πέδιλα είναι μεγαλύτερο από το υποτιθέμενο κέρδος που θα έχει σε εμπειρία σε αυτή την ηλικία

Προσωπική άποψη βέβαια...

Edited by jorge_ver
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οκ το θεμα ηταν οτι ειχε στραβωσει με την ολη φαση χιονι.Ευτυχως μετα τον "παρεσυρα" εξω για χιονανθρωπο κ κατσαμε αρκετη ωρα.Καναμε ελκυθρο κ χιονοπολεμο οποτε η επομενη φορα θα ειναι πιστευω καλυτερη.Για σκι δεν το συζητησα ξανα.

  • Like 1

"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

κ εγω ανεβασα σημερα τη μικρη μου στο βουνο!!!φτασαμε αργα κ εγω εφυγα για σκι και εμεινε με τη μητερα της...σκευτομουν να τη βαλω σε πεδιλα αλλα λιγο η απιστευτη ομιχλη χαμηλα, λιγο το κρυο, λιγο η παρεα που βρηκε μεχρι να γυρισω, τη βγαλαμε με λιγο ελκυθρο εξω απ το καταφυγιο....παντως της αρεσε...αυτο εχει σημασια

  • Like 3

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν είναι κακό να έχει πρώτη επαφή με το σκι σε αυτή τη μικρή ηλικία. Απλά θα πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι σε αυτή τη φάση μιλάμε περισσότερο (ίσως εντελώς κιόλας...) για παιχνίδι στο χιόνι (φορώντας πέδιλα) και όχι κανονικό σκι. Καθαρή διασκέδαση, χωρίς πίεση και απαιτήσεις και όλα καλά, ώστε τα επόμενα χρόνια να έχει ήδη μια σχέση με το βουνό. :-)

  • Like 4

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λιανα την πρωτη μερα σε παρομοια ηλικια, στα baby τον ανεβαζα ποδαρατα =καναμε τρενακι, τον κατεβαζα κρατωντας τα πεδιλα σε V= καναμε τρενακι, σε 2 ωρες βαρεθηκε.....την δευτερη μερα τον ειχα δεμενο με μπατον, και τον κατεβαζα σε πιστα 1500μ,....την κατεβηκαμε τα 2/3 με τα ποδια= απογοητευτηκα.... Την τριτη μερα , ζητησε μονκς του να ξανατσουλησουμε, κατεβαιναμε 4 ωρες , φρεναροντας τον απο πισω εγω με V και δεμενοπατον :-))) μην τα παρατας, οπως απογοξτευνται ευκολα, τοσο ευκολα γουσταρουν, επιβραβεβευετον για το παραμικρο, καιμην τον ζοριζεις , αν δεν θελει να κανει.

Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θυμάμαι την πρώτη φορά που ανέβασα την κόρη μου στο ΧΚΠ (37 μηνών). Αφού είχα παίξει μαζί της στο χιόνι, λέω να της πάρω μια δασκάλα να της δείξει πώς τσουλάμε (στο ίσωμα). Επί μια ώρα παίζανε χιονοπόλεμο με τη δασκάλα... Ακριβώς ένα χρόνο μετά έκανε το πρώτο (κανονικό) μάθημα στο ΧΚΚ... Φέτος (15 χρονών πια) λέει να δοκιμάσει snowboard...

Πάντως δεν θυμάμαι να έχω ακούσει για παιδί που να μην θέλησε ποτέ να κάνει σκι. Στη θάλασσα τα πράγματα μου φαίνονται πιο δύσκολα.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν με κάποιο παιδάκι παρεμφερής ηλικίας παρέα το ξεμπλοκάρει!!

Εγώ τη δικιά μου τη πήγα 2,5 χρόνων Μαίναλο κάναμε έλκηθρο παίξαμε με το χιόνι και της έβαλα σκι. Την τσουλησα για κανα 10' αναιβαζοντας την 20 βήματα στο ισιαδι.

Πέρσι 3,5 έκανε μάθημα αλλά είχε πάει με τα ξαδέλφια της που ειναι και λίγο μεγαλύτερα και ξετρελάθηκε.

Φέτος έκανε τώρα στα Καλαβρυτα 2 μαθήματα και την άφηνα μετά το Βιετνάμ και τσουλούσε άνετα με στροφουλες.

Πιστεύω ότι η περσινή θετική εμπειρία ήταν καθοριστική!! μετά το φετινό νομίζω ότι και με άσχημο καιρό θα γουστάρει.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 6

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 και 11 Μαρτίου. 10 παιδιά από την Ελλάδα συμμετείχαν στον πιο δύσκολο αγώνα για παιδιά στον κόσμο, γνωστό ως Topolino, στην Folgaria της Ιταλίας. Ο Alberto Tomba κηρύσσοντας την έναρξη δήλωσε ότι όταν έτρεξε ο ίδιος το 80 δεν κέρδισε απολύτως τίποτα άρα οι χαμένοι δεν πρέπει να απογοητεύονται. (όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να βάλω βίντεο την κόρη μου.)

 

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής,  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
    • την Ακρόπολη των ΧΚ της Ελλάδας 🤪
    • Αν δεν υφίσταται ΧΚ, τι θα επισκέπτονται οι επισκέπτες; 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Alexis c
      Alexis c
      (63 years old)
    2. petroskavala
      petroskavala
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,819
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,630
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    bongdainfottbd
    Joined
×
×
  • Create New...