Jump to content
Turms

μποτες με ΒΟΑ???

Recommended Posts

θα παρω με ΒΟΑ

ασε γιατι οσο το ψαχνω τοσο μπερδευομαι

 

το thesource το βρηκα στο ιντερνετ...

παντως απο το site τους ουτε αυτοι εχουν με ΒΟΑ

Edited by Turms

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Σάββατο που μας πέρασε σε ένα μαγαζί που ήμουνα και κοίταγα για κράνος μπήκε ένας πελάτης ο οποίος ανέφερε ότι έχει μπότες Burton με Boa που σφίγγει στο καλάμι αλλά δεν είναι ευχαριστημένος και ο υπάλληλος υπερθεμάτιζε. Αμφότεροι ανέφεραν ότι το Boa που σφιγγει σε κουτουπιέ και καλάμι είναι καλύτερο.


Μηδέν άγαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

εννοειται...αν παρεις ΒΟΑ πρεπει να ειναι διπλο...


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδή ψάχνω και εγώ μπότες:

Το ΒΟΑ είμαι σίγουρος ότι είναι καλύτερο από τα κορδόνια.

Σε σχέση όμως με τo Speed Zone της Burton έχει κανείς εμπειρία?

Έχω Speed Zone πολλά χρόνια και είναι σούπερ. Το μόνο μειονέκτημα του είναι ότι λασκάρει λίγο κάποια στιγμή αλλά είναι πολύ εύκολο να το ξανασφίξεις.

 

Ευχαριστώ

Share this post


Link to post
Share on other sites
αγόρασα τις πρώτες BOA το 2011 αν θυμάμαι καλά...τις πέτυχα στο εξωτερικό σε πολλά καλή τιμή...

VANS AURA με double BOA...

από τότε κάνω με αυτές και μάλιστα ψάχνω απεγνωσμένα να βρω πάλι τις ίδιες...παρόλο που χαλάσανε κάπως τις επισκεύασα κάπως k συνεχίζω

το BOA δεν το αλλάζω με τίποτα πλέον...

είχα k εγώ Speed Zone αλλα με το BOA στο τέλος έσφιγγα τις μπότες πάνω στο πιατάκι, στο lift, όταν τσουλούσα, χωρίς να βγάλω γάντια χωρίς τίποτα

μακάρι να βρω ξανά τις VANS σε καλή τιμή...


πάντως το BOA τόσα χρονια δεν έπαθε τίποτα...οι ραφές χαλάσανε τις έραψα μονος μου, αλλα το BOA τίποτα


συμβουλή

1. δες τι boa έχεις an agoraseis k παρήγγειλε ανταλλακτικά να έχεις μαζί σου...εγώ πήρα 3 ανταλλακτικά από USA κάπου 25 ευρώ βγήκανε με USPS είναι εύκολο να το αλλάξεις

2. μονο διπλό BOA


h BOA dinei life time quarantee...βγάζεις φωτό το στέλνεις k σου στέλνουν replacement...αλλα αν έχεις μαζί σου πάντα, δεν χαλάς τις διακοπές σου

  • Like 5

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
εγώ είχα διαβάσει το αντίθετο...ότι πιέζει λιγότερο από όσο πρέπει k κάτι τέτοια...


εγώ πάντως δεν είχα ποτε πρόβλημα


και αν όντως πιέζει είναι λογικό...σφίγγει καλύτερα από τα κλασικά συστήματα.

όσο k να σφίγγεις τα κορδόνια κλπ κάπου σιγά σιγά χαλαρώνουν...το BOA χαλαρώνει λιγότερο αν όχι καθόλου...και λόγο BOA μπορείς να το σφίγγεις σχεδόν στο 100%...ως εκεί που δεν πάει άλλο. Αυτό δεν μπορείς εύκολα με τα αλλα...η βαριέσαι

με το BOA τα σφίγγεις μια, περπατάς στο lift....σφίγγεις .κατεβαίνεις από την καρεκλα...ξανά δυο κλικ...κα πάει λέγοντας....

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...