Jump to content
mil

ISCHGL, GALTUR, KAPPL, SEE - PAZNAUNTAL

Recommended Posts

απλά δεν ανεβάζω και εδώ για να μην σπαμάρω τον κόσμο με τις ίδιες φωτογραφίες :)

Σπαμαρε μας ανελεητα! :D


Life consists of only two things: skiing and waiting to go skiing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Α, όπως φεύγεις από Ischgl προς Galtur και περίπου στο μέσον της διαδρομής, έχει στο αριστερό χέρι ένα κάτι σαν καταφύγιο άγριων ζώων με φαγητό. Για κάνε μια στάση...


ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Share this post


Link to post
Share on other sites

εκει που ειανι κατι σαν φραγμα;; αυτο δεν ειναι;


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά θεωρώ ότι αυτό με τις μαύρες είναι τελικά σχετικό.

Ήμουν στο Ischgl πριν 2 χειμώνες και κατέβηκα μια καθαρά μαύρη, που σε οδηγούσε στο Idalp. Οκ, ίσως δεν ήταν η μαύρη που λέτε εσείς αλλα αυτό που θέλω να πώ είναι ότι αν το χιόνι είναι τζιτζι, τότε δε σου φαίνεται για μαύρη η πιστούλα.

Τότε θυμάμαι ότι την κατέβηκα κυριλέ και το χιόνι ήταν φρέσκο και σφιχτό οπότε οποιαδήποτε συσχετισμός με μαύρη-θάνατος θα ήταν άτοπος. Σημασία έχει το χιόνι.


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Έχω κατέβει χαΛαρά τρελά κομμάτια (νταξ, για τα δικά μου δεδομένα :lol: ) με πούδρα, και έχω ζοριστεί άγρια σε σχετικά ήπιες κλίσεις, όπως της Σαχάρας, όταν έχει πάγο, ή crud.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

απολυτα σωστος ο παναγιωτης


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Βρε Γιάννη 50 (ακόμα πενηντάρης είσαι:P, πρέπει να έχεις γυρίσει εδώ και καιρό.

Πως πήγε η χρονιά φέτος; Απ'ότι φαίνεται τα πολλά και καλά χιόνια τα έριξε νωρίς φέτος (πριν τα Χριστούγεννα) και μετά ζήτημα αν έκανε συντήρηση το χιόνι. Φαντάζομαι να έκανες αρχειοθέτηση στις φετινές φωτογραφίες σου. Δεν ρίχνεις καμία φωτογραφία για εμάς που δεν ήρθαμε φέτος; Και εντυπώσεις από το C5, που μου φάνηκε εντυπωσιακό. Ελπίζω του χρόνου να τα πούμε ΕΚΕΙ από κοντά. Για ρίξε καμια πληροφορία, είχε κόσμο, τους έπιασε η κρίση.... Την τελευταία φορά μου έκανε εντύπωση ότι τα μισά αυτοκίνητα στο parking είχαν πινακίδες από τα πρ. Ανατολικά κράτη. Κάνε καμιά ενημέρωση ντε από τα φετινά γιατί θα σε πάρω τηλέφωνο να μου τα πεις τηλεφωνικά.

Αλεξη αν και δεν ρωτας εμενα, εγω απλα θα σου πω για το C5 οτι ειναι ολα τα λεφτα εφοσον φυσικα το εχεις το αθλημα γιατι διαφορετικα ειναι κομματακι....

Εχει απιστευτη κλιση το χιονι ειναι σχεδον απατητο και ξερο μιας και εχει συνεχως τεχνητο και δυσκολα πατιετε.....ειναι σου λεω ολα τα λεφτα, την κατεβηκα τρεις φορες,

ηθελα να την κατεβω αρκετες ακομα αλλά ειναι αυτο που λεμε "το μυαλο θελει αλλά το κορμι δεν ακολουθει"κοινως πρεπει να εχεις καλη φυσικη κατασταση για να εχεις συνεχεια!!!

Αλλά ρε φιλε εχεις παει τοσες φορες εκει δεν βαρεθηκες ακομα, εγω δυο φορες πηγα και ειπα οτι υπαρχουν και αλλου μερη που πρεπει να ανακαλυψω..... :P

Edited by spider

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σταθη δλδ εσυ που εχεις παει 2964 φορες στον Παρνασσο και 1825 στα Καλαβρυττα....του χρονου θα πηγαινεις στο Περτουλι? :lol: :LOL: :P

Αστοχος ο παραλληλισμος που κανεις φιλε Γιαννη.... <_<


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όχι 100%

Μην σε δω να σουλατσαρεις στο ΧΚΠ ή στο ΧΚΚ, ετσι.... :rolleyes:


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...Μετά την περσινή ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ απόδραση στο La Tania/Courchevel αποφάσισα να επιστρέψω στα πάτρια εδάφη...Δηλαδή Ischgl kai MONO ischgl !!

 

Την τελευταία φορά έμεινα στο Kappl, ήταν πιο οικονομικά δεν λέω, αλλά αυτή τη φορά θέλω να μείνω στο Ischgl. Θα είμαστε 9-10 άτομα, και θέλω ιδανικά ένα διαμέρισμα/σαλέ για 4 άτομα (2 ζευγάρια) και άλλο ένα διαμέρισμα/σαλέ για τους υπόλοιπους 5-6 (2 ζευγάρια και 2 μπακούρια..)

 

Έχετε να προτείνετε κάτι απο προσωπική εμπειρία για την διαμονή μας?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Θα πάμε 14 Ιανουαρίου για 7-8 μέρες!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
αποτυχημενη γιατι???

 

έλλειψη χιονιού..κακό το υπάρχον...κακή διάθεση....βγήκαμε απο τα νερά μας γενικότερα.

 

Περασμένα ξεχασμένα !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...