Jump to content
Sign in to follow this  
C

2 μήνες διακοπές !

Recommended Posts

Το φετινό χειμώνα εχετετε τη δυνατότητα να φύγετε SOLO για 2 μήνες (Ιανουάριο Φεβρουάριο) ...

Τι θα κάνατε και πού ...

 

 

Αντε μπας και πάει καλά η εβδομάδα, έχω μείνει Αθήνα ...

C?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γενάρη Helli skiing στην Αλάσκα.....

Φλεβάρη Kiteboarding, skydiving και καρναβάλι στην Βραζιλία.....

 

Και μετά ξύπνησα B) .......

 

Ας βολευτώ καλύτερα με τα 6 μποφορ που έχω σήμερα στο νησί.......τουλάχιστον αυτά είναι αληθινά ;):P .......

 

 

Φιλικά

Σπύρος ;)


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite
Γενάρη Helli skiing στην Αλάσκα.....

Φλεβάρη Kiteboarding, skydiving και καρναβάλι στην Βραζιλία.....

 

Και μετά ξύπνησα :P .......

 

Ας βολευτώ καλύτερα με τα 6 μποφορ που έχω σήμερα στο νησί.......τουλάχιστον αυτά είναι αληθινά ;)B) .......

 

 

Φιλικά

Σπύρος :P

Τωρα εσυ γιατι παιζεις με τον πονο μας?Γιατι πατάς τον κάλο μας;;;; 2 βδομαδες με 1 μποφορ ειμαστε εδω και Νοτια μαλιστα!!! ενταξει ξέρω οτι σε λαθος χωρα γεννηθηκα και σε λαθος τόπο μένω αλλα μη μου το τονίζεις!!! ;):P Να δω ποτε θα ξαναπλαναρουμε εδω που είμαστε....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το φετινό χειμώνα εχετετε τη δυνατότητα να φύγετε SOLO για 2 μήνες (Ιανουάριο Φεβρουάριο) ...

Τι θα κάνατε και πού ...

 

Αν δεν ειναι SOLO δλδ πειραζει? Ιανουαριο-φεβρουαριο-μαρτιο? :P Πρωτα ομως να φτιαξω το ποδι μου γιατι το κουβαλαω στον ωμο ;)


μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Τωρα μπηκε κι ο Γιαννης στη συζήτη...τωρα έδεσε το γλυκο

 

Βαρατε κι αλλο ... θα αντεξω!!!

 

 

C καμάρι μου, σε χιονοστερημένους και σε αεροστερημένους δεν ρωτάνε τέτοιες ερωτήσεις....

 

Παρακαλώ την κα Πρόεδρο να μη μπει στη συζήτηση γιατι θα φουντάρω... (ξέρει τι εννοώ... ;) )

Edited by afrodite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρακαλώ την κα Πρόεδρο να μη μπει στη συζήτηση γιατι θα φουντάρω...

 

 

Μαζι σου για φουντο Αφροδιτη!


μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα κολυρια μην ξεχασεις γιαννη

 

καλη ξεκουραση

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το φετινό χειμώνα εχετετε τη δυνατότητα να φύγετε SOLO για 2 μήνες (Ιανουάριο Φεβρουάριο) ...

Τι θα κάνατε και πού ...

 

 

Αντε μπας και πάει καλά η εβδομάδα, έχω μείνει Αθήνα ...

C?

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχουν οργανωμένες σχολές σκι που να προσφέρουν μαθήματα για 1 - 2 μήνες για να ανέβεις επίπεδο... ή να αποκτήσεις επίπεδο?

Edited by zeta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχουν οργανωμένες σχολές σκι που να προσφέρουν μαθήματα για 1 - 2 μήνες για να ανέβεις επίπεδο... ή να αποκτήσεις επίπεδο?

 

 

 

Υπαρχουν τα παντα για τους παντες.Σε ολα τα οργανωμενα χιονοδρομικα του εσωτερικου και του εξωτερικου.Ομαδικα η ατομικα μαθηματα με το αναλογο κοστος βεβαια.Γινε ποιο συγκεκριμενη για να παρεις περισσοτερες πληροφοριες απο τους γνωριζοντες το θεμα συνφορουμιτες.


μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπαρχουν τα παντα για τους παντες.Σε ολα τα οργανωμενα χιονοδρομικα του εσωτερικου και του εξωτερικου.Ομαδικα η ατομικα μαθηματα με το αναλογο κοστος βεβαια.Γινε ποιο συγκεκριμενη για να παρεις περισσοτερες πληροφοριες απο τους γνωριζοντες το θεμα συνφορουμιτες.

 

Λοιπόν, ψάχνω για μια σχολή που να προσφέρει πολυήμερα προγράμματα εκμάθησης και να καλύπτουν ευρύ φάσμα(τεχνική, εξοπλισμό, καιρικές συνθήκες, αντιμετώπιση/αποφυγή ατυχημάτων κ.λπ.) Όχι σχολές που απλά να κάνουν εβδομαδιαία σε τουρίστες. Σε αυτά πιστεύω ότι δύσκολα μπορείς να κάνεις πρόοδο. Τα ιδιαίτερα είναι μια αρκετά καλή λύση αλλά πέραν από την τεχνική δύσκολα θα διευρύνεις τις γνώσεις σου στο θέμα.

 

Αυτό που έχω στο μυαλό μου σε γενικές γραμμές είναι μια σχολή που να μπαίνεις με γνώσεις πρωτάρη, τύπου κατεβαίνω εύκολα μπλε και εύκολες κόκκινες και να βγαίνεις μετά από 1 ή 2 ή χ? μήνες με τις βασικές γνώσεις και την αυτοπεποίθηση να κινείσαι άνετα στο βουνό. Δεν επιδιώκω δηλαδή να κάνω πρωταθλητισμό μετά από αυτό αλλά να κάνω καλό σκί με όσο περισσότερη ασφάλεια γίνεται.

Share this post


Link to post
Share on other sites

me sygxoreite pou den prolavaino na mpo sti sizitisi..kano ski :P

 

 

sovara milas Konstantine, 2 mines diakopes?good for you!!! molis gyriso tha to anaptyxoume to thema (as einai kai ypothetika..axizei na xefygoume ligo)

 

 

btw: h La Grande Motte simera eixe liakada!!


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
me sygxoreite pou den prolavaino na mpo sti sizitisi..kano ski :P

 

 

sovara milas Konstantine, 2 mines diakopes?good for you!!! molis gyriso tha to anaptyxoume to thema (as einai kai ypothetika..axizei na xefygoume ligo)

 

 

btw: h La Grande Motte simera eixe liakada!!

 

Mademoiselle la presidente, please don't write in greeklish because mods will ban your posts!!!! :P:D

 

Enjoy your skiing & leave us in our blue turquoise seas to suffer!!! B)


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλές κατεβασιές Olga!

 

Στην ευτυχή περίπτωση που θα μπορούσα να πήγαινα διακοπές για 2 μήνες, θα πήγενα τον Ιανουαριο tour σε χιονοδρομικά της Αυστρίας, 2-3 μέρες σε κάθε χιονοδρομικό και τον Φευρουάριο θα την έκανα για Ταιλάνδη, Μπαλι, Μαλδίβες για scuba diving kai snorculling και για να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μου :P !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite
me sygxoreite pou den prolavaino na mpo sti sizitisi..kano ski B)

 

 

sovara milas Konstantine, 2 mines diakopes?good for you!!! molis gyriso tha to anaptyxoume to thema (as einai kai ypothetika..axizei na xefygoume ligo)

 

 

btw: h La Grande Motte simera eixe liakada!!

Σε ευχαριστω βρε Ολγα σε ευχαριστω.... :P

 

(το φουνταρισμα το γλιτωσα γιατι σημερα ειχε αερα και ξεδωσα)

Share this post


Link to post
Share on other sites

αεραααααααααααααααααααααααα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mademoiselle la presidente SLAP EXΩ NA ΠΩΩΩΩΩΩ!!!!! :ph34r:


The greatest pleasure in life is doing what people say you can not do!!!
http://www.snowsummit.eu - Private transfers to/from Geneva Airport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...