Jump to content
Spy

Windsurfing, KiteSurfing & Ιστιοπλοΐα

Recommended Posts

Το snowboard με το kite είναι πολύ κοντινά αθλήματα και αν κάποιος κάνει το πρώτο αξίζει να δοκιμάσει και το δεύτερο. Ωστόσο μην γελιέστε είναι αρκετά επικίνδυνο να ξεκινήσει κάποιος kite μονός του σε αντίθεση με το snowboard που κουτσά στραβά θα την παλέψει. Φέτος επανέρχεται στην χώρα μας το παγκόσμιο πρωτάθλημα kite το PKRA και οι αγώνες θα γίνουν στη Φτελιά της Μυκόνου. Νομίζω ότι πρέπει να το στηρίξουν και οι άνθρωποι του βουνού καθώς η Ελλαδίτσα μας έχει ανάγκη από τέτοια events. Αν θέλετε να πάρετε μια γεύση από kite δείτε το kitespots TV.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαταρχάς welcome

 

Εδώ και πολλά χρόνια και παγκόσμια γίνονται συνέχεια στην Ελλάδα και αθληταράδες μέχρι Ολυμπιονίκες (φυσικά από την Άνδρο :heart: ) έχουμε βγάλει σε windsurfing και μακάρι να ακολουθήσει το kite.

 

Να ξέρετε ότι γίνονται αντίστοιχες προσπάθειες και για να έρθει κόσμος για snowkite event του χρόνου.

 

Κάνεις snowkite? Αν ναι γράψε στο thread του snowkite και....μη ξεχνάς και το snowkite με σκι έχουμε και εμείς ψυχή :pirate: .


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπηκαμε στην Ανοιξη και εχει παρει φωτια το τοπικ ε?????

Εγω παντως θα συμφωνησω με Αφροδιτη, με το που μπει ο χειμωνας σταματαω. Απο Απριλιο ξεκιναμε παλι. Βεβαια αν δεν υπηρχε το βουνο (που ειναι η πρωτη και μεγαλη αγαπη) μπορει να συνεχιζα αλλα τωρα ακομα το μυαλο μου ειναι ψηλα....

  • Like 1

ΑΚΑ as JEEP!!!

Ο Εξορκισμος ΠΕΤΥΧΕ , το avatar αλλαξε, παμε για αλλα ΤΩΡΑ!!!!!!!!!

 

Φιλικά όπως πάντα

Βασίλης....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Μπηκε και ειχαμε και ορεξουλα για πλαναρισμα το ΣΚ αλλά τσάμπα τα όνειρα... :crybaby: Εχτες το βραδυ ο γκουρου μας υποσχόταν 5 μποφοράκια και σήμερα τα έκανε 5 κομβάκια. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Και είχα και όρεξη γαμωτο.... :crybaby: :crybaby: :crybaby:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ελα στο βουνο


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eκει έχει σουπα... :hope:

Μανιταροσουπα???


ΑΚΑ as JEEP!!!

Ο Εξορκισμος ΠΕΤΥΧΕ , το avatar αλλαξε, παμε για αλλα ΤΩΡΑ!!!!!!!!!

 

Φιλικά όπως πάντα

Βασίλης....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπηκε και ειχαμε και ορεξουλα για πλαναρισμα το ΣΚ αλλά τσάμπα τα όνειρα... :crybaby: Εχτες το βραδυ ο γκουρου μας υποσχόταν 5 μποφοράκια και σήμερα τα έκανε 5 κομβάκια. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Και είχα και όρεξη γαμωτο.... :crybaby: :crybaby: :crybaby:

 

Για ξανα κοίτα το GURU γιατί εγώ βλέπω 5-6, Γραιγολεβάντες! Μάλλον θα πλανάρουμε! :)


meleski.gifΌτι δεν μας σκοτώνει… μας κάνει πιο δυνατούς !!!

m9xe5oa0.jpg vs atomicsl9nk1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Για ξανα κοίτα το GURU γιατί εγώ βλέπω 5-6, Γραιγολεβάντες! Μάλλον θα πλανάρουμε! :)

 

Που ακριβώς τους βλέπεςι τους Γραιγοροαποτέτοιους;;; Η ο windguru μας κάνει πλάκα και κρυφτούλι, ή μαλλον πρέπει να βάλεις γυαλια γιατί μαλλον βλέπεςι τον αέρα της Παρασκευής και της επόμενης τρίτης. ΣΚ ουτε για πλάτσα πλούτσα δε θα είναι, εκτός κι αν είσαι τολμηρός.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά... πάρε με τηλέφωνο, για να σε μάθω να το διαβάζεις !!! :Nerd:


meleski.gifΌτι δεν μας σκοτώνει… μας κάνει πιο δυνατούς !!!

m9xe5oa0.jpg vs atomicsl9nk1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Καλά... πάρε με τηλέφωνο, για να σε μάθω να το διαβάζεις !!! :Nerd:

 

Melo οσο και να θες ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΑUI αλλά στο ΕΛΛΑΝΤΑ και κάνουμε ΑΝΑΒΥΣΣΟ!!! Στα γραφω με κεφαλαια για να τα δεις μιας και οντως χρειαζεσαι γυαλια... Πάτα Αναβυσσο και δες τους 5 κομβους!!! :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:wallbash:

meleski.gifΌτι δεν μας σκοτώνει… μας κάνει πιο δυνατούς !!!

m9xe5oa0.jpg vs atomicsl9nk1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Εχω λιωσει στα γέλια πάντως!!1 :lolu:

Edited by afrodite

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 Μαρτίου 2012, σήμερα το πρωί στον Νότιο Ειρηνικό ....

 

η κ-ό-λ-α-σ-η ..!!!!

 

http://youtu.be/UrKQgJykdO4

 

ένα μεγάλο hooraaah .... για τους Ισπανούς, (Τeam Telefonica, το αγαπημένο μου σκάφος !!!! )

 

 

 

παρακολουθείτε on line τον αγώνα εδώ :

 

http://www.volvoocea...racker/rdc.html

  • Like 1

dropdown.gif

 

... δει γαρ με συνεχώς αποπλανώμενον, τελειώσαι τον δρόμον ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σας σκέφτομαι να ασχοληθώ με το windsurfing .και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με τον εξοπλισμό ,για να αρχίσω να ψάχνω .Αν ξέρετε και κανένα site να μου πείτε ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένο εξοπλισμό .

Ευχαριστώ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Mπες στο www.windsurfing.gr εκει θα σου λυθούν πολλές απορίες κι εχει και αγγελίες για μεταχειρισμενο εξοπλισμο. Αντε καλή αρχή και αν κολλήσεις το σαράκι του windsurf την έβαψες.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από αυτούς τους riders τίποτα δε γίνεται καταλάθος..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...