Jump to content
alexk

Αυτοκίνητο!

Recommended Posts

(πχ. SUBARU, ένα τυχαίο παράδειγμα...)

 

 

Ανοίχτε το σε πλήρη οθόνη και με ήχο!!!! Το "καλό το πράμα" αρχίζει μετά το 1:15''... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν θα ελεγα οτι ειναι μονταζ

εχω δει live κολπα με μεγαλυτερη ακομα ακριβεια αλλα και με δυνατοτερα αυτοκινητα


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

one more ...

ζητείται εθελοντης για το 3:13 :P

 

Αν δεν ειναι ηδονη αυτο τοτε τι ειναι ? :P

 

να και το site του τυπου

http://www.kenblockracing.com/index.html#home

 

 

αντε να χιονισει μπας και σπιναρει και το σαραβαλακι μας 8)

 

 

 

Γκαλοπ :

 

Θα δίνατε 1000 ευρα για:

 

Α. 1 ωρα με την Angelina Jolie

Β. 1 ωρα με το subaru στα χιονια

Edited by The John

***********************

* 23tf2mr.gif** I whidud.gif Snow **jv5ehi.gif*

***********************

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P :P

έχει πέσει πολύ μοντάζ, αλλά ο τύπος είναι μακράν

Μα βέβαια έχει πέσει "πολύ μοντάζ" ! Κι ευτυχώς δηλαδή...

Το μοντάζ είναι η διαφορά μεταξύ αυτού του φίλμ και ενός ερασιτεχνικού που δεν καταλαβαίνεις καλά-καλά τι δείχνει...

Όλες αυτές οι κάμερες που χρησιμοποιήθηκαν, οι πανοραμικές λήψεις, οι "αργές" λήψεις, το μοντάρισμα των καλύτερων/πετυχημένων σκηνών από διαφορετικές προσπάθειες, κλπ., έκαναν τη διαφορά.

Καί βέβαια όπως αναφέρθηκε, έχουμε δει "ζωντανά" και ακόμη πιο ...εξωφρενικά πράγματα (

), χωρίς μοντάζ αλλά με πολύ σκληρή δουλειά στα παρασκήνια...

 

one more ...

ζητείται εθελοντης για το 3:13 :P

ΕΓΩ!!!! ΕΓΩ!!!!! :P

 

Γκαλοπ :

 

Θα δίνατε 1000 ευρα για:

 

Α. 1 ωρα με την Angelina Jolie

Β. 1 ωρα με το subaru στα χιονια

Θα μας τρελλάνεις??????? :blink:

Με την Angelina.... Εννοείται!!!!!!!!!!!!!!!! ;) (Το subaru όσο και να τ' αφήσεις, θα σε περιμένει υπομονετικά στο χιόνι... Η άλλη μπορεί να φύγει!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτο εδώ όμως δεν είναι και τόσο μοντάζ .... ken block is the man !

 

http://www.youtube.com/watch?v=9tDpV1JS96I


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θα μας τρελλάνεις??????? 8)

Με την Angelina.... Εννοείται!!!!!!!!!!!!!!!! :P

 

Ξανασκεψου το

 

 

Ξεχασα να πω οτι η ωρα με την Angelina , ειναι σε εστιατοριο :P


***********************

* 23tf2mr.gif** I whidud.gif Snow **jv5ehi.gif*

***********************

Share this post


Link to post
Share on other sites
YouTube Video ->

Είμαι ο Χρήστος και μόλις τελείωσα. :)

 

 

 

YouTube Video ->

 

τωρα θα τελειωσεις πραγματικα.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
YouTube Video ->

 

τωρα θα τελειωσεις πραγματικα.... :)

 

Το είχα ανεβάσει και εγώ παλιότερα!

 

Εντάξει, τι να λέμε τώρα, μπροστά στο support team που έχουν τα τυπάκια, τύφλα να έχουν τα pits της Ferrari. :lol:


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το νοικιασες το διαμερισμα ε;... :D:blink::)

 

Παμε γι'αλλα! :D

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευτυχώς πήρα το άλλο μοντέλο της Ferrari.

Edited by mil

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
διαβαζω τοση ωρα και βλεπω κατι ταχυτητες που τις πιαναμε οταν τρεχαμε σε αγωνες ασφαλτινων ραλλυ πριν απο κατι χρονια και οχι στον δρομο πηγαινοντας για σκι. :P

 

οταν ενα λαστιχο εχει δεικτη 190 μπορεις σιγουρα να το πας και 220 και 230,δεν αντιλεγει κανεις.αρκει να εισαι μονος σου μεσα στο αυτοκινητο,γτ δεν σου φταινε οι συνεπιβατες τπτ.

 

σε ποιο δρομο θα πας με 240 στην ελλαδα?

και γτ θα χρειαστει να πας με τοσα χλμ?

Τι σημαινει αρκει να εισαι μονος σου στο αυτοκινητο?Γιατι σωνει και καλα η ταχυτητα σκοτωνει?....Πραγματικα δεν το καταλαβαινω....

Στο δευτερο bold σου λεω πως δεν υπαρχει μονο η ελλαδα.Υπαρχει και το εξωτερικο οπου υπαρχουν οι freie autobahn που μπορεις να ευχαριστηθεις το αμαξι σου,χωρις να κινδυνευεις απο τον καθε ελληναρα οδηγο που καβατζωνει την αριστερη λωριδα με 100 και δεν κουνιεται ουτε με αιτηση.


elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

η υπερβαση ταχυτητας σε σχεση με την υπερβαση οριου και των ελαστικων απλα αυξανει τις πιθανοτητες για να συμβει το ατυχημα.δεν συμφωνεις?

απλα να ενημερωσω οτι και εγω με την μηχανη οταν κανω ταξιδια κινουμαι με τετοιες ταχυτητες.αλλα εδω μιλαμε για ελαστικα που χρειαζομαστε για αλλου ειδους χρηση.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τι σημαινει αρκει να εισαι μονος σου στο αυτοκινητο?Γιατι σωνει και καλα η ταχυτητα σκοτωνει?....Πραγματικα δεν το καταλαβαινω....

Στο δευτερο bold σου λεω πως δεν υπαρχει μονο η ελλαδα.Υπαρχει και το εξωτερικο οπου υπαρχουν οι freie autobahn που μπορεις να ευχαριστηθεις το αμαξι σου,χωρις να κινδυνευεις απο τον καθε ελληναρα οδηγο που καβατζωνει την αριστερη λωριδα με 100 και δεν κουνιεται ουτε με αιτηση.

 

 

η υπερβαση ταχυτητας σε σχεση με την υπερβαση οριου και των ελαστικων απλα αυξανει τις πιθανοτητες για να συμβει το ατυχημα.δεν συμφωνεις?

απλα να ενημερωσω οτι και εγω με την μηχανη οταν κανω ταξιδια κινουμαι με τετοιες ταχυτητες.αλλα εδω μιλαμε για ελαστικα που χρειαζομαστε για αλλου ειδους χρηση.

 

Καλα θα κανετε να μας ενημερωνετε ποτε σχεδιαζετε να ταξιδευετε με τετοιες ταχυτητες, για να σας αποφευγουμε... <_<

 

240 χλμ/ω σε ποιο δρομο;

 

Αυτον με τις λακκουβες και τα ...πεσοντα αντικειμενα στο δρομο;

 

Αυτον που δεν εχει περιφραξη, ωστε τα ζωα μπορουν να μπουν στο δρομο και να σουλατσαρουν;

 

Η αυτον που τα ζωα, οχι μονο εχουν μπει μεσα, αλλα και σουλατσαρουν με αδεια και διπλωμα??... :unsure::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ταξιδευω απο απριλιο μεχρι και μαιο καθε σαββατοκυριακο απο αθηνα για ναυπλιο μεσω επιδαυρου κατα τις 8 το πρωι.επισης μια φορα τον χρονο παω τουρκια για το GP.

<_<

Edited by dust

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ουφφφφ!!... Την γλυτωσαμε! <_<

 

8 το πρωϊ??... :unsure:

 

Για κυνηγι πατε τετοια ωρα; :P:lol: :LOL: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
χωρις να κινδυνευεις απο τον καθε ελληναρα οδηγο που καβατζωνει την αριστερη λωριδα με 100 και δεν κουνιεται ουτε με αιτηση.

 

Αν το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο είναι 100χαω,τότε καλά κάνει και κάθεται στην αριστερή με 100χαω και περνάει τους άλλους στη μεσαία που κινούνται με <_<χαω.Μου τη σπάει στην Αττική οδό που ενώ κινούμαι στο όριο των 120χαω,έρχεται ο κάθε "γρήγορος" αλλά και κάτι "άγριες γκόμενες" κολλάνε πίσω μου και αναβοσβήνουν φώτα να πάω δεξιά,ενώ δεξιά οι άλλοι κινούνται με μικρότερη ταχύτητα,και αν επιχειρήσω να μπω δεξιά-αν βρω αρκετό χώρο-θα πρέπει να φρενάρω έντονα με ότι συνεπάγεται,και κάνουν χειρονομίες...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αν το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο είναι 100χαω,τότε καλά κάνει και κάθεται στην αριστερή με 100χαω και περνάει τους άλλους στη μεσαία που κινούνται με <_<χαω.Μου τη σπάει στην Αττική οδό που ενώ κινούμαι στο όριο των 120χαω,έρχεται ο κάθε "γρήγορος" αλλά και κάτι "άγριες γκόμενες" κολλάνε πίσω μου και αναβοσβήνουν φώτα να πάω δεξιά,ενώ δεξιά οι άλλοι κινούνται με μικρότερη ταχύτητα,και αν επιχειρήσω να μπω δεξιά-αν βρω αρκετό χώρο-θα πρέπει να φρενάρω έντονα με ότι συνεπάγεται,και κάνουν χειρονομίες...

Όταν κυκλοφορείς στην ΕΟ, πάς δεξιά, ανεξαρτήτως της ταχύτητας σου. Όταν θέλεις να προσπεράσεις, πας στην πιο αριστερή λωρίδα (στην μεσαία κατ'αρχήν, ή στην πιο αριστερή όταν υπάρχει και η μεσαία είναι πλήρης) και επανέρχεσαι στην δεξιά.

Στην Ελλάδα, ο καθ'ένας πάει όπως θέλει. Οι αργοί, πάνε στην μεσαία. Πολλές φορές, η ποιότητα του οδοστρώματος της δεξιάς είναι κατεστραμένη από τα υπέρβαρα φορτηγά.΄Όσοι θέλουν να προσπεράσουν πάνε λογικά στην αριστερή, οι γρήγοροι στην δεξιά και οι μάγκες (που παρκάρουν σε ΑΜΕΑ θέσεις συνήθως, διότι δεν τους είπαν ότι η βλακεία δεν θεωρείται αναπηρία) στην ΛΕΑ. Όποιος βιάζεται, θεωρεί ότι εξασκώντας πίεση στον μπροστινό του (αναβοσβήνει φώτα, κολλάει), θα τον πιέσει περισσότερο για να τον πετάξει έξω από τον δρόμο.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αν το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο είναι 100χαω,τότε καλά κάνει και κάθεται στην αριστερή με 100χαω και περνάει τους άλλους στη μεσαία που κινούνται με <_<χαω.Μου τη σπάει στην Αττική οδό που ενώ κινούμαι στο όριο των 120χαω,έρχεται ο κάθε "γρήγορος" αλλά και κάτι "άγριες γκόμενες" κολλάνε πίσω μου και αναβοσβήνουν φώτα να πάω δεξιά,ενώ δεξιά οι άλλοι κινούνται με μικρότερη ταχύτητα,και αν επιχειρήσω να μπω δεξιά-αν βρω αρκετό χώρο-θα πρέπει να φρενάρω έντονα με ότι συνεπάγεται,και κάνουν χειρονομίες...

Μην υποτιμας τη νοημοσυνη μου.Φυσικα και δεν αναφερομαι σε αυτη την περιπτωση,αλλα στην περιπτωση του οτι καβατζωνουν την αριστερη,οταν η μεσαια ειναι αδεια, η υπαρχει αμαξι καθε 300 μετρα


elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...