Jump to content

Recommended Posts

Όσο για το βίντεο, πρέπει να είναι στο τελευταίο πιατάκι το αποσυμπλεκόμενο, πέρυσι δεν το πετύχαμε ανοικτό κριμα


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dear friends and snow sports fans,

The ski zone in Borovets will open as soon as we have enough snow or at least as soon as we have optimal temperature levels for the production of artificial snow.

When the weather offers us low temperatures we will prepare and groom the slopes as soon as possible and will officially announce the exact date for the opening of the ski zone and the lifts.

On the opening day, as usual, the daily lift passes for adults will be at half price while the children will ski/snowboard for free. The night skiing will be free for all age groups.

Children up to 12-years old and all beginners will receive free ski and snowboard tuition!

 

The prices of the lift passes for the new Ski Season 2015/16 will remain unchanged from last season. We are adding new options and products, especially for families with children!

από: http://www.borovets-bg.com/en

 

ενώ στο fb (My Bororvets) προχτές έβγαλαν αυτή την ανακοίνωση:

 

Hi,

Winter is coming and not unexpected increase questions related to the prices of lift the cards and the date for the opening of the season.

Prices of lift cards maintained, although we still haven't published them on their official website. Expect new and more diverse offers.

On the launch of season intentionally do not engage with an exact date, but we have the full readiness to find ski area in favourable weather conditions. To produce technical snow need temperature around and below zero, combined with low humidity. In Stock are 160 Canons, which under appropriate conditions can cover for about 3 days 2/3 of ski area. The forecast for next week is promising and hope in the shortest time to give the official start of the winter season 2015/2016!

 

 

Από νωρίς το πρωί τα κανόνια χώνουν! Δυστυχώς το κρύο θα κρατήσει σήμερα και αύριο, ωστόσο είναι αξιοθαύμαστο ότι σε τρεις μέρες μπορούν να ετοιμάσουν από το μηδέν τα 2/3 των πιστών! Για να δούμε τι μπορούν να προλάβουν σε ένα διήμερο...

Έξυπνοι στο borovets, δεν ανακοίνωσαν φέτος ημέρα opening, πέρυσι την είχαν πατήσει και δεν είχαν ούτε τεχνητό ... Εκείνο που μου είναι απορίας άξιο είναι εάν θα προλάβουν να ετοιμάσουν καμιά πίστα στο bansko για το opening που είναι το Σάββατο

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτη ειναι η διαφορα μετάξι τα αφεντικά του μποροβετς και του μπανσκο ,ο Τσέκο Μινεβ (μπανσκο ) θελει και προσάπτει το δικο του βουνό να ειναι προτο σε ολα,χαλαει παρα πολα λεφτα για τεχνιτο για να κρατησει το ιματζ το χκ ψιλά !!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eάν δείτε τις κάμερες, αυτήν την ώρα πατάνε τις πίστες

Έβγαλαν ανακοίνωση στην ιστοσελίδα τους:

Tomorrow – Saturday, 19 December we will open some ski runs in Borovets!

Ski runs Popangelov / former Yastrebetz 2/, Sitnyakovo 1, Sitnyakovo Residence Ski Way, Suhar, Rila and Rotata will be open for skiing and snowboarding and the lifts that will service the respective ski runs will be: Gondola Yastrebetz, high speed qaud chair lifts Yastrebetz Express and Sitnyakovo Express, drag lifts Rila and Rotata!

Night skiing on a part of Sitnyakovo Residence Ski Way, Rila and Rotata.

Gondola Yaztrebetz and quad chair lift Sitnyakovo Express will be open for all tourists no matter if skiers or snowboarders!

Free access for all lifts!

You are welcome!

 

μονάχα η ponpagelov αξίζει ...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Free access λέει

Οπως σε ολα τα Ελληνικα Χ/Κ. Τι σου φαινεται περιεργο; :P :P :P

  • Like 2

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να κάνω 1 ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος?

Έχω κλείσει ένα vanaki για μεταφορά από Θεσσαλονική προς Borovets και επιστροφή από το παρακάτω site.

http://www.motoroads.com/

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από εσάς? Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι έχω δώσει μια μικρή προκαταβολή και τα υπόλοιπα όταν συναντηθούμε με τον οδηγό. Λέτε να μην εμφανιστεί για την επιστροφή μας?

Ευχαριστώ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανένας αν, τις επόμενες μέρες π.χ. Κυριακή, Δευτέρα ή Τρίτη λειτουργεί το νυχτερινό? Η έχει κανείς πληροφορίες για την κατάσταση επάνω? Γιατί σκέφτομαι να πάω ένα διήμερο ανάμεσα Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά αλλά μόνο σε περίπτωση που θα έχει και νυχτερινό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανένας αν, τις επόμενες μέρες π.χ. Κυριακή, Δευτέρα ή Τρίτη λειτουργεί το νυχτερινό? Η έχει κανείς πληροφορίες για την κατάσταση επάνω? Γιατί σκέφτομαι να πάω ένα διήμερο ανάμεσα Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά αλλά μόνο σε περίπτωση που θα έχει και νυχτερινό.

Δυστηχώς, όπως λένε στην ιστοσελίδα τους δεν έχει ανοίξει ακόμα γιατί δεν έχουν χιόνι. Από τετάρτη που πιάνει το κρύο θα το φορτώσουν με τεχνητό, οπότε μάλλον από πρωτοχρονιά και μετά θα δουλέψει ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστηχώς, όπως λένε στην ιστοσελίδα τους δεν έχει ανοίξει ακόμα γιατί δεν έχουν χιόνι. Από τετάρτη που πιάνει το κρύο θα το φορτώσουν με τεχνητό, οπότε μάλλον από πρωτοχρονιά και μετά θα δουλέψει ...

Ευχαριστώ, οπότε θα το αφήσω κι εγώ μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση μετά την Πρωτοχρονιά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από εμένα θα είμαι οικογενειακός στης 4 του μήνα και για 6 μέρες πάω πρώτη φορά και έκλεισα στο μαλινα ξέρω είναι λίγο μακριά εάν έχει μείνει κανείς να μου πει εντυπώσεις..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Από 23.1 θα είμαι borovets μέχρι 28.1 αν είναι κάποιος πάνω θα χαρώ πολύ να τον γνωρίσω.

Επίσης αν έχετε καμιά καλή πρόταση για κάποιο μαγαζί/ταβέρνα είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Από 23.1 θα είμαι borovets μέχρι 28.1 αν είναι κάποιος πάνω θα χαρώ πολύ να τον γνωρίσω.

Επίσης αν έχετε καμιά καλή πρόταση για κάποιο μαγαζί/ταβέρνα είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaurant_Review-g969290-d3961057-Reviews-Kokoshkova_kashta-Samokov_Sofia_Region.html

 

στο διπλανο χωριο αλλα απο τα καλυτερα φαγητα που εχω φαει στους βουλγαρους.....

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Από 23.1 θα είμαι borovets μέχρι 28.1 αν είναι κάποιος πάνω θα χαρώ πολύ να τον γνωρίσω.

Επίσης αν έχετε καμιά καλή πρόταση για κάποιο μαγαζί/ταβέρνα είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

 

 

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaurant_Review-g969290-d3961057-Reviews-Kokoshkova_kashta-Samokov_Sofia_Region.html

 

στο διπλανο χωριο αλλα απο τα καλυτερα φαγητα που εχω φαει στους βουλγαρους.....

 

εγώ θα είμαι πάνω 28-31/01. Το μαγαζί που λέει ο φίλος είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό. Μετά στο ξενοδοχείο Euphoria έχει καλό φαγητό, αλλά έιναι λίγο μακριά. Νομίζω και στο ξενοδοχείο giannakiev μπροστά στην πίστα rotata έχει καλό φαϊ, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

όλα τα άλλα είναι καλά μόνο για άγγλους. Σαν προκάτ ένα πράγμα.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

εγώ θα είμαι πάνω 28-31/01. Το μαγαζί που λέει ο φίλος είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό. Μετά στο ξενοδοχείο Euphoria έχει καλό φαγητό, αλλά έιναι λίγο μακριά. Νομίζω και στο ξενοδοχείο giannakiev μπροστά στην πίστα rotata έχει καλό φαϊ, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

όλα τα άλλα είναι καλά μόνο για άγγλους. Σαν προκάτ ένα πράγμα.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία και κρίμα που δεν θα καταφέρουμε να τα πούμε από κοντά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πλησιάζει η εκδρομή του συλλόγου για εκεί.

Το βραδυνό θα τιμηθεί δεόντος!!!! (σκι εννοώ)

Edited by Koumparos
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως έχει μάθει κανείς τι έγινε με την ανακαίνιση του Rila;τελειωσε;καμία φωτο αν υπάρχει γιατί το σάιτ τους δείχνει από σκίτσα ακομη

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ανακαίνιση έγινε. Μου το είπε φίλος ο οποίος πήγε τα Θεοφάνια και έμεινε εκεί με την γυναίκα του και τα δύο μικρά παιδιά. Έμεινε πολύ ευχαριστημένος, που είχε και τα παιδιά μαζί του.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γύρισα εχθές από borovets και ναι η ανακαίνιση έχει γίνει. Πολύ designato ξενοδοχείο από έξω και lobby. Τα δωμάτια δεν τα είδα για να έχω άποψη.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok thanks.markudzic ανεβηκες;είχε χιονι δουλευε; Η musala pathway που πάει μέχρι κάτω την δουλεύουνε γιατί παρατηρώ ότι δεν την γραφούν φέτος καθολου

Edited by snowfire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...