Jump to content
snowholic

Μάρτιος 2011

Recommended Posts

Νομίζω σε καλύπτει το παρακάτω φίλε.

 

Και αύριο και μεθαύριο για ΠαρνασσοΚαλάβρυτα θα υπάρχουν κάποια μικρά ανοίγματα αλλά αμφιβάλλω πολύ αν θα συμπέσουν με τις ώρες που θα είναι ανοιχτά τα χκ. Είχα πει ότι θα κράταγα δυνάμεις για το σκ. Ο τολμών νικά βέβαια αν είναι σε κάποιον έυκολο ίσως επιβραβευθεί με πούδρα.

Με κάλυψες φίλε και σ' ευχαριστώ. (Με βλέπω λιγο άτολμο...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οπότε, την Καθαρά Δευτέρα θα πρέπει να ξεκινήσουμε νωρίς από το Καιμάκ αν δεν θέλουμε να μας φάνε οι λύκοι.

Τα εξυπνα παιδια φευγουν Τριτη πρωϊ πουρνο-πουρνο... Κατα τις 0900 δηλαδη... ;)

 

Αλλιως θα φας την κινηση της επιστροφης, σε Κατερινη, Λαρισα, Λαμια, Λιβαδια, Θηβα και Αθηνα... ;)

 

Να σας φάνε... να σας φάνε... δεν πειράζει.

 

Γεγονος ειναι οτι το moderating team ειναι ολιγον παρακμιακο... ;)

 

post-614-1299062018_thumb.jpg

 

Αλλα δεν σου φταινε και τιποτα οι λυκοι!!... ;):D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν μπόλικα χρόνια είχαμε κάνει σε μια τέτοια κακοκαιρία, που παρέλυσε η Ελλάδα, Καϊμακτσαλάν-Αγρίνιο, μέσω Λαμίας....12 ώρες...9 ώρες μέχρι Λαμία...

Να δούμε Λάππα, αν θα σπάσεις το ρεκόρ μου... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς φέτος δουλεύω τις Τρίτες και δουλεύω νωρίς, οπότε δεν παίζει το σενάριο να κλέψουμε άλλη μια μέρα. Αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν να ξεκινούσαμε πολύ αργά την Δευτέρα ώστε να αποφύγουμε την κίνηση. Όμως με τον καιρό να είναι τόσο απειλητικός...

 

Decadence Μάκη! ;)


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα έλεγα να αγνοήσουμε το 06Ζ και να περιμένουμε το 12Ζ πριν κάνουμε κάτι.

 

Επίσης Χρήστο όπως έγραψα θα περίμενα μέχρι αύριο το απόγευμα πριν αλλάξω κάποιο πρόγραμμα ταξιδίου. Αν θες τη γνώμη μου θα προγραμμάτιζα να υπάρχει η εναλλακτική να ξεκινήσω Δευτέρα πρωί πρωί από Καιμάκ ή Βασιλίτσα αλλά δεν θα το έκλεινα ακόμα.

 

Δε ξέρω στις Εθνικές Οδούς τι θα γίνεται μπορεί να είναι και μια χαρά το ταξίδι Δευτέρα βράδυ αν το κράτος το χειριστεί σοβαρά.

 

πχ εγώ θα μείνω Παρνασσό μέχρι Δευτέρα βράδυ αλλά έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και στο πως ξεχιονίζουν και στο αμάξι με τα λάστιχά μου

 

PID να συνεργαστούμε Π. Πεντέλη μένω θα φέρω τα ορειβατικά μαζί. Ρε λες το snowkite να χρησιμέψει στην Αθήνα? ;)


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω ότι η καλύτερη αλλαγή προγράμματος για το τριήμερο είναι να μην επιστρέψεις καθόλου....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωστά. Ξέχασα να γραψω ότι δε με πειράζει καθόλου να "αποκλειστώ" στον Παρνασσό για δυο τρεις μέρες ;)

 

Επαναλαμβάνω αγνοήστε τι δίνει το snowforecast και όλα τα άλλα που παίρνουν δεδομένα από τα 06 και 18Ζ. Πάνω δεξιά γράφει issued at κλπ

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΜΙΚ που εισαι ρε ψυχή ? πήρα τηλ στον ΣΚΑΙ για να τα πω με την κυριουλα που λεει τον καιρο και βγηκε ο Αποστόλης απο την Ελληνοφρένια...μη σου πω τι προβλεψη μου έδωσε...

 

Ειναι ευκολο να γίνει και μια προβλεψη για το επερχομενο παρασκευοσαββατοκυριακοδευτεροτριτο για Βασιλίτσα ?

θα ειναι και ο Nickel εκει ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σωστά. Ξέχασα να γραψω ότι δε με πειράζει καθόλου να "αποκλειστώ" στον Παρνασσό για δυο τρεις μέρες :P

 

Επαναλαμβάνω αγνοήστε τι δίνει το snowforecast και όλα τα άλλα που παίρνουν δεδομένα από τα 06 και 18Ζ. Πάνω δεξιά γράφει issued at κλπ

 

Τι ειναι αυτά τα "Ζ"? Για μύησε κι εμας τους ασχετους...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τι ειναι αυτά τα "Ζ"? Για μύησε κι εμας τους ασχετους...

Zulu Time=Ωρα Greenwich

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δυστυχώς φέτος δουλεύω τις Τρίτες και δουλεύω νωρίς, οπότε δεν παίζει το σενάριο να κλέψουμε άλλη μια μέρα. Αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν να ξεκινούσαμε πολύ αργά την Δευτέρα ώστε να αποφύγουμε την κίνηση. Όμως με τον καιρό να είναι τόσο απειλητικός...

 

ενναλλακτικά μπορείτε να βάλετε το Σέλι για την Καθαρά Δευτέρα μια που:

1) είναι το πλησιέστερο στην Εγνατία (25 Km) και μετά στην ΠΑΘΕ

2) σπανίως είναι σε αναστολή οπότε θα κάνετε/κάνουμε σκι σίγουρα

3) θα κάνετε λίγα παραπάνω χλμ. το πρωί αλλά θα κερδίσετε (έστω λίγο) από το μεγάλο χρονικό διάστημα της απογευματινής επιστροφής

 

και φυσικά η πιθανότητα να το ξαναβρείτε με τέτοιο χιόνι είναι μικρή

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΜΙΚ που εισαι ρε ψυχή ? πήρα τηλ στον ΣΚΑΙ για να τα πω με την κυριουλα που λεει τον καιρο και βγηκε ο Αποστόλης απο την Ελληνοφρένια...μη σου πω τι προβλεψη μου έδωσε...

 

Ειναι ευκολο να γίνει και μια προβλεψη για το επερχομενο παρασκευοσαββατοκυριακοδευτεροτριτο για Βασιλίτσα ?

θα ειναι και ο Nickel εκει ?

Φιλάκια στην κυριουλα.

 

Στη Βασίλο γενικά καλό Σάββατο, τη Κυριακή θα κλείσει ο καιρός κάποια στιγμή και τη Δευτέρα/Τρίτη θάψιμο.

 

Σε κάθε περίπτωση παραείναι νωρίς για τέτοια απλά εκτιμήσεις δίνω η Τρίτη πχ είναι 6 μέρες μπροστά.

 

Ο Νίκελ μέσα σε κάνα σύννεφο στον Παρνασσό θα είναι λογικά


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
ενναλλακτικά μπορείτε να βάλετε το Σέλι για την Καθαρά Δευτέρα μια που:

1) είναι το πλησιέστερο στην Εγνατία (25 Km) και μετά στην ΠΑΘΕ

2) σπανίως είναι σε αναστολή οπότε θα κάνετε/κάνουμε σκι σίγουρα

3) θα κάνετε λίγα παραπάνω χλμ. το πρωί αλλά θα κερδίσετε (έστω λίγο) από το μεγάλο χρονικό διάστημα της απογευματινής επιστροφής

 

και φυσικά η πιθανότητα να το ξαναβρείτε με τέτοιο χιόνι είναι μικρή

 

Χμμ....Θα γίνεται ο κακός χαμός στο Σέλι την Κ. Δευτέρα.

 

Είμαι υπέρ της άποψης να αποκλειστούμε και την Τρίτη στο Καϊμάκ ώστε να πάμε και μία 3-5 και να επιστρέψουμε με ασφάλεια την Τετάρτη. :P

 

Τί θα πει η κα φροντιστηριούχος κε Λάππα μου;;; Με τις δυνάμεις της φύσης τα βάζει κανείς;;;; Δεν τα βάζει!!


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
Χμμ....Θα γίνεται ο κακός χαμός στο Σέλι την Κ. Δευτέρα.

 

Είμαι υπέρ της άποψης να αποκλειστούμε και την Τρίτη στο Καϊμάκ ώστε να πάμε και μία 3-5 και να επιστρέψουμε με ασφάλεια την Τετάρτη. <_>

 

Τί θα πει η κα φροντιστηριούχος κε Λάππα μου;;; Με τις δυνάμεις της φύσης τα βάζει κανείς;;;; Δεν τα βάζει!!

 

Λέει ότι την Τρίτη δεν παίζει σενάριο. Not by a long shot. :P


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laps Τη τρίτη δεν θα δουλέψει το φροντιστήριο! σε πάω και στοίχημα... αν είναι να αποκλειστείς κάπου ας είναι σε βουνό και όχι στο Ελληνικό... <_<

 

Ο Nickel με τα δεδομένα του καιρού θα είναι μόνιμα Παρνασσό, ο μοναδικος λόγος για να φύγω θα είναι το ΣΚ που θα έχει ήλιο το Kozuf.

 

Με Βοριανατολικό θα θαφτεί η Σουβάλα, όσοι μείνετε μαζι με εμένα το τριήμερο απο εκεί πάρτε λεφτά και φτυάρια :P

(MIK άσε χώρο να μας φιλοξενήσεις την Δευτέρα)

 

επιτέλους χειμώνας...

πόσο αγάπαω τον Μάρτιο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

να ενας σοβαρος λογος να μην παω για δουλεια την τριτη <_<

αν και την βρισκω να ταξιδευω εθνικη και να χιονιζει εγινε προσφατα απο τριπολη μεχρι παραδεισια πριν την καλαματα

οπως ειδα πριν ομως την δευετρα παλι η καλαματα ειναι εκτος παιχνιδιου απο χιονι οποτε οτι δω θα ειναι μεχρι τριπολη να υποθεσω<_<

τσαμπα βαζω χιονολαστιχα μου φαινεται

 

φτυαρακι εχεις στο σακιδιο σου Παναγιωτη οποτε θα βολευτουμε με το δικο σου το τριημερο <_<:lol:

δελφους δεν παμε παντως :P


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραια σκηνικα!!

 

Για μενα παλι προβλεπεται ονειρεμενο ταξιδι με τρενο Καθαρα Δευτερα για Θεσ/νικη μεσα απο χιονισμενα τοπια και σουρεαλ αφιξη χαραματα Τριτης στον ερημο και χιονισμενο σταθμο Πολυκαστρου!!

 

Στο μεταξυ ζητειται ηδη μεταφορικο για αυθημερον εξορμηση το Σαββατο Παρνασσο για το πολυποθητο πρωτο σκι της χρονιας......


"Men are born ignorant, not stupid; they are made stupid by education."

B.R.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ πιο Δυτικά ο αυλώνας στο 12Ζ, όπως ψυλιαζόμουνα πάει να καθυστερήσει αρκετά η κακοκαιρία της Καθαράς Δευτέρας να βγει καλό σκι και χαρταετός, λίγο χειρότερος καιρός για το Σαββατο, η Κυριακή καλύτερη και όπως έίπα και χτες θα περίμενα μέχρι αύριο το 12Ζ (το απόγευμα) πριν αλλάξω κάποιο πρόγραμμα ταξιδιού.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελα και εχω το πεδιλακι το καταλληλο :rolleyes:

Edited by Hellbent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...