Jump to content
snowholic

Μάρτιος 2011

Recommended Posts

εχω αρχίσει να την απειλώ... αλλα κάνει κρύο ακόμα για να κοιμάμαι στη βεράντα... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

εκλεισε πεμπτη ανεβαινω οποιος θα ειναι πανω μπορει να με αναγνωρισει απο κατι ροζ ray ban που θα φοραω.

 

επισης αγορασα τα Αr6 της Armada και θα ειναι η πρωτη τους δοκιμη !!

 

καλες μας τουμπες!!! :(:yahoo:

 

φιλικα : Ισιδωρος


Fear its the most difficult jump u have to pass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAYDAY MAYDAY!!! Οι αέρηδες πότε θα κοπάσουν στα Καλάβρυτα? Αύριο ρίσκο, Πέμπτη πιο στανταρ? Έχω μπερδευτει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω νομιζω οτι αυριο θα ειναι ενταξει απο θεμα αερα. ετσι πιστευω. εγω παντως θα ανεβω. πιστευω να μην υπαρχει προβλημα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα φυσάει πολύ λιγότερο από σήμερα. Αν είχε να χιονίσει μέρες πιστεύω ότι και τα δυο χκ θα είχαν όλα τα λιφτ ανοιχτά.

 

Πιο πολύ φοβάμαι μήπως δεν είναι έτοιμα τα λιφτ. Ο Ηρακλής πάντως θα ανοίξει αύριο λογικά.

 

Αύριο Φτερόλλακα κλειστή, μεθαύριο ανοιχτή

 

Για ορειβατικό Ζήρεια κανείς?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
εκλεισε πεμπτη ανεβαινω οποιος θα ειναι πανω μπορει να με αναγνωρισει απο κατι ροζ ray ban που θα φοραω.

 

αχαχαχα... με πέθανες... μα ΡοΖ? μεχρι να βρουμε τα ροζ γυαλιά θα έχουμε παρεξηγηθεί με το μισο χιονοδρομικο... "τι κοιτά ρε"

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυριο στο καλαβρυτο πουδρι και ηλιο και εγω με ενα ποδι δεν μπορω να ανεβω και θα τους κοιταω απο την καμερα :(:yahoo:

σε βαραει εγκεφαλικο η δε σε βαραει????? :ph34r::angry2: :angry2:


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

νεαρε next time θα τιμωρηθεις παραδειγματικα :(

θα ερθεις το τριημερο παρνασσο δεν θα'ρθεις????


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία τους στείλαμε στην ομίχλη με κλειστά λιφτ όλους σήμερα. Αύριο θα είναι για την πάρτυ μας τα χιονοδρομικά :lol:

 

Ανέβηκε ο Λάππας δεν φέρουμε ευθύνες για λάθος προγνώσεις


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωραία τους στείλαμε στην ομίχλη με κλειστά λιφτ όλους σήμερα. Αύριο θα είναι για την πάρτυ μας τα χιονοδρομικά :lol:

 

Ανέβηκε ο Λάππας δεν φέρουμε ευθύνες για λάθος προγνώσεις

 

 

...το φοβομουνα για τον παρνασσο, κι ευτυχως δεν ανεβηκα, αλλα ισως στις 2μμ να τους βγαλει ηλιο,

τωρα που θα βρουνε απατητα απο τον περικλη αυτο ειναι αλλο θεμα


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

υπαρχει θεος τελικα και με λυπηθηκε :P :P :lol:


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
...το φοβομουνα για τον παρνασσο, κι ευτυχως δεν ανεβηκα, αλλα ισως στις 2μμ να τους βγαλει ηλιο,

τωρα που θα βρουνε απατητα απο τον περικλη αυτο ειναι αλλο θεμα

Θα βρούνε, θα φτιάξει και ο καιρός σχετικά. Άστα να πάει η πρόγνωση άλλαξε μόλις ξύπνησα ευτυχώς που μπήκα μια.

 

Άνοιξη φίλε δε βγάζεις άκρη


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

λαμόγιο... τους έκαψες την μονοημερη αυτο λέω εγώ , και θα πας αυριο κυριος :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
υπαρχει θεος τελικα και με λυπηθηκε :):lol::(

 

 

δεν νομιζω φιλε χρηστο να σε λυπηθηκε και πολυ :lol: .πιστευω ο γιωργος θα σε καλυψει αργοτερα.


Share this post


Link to post
Share on other sites

ρε ασε με εμενα εσεις ειναι το θεμα να περασατε καλα

δωσε κανα ριπορτο βαλε κανα βιδεο...


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικα, ειχε τη χειροτερη ομιχλη/χαμηλη νεφωση που εχω δει φετος. Πραγματικα υπηρχε στιγμη που δεν βλεπαμε περα απο τα σκι μας.

 

ΑΛΛΑ!!!...

 

Κατα διαστηματα ανοιγε ο καιρος, η θερμοκρασια και το χιονι ισως απο τα καλυτερα φετινα. Την τελευταια ωρα που ανοιξε τελειως, οι συνθηκες ηταν ΤΕΛΕΙΕΣ!!!...

 

Τρελλα γκαζια στον Περικλη... να βλεπεις την Ολγα να κατεβαινει και σε καθε στροφη να αφηνει rooster tails απο τα twin tip. Οχι απο την μεση των σκι... μονο απο τα tips. Θεαματικο!!!!

 

Η Barbie στον μπλε Βακχο, ξεσαλωσε κυριολεκτικα και φωναζε ΠΙΣΤΑΡΑΑΑΑ... (εν ταξει, και γω φωναζα πισταραααα... :(:P:angry: ).

 

Δεν θυμαμαι να εχω ευχαριστηθει τοσο μια μερα, μονο απο την τελευταια μιαμιση ωρα στο βουνο! Ευχαριστω την παρεα που εκανε δυνατη την καταδρομικη εκδρομη χθες!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το αμάξι ζεσταίνεται ήδη...

 

Παρασκευή: ΑΝΕΒΑ όπου κι αν είσαι στην Ελλάδα. Υπέροχος καιρός. Μπόλικη πούδρα έχει μείνει καθαρή στον Παρνασσό, ελπίζω στα Βορεινά να είναι εκπληκτικής ποιότητας.

 

Σάβατο: Ανέβα νωρίς για σκι στην Νότια Ελλάδα καθώς θα μπει χαζομετωπάκι το απόγευμα και ίσως κλείσει κάποια στιγμή ο καιρός. Οι Δυτικοί άνεμοι θα ενισχυθούν, πιστεύω και ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα στα λιφτ ΠαρνασσοΚαλάβρυτα. Στην Βόρεια Ελλάδα καλύτερος καιρός.

 

Κυριακή: Δύσκολη μέρα για πρόγνωση από σήμερα μάλλον θα επιτρέπει σκι αλλά με συννεφιά/ομίχλη οπότε θα ξαναγράψω.

 

Από βδομάδα βροχές στα χκ οπότε χαρείτε τα τώρα γιατί μάλλον κίτρινα και με πιο πολλά βράχια θα γίνουν.

 

Καλό τριήμερο και καλό σκι σε όλους.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωραία τους στείλαμε στην ομίχλη με κλειστά λιφτ όλους σήμερα. Αύριο θα είναι για την πάρτυ μας τα χιονοδρομικά :P

Ανέβηκε ο Λάππας δεν φέρουμε ευθύνες για λάθος προγνώσεις

Μικάλη μου δεν θα σε μαλώσω που μας έστειλες στην ομίχλη... :o

 

Θα βρούνε, θα φτιάξει και ο καιρός σχετικά. Άστα να πάει η πρόγνωση άλλαξε μόλις ξύπνησα ευτυχώς που μπήκα μια.

Άνοιξη φίλε δε βγάζεις άκρη

 

... απλά θα σε ευχαριστήσω γιατί πράγματι με την άνοιξη δε βγάζεις άκρη... :lol:

 

Τελικα, ειχε τη χειροτερη ομιχλη/χαμηλη νεφωση που εχω δει φετος. Πραγματικα υπηρχε στιγμη που δεν βλεπαμε περα απο τα σκι μας.

 

ΑΛΛΑ!!!...

 

Κατα διαστηματα ανοιγε ο καιρος, η θερμοκρασια και το χιονι ισως απο τα καλυτερα φετινα. Την τελευταια ωρα που ανοιξε τελειως, οι συνθηκες ηταν ΤΕΛΕΙΕΣ!!!...

 

Τρελλα γκαζια στον Περικλη... να βλεπεις την Ολγα να κατεβαινει και σε καθε στροφη να αφηνει rooster tails απο τα twin tip. Οχι απο την μεση των σκι... μονο απο τα tips. Θεαματικο!!!!

 

Η Barbie στον μπλε Βακχο, ξεσαλωσε κυριολεκτικα και φωναζε ΠΙΣΤΑΡΑΑΑΑ... (εν ταξει, και γω φωναζα πισταραααα... :lol: :LOL: :) ).

 

Δεν θυμαμαι να εχω ευχαριστηθει τοσο μια μερα, μονο απο την τελευταια μιαμιση ωρα στο βουνο! Ευχαριστω την παρεα που εκανε δυνατη την καταδρομικη εκδρομη χθες!

 

Τι κρύο ήταν αυτό!!! Ειδικά επάνω στο διπλό του Βάκχου μπρρρρρ!!!! :blink:

Τι ομίχλη ήταν αυτή!! Μάκη σ’ ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου κ το χιούμορ σου!!!

Αν δεν είχα κ εσένα σίγουρα θα είχα χαθεί στα απάτητα :lol: του Περικλή :rolleyes:

 

Η μέρα ξεκίνησε συννεφιασμένη, όχι Κυριακή, αλλά Τετάρτη, ένα διαολεμένο σύννεφο είχε καθίσει για τα καλά πάνω από το βουνό… :angry2:

μόλις παίρναμε το λιφτ άνοιγε ο καιρός με το που φτάναμε έκλεινε… γκρρρρ….το παλέψαμε λίγο … μέχρι που το νικήσαμε το θεριό…

 

πήγαμε κ μια βόλτα στον Βάκχο, ξετρελάθηκα εγώ… ξετρελάθηκε κ ο Μάκης….

κάτι λίγο η λιακάδα, κάτι ο ελάχιστος κόσμος…

δεν ξέρω αν φώναζα κ τι φώναζα αλλά την απόλαυσα :P:happy2: , την απολαύσαμε κ δεν το κρύβουμε... :D

 

Η μέρα μας εξελίχτηκε καταπληκτική, με υπέροχες βόλτες στον Περικλή κ στον Βάκχο και πάλι,

μέχρι που το κλείσαμε το κέντρο κατά τις 4:15 ή ήταν 4:30 δεν θυμάμαι

 

Last but not least να ευχαριστήσω τον Prof Lappas κ την Όλγα για την παρότρυνση κ τις συμβουλές.

 

-Β-


φτου ξελευτερία στους αστακούς...

οοουυυππππςςςς...ξέχασα να δέσω τις μπότες μου!!!

 

μετά τους αστακούς, σειρά έχουν τα Κ...αρχαριάκια!!!!

ZZZZZZZZZZZZUUUUUPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τι κρύο ήταν αυτό!!! Ειδικά επάνω στο διπλό του Βάκχου μπρρρρρ!!!!

Τι ομίχλη ήταν αυτή!! Μάκη σ’ ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου κ το χιούμορ σου!!!

 

για να καταλάβετε τι ομίχλη είχε, δεν είδε οτι το καρεκλάκι του Βάκχου ήταν τριθέσιο... απαπαπα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετα της 12 ψιλο εφτιαξε ο καιρος με λιγοτερους ανεμους και διαστηματα ηλιου....

ΑΛΛΑ αυτο το χαζο συννεφο π ηταν ακριβος ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ δηλαδη στα δυο αλματα π ειχαν στηθει ενδιαμεσα στο απατητο ηρακλη και αιολου δεν ελεγε να φυγει ουτε μεχρις τις 4 που φευγαμε. καλο χιονι ειχε μετα της 12.

 

Αντε και του χρονου,... :rolleyes:


Fear its the most difficult jump u have to pass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Some clouds βλέπω για το απόγευμα Σαββάτου...

Sunset ski με ομίχλη;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...