Jump to content
ΜΙΚ

3ήμερο 25ης Μαρτίου 2011 - Εκδηλώσεις ΧΚΠ

Recommended Posts

θανο η απηχηση ειναι δεδομένη.

δηλαδη, σιγουρα θα υπαρχουν πολλα ατομα να παιξουν με το λιμπο και του συλλογου και εκτος, συν οτι ολοι θα βλεπουν τα πανο ειτε συμμετεχουν ειτε οχι.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ .

 

σας? Ισος να χρησιμοποιούσες το μας?μελος αυτου του συλλογου δεν εισαι? η μιλας τωρα ως επιχειρηματίας που θα διαφημιστεί το συγκεκριμένο 3-μερο?

 

ΜΗΝ ΔΙΑΣΠΑΤΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ .

ΤΟ SNOWCLUB ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ .

 

πολυ σωστα

 

ΜΗ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ SNOWCLUB KAI ΤΟΥΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ .

 

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΑΛΑΚΙΑ

 

ΞΕΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....ΞΕΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ...ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟ ...ΘΕΛΕΤΕ MULTI EVENT

KAI TO ΔΙΑΣΠΑΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΠΙ

 

ΟΛΓΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΠΟΥ ΠΡΟΕΔΡΕΥΕΙΣ , ΠΟΥ ΕΣΤΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ

 

εστιάζω στο snowclub εδώ και 7 χρονια. δεν θα θυσιάσουμε κανενα 3-μερο.. και ολα θα γινουν

 

2nd Open Ski Mountaineering Race στη Φτερολακκα.

 

 

Εχω μεινει παγωτο-καγκελο-μαλακας .


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites
θανο η απηχηση ειναι δεδομένη.

δηλαδη, σιγουρα θα υπαρχουν πολλα ατομα να παιξουν με το λιμπο και του συλλογου και εκτος, συν οτι ολοι θα βλεπουν τα πανο ειτε συμμετεχουν ειτε οχι.

 

δεν εστιαζω στο πανω . εστιαζω στο event ..και τα free- μαθηματα στο κοινο.

 

τα διατιθεμενα ζευγαρια θα ειναι 10.... επιλεγω υψη και κατηγοριες μαζικης και ειδικης χρησης .

 

προτεινω συγκεντρωση ...εδω για τα περαιτερω ...καιρος γαρ εγγυς .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποτέ δεν είπα free από τον Πάππο


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, μιλαμε τηλεφωνο για να το τακτοποιησουμε πιο αμεσα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΜΙΚ και Πάνο βάλτε εδώ μια λίστα με τα events που ΣΙΓΟΥΡΑ θα γίνουν, ωστε να ετοιμάσουμε μια ανακοίνωση έγκαιρα και να ανοίξουμε λίστα ενδιαφέροντος για συμμετοχές και εθελοντές.

 

Βιβή ετοίμασε ένα πρότυπο ανακοίνωσης το οποίο θα συμπληρώσουμε. Εισαι καλή σε αυτά!

 

Η καμεραγουμαν έχει μηχανή για λήψη βίντεο HD φέτος και 8 giga κάρτα. Η σπαστή καρέκλα είναι το λίγοτερο που μπορείς να κάνεις για εκείνη. Το κράνος αστο πάνο μου :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λογω του οτι το τοπικ το παρακολουθουσα απο τη αρχη ηθελα να επεμβω σε διαφορα σημεια του για διαφορετικους λογους.

Οπως για το οτι γιατι πληρωνω συνδρομη.Ηθελα να απαντησω οτι πληρωνω συνδρομη υπερ χιονιου, πως λεμε υπερ πατριδος.

Ενοω οτι το καθηκον μου το εκανα ως ανθρωπος που αγαπαει και υποστηριζει το σπορ του.

 

Ειμαι εναμιση χρονο γραμμενος στο φορουμ και καπακι στο συλλογο.Εχω γνωρισει αρκετα ατομα και ακομα περισσοτερα στην εκδρομη του συλλογου στο Μπαντ.Με αλλους μιλαμε περισσοτερο με αλλους λιγοτερο.

Ολο αυτο το διαστημα ομως αναρωτιομουν τι κανει ο συλλογος για τα μελη του.Τα παντα θα μου πειτε ολα για γιαυτους τα κανει (Ημεριδα εκδρομη)¨.

 

Αυτη η ιδεα ομως για το ΠΣΚ με δικαιωνει να ειμαι μελος στο συλλογο.

Τετοια θελουμε ολοι ας το παρουμε χαμπαρι.Μπορουμε καθε χρονο να κανουμε καποια αποταμιευση η μεσω συλλογου η προσωπικα ο καθενας ωστε να κανουμε κανα μαθηματακι και καμια αθλοπαιδεια οπως αυτο που θα διοργανωθει;Και φυσικα επειδη τιποτα δεν διοργανωνετε μονο του θα χαιρομουνα να βοηθησω και εγω γιαυτο το event.

 

Ετσι πρεπει να αλληλοβοηθιομαστε εμεις τα μελη , να υπαρχει ενοτητα και συνεργασια.Ενας για ολους και ολοι για εναν.

Ετσι θα προσελκυσουμε και αλλους να γινουν μελη.Οταν ειμαστε ομαδα και οχι ομαδες.

 

Η φιλοσοφια που θα ηθελα να εχει ο συλλογος που αγαπω ειναι Κανουμε οτιδηποτε περναει απο το χερι μας για να προστατεψουμε τα βουνα που χιονοδρομουμε , για να προστατευτουμε οσο μπορουμε καλυτερα (μετρα ασφαλειας) και για να διοργανωνουμε τετοιου ειδους event σαν παρεα σαν ομαδα και σαν συλλογος.

 

Ετσι θα δελεαστει και αυτος που διαβαζει το φορουμ.

.

 

 

Φανταζομαι οτι πρεπει να εισαι μελος για να συμετασχεις στο ΠΣΚ.

Αν δεν γινει αυτο φανταζομαι δεν θα γινει για διαφημιστικους λογους.

 

Παντως εγω προσωπικα θα ηθελα κιαλλα τετοια event και ειμαι προθυμος να βαηθησω γαι το καλο ολων μας.


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στη φιλοσοφια του συλλογου ξεχασα οτι στοχος πρεπει αν ειναι και η εκπαιδευση.οχι στρατιωτικη.

 

Παντως πανω κατω αυτα ηθελα να πω.


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΜΙΚ και Πάνο βάλτε εδώ μια λίστα με τα events που ΣΙΓΟΥΡΑ θα γίνουν, ωστε να ετοιμάσουμε μια ανακοίνωση έγκαιρα και να ανοίξουμε λίστα ενδιαφέροντος για συμμετοχές και εθελοντές.

 

Βιβή ετοίμασε ένα πρότυπο ανακοίνωσης το οποίο θα συμπληρώσουμε. Εισαι καλή σε αυτά!

 

Η καμεραγουμαν έχει μηχανή για λήψη βίντεο HD φέτος και 8 giga κάρτα. Η σπαστή καρέκλα είναι το λίγοτερο που μπορείς να κάνεις για εκείνη. Το κράνος αστο πάνο μου ;)

:)

 

κάτι απλό:

1. για το Limbo:

 

Είσαι φοβερός και τρομερός χιονοδρόμος; πως είσαι τόσο σίγουρος γι’ αυτό;

Πόσο χαμηλά μπορείς να περάσεις κάτω απ’ το limbo; κι αν έχει πόρτες πριν;

 

Την απάντηση σ’ όλα αυτά τα αγωνιώδη ερωτήματά σου μπορείς να την δώσεις

το Σάββατο 26 Μαρτίου στην πίστα «………..» του Χ. Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: …

Μην ανησυχείς! και τις σούπερ τούμπες θα τις χειροκροτήσουμε εξίσου!

(φυσικά έχουμε προβλέψει για τα προστατευτικά μαξιλάρια … αλλά το κράνος είναι απαραίτητο)

 

2. για τα μαθήματα:

Εντάξει … δεν το ‘χεις το limbo, ούτε εντυπωσιάζεις με την τεχνική σου…

μερικές πίστες σου αντιστέκονται… ακόμα… Δεν είναι θέμα! Είναι ώρα για μάθημα!

 

Α’ εκδοχή: Δήλωσε συμμετοχή σ’ ένα από τα 3 γκρουπάκια και δες τη διαφορά

με τις συμβουλές των έμπειρων δασκάλων της Σχολής «Πάππος – Μπαλντούμης»,

την Κυριακή 27 Μαρτίου στο ΧΚΠ. Συνάντηση μπροστά απ’ τη σχολή σκι, ώρα: …

θα υπάρχει υπεύθυνος του Συλλόγου....

Γράψου έγκαιρα στη λίστα του forum για να εξασφαλίσεις τη συμμετοχή σου!

 

Β’ εκδοχή: Θα χαρούμε πολύ να μοιραστούμε τις γνώσεις και τις εμπειρίες μας μαζί σου την Κυριακή 27 Μαρτίου πίστα «………..» του Χ. Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: …

Είναι μια δωρεάν προσφορά των μελών του ΕΣΤΟΥΧ

:)


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και κάτι εισαγωγικό τύπου: Ο ΣΤΧ διοργανώνει για τα μέλη και τους φίλους του σειρά εκδηλώσεων το τριήμερο κτλ κτλ

Share this post


Link to post
Share on other sites

τώρα μου ήρθε και για το εκτός πίστας:

 

βαρέθηκες τις ίδιες και τις ίδιες πίστες;

δεν το ‘χεις όμως να βγεις εκτός … πάμε μαζί, αν θες, σε μερικά «καλά» σημεία …

θέλει λίγη προσοχή και γνώση του πεδίου.

Τα πιο έμπειρα μέλη του ΕΣΤΟΥΧ θα χαρούν να οδηγήσουν μικρές ομάδες

και να μοιραστούν τις εμπειρίες τους!

Συνάντηση την Παρασκευή 25 Μαρτίου μπροστά στο …. και ώρα …

για μια Ηρωική Έξοδο από τις πίστες!

Γράψου έγκαιρα στη λίστα του forum για να εξασφαλίσεις τη συμμετοχή σου.

 

ναι θέλει και κάτι εισαγωγικό ...

αλλά φιλικό και ελκυστικό :)

 

Πάνο: αν θεωρείς ότι πρέπει να μετακινηθεί στις Ο.Ε.

στο νήμα για την 25η που άνοιξε η Ράνια ... παρακαλώ! :)

μπερδεύτηκα πριν και το έγραψα εδώ...


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτο ειναι λάθος:

Είσαι φοβερός και τρομερός χιονοδρόμος; πως είσαι τόσο σίγουρος γι’ αυτό;

 

limbo κανεις για διασκέδαση ανεξαρτήτου επιπέδου και ηλικίας οχι για να δειξεις οτι εισαι τρομερος και φοβερος χιονοδρόμος... εμενα μου χτύπησε ασχημα... δεν θα συμμετείχα.

αν μου έλεγες να παιξω στο limbo και να γελασω με την ψυχη μου θα το εκανα...και αν κατάφερνα να περασω στο πιο χαμηλο επίπεδο kai επαιρνα δωρο και ενα ski lock... oυ θα ελιωνα να περάσω κατω απο τους 40 ποντους :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Προβολή σε media? Εχουμε καμιά άκρη; Καμιά ιδεά για εκπομπη να καλεσουμε;

 

η φίλη μου η Ελευθερία δουλεύει ως φωτογράφος στην "Ελευθεροτυπία"

παλία ήταν έξω στο ρεπορτάζ και στο "Γεωτρόπιο"

τώρα όμως έχει μπει σε στούντιο... θα τη ρωτήσω όμως για κονέ :)

φυσικά στο βουνό ανεβαίνει για να μάθει σκι κι όχι για να φωτογραφήσει ...

 

 

αυτο ειναι λάθος:

 

 

limbo κανεις για διασκέδαση ανεξαρτήτου επιπέδου και ηλικίας οχι για να δειξεις οτι εισαι τρομερος και φοβερος χιονοδρόμος... εμενα μου χτύπησε ασχημα... δεν θα συμμετείχα.

αν μου έλεγες να παιξω στο limbo και να γελασω με την ψυχη μου θα το εκανα...και αν κατάφερνα να περασω στο πιο χαμηλο επίπεδο kai επαιρνα δωρο και ενα ski lock... oυ θα ελιωνα να περάσω κατω απο τους 40 ποντους :)

 

ΟΚ! δεκτόν ;) προτάσεις κάνουμε ... το σκέφτηκα σαν teaser


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

δωρο το skilock οποιος περασει απο το πιο χαμηλο επιπεδο στο limbo... θα δωσουμε απο 0-1,2? αντε 3 μαξιμουμ αχαχα... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένσταση δώρο να πάρει όποιος προσφέρει το πιο πολύ γέλιο, εκκλησία θέλει να κλέψει ο τύπος(και θα χάσει κιόλας). Πόσο από πάνω αφροδίτη?

 

Μάλλον θα υπάρχει και η χρονομέτρηση

 

Για το εκτός: Πάμε Βόλτα Περιφερειακή - Σαχάρα - Λούκι Οδυσσέα - Λούκι Δια - Καλλιόπη - Τυρία. Πριν ή μετά βγάζει ο Άλκης μια ομιλία και θα ετοιμάσω χάρτες με οδηγίες κλπ. Το πότε είναι το θέμα μιας και θα εξαρτάται από τον καιρό.

 

Για τις χιονοστιβάδες: Προτείνω να έχουμε εξάσκηση με barryvox που θέλει καμιά ωρίτσα και όλοι θα είναι καλό να το κάνουν έχουν δεν έχουν καθώς και να τραβήξουμε τομές. Στην Αθήνα με την ησυχία μας κάνουμε μια διάλεξη με θεωρία.

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο ειμαι μεσα στο θεμα αλλα ηθελα να αναφερω κατι

 

Σε πολλα ποστ παρατηρω διαφωνιες.Λογικο να υπαρχουν προαγονται αποψεις και ζυμωση σκεψης,αλλα γιατι πρεπει η καταληξη να ειναι αντιπαραθεση του στυλ "ποιος την εχει μεγαλυτερη-ποιος πληκτρολογει λεγοντας την στον αλλον πιο γρηγορα"??Καταθεση προσωπικων περγαμηνων,μειωση του αλλου με υποτιμητικους και κοροιδευτικους χαρακτηρισμους,αλλα και ακουσια "αποτομη" συμπεριφορα

 

Αναφερομαι σε θεματα οπως Καλαβρυτα,Διοδια,Χιονοστοιβαδες,Αναπηρες συμπεριφορες κλπ κλπ που εγω προσωπικα ντρεπομουνα να διαβαζω ποσο μαλλον να συμμετεχω σε καποια απο αυτα.

 

Δεν εχει να κανει αυτουσια με το θεμα επικοινωνιακο ανοιγμα του φορουμ αλλα με το διωξιμο και ξενερωμα κοσμου που εχει μπει,ειτε παλιοτερα ειτε πιο προσφατα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και κάτι εισαγωγικό τύπου: Ο ΣΤΧ διοργανώνει για τα μέλη και τους φίλους του σειρά εκδηλώσεων το τριήμερο κτλ κτλ

Μηπως θα ηταν καλυτερα "το για τα μελη και τους φιλους" να γινει "Ο ΕΣΤΟΥΧ διοργανωνει για ολους τους χιονοδρομους σειρα εκδηλωσεων το τριημερο..... :P

 

ΥΓ1. Μηπως θα ηταν καλυτερα ρε παιδια αυτο το snowclub σιγα σιγα να το απομονωνουμε και να αναφερετε παντου ο Ελληνικος Συλλογος Τουριστικης Χιονοδρομιας, λεω τωρα εγω.

ΥΓ2. Ρε αγριοκατσικο πεσμου που μπορω να βοηθησω σχετικα με τα event στο ΧΚΠ.....αιντε να μαζευτουμε μερικοι να βοηθησουμε γιατι ο Nickel και o ΜΙΚ απο μονοι τους ειναι κομματακι κριμα δεν νομιζετε. :whistling:

Edited by spider

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν ξερω κατα ποσο ειμαι μεσα στο θεμα αλλα ηθελα να αναφερω κατι

 

Σε πολλα ποστ παρατηρω διαφωνιες.Λογικο να υπαρχουν προαγονται αποψεις και ζυμωση σκεψης,αλλα γιατι πρεπει η καταληξη να ειναι αντιπαραθεση του στυλ "ποιος την εχει μεγαλυτερη-ποιος πληκτρολογει λεγοντας την στον αλλον πιο γρηγορα"??Καταθεση προσωπικων περγαμηνων,μειωση του αλλου με υποτιμητικους και κοροιδευτικους χαρακτηρισμους,αλλα και ακουσια "αποτομη" συμπεριφορα

 

Αναφερομαι σε θεματα οπως Καλαβρυτα,Διοδια,Χιονοστοιβαδες,Αναπηρες συμπεριφορες κλπ κλπ που εγω προσωπικα ντρεπομουνα να διαβαζω ποσο μαλλον να συμμετεχω σε καποια απο αυτα.

 

Δεν εχει να κανει αυτουσια με το θεμα επικοινωνιακο ανοιγμα του φορουμ αλλα με το διωξιμο και ξενερωμα κοσμου που εχει μπει,ειτε παλιοτερα ειτε πιο προσφατα.

 

Και μην μου πειτε τωρα οτι εχει αδικο ο νεαρουλης.... :whistling:


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
τώρα μου ήρθε και για το εκτός πίστας:

 

βαρέθηκες τις ίδιες και τις ίδιες πίστες;

δεν το ‘χεις όμως να βγεις εκτός … πάμε μαζί, αν θες, σε μερικά «καλά» σημεία …

θέλει λίγη προσοχή και γνώση του πεδίου.

Τα πιο έμπειρα μέλη του ΕΣΤΟΥΧ θα χαρούν να οδηγήσουν μικρές ομάδες

και να μοιραστούν τις εμπειρίες τους!

Συνάντηση την Παρασκευή 25 Μαρτίου μπροστά στο …. και ώρα …

για μια Ηρωική Έξοδο από τις πίστες!

Γράψου έγκαιρα στη λίστα του forum για να εξασφαλίσεις τη συμμετοχή σου.

 

ναι θέλει και κάτι εισαγωγικό ...

αλλά φιλικό και ελκυστικό :whistling:

 

Πάνο: αν θεωρείς ότι πρέπει να μετακινηθεί στις Ο.Ε.

στο νήμα για την 25η που άνοιξε η Ράνια ... παρακαλώ! :P

μπερδεύτηκα πριν και το έγραψα εδώ...

 

1 . Τα event γινονται σε συγκεκριμενο ορατο σημειο .

2 . Οργανωτικοι λογοι επιβαλλουν στους συντελεστες τους τον ελεγχο μιας συγκεκριμενου χωρου .

3 . Οτι εχει προγραμματιστει παρουσιαζεται ,διεξαγεται γυρω απο μια συγκεκριμενη βαση ...που

ειναι ορατη και προσιτη απο τους χιλιαδες επισκεπτες οι οποιοι ειναι η δεξαμενη ...νεων μελων

και το κοινο στο οποιο πρεπει να προωθηθουν οι δρστηριοτητες του snowclub.

4 . Freeride σημαινει επικοινωνιακα εκτος ορατοτητας των πολλων και διασπορα ανθρωπινου δυναμικου .

5 . Με NICKEL , MIK ,LAPPA,OLGA και οποιον αλλον μπορει να ανταποκριθει υπευθυνα σε freeride tour

to event αυτοδιαλυεται .

6 . Το event προσφερει , μουσικη,λιμπο ,μινι μαθηματα ,δωρακια και προσδοκει να αγκαλιασει

και να προσελκυσει σοβαρα,οργανωμενα και αποτελεσματικα τις χιλιαδες των χιονοδρομων .

Ολα τα παραπανω happening γινονται αλυσιδωτα σε ενα χωρο . Η εκδηλωση ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙΚΗ

και ΟΡΑΤΗ . Οι συντελεστες πρεπει να βρισκονται σε δυνατοτητα συνεχους αλληλοκαλυψης και ενισχυσης .

 

**** σημειωση τα FreeRide Εvent η Race Contest γινονται σε χωρους ΟΠΟΥ οι ενδιαφερομενοι μπορουν να παρακολουθησουν την προσπαθεια σε οθονες

η με ΚΥΑΛΙΑ και η αφετηρια βαση να ειναι γεματη Σημαιες ,Ποτο και Μουσικη .

ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΝΤΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑΔΙΟ = ΑΠΟΤΟΜΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ Τον ΑΓΩΝΑ/ΕΠΙΔΕΙΞΗ , ΓΗΠΕΔΟ/ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΑΤΕΣ ΚΑΙ

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ.... μαζικη επικοινωνια και παρουσιαση θεαματος δεν γινεται σε απροσιτες ...και οπτικα αποτομες τραχανοπλαγιες ανα την υφηλιο .

Η διοργανωση και του πιο extreme event γινεται σε γιλοξενη προσεγγισιμη στους πολλους βαση .

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIK ολα αυτα θα γινουν σε μια μερα ?

Μουσικη, λιμπο,δωρακια στον περικλη ....και εμεις περα βρεχει... εκτος πιστας και στο καπακι extreme ασκησεις / τομες /barryvox ενω ο χαμος γινεται

για τον πολυ κοσμο που θελει να βελτιωσει βασικες γνωσεις για το βουνο .... δεν ξερουμε πως να σταθουμε πανω στα ski και να κανουμε ενα βασικο παραλληλο

ας παμε για freeride drills για να αυξηθει η σωματειακη δυναμη και η εμβελεια του συλλογου.

Αυτη δεν ειναι πρωτοβουλια ,ειναι αυτοδιασπομενο απορρυπαντικο .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω είναι σαφές οτι δεν μπορούνε να γίνουν όλα σε μια μέρα Θάνο.

 

Δεν βλέπω συμμετοχές και χρήματα για τα μαθήματα και δεν ξέρω τι να κάνω. Παιδιά 10 - 20 ευρώ ο καθένας για ένα μάθημα σκι είναι πολλά?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites
Νομίζω είναι σαφές οτι δεν μπορούνε να γίνουν όλα σε μια μέρα Θάνο.

 

Δεν βλέπω συμμετοχές και χρήματα για τα μαθήματα και δεν ξέρω τι να κάνω. Παιδιά 10 - 20 ευρώ ο καθένας για ένα μάθημα σκι είναι πολλά?

 

 

άρα πρέπει να γίνει λίστα και να κοινοποιηθεί το θέμα... σωστά;;;

:whistling:

όπως ξέρεις πολλοί και πολλές δεν είναι e-snowclubers

θα μου πεις αυτοί χάνουν...

 

να γίνει η λίστα σε νέο νήμα;;;

:P


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και μην μου πειτε τωρα οτι εχει αδικο ο νεαρουλης.... :P

:whistling:


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Προς Πώληση Ένα εξαιρετικό Πέδιλο Της Stockli, βραβευμένο ως το καλύτερο πέδιλο της κατηγορίας του! Είναι εύκολο στην χρήση και στον έλεγχο του καθώς απευθύνεται σε αρχάριους και μέσους σκιέρ! Παρέχει ευελιξία και αρκετή ευκολία στη μετάβαση από carving σε skidded turns με μικρή προσπάθεια και άμεση ανταπόκριση! Είναι σταθερό σε γρήγορες και κοντές στροφές στη πιστά και αρκετά απορροφητικό στους κραδασμούς! Είναι ιδιαίτερη η ευελιξία του σε carving στροφές, με αρκετά μεγάλη γωνιωση παρέχει μια ασφαλή και πεντακάθαρη ακτίνα στροφής! Γενικά διατηρούμε έναν απολυτό έλεγχο χωρίς μεγάλη προσπάθεια και κατανάλωση ενέργειας! Τέλος είναι δοκιμασμένο και εκτός πίστας σε πούδρες αλλά και bumps και έδειξε τρομερή προσαρμοστικότητα και έλεγχο και ισορροπία σε κάθε στροφή!! Το πέδιλο έχει χρησιμοποιηθεί για δυο σεζόν με εμφανείς μικροφθορές στο επάνω μέρος του. Προσωπικα το συστήνω σε μέσους σκιέρ. Γύρω στις 50 ημέρες χρήσης. Ωστόσο είναι περασμένο από full service και οι πάτοι βρίσκονται σε άψογη κατάσταση καινούργιου, κερωμένοι. Οι λάμες του είναι επίσης σε αρίστη κατάσταση 0,5ο βάση και 88ο side edge. Φοράει την srt Salomon bin 12. Τιμή 380ευρω συζητήσιμη! Περισσότερες πληροφορίες σε προσωπικό μήνυμα! https://www.skiessentials.com/2021-ski-test/skis/2021-stockli-laser-sc https://www.snow-online.com/ski/stoeckli-lacer-sc-2020.htmlp  
    • Μάλλον έχεις καταλάβει λάθος
    • Τι κάνουν όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου εκτός από τα Ελληνικά? Ονομάζεται ski bus
    • Πόσο εύκολο είναι να φτιάξεις "μύθους" για το σκι στην Ελλάδα. Ακόμα και πρώην και νυν πρόεδροι του Συλλόγου μας τους συντηρούν με το δίκιο τους. Ακόμα κα ο Λάππας ξεχνά ότι 39 στους 40 τελεταίους Απριλίους χιονίζει στον Παρνασσό!!!!! Και οι δύο Πρόεδροι του ΣΤΧ έχετε δίκιο σε αυτό που γράφετε αλλά επειδή δεν γράφετε την πλήρη πρόταση το συμπέρασμα είναι τελείως λάθος. Η αλήθεια για το σκι στον Παρνασσό είναι όπως τα γράφω Αυτό είναι τελείως γενικό και ισχύει για τους...ταβερνιάρηδες, σαλεδάρχες, μπαρόβιους κλπ Το τους δεν υπάρχει, είναι αφηρημένη έννοια χαμένη στις δαιδαλώδεις διαδικασίες του Ελληνικού κράτους. Υπογράφω ότι δεν έχει υπάρξει καμία συζήτηση ούτε απόφαση που να έβγαλε πόρισμα "φέτος μας νοιάζει μόνο να έχουμε επισκέπτες" στο Υπουργείου Τουρισμού, στο Υπερταμείο, στα ΕΤΑΔ και στις εγκαταστάσεις του ΧΚΠ. Η κατάσταση είναι: δεν έχουμε ιδέα τι είναι το καλό σκι και τι θέλουμε να γίνει ο Παρνασσός και πως να δουλέψει, μη μας κράξουν τα κανάλια, ας κονομήσουμε ότι μπορούμε όσοι μπορούμε, ας μπαίνει ο μισθός, μη σκοτωθεί κανένας. Φυσικά μέσα σε αυτό το χάος κάποιοι έχουν τρόπο και όρεξη να κάνουν κάτι καλό για το σκι προσπαθούν. Όμως δεν υπάρχει καμία ουσιαστική επικοινωνία μεταξύ Υπουργείου Τουρισμού, Υπερταμείου, ΕΤΑΔ και εγκαταστάσεων ΧΚΠ. Κανένας αρμόδιος δεν ξέρει πχ ότι ο λιφτιέρης ζητάει μια πολύ σημαντική βίδα. -Μα δεν μπορεί να είναι τόσο χαζό το σύστημα ΕΤΑΔ να αφήσουν κλειστό τον Ηρακλή για τόσο λίγα λεφτά? ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ -Μα δεν μπορεί να είναι τόσο χαζό το σύστημα ΕΤΑΔ να μας γράφει "όλοι οι αναβατήρες θα λειτουργούν κάθε μέρα"? ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ  
    • Όταν οι άνθρωποι έχουν πρόγραμμα και βλέπουν το μέλλον 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. CarrizalB
      CarrizalB
      (42 years old)
    2. Kristallis
      Kristallis
      (28 years old)
    3. thiosjohn
      thiosjohn
      (55 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,318
    • Total Posts
      460,831
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,672
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Robshata
    Joined
×
×
  • Create New...