Jump to content
aab

Πολιτική αεροπορικών εταιρειών

Recommended Posts

Δυο ερωτηματα.

Καλα για τα σκι αλλα για τα υπολοιπα αν ειναι μεσα στην αποσκευη;

Τι γινεται με μποτες, κρανος, σακιδιο;

50+50+50+....

 

ο Εξοπλισμός σκι αποτελείται από μπότες σκι Μπατόν ανεξάρτητα εάν η μπότες είναι σε άλλη τσάντα ειδική για μπότες 50ευρω το κουστούμι ανα δρομολόγια .

τώρα εαν τα εχεις μέσα στην βαλίτσα δεν τους ενδιαφέρει πάει στα 23 επιτρεπόμενα κιλά της βαλίτσας η πάιρνεις τις μπότες χειραποσκεύη εντός του αεροπλάνου

 

 

 

Προσοχή ... σκεπτόμενος λοιπόν εγώ πονηρά όπως κάθε Ευρωπαίος ,(ναι δεν είναι δικό μας μόνο το κουσούρι όλοι τα ίδια είμαστε και πιστέψτε με στον τουρισμό 30 χρόνια εχω δει τα απίστευτα ),

 

Η οικονομικότερη λύση με Agean ανά 2 άτομα Απαραίτητα ο ένας με εισιτήριο fleχ:

1 βαλίτσα το το flex και άλλη μια εξτρά με 20 ευρώ στο economy εισητήριο ανα δρομολόγιο

Mια τσάντα 2 ζευγάρια πέδιλα 2 Μπατόν και ενα ζευγάρι μπότες το άλλο ζευγάρι στις βαλίτσες

επιβαρύνεσαι μόνο με την εξτρά αποσκευή 40 ευρώ

 

Αυτο θα κάνω εγω και ενας φίλος τώρα το φεβρουάριο !!!

 

 

Εδω να πώ οτι όσοι κάνουν snowboard και η σανίδα τους είναι κάτω απο 150 βρίσκουν μια αποσκευή που την χωράει βάζουν και τα ρούχα μέσα πάιρνουν μπότες χειραποσκευή και πληρώνουν μόνο μια βαλίτσα 40 ευρω Και economy ticket

 

Οικονομική θέση Flex 1 τμχ μέχρι 23 κιλά 158 εκ. (62 ίντσες)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από Θεσσαλονίκη προς Μόναχο μάς χρέωσε 50 ευρω για δύο ζευγάρια πέδιλα με 2 ζευγαρια μπατον σε διπλή θήκη, ένα ζευγάρι μπότες και ένα κράνος ως έναν εξοπλισμό επειδή μάλλον δεν είδε τι περιέχει η θήκη. Το δεύτερο ζευγάρι μπότες το είχαμε βάλει μέσα στην τσάντα 23 κιλών.

Κατά την επιστροφή από το Μόναχο προς Θεσσαλονίκη δε μάς χρέωσε τίποτα. Τον ρώτησα στο check-in αν χρωστάω κάτι και μου απάντησε ότι δεν νομίζω κύριε αλλά για να είμαστε σίγουροι ας κάνω ένα τηλεφώνημα και μόλις μίλησε με τον υπεύθυνο μου είπε ότι είμαστε ok και δεν χρωστάω τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ο Εξοπλισμός σκι αποτελείται από μπότες σκι Μπατόν ανεξάρτητα εάν η μπότες είναι σε άλλη τσάντα ειδική για μπότες 50ευρω το κουστούμι ανα δρομολόγια .

τώρα εαν τα εχεις μέσα στην βαλίτσα δεν τους ενδιαφέρει πάει στα 23 επιτρεπόμενα κιλά της βαλίτσας η πάιρνεις τις μπότες χειραποσκεύη εντός του αεροπλάνου

 

 

 

Προσοχή ... σκεπτόμενος λοιπόν εγώ πονηρά όπως κάθε Ευρωπαίος ,(ναι δεν είναι δικό μας μόνο το κουσούρι όλοι τα ίδια είμαστε και πιστέψτε με στον τουρισμό 30 χρόνια εχω δει τα απίστευτα ),

 

Η οικονομικότερη λύση με Agean ανά 2 άτομα Απαραίτητα ο ένας με εισιτήριο fleχ:

1 βαλίτσα το το flex και άλλη μια εξτρά με 20 ευρώ στο economy εισητήριο ανα δρομολόγιο

Mια τσάντα 2 ζευγάρια πέδιλα 2 Μπατόν και ενα ζευγάρι μπότες το άλλο ζευγάρι στις βαλίτσες

επιβαρύνεσαι μόνο με την εξτρά αποσκευή 40 ευρώ

 

Αυτο θα κάνω εγω και ενας φίλος τώρα το φεβρουάριο !!!

 

 

Αυτο εκανα κι εγω πριν 2 βδομαδες που πηγα Γενευη. Η υπαλληλος της Aegean στο Ελ. Βενιζελος δεν ασχοληθηκε καθολου με το τι εχουν μεσα οι τσαντες του snowboard. Στη Γενευη ηταν πιο υποψιασμενη η κυρια, ρωτωντας αν εχει μεσα η τσαντα μια σανιδα, μποτες και κρανος και απλα της ειπα ναι. Ωστοσο, μου ειπε η αδερφη μου οτι ειδε να ανοιγουν μια τσαντα σκι οι υπαλληλοι εκει που παραδιδουν τις τσαντες σκι, δεν ξερω αν ηταν γι'αυτο το λογο βεβαια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μοναχο με Lufthansa 13-20 Ιανουαρίου

με economy 180 euro,βαλιτσα 20κ και

Σκι μπότες δωρεάν,κ επιλογή θέσης.

Ολα αυτά τα ανακάλυψα τυχαία γιατί νόμιζα όπως πάντα σε ολα τα εισιτήρια η Lufthansa ακόμη κ στα Light δεν χρεώνει τον εξοπλισμό.

Αλλα πηρα τηλέφωνο να ρωτήσω για άλλο θέμα,κ ρώτησα στο τελος (ευτυχώς)για τα σκι κ μου είπε 50 ευρώ ανα διαδρομή!!!. Ευτυχώς για καλη μου τύχη ηταν μεσα στο 24ωρο το εισητηριο όπου μπόρεσα κ το ακύρωσα χωρις καμιά κράτηση κ έβγαλα το economy.

Edited by ΝΙΚΟΣ
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε Κούλη, ώρες ώρες σε χάνω..... στα πέρασε χωρίς να σε χρεώσει και συ την ρώτησες εάν χρωστάς?????? Ήμαρτον........

  • Like 8

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε Κούλη, ώρες ώρες σε χάνω..... στα πέρασε χωρίς να σε χρεώσει και συ την ρώτησες εάν χρωστάς?????? Ήμαρτον........

Μη δει γυναίκα, αρχίζει τα δώρα...

 

(Χιούμορ, χωρίς παρεξήγηση ε;)

  • Like 2

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμεις ειχαμε αλλο θεμα. Στην πτηση μας για Μοναχο στις 20/1 και ενω ειχαμε flex εισιτηριο με Lufthansa με δωρεαν τον εξοπλισμο, πεσαμε πανω στην εκδρομη του euroski με αποτελεσμα οι "διαθεσιμες θεσεις" που εχουν για αθλητικο εξοπλισμο να εξαντληθουν.

Στο τηλεφωνο που εκανα για να δηλωσω τις τσαντες με τα σανιδια καμια δεκαρια μερες πριν τη πτηση (δε ξερω γιατι, αλλα μου ειχε μεινει στο μυαλο οτι λιγο πριν την ημερομηνια της πτησης παιρνεις το τηλεφωνο για να τις δηλωσεις και 10 χρονια τωρα δεν εκατσε στραβη) μου ξεφουρνισαν οτι δε παιζει χωρος.

Αφου το ψαξαμε απ'ολες τις μεριες με την τηλεφωνητρια καταληξαμε στο οτι μπορεις να την παρεις σα δευτερη αποσκευη με χρεωση φυσικα. Και με πεναλτυ μαλιστα γιατι υπερβαινουν οι διαστασεις της τα 160cm. (στις διαστασεις παιζει προσθεση Μ+Π+Υ). Το συνολο 100€. (για το γυρισμο δεν υπηρχε προβλημα).

 

Παιρνω και τηλεφωνο μια φιλη μου που δουλευει στη LH η οποια, αφου επικοινωνει με τον προισταμενο της, μου λεει οτι λενε μ@@@@ς στις κρατησεις και οτι δεν εχει συμβει ποτε κατι τετοιο.

 

Στον γκισε τωρα, αρχικα η κοπελα μας ειπε οτι δεν εχουμε κλεισει θεση για τον αθλητικο εξοπλισμο, αλλα πεταχτηκε εκει ο προισταμενος της και ειπε προς ολους τους γκισεδες τους εξτρα αθλητικους εξοπλισμους να τους παιρνουν κανονικα, απλα να μη τους περνανε απο το συστημα, αλλα να τους σημειωνουν ξεχωριστα (οτι κι αν σημαινει αυτο)

 

Εν τελει ολα καλα

Share this post


Link to post
Share on other sites
γενικά διακρίνω ότι ο καθένας λέει ότι να ναι.

δεν υπάρχει κάτι ξεκάθαρο

που θα πέσεις

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

γενικά διακρίνω ότι ο καθένας λέει ότι να ναι.
δεν υπάρχει κάτι ξεκάθαρο
που θα πέσεις

 

Γενικός Νομίζω οτι στην Ελλάδα κάνουν ότι τους καπνίσει ..

θυμάμαι πριν 3 χρόνια με Air China απο Aθηνα με χρέωσαν τον εξοπλισμό για Μόναχο 25 ευρώ νομίζω

Απο Μόναχο επιστροφή τίποτα .. είναι θέμα εταιρίας Handling μάλλον.

 

Πάντως Γενικός εκτός άλλων εταιριών τα Πράγματα σε σχέσεις αποσκευών με Agean έχουν γίνει πολύ αυστηρά. Xαρακτηριστικό παράδειγμα

επιστροφή από Μιλάνο .. τις Σακούλες από τα ψώνια μετά τον ελέγχο χειραποσκευών (αυτά που ακόμα λέμε duty free κατάλοιπα βιωμάτων προ ευρωπαϊκής ένωσης)

μας υποχρέωσαν να τις τοποθετήσουμε εντός των 2 χειραποσκευών που δικαιούμασταν αλλιως η μία χειραποσκευή έπρεπε να παραδοθεί και να χρεωθεί ως βαλίτσα ..

 

Το ξεκατίνιασμα έγινε στο gate χαχ στο τέλος μουλάρωσαν αυτές και μιά βενετσιάνικη μάσκα την εβαλα κυριολεκτικά καπέλο και ένα τσαντάκι ώμου εντός του Μπουφάν για να περάσουμε στο αεροπλάνο ..

 

Πάντως ετσι όπως πάνε που όλες μέσα τους οι αεροπορικές κρύβουν μια low cost θα δείτε στο τελος θα πετάμε όρθιοι με χειρολαβές

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξηγήστε μου πάντως για ποιο λόγο όταν γνωρίζετε ότι πρόκειται να πάρετε μαζί σας εξοπλισμό ΔΕΝ παίρνετε τηλέφωνο την ίδια μέρα που κλείνετε το εισιτήριο και περιμένετε λίγες μέρες πριν την πτήση. Ειλικρινής απορία, χωρίς κάποια μομφή ή ειρωνία. Προσωπικά το κάνω το συντομότερο δυνατο γιατί φοβάμαι ότι θα το ξεχάσω κιόλας!

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Like 2

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενα μηνα περιπου πριν την πτηση πρεπει να δηλωθει ο εξοπλισμος, Ανεξαρτητα απο ποσους μηνες νωριτερα εχεις κλεισει τα εισητηρια


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά κάνω και τα δυο. Συνήθως όποτε παίρνω νωρίς μου λένε να πάρω και κανένα μήνα πριν που ξέρουνε τα καργκο και αν όντως χωράνε στο αεροσκάφος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε κατι λιγοτερο απο ενα μηνα εγω και αλλοι 7 σνοουμπορνεραδες περαμε για Μιλανο.

Επειδη ειχαμε ενδοιασμους για τις χρεωσεις κλπ, κλεισαμε flex εισητηριο που περιλαμβανει αποσκευη.

Σε τηλεφωνημα μας, ενω αρχικα μας ειπαν οτι ολα κομπλε για σακους εξοπλσμου χωρις χρεωση, οταν ειπαμε οτι ειμαστε 8 ατομα, το αλλαξαν και ηθελαν να μας χρεωσουν.

Μετα απο πιεση, δεχτηκαν να μη μας χρεωσουν, αρκει να αντικαταστησουμε τη βαλιτσα με τους σακους εξοπλισμου.

Ολα μια χαρα λοιπον.


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξηγήστε μου πάντως για ποιο λόγο όταν γνωρίζετε ότι πρόκειται να πάρετε μαζί σας εξοπλισμό ΔΕΝ παίρνετε τηλέφωνο την ίδια μέρα που κλείνετε το εισιτήριο και περιμένετε λίγες μέρες πριν την πτήση. Ειλικρινής απορία, χωρίς κάποια μομφή ή ειρωνία. Προσωπικά το κάνω το συντομότερο δυνατο γιατί φοβάμαι ότι θα το ξεχάσω κιόλας!

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Οταν ταξιδευα πρωτη φορα με εξοπλισμο και ρωτησα τι πρεπει να κανω στην αεροπορικη, μου ειπαν ακριβως αυτο. "Καμια βδομαδα πριν την πτηση παρτε τηλεφωνο να τη δηλωσετε" . Δεν εκανα του κεφαλιου μου, ουτε εχω ορεξη να ασχολουμαι 2 φορες με το εισιτηριο μου. Και καπως ετσι καθιερωθηκε. Προφανως 10+ χρονια τωρα που δεν ετυχε στραβη ημουν απλα τυχερος :D:D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξηγήστε μου πάντως για ποιο λόγο όταν γνωρίζετε ότι πρόκειται να πάρετε μαζί σας εξοπλισμό ΔΕΝ παίρνετε τηλέφωνο την ίδια μέρα που κλείνετε το εισιτήριο και περιμένετε λίγες μέρες πριν την πτήση. Ειλικρινής απορία, χωρίς κάποια μομφή ή ειρωνία. Προσωπικά το κάνω το συντομότερο δυνατο γιατί φοβάμαι ότι θα το ξεχάσω κιόλας!

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

Θυμάμαι κάποτε που το έκανα αυτό (είχα κλείσει το εισιτήριο το καλοκαίρι για να είναι φτηνό) και έλαβα την απάντηση ότι είναι νωρίς τώρα, να πάρετε λίγες εβδομάδες πριν το ταξίδι!!!

 

Όμως πέρα πέρα από αυτό, έχεις κάποια εγγύηση ότι αν τηλεφωνήσεις το καλοκαίρι που αγόρασες το εισιτήριο, ότι θα έχεις εξασφαλισμένη θέση για τον εξοπλισμό σου; Δεν θα έπρεπε κανονικά, με την πληρωμή του εισιτηρίου να γνωρίζεις αν υπάρχει διαθέσιμη θέση για τον εξοπλισμό;;;;; Θα πρέπει να το μάθεις αφού πληρώσεις;;;;;;

Edited by mil
  • Like 2

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά τηλεφωνώ όταν κλείνω το εισητήριο και τους ζητώ να μου επιβεβαιώσουν την κράτηση μέσω e-mail.


tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απο Ελλαδα υπαρχει περιπτωση αν πεσεις σε πολυ κοσμο στο checkin ή σε ασχετο υπαλληλο να γλυτωσεις το 50αρικο........ απο εξωτερικο σχεδον Αδυνατο...... Το μονο που μπορει να γινει ειναι να μπουν 2 πεδιλα σε 1 σακο ωστε να χρεωθουν σαν 1 εξοπλισμο κ να πληρωθει 1 50αρικο..... με την προυποθεση βεβαια οτι σαν βαλιτσα εχεις ΜΟΝΟ μια που θα παρεις μαζι μεσα στο αεροπλανο.............


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος!!! Πως είναι αδύνατο αφού συνέβη πριν δυο βδομαδες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το θέμα με την νέα τιμολογιακή πολιτική της Aegean φαίνεται ότι έχει κι άλλες διαστάσεις σύμφωνα με σχετικό άρθρο

 

Από εκεί απομονώνω τα παρακάτω που επαναλαμβάνουν τα όσα μας αφορούν άμεσα:

 

Γιατί προέβη η Aegean σε αυτήν την κίνηση; Για να έχει επιπλέον έσοδα, είναι η άμεση –και λογική- απάντηση. Ωστόσο, δεν είναι η πρώτη πρόσφατη κίνηση της εταιρίας που προκαλεί σοβαρή ενόχληση στους επιβάτες της. Η προηγούμενη, η οποία δημιούργησε μεγάλη κουβέντα σε συγκεκριμένους κύκλους, ήταν η απόφαση της να χρεώνει τον αθλητικό εξοπλισμό σε επιβάτες που ταξιδεύουν για σκι ή σνόουμπορντ στα εισιτήρια με φτηνό ναύλο. Έως και την περασμένη άνοιξη, ο αθλητικός εξοπλισμός μεταφερόταν δωρεάν ανεξαρτήτως τύπου εισιτηρίου. Πλέον, όμως, όταν οι επιβάτες έχουν εισιτήριο με φτηνό ναύλο, η εταιρία χρεώνει 50 ευρώ ανά διαδρομή, άρα κάθε επιβάτης επιβαρύνεται με 100 ευρώ. Έτσι, φέτος το χειμώνα, πολλοί επιβάτες προτίμησαν να πετάξουν με την Lufthansa και τη Swiss Airlines οι οποίες εξυπηρετούν τα αεροδρόμια που βολεύουν για εξορμήσεις στις Άλπεις (Μόναχο, Γενεύη) και δεν χρεώνουν τα σκι και τα σνόουμπορντ.

Edited by panchristo

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Για αποκατάσταση της δημοσιογραφικής τάξης, το αρχικό άρθρο (που το travelstyle δείχνει να έχει πάρει αυτούσιο, αναφέροντας απλά ως πηγή το protagon.gr) είναι της Χριστίνας Ταχιάου, στο protagon.gr )

 

:shuriken:

  • Like 2

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανακρίβειες..... τι εννοεί φτηνό ναύλο?? γιατί εάν εννοεί χειραποσκευή η SWISS τουλάχιστον χρόνια τώρα τα χρεώνει.....


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια, αλλαξε και η Lufthansa την πολιτικη της σαν την Aegean σχετικα με τον εξοπλισμο σκι? Τους πηρα τηλεφωνο αφου διαβασα αυτα στο site τους :

 

"In addition to your free baggage allowance, you may carry one set of skiing equipment free of charge on your Lufthansa flight with the exception of flights to/from the USA, Mexico and Central America (Belize, Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua and Panama). You will be charged the price stated above for any additional skiing equipment.

On the Economy Class Light fare, free transport of skiing equipment instead of a booked item of baggage or in addition to a booked item of baggage is not included and the above-listed charges will apply.

The weight of skiing equipment must be within the weight restrictions for the respective travel class."

 

Η κοπελα δεν ηξερε ακριβως και αφου διαβαζε τα ιδια με εμενα και πηρε κι ενα τηλεφωνο καπου να ρωτησει, μου ειπε οτι μπορω με το Economy Classic εισιτηριο (αντιστοιχο flex Aegean), αντι για μια αποσκευη 23kg, να παρω μονο μια τσαντα σκι μεχρι 23kg. Ωστοσο, αυτο που καταλαβαινω εγω απο το site, ειναι οτι μπορω να εχω βαλιτσα κανονικη + βαλιτσα σκι μεχρι 23kg και οι 2 μαζι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια, αλλαξε και η Lufthansa την πολιτικη της σαν την Aegean σχετικα με τον εξοπλισμο σκι? Τους πηρα τηλεφωνο αφου διαβασα αυτα στο site τους :

 

"In addition to your free baggage allowance, you may carry one set of skiing equipment free of charge on your Lufthansa flight with the exception of flights to/from the USA, Mexico and Central America (Belize, Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nicaragua and Panama). You will be charged the price stated above for any additional skiing equipment.

On the Economy Class Light fare, free transport of skiing equipment instead of a booked item of baggage or in addition to a booked item of baggage is not included and the above-listed charges will apply.The weight of skiing equipment must be within the weight restrictions for the respective travel class."

 

Η κοπελα δεν ηξερε ακριβως και αφου διαβαζε τα ιδια με εμενα και πηρε κι ενα τηλεφωνο καπου να ρωτησει, μου ειπε οτι μπορω με το Economy Classic εισιτηριο (αντιστοιχο flex Aegean), αντι για μια αποσκευη 23kg, να παρω μονο μια τσαντα σκι μεχρι 23kg. Ωστοσο, αυτο που καταλαβαινω εγω απο το site, ειναι οτι μπορω να εχω βαλιτσα κανονικη + βαλιτσα σκι μεχρι 23kg και οι 2 μαζι.

εγω αυτο που καταλαβαίνω ειναι οτι μπορείς να εχεις μια βαλίτσα κανονικά έως 23kg + ενα σάκο ski οπως ίσχυε κ πέρσι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αρα το κομματι "The weight of skiing equipment must be within the weight restrictions for the respective travel class" πως το το μεταφραζεις? Οτι οσο ειναι το weight limit της βαλιτσας, αλλο τοσο ειναι και του σακου σκι, δηλαδη 23 + 23? Οχι, οτι το βαρος του σακου σκι πρεπει να συμπεριλαμβανεται στο οριο των 23kg που εχει η κανονικη βαλιτσα?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • При сильном затоплении водой следует немедленно разобрать пол из ламината, дабы предотвратить впитывание панелями влаги. Ламинат имеет защитный слой с двух сторон панели, однако же, его торцы не всегда бывают надежно защищены от влаги. Именно поэтому рекомендуется использовать герметик для пола при укладке покрытия. Он не склеивает соседние панели, но предохраняет торцы от воздействия сырости Blog
    • Νέα τιμή 180€
    • To σκι στην Ελλάδα είναι πια βέβαιο ότι βασίζεται σε παραπληροφόρηση και σε "θρύλους" που κυκλοφορούν. Πολύ σωστά γράφτηκε ότι είμαστε σε επίπεδο Δημοτικού σταθμού σαν χιονοδρομικά. Με την παραπληροφόρηση που υπάρχει τι να κάνουν και οι καημένοι οι χιονοδρόμοι? Άλλωστε έκατσε κανείς να τους μάθει χιονοδρομική παιδεία? Έκατσαν μόνοι τους? Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ορθολογική φωνή και συνολικός σχεδιασμός πάνω σε κάτι? Για όποιον θέλει να διαβάσει ιδού επισήμως τα νέα του χιονοδρομικού και επισήμως και μέσα από τη βουλή. Σχεδόν 100% ψέματα. https://iparnassos.gr/2024/03/i-etad-ypevale-aitima-eksygchronismou-tou-irakli-sto-tameio-anakampsis/?fbclid=IwAR2-iVfLWVwYvszEg5Hu788np7iC_-lvJVu_wzyDu5NxfyONesxnbaOTwH4_aem_AdtwiajTFasz6xd93s-XwD_Q_2mIZRrxSKgvvwySHq_5wXD-6hEf6CWVDEvhCfvV-_-rqE7oNBLxK00e859k7Iye https://parnassos-ski.gr/me-ameioto-rythmo-synechizetai-i-proetoimasia-gia-ti-leitoyrgia-kai-tin-anavathmisi-toy-chionodromikoy-kentroy-parnassoy/ Η Βουλή των Ελλήνων, τα ΕΤΑΔ και ο κάθε διακινητής "θρύλων" λένε ψέματα στη μούρη μας. Όταν ιδρύθηκε ο Σύλλογος είχε σαν στόχο την παραπληροφόρηση να την μετατρέψει σε πληροφορία στο forum. 20 χρόνια μετά μας έφαγαν τα social media, οι "δημοσιογράφοι" και η παραπληροφόρηση όσο και να γράφεις επιχειρήματα κερδίζει. Το "μικρό" τεχνητό του Παρνασσού, εφικτότατο. Δεν απέδειξε ότι είναι απαραίτητο? Μα είναι τόσο χαζά όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου? Κανένας δεν διαφωνεί να γίνει το σέρβις στον Ηρακλή. Τα ΕΤΑΔ θα το κάνουν? Κανένας δεν διαφωνεί ότι καλό θα ήταν να μπει λιφτ στα Άνω Κελλάρια. Χρονοδιάγραμμα? Για να σε προλάβω, πολύ αισιόδοξα το 2030. Ξεκίνησαν την αδειοδότηση? Από την άλλη τι να πει κανείς για την μπανανία που ζούμε
    • Η τεχνίτη χιονωση στον Παρνασσό ειναι ποιο δύσκολο  να γίνει απ ότι να μπει νέο λιφτ στα άνω κελάρια η ακόμα καλύτερα να βρουν τα χρήματα για να γίνει το service στον Ηρακλή  ανάποδα έχετε ξεκινήσει  από την άλλη τι να πεις για την  μπανανία που ζούμε 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. elgeo
      elgeo
      (45 years old)
    2. popitsi
      popitsi
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,307
    • Total Posts
      460,687
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,477
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Charefaf
    Joined
×
×
  • Create New...