Jump to content
eolos

Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ 2011-12

Recommended Posts

με την ως τωρα κατασταση αξιζει ενα ΣΚ να κατεβω;;;

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

έχω 2 εκπτωτικά κουπόνια των 17 ευρώ που μπορούν να χρησιμοποιηθούν αύριο Κυριακή και το άλλο Σάββατο. Λογικά δεν θα μπορέσω να τα χρησιμοποιήσω, οπότε αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει mail στο tsoumosf@hotmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

απιστευτο σκι σημερα, ενα 10-ωρο nonstop Κελλαρια, Φτερολακκα, εντος, εκτος, λουκακια λουκουμακια. ευλογημένο βουνο!

Υ.Γ. κ-ε Δριβα, τωρα που ηρθε η εποχη μας (των φανατικών του βουνου χωρις πολλούς τουριστες και επισκέπτες) μια υπόσχεση ζητάω: κρατήστε το ανοιχτό οσο παει

  • Like 2

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 Μαρτίου, Χ.Κ.Παρνασσού:

21ο Πανελλήνιο Πρωτάθηλημα Χιονοδρομίας Ελληνικής Αστυνομίας

 

 

POLICE.jpg

 

 

Η Υπηρεσία Φυσική Αγωγής και Αθλητισμού και η Αθλητική Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδος

θα συνδιοργανώσουν το 21ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χιονοδρομίας Αστυνομικών,

την 28 Μαρτίου 2012 στις εγκαταστάσεις του Χιονοδρομικού Κέντρου Παρνασσού-Φτερόλακα.

Στον αγώνα θα συμμετάσχουν 50 αθλητές αστυνομικοί από όλη την Ελλάδα.

Καλούμε όλους τους φίλους χιονοδρόμους να παραβρεθούν στον αγώνα αυτό

και να απολαύσουν το θέαμα.

 

Πηγή: Skimag+

  • Like 1

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υ.Γ. κ-ε Δριβα, τωρα που ηρθε η εποχη μας (των φανατικών του βουνου χωρις πολλούς τουριστες και επισκέπτες) μια υπόσχεση ζητάω: κρατήστε το ανοιχτό οσο παει

 

ΑΜΗΝ :Praying:

Edited by powda
  • Like 1

Παρακαλώ σε σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο, Και δώσ’ μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,

Πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάει ο κάμπος ... - Κ. Κρυστάλλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πω πω, σημερα κανουμε ματι μονο(απο τις καμερες

Την πατησαμε ασχημα σημερα με τον @ουστοκαιρο, φτουσου ρε....


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΝΕΟ ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ!!!!

 

ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 26/3 08:00 - 15:00 ;)


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πω πω, σημερα κανουμε ματι μονο(απο τις καμερες

Την πατησαμε ασχημα σημερα με τον @ουστοκαιρο, φτουσου ρε....

την πατησαμε σαν αρχαριοι Σταθη. εγω διαλεξα να επιστρεψω Αθηνα και να παω για αναρρίχηση σημερα. τι το’θελα? γυρισα με γδαρμενα χερια και πολυ άσχημη ψυχολογία. για τιμωρία θα γράψω αργοτερα 100 φορες ‘’δεν χαραμίζουμε ξανα μερα που μπορουμε να κανουμε σκι για αλλα αθλήματα’’

post-2098-0-86708300-1332693142_thumb.jpg

  • Like 1

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

χθες Σάββατο κατάφερα να ανέβω για πρώτη φορά φέτος.

όλα καλά αλλά δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί σε τόσο κακή κατάσταση το δρόμο

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω διαλεξα να επιστρεψω Αθηνα και να παω για αναρρίχηση σημερα. τι το’θελα? γυρισα με γδαρμενα χερια και πολυ άσχημη ψυχολογία.

 

Αουτσ :Doh:

Περαστικα και αγύριστα !!!!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

χθες Σάββατο κατάφερα να ανέβω για πρώτη φορά φέτος.

όλα καλά αλλά δε θυμάμαι να έχω ξαναδεί σε τόσο κακή κατάσταση το δρόμο

 

Ακούει κανείς; Ντροπή πραγματικά. :veryangry:

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακούει κανείς; Ντροπή πραγματικά. :veryangry:

 

Δε νομίζω! Η εποχή που το ΧΚ ήταν μια αγελάδα που οι τοπικές κοινωνίες την αρμέγαν χωρίς να κάνουν τίποτα πέρασε και άρα αδιαφορούν.

 

Από την άλλη, και το ΧΚ δεν ήταν στα καλύτερα του. Η Σαχάρα ήταν οργωμένο χωράφι, μάλλον ούτε Σαββατο και σίγουρα όχι την Κυριακή έγινε διάστρωση. Η περιφερειακή κλειστή λόγω κινδύνου χιονοστιβάδων :shock: . Βάκχος και Ηρακλής με πολύ κακά ενώματα ανάμεσα στα περάσματα του διαστρωτικού. Οδυσσέας μακράν σε καλύτερη κατάσταση αλλά το συρόμενο :wallbash: !!!

 

Το καλό νέο είναι ότι οι προβλέψεις λένε ότι το ΧΚΠ θα λειτουργεί κανονικά μέχρι τις 15/4.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

την πατησαμε σαν αρχαριοι Σταθη. εγω διαλεξα να επιστρεψω Αθηνα και να παω για αναρρίχηση σημερα. τι το’θελα? γυρισα με γδαρμενα χερια και πολυ άσχημη ψυχολογία. για τιμωρία θα γράψω αργοτερα 100 φορες ‘’δεν χαραμίζουμε ξανα μερα που μπορουμε να κανουμε σκι για αλλα αθλήματα’’

 

Ουπς,ποτέ δε μ άρεσαν τα γδαρσίματα...περαστικά Όλγα!!


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Σάββατο ήταν πράγματι μία όμορφη μέρα με λίγο κόσμο, λαμπρό ήλιο και χιόνι που, όμως, χάλασε γρήγορα.Φύγαμε γύρω στις 18.30, παρόλη τη γκρίνια των θυγατέρων μου που ήθελαν να κάτσουν μέχρι το τέλος. Η Γκρίζα Αρκούδα στην Αγόριανη τις αποζημίωσε.

Η Κυριακή, όμως, ήταν άλλο πράγμα: το κέντρο ήταν έρημο, ενώ η αραιή συννεφιά και ένα ελαφρύ αεράκι βοήθησε στο να διατηρηθεί το χιόνι περισσότερο. Ο Βάκχος, μάλιστα, λόγω του ότι μέχρι αργά είχε πόρτες, ήταν πρακτικά απάτητος μέχρι και τις 14.00.

Η Σαχάρα ήταν άστρωτη και τις δύο μέρες (αλήθεια, γιατί?). Το Σάββατο νωρίς ήταν λίγο κουραστικά τα παγωμένα κυματάκια, αλλά την Κυριακή -λίγο αργότερα- τα πράγματα ήταν καλύτερα.

Φάγαμε το μεσημέρι τα κρύα σουβλάκια έξω από το chalet (10 κρύα σουβλάκια, δύο αναψυκτικά, ένας καφές = 30 € !), αποφύγαμε τους κρατήρες του δρόμου και και κλείσαμε την οικογενειακή χιονοδρομική σαιζόν με τις καλύτερες αναμνήσεις (το ξέρω ότι χιόνι έχει και θα έχει, αλλά έχουμε άλλα τόόόόόσα να κάνουμε....).

Και του χρόνου!

Edited by Fulvia 3

Μιχάλης Δημάκης<br />Ει το φέρον σε φέρει, φέρε και φέρου. Εί δ' αγανακτείς και σ' εαυτόν λυπείς και το φέρον σε φέρει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Φύγαμε γύρω στις 18.30, παρόλη τη γκρίνια των θυγατέρων μου που ήθελαν να κάτσουν μέχρι το τέλος.

Τα παιδιά σου είναι σε καλό δρόμο.

 

 

 

................ και κλείσαμε την οικογενειακή χιονοδρομική σαιζόν με τις καλύτερες αναμνήσεις (το ξέρω ότι χιόνι έχει και θα έχει, αλλά έχουμε άλλα τόόόόόσα να κάνουμε....).

Και του χρόνου!

 

Μας απογοήτευσες!

 

Άραγε, αν οι συνθήκες (και οι τιμές) που περιέγραψες ήταν καλύτερες, δεδομένου του χιονιού που υπάρχει, δεν θα ξαναανεβαίνατε;


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα παιδιά σου είναι σε καλό δρόμο.

 

 

:)

 

 

Μας απογοήτευσες!

 

Άραγε, αν οι συνθήκες (και οι τιμές) που περιέγραψες ήταν καλύτερες, δεδομένου του χιονιού που υπάρχει, δεν θα ξαναανεβαίνατε;

 

Εκδρομή προσκόπων, αγώνες της μίας κόρης στην Αθήνα, φουσκωτό (καιρός για θάλασσα), Πάσχα.... παιδιά έχεις;


Μιχάλης Δημάκης<br />Ει το φέρον σε φέρει, φέρε και φέρου. Εί δ' αγανακτείς και σ' εαυτόν λυπείς και το φέρον σε φέρει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά ντε, δεν ζήτησα και να μου δώσεις αναφορά!

Έχω παιδιά και τρέχω. Σίγουρα υπάρχουν πολλοί περιορισμοί με παράλληλες δραστηριότητες, αλλά κάποιες φορές ανεβαίνω και μόνος, ή χωρίς πλήρη οικογενειακή σύνθεση.

Βέβαια, αν σκεφτείς τι δυνατότητες δίνουμε στα παιδιά μας, σε σχέση με αυτές που είχαμε εμείς-χωρίς να παραπονούμαι και χωρίς να θεωρώ ότι κακοπέρασα (ανάλογη κουβέντα είχαμε και στην τελευταία συνάντηση), προβληματίζεσαι αρκετά. Όμως το σκι, είναι δραστηριότητα που δεν μπορεί να γίνεται τακτικά σε ετήσια βάση, εξαρτάται δε από πολλούς αστάθμητους παράγοντες και σίγουρα του δίνω προτεραιότητα σε σχέση με άλλες δραστηριότητες ή υποχρεώσεις (τηρουμένων των αναλογιών).

  • Like 1

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλλο ενα υπέροχο sunset ski χτες

 

 

 

 

 

ACT_0330.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+1000!

 

Κώστα ευχαριστούμε για τις πανέμορφες φώτος!

  • Like 1

Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Σάββατο ήταν πράγματι μία όμορφη μέρα με λίγο κόσμο, λαμπρό ήλιο και χιόνι που, όμως, χάλασε γρήγορα.

 

Η Σαχάρα ήταν άστρωτη και τις δύο μέρες (αλήθεια, γιατί?). Το Σάββατο νωρίς ήταν λίγο κουραστικά τα παγωμένα κυματάκια, αλλά την Κυριακή -λίγο αργότερα- τα πράγματα ήταν καλύτερα.

 

Η Σαχάρα ήταν άστρωτη;; Ούτε που το πρόσεξα γιατί ούτως ή άλλως όταν πήγαμε το χιόνι είχε αρχίσει να μαλακώνει και ακόμη κι αν ήταν στρωμένη χωράφι θα γινόταν όπως άλλωστε λίγο πολύ όλες οι πίστες.

 

Όμως αυτή την εποχή δεν έχουμε απαιτήσεις από το χιόνι και από το στρώσιμο...κλπ...χιόνι νά 'ναι και να σκιάρεται χωρίς να κολλάει υπερβολικά (οπότε γίνεται επικίνδυνο) κι όπως να 'ναι!!

 

Είναι και πρόκληση να μπορεί να ανταποκριθεί κανείς και να απολαμβάνει τις διαφορετικές ποιότητες χιονιού καθώς προοδεύει η μέρα προσαρμόζοντας ανάλογα το σκι που κάνουμε!

 

Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους αποφασίζουν να σταματήσουν το σκι τους τώρα και μας αφήνουν το βουνό για άπειρες κατεβασιές χωρίς αναμονή! Το Σάββατο τουλάχιστον που μας πέρασε, ειδικά στη Φτερόλακα, στην 6 με το έφτανες στο καρεκλάκι είναι ζήτημα να υπήρχε άλλος 1 άντε 2 μπροστά σου!

  • Like 2

Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα καλά, δεν ντρέπεσαι

:angry:


Μιχάλης Δημάκης<br />Ει το φέρον σε φέρει, φέρε και φέρου. Εί δ' αγανακτείς και σ' εαυτόν λυπείς και το φέρον σε φέρει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...