Jump to content
panpanou

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ....

Recommended Posts

YouTube Video ->


dropdown.gif

 

... δει γαρ με συνεχώς αποπλανώμενον, τελειώσαι τον δρόμον ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...πολύ εύστοχο το commercial - μακριά από όλους μας! ...για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα η απάντησή μου είναι virgin mojito :P


"Ski good or eat wood"... The White Grizzly mantra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαχωριστική γραμμή μεταξύ ασπρου και μαύρου.

 

Μέχρι ν΄ανοιγοκλείσει τα μάτια του ο άνθρωπος,μπορεί ν΄αλλάξει η ζωή του!

 

Τόσο απλά...τόσο γρήγορα!

 

Το έζησα πριν 2 χρόνια και δεν μπορώ να πώ οτι δεν με σόκαρε το βίντεο.

 

Αλλά οι μαγκιές βλέπω ότι συνεχίζονται στους δρόμους από ψευτόμαγκες,που νομίζουν ότι, το τιμόνι και το καπίστρι είναι το ίδιο πραγμα!


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

το χα δει και εγω...το στειλα σε ολους τους φιλους μου και γνωστους.

Δεν ξερω για ξενους, αλλα ο ελληνας

 

 

καμια βδομαδα μετα σε κατι βαφτισια, ενας απο τους φιλους μου επινε κανονικοτατα...και ειχαμε 2 ωρες οδηγηση για θεσνικη...περα βρεχει..."ελα μωρε...αφου ενταξει ειμαι"


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

επειδη εχει σχεση το βαζω εδω

 

καταρχην τον Αγγελοπουλο τον θαυμαζα. Αν και εβρισκα βαριες τις ταινιες του, τις ειδα ολες ακομα και τον Θιασο...

 

Ο πρόεδρος του ΕΚΑΒ Γιάννης Ροτζιώκος διέταξε ένορκη διοικητική εξέταση ώστε να διευκρινιστεί αν υπήρξε καθυστέρηση του ασθενοφόρου που παρέλαβε τον βαριά τραυματισμένο Αγγελόπουλο. Έρευνα για τις συνθήκες του δυστυχήματος διενεργεί η Τροχαία Κορυδαλλού.

 

απο ΤΑ ΝΕΑ

 

οταν εγω εσπασα το χερι μου ομως δεν ηρθε κανενα ασθενοφορο....πηρα ταξι τελικα με το χερι να κρεμεται

εκει ο κος Ροτζιώκος γιατι δεν διεταξε μια ΕΔΕ?

 

ΓΙΑΤΙ ΚΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΟΥ ΕΚΑΒ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΔΕ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ;;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΔΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΟ ΔΙΑΚΟΜΙΔΗΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;;;;

 

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ή Χ Ή Ψ;;;;;

 

ΞΕΦΤΙΛΑ....


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο.... :veryangry:


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΓΙΑΤΙ ΚΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΟΥ ΕΚΑΒ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΔΕ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ;;;;

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΔΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΟ ΔΙΑΚΟΜΙΔΗΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;;;;

 

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Ή Χ Ή Ψ;;;;;

 

ΞΕΦΤΙΛΑ....

+10000000000000000000000 %


O Βαθειάς Λάκκας που έγινε Βαθειά Μ@λ@κ@ς


1956280u02tpdods5.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Y.Γ. προσωπικα δεν κατηγορω τους υπαλληλους του ΕΚΑΒ

δεν γνωριζω σε τι κατασταση ειναι το ΕΚΑΒ και δεν σχολιαζω.


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο.... :veryangry:

Δυστυχώς, δυστυχώς,

Τελικά στη χώρα μας πρέπει να είσαι τυχερός για να την "βγάλεις καθαρή", τυχερός ώστε να μην βρεθείς σε κατάσταση να χρειαστείς το σύστημα Υγείας, γιατί τότε..................


Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιλούσα με έναν φίλο μου χθες στο τηλέφωνο ο οποίος μετέχει στους εθελοντές σαμαρείτες και ο οποίος μετέχει σε διασώσεις ενίοτε στα επείγοντα, σε περιθάλψεις αστέγων ή μέσα σε ασθενοφόρα (είναι του χώρου γενικότερα). Τέλος πάντων από τα πολλά ενδιαφέροντα που μου είπε ,ήταν και αυτό. Υπάλληλοι του ΟΤΕ με σμενάρια των δυό -τρειών βδομάδων πέρνουν μετάταξη ως .....Τραυματιοφορείς - διασώστες....

 

Τώρα να γίνω κακός και να σκεφτώ οτι εδώ έχουμε άλλη μια περίπτωση που εξυπηρετούνται "πελάτες", που έλεγε και ο αείμνηστος Θανάσης; Α μπα...


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

μηπως εννοουσε του ΟΣΕ; γιατι με τις μεταταξεις που πηραν απο ΟΣΕ πολλοι που ηταν ΥΕ πηγαν απο φυλακες, οδηγοι κλπ με ενα σεμιναριο πηγανε ως τραυματιοφορεις στα Νοσοκομεια. Για ΕΚΑΒ δεν ξερω. Για ΟΤΕ επισης δεν ξερω αν φευγει κοσμος με μεταταξεις. Μηπως ηταν υποχρεωτικες μεταταξεις; γιατι πελατες να πανε απο ΟΤΕ Σε ΕΚΑΒ ;; ειναι υποβαθμιση οχι αναβαθμιση...στο ΕΚΑΒ δεν ειναι και τοσο καλα (ουτε απο οικ. αποψης)


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o OTE είναι (περίπου) ιδιωτική εταιρία

δε συμμετέχει στο πρόγραμμα των μετατάξεων του δημόσιου και ευρύτερου δημ. τομέα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miss Typing το Οτε προφανώς για Ο.Σ.Ε πήγενε :rofl:

 

 

Ο Υπουργός Υγείας ∼ Οι νέοι Φάκελοι · ΣΚΑΪ

folders.skai.gr/main/theme?id=161...el - Προσωρινά αποθηκευμένη

ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΣΕ ΣΤΟ ΕΚΑΒ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΘΑ ΒΑΠΤΙΣΘΟΥΝ ΔΙΑΣΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ... :Batting Eyelashes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

YouTube Video ->

 

Με αφορμή αυτό γιατί μετά το νήμα πήγε αλλού

Διήμερο εκδηλώσεων κατά της οδήγησης υπό την επήρεια αλκοόλ σε Πάτρα και Αίγιο

 

eketa.jpg

Το Επιμελητήριο Αχαΐας, το Ινστιτούτο Βιώσιμης Κινητικότητας και Δικτύων Μεταφορών (ΙΜΕΤ) του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης (ΕΚΕΤΑ) και η Ένωση Επιχειρήσεων Αλκοολούχων Ποτών (ΕΝΕΑΠ) με τη συνεργασία του Συλλόγου Σχολών Οδηγών Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος «ο Άγιος Νικόλαος», ανέλαβαν - στα πλαίσια της κοινωνικής εταιρικής ευθύνης τους - την πρωτοβουλία να διοργανώσουν εκδηλώσεις ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας κατά της οδήγησης υπό την επήρεια αλκοόλ. Αφορμή αποτέλεσαν τα στοιχεία που δημοσίευσε πρόσφατα η τροχαία, από τα οποία προκύπτει αύξηση των τροχαίων ατυχημάτων ως αποτέλεσμα οδήγησης σε κατάσταση μέθης.

Η παραπάνω αύξηση, κάνει επιτακτική την ανάγκη για την επανάληψη της γνωστής εκστρατείας με τίτλο «Αλκοόλ, Όχι Απόψε, Οδηγώ» και κεντρικό μήνυμα «Μία παρέα, Ένας οδηγός κάθε φορά», που προτείνει την εναλλαγή του οδηγού σε κάθε παρέα, διαφορετικού κάθε φορά, που δε θα πίνει και θα την πηγαίνει με ασφάλεια στο σπίτι. Το μήνυμα αποτελεί προσαρμογή της πανευρωπαϊκής εκστρατείας BOB-Campaign (designated driver), που έφερε στην Ελλάδα το ΙΜΕΤ στα τέλη του 2001. Η μείωση των θετικών αλκοτέστ τα πρώτα χρόνια υλοποίησής της (από 7.0% το 2001 σε 3,2% το 2004) και οι μετέπειτα παρόμοιες δράσεις που ακολούθησαν, αποδεικνύουν την επιτυχία και την απήχηση του μηνύματος, που δεν απαγορεύει, αλλά προτείνει έναν έξυπνο, ασφαλή και ιδιαίτερα αγαπητό από τους νέους τρόπο διασκέδσης και υπεύθυνης κατανάλωσης.

Στις εκδηλώσεις, οι επισκέπτες θα μπορούν να αντιληφθούν τις επιπτώσεις του αλκοόλ στην οδήγηση με ασφαλή τρόπο, οδηγώντας τον φορητό προσομοιωτή οδήγησης του ΙΜΕΤ, ο οποίος δείχνει τις επιπτώσεις του αλκοόλ στην οδήγηση, χωρίς να έχουμε πιει, προσομοιώνοντάς την με διαφορετικά ποσοστά αλκοόλ. Τα αντανακλαστικά περιορίζονται σημαντικά και η περιφερειακή όραση «πάει περίπατο». Για τους πιο δύσπιστους, ο συγκεκριμένος προσομοιωτής διαθέτει ένα σενάριο που επινοήθηκε στο ΙΜΕΤ και είναι μοναδικό στην Ευρώπη: Συγκρίνει τη διαφορά στα αντανακλαστικά του ίδιου οδηγού πριν και μετά την κατανάλωση αλκοόλ! Η αύξηση του χρόνου αντίδρασης μετά την κατανάλωση αλκοόλ είναι μεγαλύτερη από όσο θα περίμενε κανείς.

 

Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στην Πάτρα την Παρασκευή 20/7 και στο Αίγιο το Σάββατο 21/7.

 

πηγη tourism today


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

έχω εργαστεί αρκετά χρόνια σε τμήματα επειγόντων περιστατικών και έχουν δει πολλά τα μάτια μου ...

ανέβασα το βίντεο που βλέπετε, για να ευαισθητοποιηθούμε όλοι στο θέμα αλκοόλ και οδήγησης ...

 

πιστέψτε με,

τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ χειρότερα και ο πόνος ΠΟΛΥ πιο αβάστακτος απ´ όσο μπορεί να φαντάζεται κάποιος ....

 

μην πίνετε αλκοόλ αν πρόκειται να οδηγήσετε

και αν πιείτε, μην οδηγήσετε

Edited by panpanou
  • Like 1

dropdown.gif

 

... δει γαρ με συνεχώς αποπλανώμενον, τελειώσαι τον δρόμον ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπα...εγω λεω να το κοψω εντελως...ας ειναι καλα οι μπυρες χωρις αλκοολ και το virgin mojito...

το συκωτι ειναι αναντικαταστατο...


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...