Jump to content
kaps

Τεχνικά Θέματα Forum

Recommended Posts

Βαγγελη, δοκίμασε να μπεις στο forum από το safari. Θα εκπλαγείς ευχάριστα με το πόσο πιο εύχρηστο είναι από το παλιό. Επίσης, είναι πολύ πιο απλό να ανεβάζεις φωτογραφίες, πλέον χωρίς τους  νταβατζήδικους περιορισμούς του tapatalk που αποφάσισε να μας αναγκάσει να πληρώνουμε συνδρομές για κάτι το οποίο ήδη είχαμε πληρώσει και το χρησιμοποιούσαμε τόσα χρόνια.

Εγώ έχω περάσει το forum ως οθονη αφετηρίας και φαίνεται σαν ξεχωριστό app αντί να ανοίγω κάθε φορά το safari:

52AF8E08-FB84-4E9F-97D4-F0C8DB13692A.jpeg

F0EB3D13-E14F-45CD-8F1A-CF4303B5CBAF.jpeg

99B068CB-A44E-4997-846C-C14063788371.jpeg

7012D608-C424-4DFD-B1AF-D50F448FB1BB.jpeg

• Like 6

Νίφει!

Με Motzila δεν βλεπω μπανερακια χορηγων. Με Chrome ολα ΟΚ..........

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Στο παλιό φόρουμ βλέποντας τα unread since your last visit υπήρχε κάτω από κάθε θέμα μία επιλογή που χαρακτήριζε το κάθε θέμα ως διαβασμένο και ας μην το είχες διαβάσει.

Επίσης μπορούσες να δεις το αρχικό και το τελευταίο ποστ του κάθε νήματος.

Αυτά θα τα δούμε κάποια στιγμή;

dynastar_omeglass_x_xpress_2016.jpg

k2_coomback_2013.jpg

4865_pic1b.jpg

Με γειες και μπράβο σε όλους όσοι δούλεψαν και δουλεύουν για το σάιτ 

Καλό περιβάλλον, για τα χρώματα δεν ξέρω εξ όσων διάβασα αν ήδη άλλαξαν οι τόνοι στο λευκό.

Δεν είναι κουραστικό πάντως, από υπολογιστή ένα κλίκ πάνω-κάτω στη φωτεινότητα και οκ. 

Το dark mode, αν είναι εφικτό θα μπορούσε να είναι εναλλακτική επιλογή.

Για κάποιες γραμματοσειρές τώρα,  αν γίνεται να μεγαλώσουν ένα κλικ. Και σας γράφω από 27'  iΜac

Ίσως να βλέπατε και τα φόντα κάτω από κάποιες για το κοντράστ

Μπήκα και από κινητό μέσω safari, μια χαρά είναι και βολεύει που έχει τις επιλογές πάνω δεξιά για περιήγηση, δραστηριότητα κ.λ.π.

Κάτι πολύ καλό που μόλις κατάλαβα, έφυγα προς στιγμήν από τα replies για να κάνω ένα screen-shot και όταν ξαναμπήκα το κείμενο της απάντησης υπήρχε σωσμένο και απλά συνέχισα.

Κάποιες επιλογές τις ψάχνω αλλά οκ.Καινούριο κοσκινάκι μου ,είναι όλα συνήθεια και με τη χρήση μαθαίνονται.   :)

edit.  πήγα να βάλω εμότικον φάτσα χαμογελαστή και μου βγάζει μικρό τετραγωνάκι μπλε με ερωτηματικό 

Στιγμιότυπο 2020-02-19, 10.33.35 πμ.png

Edited by Krits

Μια χαρά η αλλαγή της ιστοσελίδας. Με την ευκαιρία όμως να πω ότι όταν ξεχνάς το password, το σύστημα για να το επανακτήσεις δεν λειτουργεί. Έτσι έμεινα 2 εβδομάδες απ έξω και σήμερα που μπήκα δεν κατάλαβα πώς.

• Confused 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• το χιονι στο ΧΚΠ το εριξε πεμπτη παρασκευη .Το σαββατο ειχε μπουχό και την κυριακη αερα και κρυο.Εχθες ειχαμε απο το πρωι υψηλες θ επανω στο βουνο.Το χιονι ποτε δεν εγινε ανοιξιατικο. Κόλλαγε...δεν προλαβε να μεταμορφωθει? τι να πω ....τετοια εποχη να κολλάει το χιονι λες και ηταν τελη Απριλη.Το μεσημερι επανω επιασε 7-8 βαθμους.. Βλεπω το χιονι που ερχεται μεθαυριο με Δ-ΝΔ και αερα.Για να δουμε τι θα βαλει και πως και ποσο θα το κρατησει. Θα ανατωτηθω και εγω μαζι με τον χελμπεντ.Ανοιξιατικα θα κανει φετος?
    • μπορεί κανιάς να αποδείξει ότι είναι από ένα πρώην lift?  k ... αναφέρεται πουθενά στην νομοθεσία ότι ένα XK  πρέπει να μαζέψει τα πάντα από τα παλιά lift ? ακόμα k εκτος πίστας`?  αν ναι k στα δυο τότε φταίει το XK
    • Είδα ένα βιντεο στο φβ σε μια ομάδα που κάποιος βρήκε μια μπετόβεργα κάπου ανάμεσα στην 6 και στην 14 στα απάτητα. Το έχει δει κανείς σας; Με αφορμή αυτό και τον σκουπιδότοπο στο τέλος του Τυρία όπου παράτησαν τα παλιά λιφτ του Βάκχου και Τηλέμαχου και έχει διάφορα αιχμηρά αντικείμενα, έχω μια απορία. Αν κάποιος έπεφτε πάνω τους κι έσκιζε το πόδι του και πάθαινε σήψη (χτύπα ξύλο), ποιός φταίει; Εσύ επειδή ήσουν εκτός πίστας άρα δεν ευθύνεται το ΧΚΠ ή το ΧΚΠ που άφησε εκεί αντικείμενα δικά του; Θα έλεγα σίγουρα φταίει το ΧΚΠ αλλά νομικά άντε να βγάλεις άκρη... Πέρσυ στον Τυρία λόγω του πολύ χιονιού, πραγματικά πολλές φορές πέρναγα πάνω από αυτά τα αιχμηρά αντικείμενα (άντε λίγο πιο δίπλα) και από καθαρή τύχη δεν έσκισα τίποτα. Τώρα που είδα αυτό στην Φτερολάκα, φρίκαρα. Πολύ επικίνδυνα πράγματα στο βουνό αυτό. Κάποιος σχόλιασε ότι όποιος πάει εκτός, παίρνει τα ρίσκα του. Οκ δεκτόν αλλά εδώ είναι άσχετο αυτό γιατί το ρίσκο προέρχεται από αντικείμενο που το ΧΚΠ παράτησε εκεί. Είναι σα να σου λέει το ΧΚΠ μην πας εκτός, δεν ευθυνόμαστε εμείς αν πάθεις κάτι, αλλά αν πας, σου έχουμε αφήσει αντικείμενα ώστε να το ξανασκεφτείς. Τραγικό.
    • To 2000 αποφασισαμε να μετοικισουμε Ελλαδα, 'γιατι η Ελλαδα, γινεται Ευρωπη'... Τι εχουμε τωρα, 2020? 
    • Ρε Λάππα γράψε λίγο κλάψα, είσαι το γούρι μας. Καλά τα λέει ο γέρος, έχουμε ελπίδες για ανοιξιάτικα εκτός και καλές πίστες. Αύριο το πρωί θα ξέρουμε σκδ
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. Bridgy
      Bridgy
      (62 years old)
    2. despina
      despina
      (42 years old)