Jump to content

Recommended Posts

Και εκεί που ετοιμαζόμασταν να πακετάρουμε τα μπογαλάκια μας, η Εθνική κάνει ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με τους Ρώσους και πανάξια περνά στην επόμενη φάση! :D

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εκεί που ετοιμαζόμασταν να πακετάρουμε τα μπογαλάκια μας, η Εθνική κάνει ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με τους Ρώσους και πανάξια περνά στην επόμενη φάση! :D

 

Μετά το γκολ ναι, πριν, χμμμμμμ...

 

Περιμένουμε όλοι με κομμένη ανάσα το Ελλάδα - Γερμανία 21 ή 22 Ιουνίου αν δεν κάνω λάθος;;;;


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλος ο Ευρωπαϊκός Τύπος έχει αναφορές στο σημερινό παιχνίδι όπου λίγο ή πολύ προβάλλεται ότι όλη η Ευρώπη είναι με την Ελλάδα!

 

Βέβαια κακώς στρεσάρεται τόσο ένα παιχνίδι, είναι ποδόσφαιρο όχι πολιτική, αλλά όντως είναι όλοι εν αναμονή!

 

Ακόμη μιά φορά η αναμέτρηση Δαϋίδ - Γολιάθ!

 

Θα επαναληφθεί η ιστορία;;;

 

Υ.Γ. Το ότι στην πρώην Γιουγκοσλαβία ο εμφύλιος ξεκίνησε από ένα ποδοσφαιρικό αγώνα καλύτερα να το ξεχάσουμε.....


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Εγώ πάντως το έπαιξα στοίχημα. Υπέρ βεβαίως βεβαίως.... αντε μπας και κάνουμε το θαύμα. Ισως με το γνωστό μας καταστρεπτικό ποδοσφαιρο να το πετύχουμε. (κακίες).

 

Ενα παιχνίδι ειναι μη το συγχέουμε με την πολιτική... αν και πολυ θα ηθελα να δω τη ξινισμένη φάτσα της Μερκελ ετσι και βαλουμε γκολ. Μουχαχα....

Αν και πολυ φοβαμαι πως ετσι και κερδισουμε (αμα λεω) οχι μνημόνιο 1 ουτε μνημόνιο 2.... μνημόνιο 3 θα μας ρίξουνε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..98299gindiskitso.th.jpg

Edited by gioand

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι φέρνει ο Balotelli στον Piou :lol:


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή η Φανάρ Μπαχτσε, μεγάλη ομάδα με φοβερό φυτώριο. Πιού(τελι) το "καθάρισε" το ματσάκι!


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

O Piu έκλαψε πάντως εχτές... Δε πειράζει την επόμενη φορά. Οι Ισπανοι φοβεροι τεχνίτες στον χειρισμο της μπαλας. Το αξιζαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πανάξια νίκη της Ισπανίας. Όμορφο παιχνίδι και φάνηκε από το πρώτο πεντάλεπτο ότι τους άξιζε. Δεν νομίζω ότι φανταζόταν κανείς τέτοιας έκτασης διαφορά στο σκορ, mio caro Italiani, αλλά αυτά έχει η μπάλα... :)


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Aν δεν ηταν τόσο φλυαροι οι Ισπανοι, θα ειχαν βαλει και περισσοτερα πάντως και στην ιταλια θα μιλαγανε για το απόλυτο ρεντίκολο.... Και δεν τους δόθηκε καθαρο πέναλντι. Ο αλλος τον τροχονομο εκανε, ο διαιτητής ειχε μυωπία. Αλλα κι η ισπανια στο ΔΝΤ ειναι σαν κι εμας... τι μονο σε μας δε θα δινουν καθαρα πεναλντι;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ένα μεγάλο μπράβο και στις 2 ομάδες του τελικού! Οι Ισπανοί ήταν υπέροχοι, αλλά και οι Ιταλοί, μέχρι που έχασαν τον 11ο παίχτη ήταν πολύ καλοί! Έπαιζαν και πολύ δυνατή επίθεση και πολύ αποτελεσματική άμυνα. Απλά οι Ισπανοί ήταν μάλλον σε πολύ καλύτερη μέρα!

 

Γενικά καταπληκτικό παιχνίδι, μέχρι που βγήκε ο 11ος ιταλός παίχτης οπότε ουσιαστικά ήταν game over, νευρικό, δυνατό, τεχνικό! Πολύ καλή μπάλα είδαμε!


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε άντε στα πιάτα σας και οι δύο, που αποκτήσατε και άποψη!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν έχω και έγω άποψη που είμαι και άσχετος από μπάλα, οπότε ζηλεύω!!!!


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε άντε στα πιάτα σας και οι δύο, που αποκτήσατε και άποψη!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

έχω κι εγώ άποψη αλλά θα σας γράψω σεντόνι και βαρέθηκα-εν ολίγοις με κάλυψαν

οι προλαλήσασες!


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...