Jump to content
over-poulover

χ.κ. Παρνασσού 2012-2013

Recommended Posts

Ξέρετε αν η Παρασκευή 21-12-12 θα έχει τιμή high seasson ?

 

21-12-2012

 

Oi inkas το ειπαν "ημερα του τελους"

 

Τι καλυτερο κανοντας σκι!!!!! :heart:

  • Like 3

o τρελος του χωριου......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

 

Πλάκα μας κανει το SF....εδινε ηλιοφανεια και το απογευμα ενα συννεφάκι και τωρα ειναι ενα λευκο σεντονι μεχρι το παρκινγκ?????? Και το προηγουμενο Σαββατο ππου εδινε snowshowers και συννεφιά εβγαλε εναν ηλιο ΝΑ και πεντακαθαρο ουρανο;;; (Μετα τις 10:30). Δηλαδή τι να πιστευω πια;;; Το μαντειο των Δελφών; Παει εκλεισε και αυτο....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρ και καλή χρονιά! καλά ξεκινάει απότι φαίνεται...

Αν και στο εξωτερικό πλέον πιστεύω θα το τιμήσω το ΧΚΠ και φέτος κάποιες στιγμές που θα μου δωθεί η ευκαιρία....εκτός αν αλλάξω γνώμη μετά το Campiglio που θα πάω τέλη Γεννάρη και θα κάνω τραγικές μάλλον συγκρίσεις...

Ένας φίλος μου θέλει να ανέβει αύριο ΧΚΠ μιας και βρίσκεται για λίγες μέρες Ελλάδα... πιστεύετε θα αξίζει για ξεχαρμάνιασμα?

καλός μου φαίνεται οτι θα είναι ο καιρός...

Αν έχετε καμμιά πληροφορία ευπρόσδεκτη...

 

:santa:

 

Ευχαριστώ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φωτοενημέρωση από το χκ Παρνασσού 19.12.2012

"Και όμως πέτρες δεν υπάρχουν σε Αίολο, Περικλή....!ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ τους"

 

 

post-75-0-32255800-1355929899_thumb.jpg

 

post-75-0-26418300-1355929907_thumb.jpg

 

post-75-0-10615500-1355929914_thumb.jpg

 

post-75-0-58844200-1355929921_thumb.jpg

 

post-75-0-85147400-1355929928_thumb.jpg

 

post-75-0-38452300-1355929937_thumb.jpg

 

post-75-0-62666700-1355929945_thumb.jpg

 

post-75-0-60256600-1355929952_thumb.jpg

 

 

Ευχαριστούμε τον κ.Δρίβα για την φωτοενημέρωση!

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

:shock:

 

Δεν υπάρχει!

Πάμε αύριο Παρνασσό...?!

  • Like 1

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΧΚΠ 19/12/12

Σας ενημερώνουμε ότι μετά τις χθεσινές χιονοπτώσεις τα προβλήματα με τις πέτρες στις εν λειτουργία πίστες δεν υφίστανται πλέον!

Είμαστε σε λειτουργία και σας περιμένουμε να χαρείτε το ski & snowboard στις καλοπατημένες πίστες Αφροδίτη (δρόμος), Αίολο, Βάκχο, Περικλή & baby 2.

Μάλιστα καιρού επιτρέποντος το ερχόμενο Σάββατο θα έχουμε 12ωρη λειτουργία των πιστών Περικλής και Αίολος.

ΕΠΙΠΛΕΟΝ: Με την υπάρχουσα χιόνωση και όσο το ΧΚΠ υπολειτουργεί μόνο με τους συγκεκριμένους αναβατήρες θα ισχύει η maximum προβλεπόμενη έκπτωση στα ημερήσια εισιτήρια χιονοδρόμων δηλ.: 50% τις ημέρες Υψηλής περιόδου (15 €ενήλικας, 8€ μαθητής) και 20% τις ημέρες Χαμηλής περιόδου (12€ ενήλικας , 6 € μαθητής) .

Προσθέστε και το 15€ ski bus και βγάζετε το συνολικό κόστος ski pass+ski bus για μιά μέρα στο ΧΚΠ υπό τις υπάρχουσες συνθήκες.

 

Λεπτομερής ενημέρωση στο: http://www.parnassos-ski.gr/page.aspx?itemID=SPG457

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

αμαν!! αμαν!! αμαν!! ,,αβασταχτος πονος και στον παρνασσο . :skiing-4073:

.πως θα το αντεξετε τοσο χιονι !!..σας λυπαμαι !! :blush: :blush:

Edited by PRESIDENT

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άψογη αρχή της σεζόν για μένα σήμερα. Τα είδατε και στα φωτογραφίες, δεν χρειάζεται να πω πολλά. :D

Ευχάριστη έκπληξη στα εκδοτήρια μπροστά μου βλέπω φουτεράκι snowclub.gr! Καλημερίζω, συστήνομαι και γνωρίζω τον Γιώργο (patsos νομίζω; ) και τον φίλο του Γιάννη. Τέλος, χάρη στον πληρέστατο οδηγό συντήρησης που βρήκα εδώ, μπορώ να επιβεβαιώσω πια ότι το κέρωμα που έκανα χθες, δούλεψε 100%!

Edited by tony_l
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πλάκα μας κανει το SF....εδινε ηλιοφανεια και το απογευμα ενα συννεφάκι και τωρα ειναι ενα λευκο σεντονι μεχρι το παρκινγκ?????? Και το προηγουμενο Σαββατο ππου εδινε snowshowers και συννεφιά εβγαλε εναν ηλιο ΝΑ και πεντακαθαρο ουρανο;;; (Μετα τις 10:30). Δηλαδή τι να πιστευω πια;;; Το μαντειο των Δελφών; Παει εκλεισε και αυτο....

Να μάθεις καιρό. Επαναλαμβάνω με το διαγράμματα του Δημήτρη στο youweather η εικόνα που βγήκε είναι περίπου αυτή που έδιναν. Ήταν και λίγο κωλόφαρδοι εδώ που τα λέμε....

 

Αύριο έτσι και βρω πέτρα Παναγιώτη και Σωτήρη δεν έχει μπριζόλα

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάτσιος λέγεται, εκτός αν πάχυνε πολύ από το Σάββατο που τον είδα τελευταία φορά! :P

:D


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΧΚΠ 20/12/12 (12:00)

Από το πρωί επικρατεί ηλιοφάνεια με σχετικό κρύο και οι δρόμοι είναι ανοιχτοί και δεν χρειάζονται αλυσίδες.

Το χιόνι είναι σκληρό-ποιοτικό και η προσέλευση μέχρι στιγμής πολύ καλή, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί ουρές στους αναβατήρες.

Όσοι είστε κοντά προλαβαίνετε ακόμη!!!!

Edited by sotogiannop
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά από ενημέρωση που είχαμε από το χιονοδρομικό κέντρο Παρνασσού

μέσω e - mail, σας παραθέτουμε το εξής:

 


 

Φωτοενημέρωση από το χκ Παρνασσού 20.12.2012

"Αναμένεται..."

Φρέσκο χιόνι Παρασκευή βράδυ, και στη συνέχεια λιακάδα,βοριαδάκι δηλ .ότι καλύτερο

και ίσως πληρέστερη λειτουργία ΧΚΠ το ερχόμενο Σ,Κ δηλ. και με ΗΡΑΚΛΗ.

ΣΤΟΧΟΣ παραμένει το κάθε Σ 12ωρη λειτουργία η τουλάχιστον παράταση

όσο το επιτρέπουν οι καιρικές συνθήκες.

 

 

 

post-75-0-57461900-1356012666_thumb.jpg

 

 

post-75-0-61706000-1356012653_thumb.jpg

 

 

post-75-0-21625500-1356012672_thumb.jpg

 

 

post-75-0-90180400-1356012677_thumb.jpg

 

 

post-75-0-08045800-1356012684_thumb.jpg

 

 

post-75-0-86066900-1356012690_thumb.jpg

 

 

post-75-0-66589000-1356012698_thumb.jpg

 

 

post-75-0-00576700-1356012706_thumb.jpg

 

 

 

Ευχαριστούμε τον κ. Δρίβα για την φωτοενημέρωση!

Edited by ΣΤΧ
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην περίπτωση που λειτουργήσει ο Ηρακλής το Σ/Κ, πόσο θα είναι το εισιτήριο?


My Mind Is Drifting...

 

Live to Ride

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Χωρις να ειμαι Σιγουρη 25 (Αν δε λειτουργει και η φτερολακα)... Ελπίζω να μας πουν. Επισης Δευτερα και Τριτη το εισητηριο θα ειναι στα 30 λογο υψηλης περιόδου;

Αν καποιος ανεβει Κυριακη-Δευτερα-Τριτη συμφέρει η τριημερη καρτα μεσο διαδυκτιου;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα το λέω μέχρι να βαρεθούν να το ακούν: Το Χ.Κ. Παρνασσού χρειάζεται τεχνητή χιόνωση για να δουλεύουν τουλάχιστον ο κόκκινος Ηρακλής, Βάκχος και Οδυσσέας. Μόνο για Περικλή και Αίολο δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβω, όσο φθηνά και αν είναι.

 

Και αν επιμένω τόσο είναι γιατί βλέπουμε ότι γίνονται ουσιαστικές κινήσεις για προσπάθεια αντικατάστασης των γερασμένων αναβατήρων, αλλά καμία απολύτως για εξασφάλιση της χιονοκάλυψης.

  • Like 3

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν είναι να ανέβει κάποιος από εδώ αύριο, ας στείλει ένα pm να συνενοηθούμε. :)

Επίσης, υπάρχει περίπτωση κάποιο skibus να κάνει στάση "μη-προβλεπόμενη" απ'το πρόγραμμα; Να πάρω να ρωτήσω ή δεν έχει νόημα λέτε; Κρίμα να υπάρχει συγκοινωνία από Αθήνα κι εγώ να μην μπορώ να τη χρησιμοποιήσω από Λιβαδειά... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν είναι να ανέβει κάποιος από εδώ αύριο, ας στείλει ένα pm να συνενοηθούμε. :)

Επίσης, υπάρχει περίπτωση κάποιο skibus να κάνει στάση "μη-προβλεπόμενη" απ'το πρόγραμμα; Να πάρω να ρωτήσω ή δεν έχει νόημα λέτε; Κρίμα να υπάρχει συγκοινωνία από Αθήνα κι εγώ να μην μπορώ να τη χρησιμοποιήσω από Λιβαδειά... :(

 

Περισυ παντως οταν ανεβαινα με Ski Bus το επαιρνα απο μη προγραμματισμενη σταση. Παρε τηλ. και πες τους καποιο ΚΕΝΤΡΙΚΟ σημειο που θα εισαι (κ φυσικα θα ειναι στο δρομο του Ski Bus) και σε βολευει και δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. ;)

Edited by kaps
  • Like 4

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα πάρω τον Κλαουδάτο να συνεννοηθώ γιατί η παρέα μου δεν ακολουθεί... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

κι ομως χρηστο επρεπε να ανεβεις για περικλη αιοκο βακχο.

 

Εκπληκτικο σουπερ λαχταριστο κρατσανιστο αερινο καρβαριστο χιονακι

 

πετρες καθολου παρτε αφοβα τα καινουργια πεδιλα

 

το βουνο εχει παρα πολυ χιονι αιολο περικλη αλλα θελει αλλη μια δυο κακοκαιιριες για τα υπολοιπα

 

ομορφο καλο ποιοτικο εως εξαιρετικα ποιοτικο σκι

 

αυριο προφανως ΑΝΕΒΑ

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνησω με Μιχαλη. Απολαυστικοτατο χιονι. Λιγο μετα τις 12 μου τα χαλασε η ομιχλη αλλα για πρωτη μερα ηταν ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΑ. Αυριο ξανα παλι...

  • Like 1

tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Χρίστος χωρίς Ηρακλής και Οδυσσέα δεν αξίζει το ΧΚΠ


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

και τοτε γιατι σημερα σχεδον ολοι με ενα χαμογελα να μεχρι τα αυτια λιωμενοι στο σκι την χαρατηρισαν τουλαχιστον:υπεροχη μερα?

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι το σύνδρομο του απόντος. Αν δεν ανέβεις, δεν φαντάζεσαι τι έχασες.

 

ΌΜΩΣ, εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν αξίζει 430 χιλιόμετρα από το σπίτι μου και πίσω με αφύπνιση από τις 5 και €30/άτομο για μεταφορά, ή αφύπνιση από τις 4 :dizzy: για φθηνή μεταφορά με το πούλμαν, για μια μπλε πίστα. Όσο καλή και να είναι και όσο φθηνή και να είναι η κάρτα του χιονοδρομικού.

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...