Jump to content
over-poulover

χ.κ. Παρνασσού 2012-2013

Recommended Posts

Νομίζω πάντως ότι οι χιονοδρόμοι δεν ενδιαφέρονται για το αν τα χιονοδρομικά τα έχουν καλά με τους Δήμους και τις μεταξύ τους συμβάσεις, αλλά αν οι δρόμοι είναι ανοιχτοί για απρόσκοπτη πρόσβαση. Ε, και δεν είναι :dizzy:

 

 

:shuriken:

  • Like 4

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτά δεν είναι εισητήρια, είναι συμβόλαια :veryangry:

 

παραμυθι προσφορα.

κοροιδια.

να προπληρωσεις εισητηριο με ρισκο αν δεν ανεβεις να το πεταξεις στο τζακι.

α, ρε Ελληνες παμπονηροι...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

παντως στις αντιστοιχες προσφορες του ΧΚΚ μεσω κουπονιου δεν νομιζω ισχυαν τετοιοι οροι. ουτε ειχαν και περιορισμο για το ποσα εισιτηρια ανα ημερα δινουν μεσω κουπονιου. και φυσικα οι τιμες ηταν με σοβαρη εκπτωση και οχι 33%...

 

γενικα ο Παρνασσος οσο αφορα το εμπορικο κομματι παραμενει σε αλλο πλανητη...

Edited by clouseau
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην περσινή προσφορά του ΧΚΠ στο cheapis.gr πάλι, η τιμή ήταν 17€ για Σ/Κ και αργίες με ανοιχτή ημερομηνία (μόλις το τσέκαρα).

 

Ελπίζω μετά την αποτυχία της τρέχουσας προσφοράς (αυτή τη στιγμή λέει 121 αγορές κι η προσφορά τρέχει τουλάχιστον 5-6 μέρες ήδη) να επενδύσουν σε κάποια καλύτερη...

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, ....νεώτερα απο το μέτωπο ?

 

οι ισχυροί νοτιάδες μέχρι τωρα ώρα 17.00 δεν έχουν κοπάσει (απολαύστε χειμωνιάτικο Παρνασσό...)

Οί πίστες έχουν γεμίσει"ανεμοσούρια",

τα διαστρωτικά αγωνίζονται να "σπάσουν" φρύδια υψους 3 μέτρων εντός των πιστών,

να ξεχώσουν χειριστήρια και να μεταφέρουν το πρωσωπικό στους αναβατήρες.

 

Απο αναβατήρες ... γίνεται προσπάθεια να διατηρηθούν σε κίνηση τα συρματόσχοινα Αφροδίτη, Αίολος, Ηρα, Πάν.

Μόλις το επιτρεψει ο αέρας (υπολογίζουμε πριν το ξημέρωμα του σαββατου) να γίνει η αποπάγωση των Βακχου, Ηρακλη, Ερμη, Ηνίοχου .

 

τα εκχιονιστικά πασχίζουν να κρατησουν ανοικτούς τους δρόμους .

 

αυριο προβλεπεται (προσωπική εκτίμηση ) ....

λιακάδα με αέρα στις κορυφές .

λειτουργία αφροδίτη, αιολου. ηρα, παν ( με καθυστερηση Περικλης , Βακχος, Ηρακλης, Ερμής, Ηνίοχος)

έκπτωση 50%

στόχος παραμένει η 12ωρη λειτουργία , καιρού επιτρέποντος...

 

καλο Σ,Κ

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απ'ό,τι καταλαβαίνω, το πρόβλημα αύριο θα είναι με τον αέρα κυρίως, έτσι? Στα πόσα Bf σταματάτε τα lift τελικά?

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγώ κατάλαβα πως είναι η παγοποίηση πάντως και το θάψιμο .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απ'ό,τι καταλαβαίνω, το πρόβλημα αύριο θα είναι με τον αέρα κυρίως, έτσι? Στα πόσα Bf σταματάτε τα lift τελικά?

Παλιά με Τσαπλαρή στα 50(ακόμα και στα 30 και με άπνοια μη σου πω). Τώρα με Δρίβα και με 100 ο Ηρακλής είχε μείνει ανοιχτός. Εξαρτάται πολύ αν είναι καθημερινή ή Σαββατοκύριακο. Πρόπερσι ο Βάκχος είχε μείνει κλειστός λόγω αέρα και ίσα ίσα φούσκωνε το πανί μου στη κορφή του ενώ κάτι σπουργιτάκια πετάριζαν ανέμελα. Βέβαια ήταν το ρεπό του Δρίβα.

 

Ευχαριστούμε Παναγιώτη πράγματι τίμια ενημέρωση και αυτό θέλουμε.

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΧΚΠ 18/1/13, 20:00

 

ΝΕΩΤΕΡΑ ΑΠ¨Ο ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Λόγω της συνεχιζόμενης κακοκαιρίας και της παγοποίησης σας ενημερώνουμε σχετικά με την αυριανή λειτουργία του ΧΚΠ.

Θα ξεκινήσουμε το πρωί με τους αναβατήρες Αφροδίτη και Αίολο. Εν συνεχεία θα γίνει προσπάθεια να δοθούν και οι Βάκχος, Περικλής και Ηρακλής. Για τον Ηρακλή οι πιθανότητες είναι λιγότερες ενώ αντίθετα για το Βάκχο και τον Περικλή τα πράγματα πρέπει να θεωρούνται σίγουρα. Η Φτερόλακα θα παραμείνει κλειστή.

Λόγω της μερικής λειτουργίας του ΧΚΠ το εισιτήριο χιονοδρομίας θα κοστίζει 15ευρώ (50% έκπτωση).

Εφόσον ο καιρός το επιτρέψει θα διεξαχθεί κανονικά το Non Stop Ski, δηλ. 12ωρη συνεχής λειτουργία των αναβατήρων Αίολος και Περικλής (08:00-20:00).

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks Σωτήρη για την σωστή, έγκαιρη και τίμια ενημέρωση. Αφού Φτερόλακα δεν παίζει μάλλον θα χαρώ τον πρωινό μου ύπνο. Καλή επιτυχία με την μάχη που δίνετε εκεί πάνω.

 

Φιλικά

Σπύρος


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή μόνο Αιολος . Τα υπόλοιπα παγωμένα , με όχι πολυ πάγο, αλλα δεν τα έχουν αγγίξει ακόμη . Περικλή ξεπαγωνουν τώρα.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για σημερα τα ξεραμε.........Για να δουμε τι θα δωθει αυριο........ :hope:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως, για σήμερα τίποτα. Για αύριο αναμένουμε ανταπόκριση/εκτίμηση από τους... μάγους της φυλής

Καλό κουράγιο στους εργαζομένους του ΧΚΠ

 

Υ.Γ. Παραλία Ιτέας ισχυρός Ν-ΝΔ άνεμος (5Bf στη ακτή σίγουρα), φαντάζομαι στην κορυφή


Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά από ενημέρωση που είχαμε από το χιονοδρομικό κέντρο Παρνασσού

μέσω e - mail, σας παραθέτουμε σημερινή φωτοενημέρωση.

 


 

19.1.2013

Σταδιακή ανάταξη χ.κ.Παρνασσού μετά από σφοδρή χιονοθύελλα

 

post-75-0-57580400-1358592882_thumb.jpg

 

post-75-0-56405200-1358592890_thumb.jpg

 

post-75-0-41632600-1358592897_thumb.jpg

 

post-75-0-97657800-1358592904_thumb.jpg

 

post-75-0-15448600-1358592923_thumb.jpg

 

post-75-0-66280900-1358592930_thumb.jpg

 

post-75-0-70560300-1358592937_thumb.jpg

 

post-75-0-59309300-1358592945_thumb.jpg

 

post-75-0-17911300-1358592983_thumb.jpg

 

 

Ευχαριστούμε τον κ.Δρίβα για την φωτοενημέρωση.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπέροχες χιονισμένες εικόνες!!


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το στέγαστρο του Ηρακλή έχει μαζέψει ένα τόνο χιόνι. Δεν υπήρχε η δυνατότητα να το κλείσουν το βράδυ και να τσουλάει μόνο το συρματόσχοινο για να μην παγώσει;


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το στέγαστρο του Ηρακλή έχει μαζέψει ένα τόνο χιόνι. Δεν υπήρχε η δυνατότητα να το κλείσουν το βράδυ και να τσουλάει μόνο το συρματόσχοινο για να μην παγώσει;

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ μόλις είδα τις φωτογραφίες!

Να υπήρχε κίνδυνος βλάβης από τον αέρα άραγε?


Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρω πόσο δραματικό είναι να προσπαθεί το ΧΚΠ να αντιμετωπίσει αυτές τις συνθήκες... Αλλά δεν περιγράφεται το πόσο τρελλαίνομαι να βλέπω τέτοιες εικόνες... :innocent:

Κάποια στιγμή σκεφτόμουν πόσο διασκεδαστικό θα ήταν να περνούσαμε κανένα βράδυ με τέτοιο καιρό σε ένα από τα σπιτάκια στην κορυφή των λιφτ... :animier:

Υ.Γ. Σανίδα επέστρεψε από επισκευή κι είναι έτοιμη για δοκιμή... Καλώς εχόντων, αύριο ΟΛΟΙ πάνω κι ας γίνεται χαμός...

 

 

:shuriken:

  • Like 1

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω αυριο ειμαι για πανω....... εξαρταται βεβαια την ανακοινωση το βραδυ για το ΤΙ θα ειναι εν λειτουργια......... Θα ειναι κανεις αλλος???


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κατα 80% και εγω μεσα

 

Ok! Nα πουμε στις 10 ραντεβου στην βαση Ηρακλη και για οποιον αλλο θελει. Θα εχω PMR 8.20.

Edited by kaps

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...