Jump to content
over-poulover

χ.κ. Παρνασσού 2012-2013

Recommended Posts

Είναι το σύνδρομο του απόντος. Αν δεν ανέβεις, δεν φαντάζεσαι τι έχασες.

ΌΜΩΣ, εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν αξίζει 430 χιλιόμετρα από το σπίτι μου και πίσω με αφύπνιση από τις 5 και €30/άτομο για μεταφορά, ή αφύπνιση από τις 4 :dizzy: για φθηνή μεταφορά με το πούλμαν, για μια μπλε πίστα. Όσο καλή και να είναι και όσο φθηνή και να είναι η κάρτα του χιονοδρομικού.

Εγώ πάντως να πω την αλήθεια που ανέβηκα το προηγούμενο σκ να πω ότι ξεμπούχτισα λίγο μετά από 8 μήνες σκι αλλά να πω και ότι βαρέθηκα να κάνω τόσες φορές το Αίολος Περικλής!!

SKI

SKI

SKI

SKI

SKI

SKI

SKI

SKI

Θα συμφωνησω με Μιχαλη. Απολαυστικοτατο χιονι. Λιγο μετα τις 12 μου τα χαλασε η ομιχλη αλλα για πρωτη μερα ηταν ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΑ. Αυριο ξανα παλι...

Ποιός ήσουν?Μιλήσαμε?

Προφανώς βαρέθηκα 3 άντε 4 διαδρομές που έχει. Χαλαρά βαριόμουν και άλλη μια δόση αυριο και αυτό λέγαμε με τον Ιάσωνα (που δεν τον λες και αρχαριο) να μπορούσαμε να μείνουμε και αυριο. Απλά όταν έχει ποιοτικό σκι με -5 και λιακάδα και άδειο χκ....και λυπάμαι που δεν θα βαρεθώ και αύριο. Ειλικρινά αν δεν είχα σοβαρό λόγο τέτοιο σκι το ξανάκανα ακόμα και στις ίδιες πιστες δυο μέρες σερί.

Ίσως είναι διαφορά του σκι πίστας με το σκι τέλειας πίστας που είχε σήμερα

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Και εγώ αν ήμουν στην θέση σου, Μιχάλη, το ίδιο θα έλεγα. Μετά από τόσους μήνες έλλειψης, καλός είναι και ο Περικλής.

Όμως, για εμένα μεσολάβησε το Σάββατο κάτω από το αυλάκι, όπου το ξεκαπνίσαμε το εργαλείο στην κόκκινη, στην μαύρη, στα απάτητα και στα δέντρα, οπότε... ;)

Νίφει!

To σύνδρομο του απόντος λοιπόν το έχω μονο εγω που δεν εχω τσουλίσει ακόμα. Και δυστιχός δεν ξέρω πότε θα τα καταφέρω. Εκτως αν ανοίξει το μαίναλο.Γι' αυτο σας λέω δεν αξίζει. ΕΕΕΕΕΕ!!!!

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

Κάποια απάντηση σχετικά με την τιμή του εισιτηρίου???

Αν έχω καταλάβει σωστά, από αύριο ισχύουν τα 30 ευρώ λόγω εορτών, ανεξάρτητα από το ποιες πίστες θα είναι ανοιχτές, αν θα λειτουργήσει η Φτερόλακα κλπ.

ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ?

My Mind Is Drifting...

Live to Ride

Επίσης:

-Πότε θα λειτουργήσει η ηλεκτρονική αγορά εισιτηρίων?

My Mind Is Drifting...

Live to Ride

Αν έχω καταλάβει σωστά, από αύριο ισχύουν τα 30 ευρώ λόγω εορτών, ανεξάρτητα από το ποιες πίστες θα είναι ανοιχτές, αν θα λειτουργήσει η Φτερόλακα κλπ.

ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ?

Να δεις πως το λένε...ααα,χωριό που φαίνεται κολαούζο δε θέλει...

ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ?

Νομιζω οτι αν ειναι μονο Αιολος-Περικλης θα ειναι στα 15 ευρω ;) δηλαδη την μαξιμουμ εκπτωση (50%) σε υψηλη περιοδο μιας και το ΧΚ υπολειτουργει.

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Καταρχάς το να λέμε ΕΚΠΤΩΣΗ σε τέτοια νούμερα, είναι άστοχο. Προσωπική μου έκπτωση.

Ελπίζω να έχω άδικο και να ισχύσει η τιμή των 15 ευρώ.

My Mind Is Drifting...

Live to Ride

ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΩΣΤΑ?

Κανονικά θα έπρεπε να ισχύουν οι τιμές Υψηλής Περιόδου.

ΟΜΩΣ επειδή το ΧΚΠ υπολειτουργεί προβλέπονται εκπτώσεις!

15 ευρώ εαν δουλεύουν οι ίδιοι αναβατήρες και πίστες με σήμερα, 24 ευρώ εαν με το νέο χιόνι που περιμένουμε ανοίξουμε επιπλέον κάποιους αναβατ΄΄ηρες και πίστες και 30 ευρώ εαν είμαστε σε θέση να δουλέψουμε όλο το χιονοδρομικό.

Σε κάθε περίπτωση να ενημερώνεσαι κάθε μέρα από τον ιστότοπο του ΧΚΠ

http://www.parnassos-ski.gr/

Στην καθημερινή φωτοενημέρωση έχουμε όλες τις λεπτομέρειες που ζητάς.

Κάνε ένα κλικ τη μέρα και ενημερώσου για την κατάσταση που επικρατεί στο βουνό από τον επίσημο ιστότοπο του ΧΚΠ, έγκυρα και έγκαιρα!!!

Τέλος η ηλεκτρονική αγορά εισιτηρίων θα λειτουργήσει όταν οι τιμές εξομαλυνθούν.

Για παράδειγμα σήμερα που το εισιτήριο έχει 12 ευρώ εαν έκανες χρήση webticket θα το χρεωνώσουν 13,5 ευρώ ή ακόμη χειρότερα εάν αύριο έχει 15ευρώ εσύ θα το πλήρωνες 27!!!!!

Επίσης ρε παιδιά πριν δύο μέρες στο φόρουμ είχα κάνει ανακοίνωση για το θέμα της τιμής αλλά φαίνεται ότι δεν το διαβάζεται (το φόρουμ) με προσοχή αλλά φευγαλέα!! :yes

http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=15303&st=380&p=259778&&do=findComment&comment=259778

Κάπου αναφέρθηκε κάτι σχετικά με προσπάθεια λειτουργίας του Ηρακλή.

Άρα βάσει των όσων έχουμε αντιμετωπίσει κατά καιρούς από το ΧΚΠ, δεν είναι καθόλου παράξενο να γράφονται σήμερα πράγματα τα οποία θα με κάνουν να ξεκινήσω σήμερα για πάνω, να κλείσω ξενοδοχείο κλπ και το πρωί στο ταμείο να ακούσω για 30-άρια εν όψη πιθανής λειτουργίας του Ηρακλή.

Μάλλον για Αθήνα με βλέπω απόψε.....

My Mind Is Drifting...

Live to Ride

Την Κυριακή πρώτα ο Θεός θα είμαι Παρνασσό!!

Ελπίζω να έρθουν όλα ευνοικά!!

Παρνασσός 21/12/12

Αύριο θα λειτουργήσει κανονικά και ο Ηρακλής (μόνο ο αναβατήρας) και θα προσφέρεται έκπτωση 50% (15 ευρώ) στην κάρτα του ΧΚΠ! Περιμένουμε χιονοπτώσεις και φρέσκο χιόνι στις πίστες! Επίσης καιρού επιτρέποντος θα έχουμε και 12ωρη λειτουργία (08:00-20:00) των πιστών Αίολος και Περικλής.

Περισσότερα εδώ: http://www.parnassos...x?itemID=SPG459

Edited by sotogiannop

Μια μπλε πίστα ουσιαστικά... και για 12 ώρες;;;; Αυτό είναι μαρτύριο!

• Like 1

Ευκαιρία για τις πρώτες ασκήσεις τεχνικής με ομίχλη.

...και η πρώτη χρονιά που δεν θα βγάλω ετήσια!

ελπίζω ο κ.Δρίβας να πάρει το μήνυμα φέτος, μιας και πέρυσι δεν το πήρε

How you stand is how you ski

ΧΚΠ 22/12/12 (13:10)

Λόγω της επιδείνωσης των καιρικών φαινομένων και για τη δική σας ασφάλεια το sunset ski αναβάλλεται για σήμερα.

Αγαπητέ Χρήστο και λοιποί φίλοι,

η προσπάθεια του ΧΚΠ για την βελτίωση της χιονοκάλυψης είναι

• οι χωματουργικές εργασίες
  • οι χιονοπαγίδες
  • η χωροθέτηση λιμνοδεξαμένης στο "τέρμα Περικλη"

και τα αποτελέσματα είναι ήδη αισθητά κάθε Δεκέμβριο τέτοια εποχή.

Η προσπάθεια συνεχίζεται ....

Σήμερα χιονάκι, αεράκι, ομίχλη ....για Αυριο προβλέπεται

Λιακάδα, βοριαδάκι,

κελλάρια με Ηρακλή χωρίς απότομα

και έκπτωση 50% .

καλή συνέχεια ...

• Like 6

ΧΚΠ (16:17)

Για να συμπληρώσω κι εγω στην ερώτησή σου Χρήστο. Έριξε 10-15 πόντους και συνεχίζει. Βέβαια με τον αέρα έχει μαζέψει πολλά ανεμοσούρια!

• Like 1

Αύριο Θα είμαστε εκεί 6-7 άτομα!!!

Ξεκινάμε 2 αυτοκίνητα απο Μεσολόγγι!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...