Jump to content
hunter123

Δεκέμβριος 2012

Recommended Posts

Αστα φιλε δεν εχω κομπιουτερ για 6 ωρες και εχω ηδη συνδρομο στερησης.

 

Βοηθα γραφε και μακαρι να καταλαβουν και αλλα παιδια εδω μεσα την υπεροχη μαχη των γιγαντων καθε Ελληνικου χειμωνα

 

Δεν εχουμε τη παραμικρη ιδεα τι καιρο θα εχει την αλλη τριτη. Αλλα μαλλον για σκι θα ειμαστε

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο λαος απαιτει να ανεβει βιντεο που ο Λαππας θα ψαξει μονος του να απαντησει στο ερωτημα του και να βγαλει προγνωση. Λιγο μετεο και λιγο αναλυση του ουρανου εξω απο τη γλυφαδα

 

Το εχεις Χρηστο

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κaps Κελάρια τη Δευτέρα θα είναι κομπλέ.

 

 

Μακαρι γιατι δεν το εχω κ πολυ να φορτωσω εξοπλισμο στη πλατη και να το κοψω ποδαρατο εστω για μια κατεβασια........... :wallbash::ph34r: Ειμαι σοβαρα??? :huh::unsure:

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αστα φιλε δεν εχω κομπιουτερ για 6 ωρες...
Απολαύστε μία μεγάλη προσφορά της τεχνολογίας στην διαδικτυακή κοινωνία μας.

Χαρείτε αυτές τις ώρες όσο περισσότερο μπορείτε...

Ζείστε όσο πιο έντονα γίνεται, αυτές τις μοναδικές στιγμές...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι όμως kaps δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χρήσιμο είναι αυτό (αν δεν το πάρει ο αέρας μέχρι το βράδυ, που δεν θα το πάρει) μόλις αρχίσει να χιονίζει η επόμενη κακοκαιρία.

 

Θερμό μέτωπο σήμερα το βράδυ και αμέσως ψυχρό και συνεσφιγμένο Πέμπτη έξω από τα παράθυρά σας προσφορά του Ιονίου στα χιονοδρομικά σας. Υπέροχη μέρα μετά το μέτωπο στην Αθήνα σήμερα με διαύγεια και προτείνω σε όλους να παρακολουθήσουν τον ουρανό που το απόγευμα θα βάλει τα πρώτα cirrus καθώς σιγά σιγά θα μπαίνει το μέτωπο.

 

Έλα δεν είναι δύσκολος ο καιρός δυο κακοκαιρίες είναι όλες κι όλες, θερμό και ψυχρό μέτωπο. Όταν ρίχνει ρίχνει ρίχνει αργά και σταθερά με χαμηλά σύννεφα είναι θερμό και όταν κάνει κρύο και ρίχνει τα κέρατά μου ξαφνικά είναι ψυχρό. Όταν βρεθούν μαζί είναι σύσφιξη των δύο το ψυχρό έχει προλάβει το θερμό.

 

Νέα κακοκαιρία το απόγευμα του Σαββατου για κάλυψη των όποιον κενών αφήσει αυτή η κακοκαιρία

 

Νομίζω ότι εκτός από Σέλι, 3-5, Ελατοχώρι, Πήλιο, Καρπενήσι που βέβαια έχουν ελπίδες, μέχρι την Δευτέρα μπορούμε να πούμε καλή σεζόν στα υπόλοιπα χιονοδρομικά μας.

Δηλαδή Μαίναλο,Χελμός θα ανοίξουν σίγουρα? :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε Λάππα τώρα σοβαρά τι καιρό βλέπεις για το Σαββατοκύριακο?

 

Για όσους είναι Αθήνα, όλα τα σύννεφα σήμερα έξω από το παράθυρό σας. Σε λίγο ξεκινάει το πάρτυ στα χιονοδρομικά

 

Συγκλονιστικές διατάξεις με συνταγή για εξωφρενικά χαμηλές θερμοκρασίες και σερί κακοκαιρίες για την συνέχεια.

  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή Μαίναλο,Χελμός θα ανοίξουν σίγουρα? :yes

Τίποτα δεν είναι σίγουρο αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως δεν θα έχουν αρκετό χιόνι να ανοίξουν έστω πετροσκι. Τα Καλάβρυτα έγραφα και παραπάνω ότι επειδή όλες οι κκαοκαιρίες είναι με 8μποφόρ ίσως έχουν τα θεματάκια τους στα ψηλά Στύγας και Άρτεμις.

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι σίγουρο αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως δεν θα έχουν αρκετό χιόνι να ανοίξουν έστω πετροσκι. Τα Καλάβρυτα έγραφα και παραπάνω ότι επειδή όλες οι κκαοκαιρίες είναι με 8μποφόρ ίσως έχουν τα θεματάκια τους στα ψηλά Στύγας και Άρτεμις.

 

Όλο παράπονα είσαι!

Λίγες χρονιές ετοιμαζόταν το σύνολο των Χ.Κ. να είναι έτοιμο το πρώτο 10ήμερο του Δεκέμβρη!

  • Like 1

www.YouWeather.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπα κανένα παράπονο, απλά ανέφερα το πιθανό πρόβλημα,

 

Τι καιρό θα κάνει τη Δευτέρα?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελα MIKαλακη ασε τον μεξικανο και φτιαξε σεντονι λεμε....


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δευτέρα αν στρωθούν οι πίστες - αν και το περισσότερο χιόνι την Δευτέρα θα το ρίξει - τότε θα μπορούσες να το εγκαινιάσεις! Και από άνεμο καλά φαίνονται τα στοιχεία:

 

http://www.youweather.com/weather_forecast.php?cid=68

 

http://www.youweather.com/weather_forecast.php?cid=728


www.YouWeather.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι σεντόνια θες? Αλήθεια τι θέλετε ακριβώς να γράφουμε?

 

Να σχολιάζουμε ας πούμε την προοπτική για την Τρίτη και την μάχη Αντικυκλώνων διαμέτρου 2.000ΧΛΜ που στέλνουν κρύο αέρα από την Γροιλανδία κατευθείαν στη Μεσόγειο?

 

Rtavn1381.png

Η το πως μπορούμε να δούμε αν θα έχουμε ομίχλη στο χιονοδρομικό?

http://www.youweather.com/meteogram.php?cid=68&type=cloud_height


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

μίλα - γαμώ το ... καντ(ί)λι μου .... (0:54) :D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=DqkphXqKV-U

  • Like 3

dropdown.gif

 

... δει γαρ με συνεχώς αποπλανώμενον, τελειώσαι τον δρόμον ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

τρομερος ρε panpanou....xa xa xa :wallbash:


https://www.youtube.com/watch?v=AXaCeEtlsRE

JIB...AND JIB AGAIN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλομάθαμε που είχαμε σαφήνεια 10+ μέρεες μπροστά ε?

 

Αν δεις στο thread Νοέμβρης 2012 σελ 4,5 και 6 θα δεις ότι οι διατάξεις για τις 15 του μήνα δίνουν από τα κύρια μοντέλα μοοοονοοο 2000χλμ μετατόπιση οπότε δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα.

 

Βασικά για μετά την Δευτέρα ακόμα ψαχνόμαστε. Το σημαντικό είναι ότι έχουμε πολύ καλές καταστάσεις το ΣαββατοκύριακοΔευτερο με καλά χιόνια στα χιονοδρομικά αλλά ακόμα και για αυτό αύριο θα ξέρουμε ποια θα ευνοηθούν και τα υψόμετρα. Αμέσως μετά υπάρχει νέα κακοκαιρία η οποία μπορεί να έρθει με πολύ κρύο μπορεί και με ζέστη. Πολύ πιθανό να έχει αμέσως άλλη μια κακοκαιρία 15-17 και μετά να ηρεμήσει ο καιρός να απολάυσουμε σκι με λιακάδες αλλά είναι 30% σήμερα. Κοινώς δεν έχουμε ιδέα.

 

Να ρωτήσω γιατί θες να μάθεις?

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλομάθαμε που είχαμε σαφήνεια 10+ μέρεες μπροστά ε?

 

Αν δεις στο thread Νοέμβρης 2012 σελ 4,5 και 6 θα δεις ότι οι διατάξεις για τις 15 του μήνα δίνουν από τα κύρια μοντέλα μοοοονοοο 2000χλμ μετατόπιση οπότε δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα.

 

Βασικά για μετά την Δευτέρα ακόμα ψαχνόμαστε. Το σημαντικό είναι ότι έχουμε πολύ καλές καταστάσεις το ΣαββατοκύριακοΔευτερο με καλά χιόνια στα χιονοδρομικά αλλά ακόμα και για αυτό αύριο θα ξέρουμε ποια θα ευνοηθούν και τα υψόμετρα. Αμέσως μετά υπάρχει νέα κακοκαιρία η οποία μπορεί να έρθει με πολύ κρύο μπορεί και με ζέστη. Πολύ πιθανό να έχει αμέσως άλλη μια κακοκαιρία 15-17 και μετά να ηρεμήσει ο καιρός να απολάυσουμε σκι με λιακάδες αλλά είναι 30% σήμερα. Κοινώς δεν έχουμε ιδέα.

 

Να ρωτήσω γιατί θες να μάθεις?

 

Αναλογα με την καλοκαιρια-κακοκαιρια ηθελα να δω τι ετησια καρτα θα μπορουσα να αγορασω μιας και 1η φορα θα κανω απο τοσο νωρις σκι. Αν θυμαμαι καλα πριν 2 ή 3 χρονια ειχε αρκετο χιονι για Χριστουγεννα το οποιο ελιωσε και μετα ξαναειχαμε τελη Γεναρη. Περυσι ειχαμε απο την Πρωτοχρονια. Ευχαριστω πολυ για την ενημερωση


tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι η σεζόν 09-10. Κάναμε 10 Δεκέμβρη και μετά ξαναάνοιξε 20 Γενάρη. Είχαμε σερί 20 μέρες Νοτιάδες και θυμάμαι είχαμε πάει Ιταλία Χριστούγεννα και όταν γυρίσαμε μείναμε με το στόμα ανοιχτό.

 

Και να φαινόταν κάτι τέτοιο σαν προοπτική δεν θα είχε πάνω από 10% να κάτσει από σήμερα. Ειλικρινά δεν το βλέπω.

 

Προσωπικά θα πάρω κάρτα με πολλές μονάδες και αν είχε ετήσια θα την έπερνα. Λογικά πάμε για μεγάλη σεζόν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι η σεζόν 09-10. Κάναμε 10 Δεκέμβρη και μετά ξαναάνοιξε 20 Γενάρη. Είχαμε σερί 20 μέρες Νοτιάδες και θυμάμαι είχαμε πάει Ιταλία Χριστούγεννα και όταν γυρίσαμε μείναμε με το στόμα ανοιχτό.

 

Και να φαινόταν κάτι τέτοιο σαν προοπτική δεν θα είχε πάνω από 10% να κάτσει από σήμερα. Ειλικρινά δεν το βλέπω.

 

Προσωπικά θα πάρω κάρτα με πολλές μονάδες και αν είχε ετήσια θα την έπερνα. Λογικά πάμε για μεγάλη σεζόν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Ρεεεεεεεεεε sony και καλα να το γκαντεμιασετεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :sword:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι η σεζόν 09-10. Κάναμε 10 Δεκέμβρη και μετά ξαναάνοιξε 20 Γενάρη. Είχαμε σερί 20 μέρες Νοτιάδες και θυμάμαι είχαμε πάει Ιταλία Χριστούγεννα και όταν γυρίσαμε μείναμε με το στόμα ανοιχτό.

 

Και να φαινόταν κάτι τέτοιο σαν προοπτική δεν θα είχε πάνω από 10% να κάτσει από σήμερα. Ειλικρινά δεν το βλέπω.

 

Προσωπικά θα πάρω κάρτα με πολλές μονάδες και αν είχε ετήσια θα την έπερνα. Λογικά πάμε για μεγάλη σεζόν αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

 

 

Μιχάλη μιας και ασχολείσαι από ότι ξέρω και με ένα άλλο σπορ για δες και αυτόν τον χάρτη και πες μου αν σε βοηθάει :yes :

 

http://www.youweather.com/weather.php?cid=2731

  • Like 1

www.YouWeather.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο έχω πει καιρό, αν δε σε κουνήσει ο αέρας με από πάνω σου μόνο ύφασμα καιρό δεν θα μάθεις :detective:

 

Να εκτιμήσουμε ύψη χιονιού από την κακοκαιρία ΣΚΔ και να εξαφανίσουμε την κακοκαιρία της επόμενης Τρίτης?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...