Jump to content
Χρήστος Λάππας

Bansko, (Προηγούμενες Σεζόν)

Recommended Posts

sos....!

Το σούπερ-ντούπερ ξενοδοχείο που είχαμε μείνει την προηγούμενη φορά(υπερπολυτελείας-πάμφθηνο-με πισίνες, σάουνα, χαμάμ,μασάζ) μας την έκανε και για τις 2 από τις 7 μέρες που θέλουμε να μείνουμε τώρα εμείς είναι φουλ.Το ξενοδοχείο είναι το Lucky Bansko.

Ξέρει κανείς κάποιο άλλο εξίσου καλό με τις παροχές αυτού(περίπου) και με τιμή εξίσου καλή ?Η προσφορά που είχε είναι για 7 διανυκτερεύσεις σε μεγάλο δωμάτιο(για 3 άτομα) 358€.

Μάλλον ο Άγιος Βασίλης εκτός από γράμμα για χιόνι ήθελε και γράμμα για δωμάτιο :angry:

Please.....SOS.....!

Όποιος έχει κάτι να προτείνει ας μου στείλει ένα pm :blink::angry::lol:

 

Eγω ειχα μεινει εδω http://www.hotelperunbansko.com/indexen.php ;) Πολυ καλο, και πολυ κοντα στη γονδολα!!!


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eγω ειχα μεινει εδω http://www.hotelperunbansko.com/indexen.php :lol: Πολυ καλο, και πολυ κοντα στη γονδολα!!!

 

Ok...thanx....(ή είναι αρκετά ακριβό ή εγώ δεν κοιτάζω σωστά :angry: )

...το επόμενο.....! :angry:


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok...thanx....(ή είναι αρκετά ακριβό ή εγώ δεν κοιτάζω σωστά ;) )

...το επόμενο.....! 80

 

Φανταζομαι οτι αυτο απο κατω το ειδες ......

 

Rates are quoted in BGN per room, based on single or double occupancy................

 

Εξαρταται ποια εποχη θα πας. Χριστουγεννα εννοειται οτι κοπανανε και οχι μονο τα ξενοδοχεια. Το ξενοδοχειο ειναι πολυ καλο και προσωπικα το βρηκα οκ για αυτα που προσφερει. Το πολυ μεγαλο + ειναι οτι βρισκεται σχεδον διπλα στην γονδολα. Σιγουρα υπαρχουν κ φθηνοτερα, τα οποια ξερω αλλα επειδη δεν εχω παει ο ιδιος σε αυτα ΔΕΝ μπορω να στα συστησω γιατι μετα θα με κυνηγας :P Εχω ακουσει πααααααρα πολλα απ φιλους........ Καποια στιγμη θα γραψω αναλυτικες συμβουλες για το Bansko, μολις βρω λιγο χρονο...........


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sant Relinski.Kορυφαιο και σχετικα φθηνο και με πολλες παροχες.Ειδικα τις καθημερινες ειναι πολυ πιο φθηνο.ΑΞΙΖΕΙ.


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sant Relinski.Kορυφαιο και σχετικα φθηνο και με πολλες παροχες.Ειδικα τις καθημερινες ειναι πολυ πιο φθηνο.ΑΞΙΖΕΙ.

 

 

Αν εννοείς το "Saint Ivan Rilski Hotel & Spa" το είδα χθες το βράδυ.Αρκετά καλό αλλά το μόνο που έχει σε διαθεσιμότητα για 3 άτομα κοστίζει 485€.

Για Bansko,485€ είναι πολλά...πάρα πολλά....!

Όπως και να'χει, σε ευχαριστώ... 80


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περυσι το Γεναρη πληρωσαμε 52ευρω το δικλινο στο S.IVAN RILSKI & SPA γιαυτο το ανεφερα.

 

485??? :rolleyes::lol::lol:


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

Δες το Vihren palace ειναι πολυ κοντα στη γονδολα (ενα παρκινγκ το χωρίζει απο το να θεωρηθει ski in ski out) και σε παει και με δικό του βανακι απάνω στο βουνο αν θες να αποφυγεις τη γονδολα και την ουρα στη γονδολα που σίγουρα θα συναντησετε την εποχη που θα πατε :rolleyes: Το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι δεν δουλευε το ζακουζι και η πισινα δεν ηταν και τόσο θερμενομενη. Έμπαινες ανετα αλλα δε σου ηταν ευχαριστο.

Μετά υπάρχει και το sport hotel...

 

Εχει παρα πολλα ξενοδοχεια και πολλες επιλογες να βρεις. Τα λεφτα που ζητανε ειναι πολλα... μπορει να φταιει και οτι ειναι high season τι να πω... :lol: Εγω οσες φορες εχω παει ειναι Μαρτιο

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας....!

Οι έρευνες συνεχίζονται και ομολογώ ότι το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι... :rolleyes::lol:

Θέλω να πιστεύω ότι κάτι θα βρω πριν εξαντληθούν όλα.... :lol:

Ένα που βρήκα είναι αυτό Mountain Romance.

Το ξέρει κανείς...?Είναι καλό...?


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι παιδιά ?

 

Το χιονοδρομικό στο Μπάνσκο είναι εμφανές ότι είναι πολύ καλύτερο του Παρνασσού ?


Second is the first looser ; )

 

1) You are on the internet

2) You are visiting Snowclub.gr forums

3) You are reading my signature

5) You didn't noticed that point 4 is missing

6) You just checked for point 4

7) You are smiling

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει καποιος με σιγουρια αν στη βουλγαρια θα χρειαστω διαβατηριο ή με την ταυτοτητα θα ειμαι οκ?

Thanks!

Share this post


Link to post
Share on other sites
να ρωτήσω κάτι παιδιά ?

 

Το χιονοδρομικό στο Μπάνσκο είναι εμφανές ότι είναι πολύ καλύτερο του Παρνασσού ?

Χωρις να εχω παει νομιζω δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ευχαριστώ :rolleyes:


Second is the first looser ; )

 

1) You are on the internet

2) You are visiting Snowclub.gr forums

3) You are reading my signature

5) You didn't noticed that point 4 is missing

6) You just checked for point 4

7) You are smiling

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

καμία σύγκριση Νίκο...

ΚΑΜΙΑ δυστυχώς

μεγαλύτερο σαφώς σε πίστες με ποικιλία δυσκολίας για όλα τα γούστα

με περισσότερα και πιο σύγχρονα lift...

τι να λέμε τώρα!

 

και αν βάλεις και τα λεφτά που χαλάσαμε για 3 μέρες γεμάτες σκι

ας τα να πάνε τα εδώ χιονοδρομικά...

 

και πάλι δυστυχώς για τον δικό μας χιονοδρομικό τουρισμό :rolleyes:


Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites
καμία σύγκριση Νίκο...

ΚΑΜΙΑ δυστυχώς

μεγαλύτερο σαφώς σε πίστες με ποικιλία δυσκολίας για όλα τα γούστα

με περισσότερα και πιο σύγχρονα lift...

τι να λέμε τώρα!

 

και αν βάλεις και τα λεφτά που χαλάσαμε για 3 μέρες γεμάτες σκι

ας τα να πάνε τα εδώ χιονοδρομικά...

 

και πάλι δυστυχώς για τον δικό μας χιονοδρομικό τουρισμό :rolleyes:

 

ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι ο νέος Παρνασσός θα είναι καλύτερος από ποτέ και θα είμαστε περήφανοι που θα έχουμε και εμείς οι Ελληνάρες ένα χιονοδρομικό της προκοπής !


Second is the first looser ; )

 

1) You are on the internet

2) You are visiting Snowclub.gr forums

3) You are reading my signature

5) You didn't noticed that point 4 is missing

6) You just checked for point 4

7) You are smiling

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι ο νέος Παρνασσός θα είναι καλύτερος από ποτέ και θα είμαστε περήφανοι που θα έχουμε και εμείς οι Ελληνάρες ένα χιονοδρομικό της προκοπής !
:rolleyes::lol: :LOL:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μηπως μπορει να μου πει καποιος με σιγουρια αν στη βουλγαρια θα χρειαστω διαβατηριο ή με την ταυτοτητα θα ειμαι οκ?

Thanks!

Ταυτοτητα ΝΕΟΥ τυπου, οπου να αναγραφονται τα στοιχεια σου και με αγγλικους χαρακτηρες.


Powder to the people!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάλλον βρήκαμε ξενοδοχείο και για τις 7 νύχτες που θέλαμε...!

Θα μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας όταν πάρω το οριστικό OK από το ξενοδοχείο ;)

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως 2-3 πράματα που αν και πήγαμε πριν 2 χρόνια,μου διαφεύγουν...!(σημείωση:από το πρωί διάβαζα και τις 28 σελίδες που έχουν γραφτεί για το Bansko και μπλέχτηκα περισσότερο :unsure: )

1.Πρέπει να βγάλω μια κάρτα από το ΙΚΑ για να έχω κάλυψη και στο εξωτερικό.Τι διαδικασία πρέπει να κάνω στο ΙΚΑ?Τι χαρτούρα πρέπει να έχω?

2.Με τα λεφτά εκεί τι ακριβώς παίζει?Την προηγούμενη φορά που πήγαμε ήταν για 4 μέρες και όσο να'ναι είχαμε μαζί μας ευρόπουλα και πιστωτική.Τώρα οι μέρες θα είναι 7 κ το θεωρώ λίγο επικίνδυνο να έχουμε μόνο μετρητά πάνω μας.Υπάρχει ΑΤΜ Εθνικής και αν ναι, κάνωντας ανάληψη χρεώνει τίποτα βουλγάρικα ή γίνεται κανονικά όπως στην Ελλάδα...?

3.Πρόπερσι, στο ξενοδοχείο που μείναμε μας έκαναν αλλαγή € με λέβα.Στα 100€ μας έδινε 90 λέβα.Δίκαιη ανταλλαγή ή μας έκλεβε...?Γενικά, να κινούμαστε με € ή με λέβα...?

Ουφ...αυτά...!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)


moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest afrodite

1) Η διαδικασια με την ευρωπαική καρτα ασφαλισης ειναι απλή. Πας και τη ζητάς και στη δίνουν. Στο δικό μου ταμειο μου τη δωσαν επιτοπου στο ΙΚΑ δεν ξερω, αν οχι στην στελνουν ταχυδρομικά.

2) Με τα χρηματα εχεις δυο λυσεις. Ή πας Ομονοια σε ανταλακτηριο και αλλαζεις μερικα ευρωπουλα για την πρωτη μέρα (φαγητο και skipass) ή αλλάζεις στην γονδολα την πρωτη μερα ισα να κινηθητε και την επομενη πατε στην τράπεζα και αλλάζετε. Εκεινη τη φορα στο ξενοδοχείο σας ψιιλοέκλεψε (δεν ειμαι σιγουρη αλλα επρεπε να σας δωσει 95). Νομιζω πως έχει μερικα ΑΤΜ αλλα δεν ξέρω αν εχει εθνικη.

3) Nομιζω σας συμφερει να χρησιμοποιητε Λεβα..

Share this post


Link to post
Share on other sites

η συντριπτική πλειοψηφία των καταστημάτων δέχεται ευρώ αλλά δε σας συμφέρει

αφού θα καθήσετε τόσες μέρες (χαρά στο κουράγιο σας) κάντε λίγα λίγα λέβα όπου βλέπετε ότι συμφέρει (στο ξενοδοχείο αποκλείεται να συμφέρει), εξάλλου οι αποστάσεις είναι μικρές

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...