Jump to content
ΣΤΧ

Ski Bus / λεωφορεία. Διευκρινίσεις, εντυπώσεις και σχόλια!

Recommended Posts

Κοίτα να δεις περίεργα πράγματα....

 

 

για αύριο, Πέμπτη, 24 άτομα θέλουν να πάνε ΧΚΚ και 20 ΧΚΠ

 

Μαντέψτε, αν δεν αλλάξει κάτι με τη ζήτηση έως τις 23:00, που θα πάει το skibus..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοίτα να δεις περίεργα πράγματα....

 

 

για αύριο, Πέμπτη, 24 άτομα θέλουν να πάνε ΧΚΚ και 20 ΧΚΠ

 

Μαντέψτε, αν δεν αλλάξει κάτι με τη ζήτηση έως τις 23:00, που θα πάει το skibus..

Ποιο πιθανό είναι να κερδίσει η Παναρα το Survivor πάρα να πάει ΧΚΚ το Ski Bus!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι όμως!

 

Κλαουδάτος πάει Καλάβρυτα αύριο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια δεν είχαμε έκπτωση για τα μέλη του συλλόγου, και δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αφού υπάρχει η έκπτωση ski bus-χκ. Δεν πρέπει να συμφέρει τα ski bus . Μήπως ξέρουμε ποια ski bus θα ανεβαίνουν φέτος ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στα Ski Bus Κλαουδάτος και για τη νέα σεζόν 2017-18 ισχύει έκπτωση 20% στο εισιτήριο της διαδρομής με την επίδειξη της κάρτας του Snowclub. Δηλαδή από 15€ το εισιτήριο για τα μέλη του ΕΣΤΟΥΧ κοστίζει 12€.

 

Επίσης στις ενοικιάσεις των καταστημάτων Κλαουδάτος σε Δίστομο και Καλάβρυτα ισχύουν εκπτώσεις 20% από τις τιμές τιμοκαταλόγου, άσχετα εάν θα μεταβείτε σε αυτό με το Ski Bus ή με το αυτοκίνητό σας.

Αναλυτικά οι τιμές των ενοικιάσεων

Σαββατοκύριακα & αργίες: Ski set 9,6€ - Snowboard set 12€

Καθημερινές: Ski set 7,2€ - Snowboard set 9,6€

 

Τέλος σας υπενθυμίζω ότι όλοι οι πελάτες των Ski Bus Κλαουδάτος απολαμβάνουν ειδικών εκπτώσεων στις ημερήσιες κάρτες των ΧΚ Παρνασσού και Καλαβρύτων.

Αναλυτικά

Παρνασσός: 20€ κάθε μέρα.

Καλάβρυτα: Σαββατοκύριακα & αργίες 15€ και καθημερινές 10€

 

Πληροφορίες για τις ώρες και τις στάσεις στο: www.klaoudatos.gr

Κρατήσεις θέσεων στα τηλέφωνα: 210 5763935, 9636645853, 6989642562 (what’s up)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

παντως η ωρα αφιξης στο χιονοδρομικό Καλαβρύτων ειναι απαραδεκτη . προγραμματισμένη για 10 που σημαίνει στην καλυτερη περιπτωση 10.30 αρα ξεκιναμε σκι 11 .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και οχι μονο στα Καλαβρυτα Κωστα....... καποια σαιζον θυμαμαι υπηρχαν direct χωρις σταση σε καταστηματα ενοικιασεων αλλα αυτα καταργηθηκαν για ευνοητους λογους........ Αν ειναι να φαω τοσο κουραση κ τοσες ωρες μεσα στο πουλμαν για να φτασω 10 το νωριτερο κ να φυγω 3+ να μου λειπει.......

  • Like 2

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα ,για Παρνασσο παιδες ο Κατζος που παει ντιρεκτ πανω τι ωρα φτανει περιπου?

Εχει ανεβει κανεις φετος??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

παντως η ωρα αφιξης στο χιονοδρομικό Καλαβρύτων ειναι απαραδεκτη . προγραμματισμένη για 10 που σημαίνει στην καλυτερη περιπτωση 10.30 αρα ξεκιναμε σκι 11 .

Πάντως εγώ τις τελευταίες φορές (5-6) το λεωφορείο (για ΧΚΚ) το έχω δει να φτάνει επάνω πριν τις 9:30 (και σήμερα το ίδιο).

 

Μπορεί να έχουν βελτιωθεί...

Edited by panchristo

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα ,για Παρνασσο παιδες ο Κατζος που παει ντιρεκτ πανω τι ωρα φτανει περιπου?

Εχει ανεβει κανεις φετος??

Τους πήρα τηλέφωνο 2 σήμερα το μεσημέρι και μου είπαν ότι δεν έχουν βάλει φέτος ακόμα, διαφορετικά θα υπήρχε επίσημη ανακοίνωση.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχω ανέβει 4 καθημερινές Χελμό με το ski bus των Πατάκη-Κλαουδάτου και τις 4 φορές ήταν 9.30 το αργότερο στο πάρκινγκ.

Το μισάωρο σχεδόν το τρώμε στις ενοικιάσεις που κατεβαίνει όλο το πούλμαν σχεδόν.

Και ένα μισαωρο στάση στα ΛΕΑ Ακράτας στην επιστροφή.

Έχει σωστό προγραμματισμό και πολύ σωστα άτομα προσωπικό (οδηγός και συνοδός κοπέλα).

Στο μείων ότι ξυπνάς πολύ νωρίς κοιμάσαι όμως στην διαδρομή.

Οι διαμένοντες δυτικά προάστεια πιο τυχεροί κερδίζουν περίπου μια ώρα στο πηγαινε-έλα.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως εγώ τις τελευταίες φορές (5-6) το λεωφορείο (για ΧΚΚ) το έχω δει να φτάνει επάνω πριν τις 9:30 (και σήμερα το ίδιο).

 

Μπορεί να έχουν βελτιωθεί...

 

Καθημερινες με την αλλαγη που κανουν στο καλιμαρμαρο δεν εχουν προβλημα

Το σ/κ που μπορει να ειναι και 3 λεωφορεια στις ενοικιασεις υπαρχει καθυστερηση.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με κόστος 30€ κάρτα και μετάβαση + έκπτωση στο κάτω σαλέ (για σκ) ειναι VFM. Ουσιαστικά τα οδοιπορικα σου στο ΧΚΚ έχουν μηδενικό κόστος αν σκεφτείς ότι το κόστος της κάρτας ειναι 25€ αν πας χωρίς ski bus.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καθημερινή με Κλαουδάτο-Patakis στο ΧΚ Καλαβρύτων.

Το πήρα από Αμπελοκήπους γύρω στις 05:25. Στο Καλλιμάρμαρο φορτώσαμε όσους είχαν έρθει από τα Νότια. Φτάσαμε περίπου 09:30. Ευγενικοί, εξυπηρετικοί οδηγός-συνοδός. Άνετο διόροφο πούλμαν. Δύο στάσεις στον πηγαιμό, μία σύντομη στο AutoGrill για τουαλέτα-σνακ και μία για ενοικιάσεις. Παρκάραμε πολύ κοντά στα λίφτ. Μας έφεραν τα skipass στο πούλμαν. 25€ για μεταφορά + κάρτα! (Ενθουσιάστηκα με το Value for money!) Αναχωρήσαμε 16:03. Στάση για να αφήσουμε τον εξοπλισμό και στάση σε ΣΕΟ. Παράκαμψη στην Αθήνα λόγω κλειστων δρόμων στο Κέντρο και ανεβήκαμε την Αλεξάνδρας. Με άφησαν γύρω στις 20:30.

4 ώρες να πάω και 4μιση να γυρίσω.

Δεν μπόρεσα να κοιμηθώ στην διαδρομή γιατί κρύωνα! Κάθησα στον κάτω όροφο και ενώ αρχικά στο πουλμαν είχε ζέστη και με πήρε ο ύπνος, μετά την Ελευσίνα χαμήλωσαν τη θέρμανση (μάλλον στον επάνω όροφο ζεσταίνονταν πολύ) με αποτέλεσμα να κρυώνω και να ξυπνησω και να μην ξανακοιμηθώ πηγαίνοντας και επιστρέφοντας. Επιπλέον, στις στάσεις που άνοιγαν οι πόρτες έμπαινε όλο το κρύο (πάντα συμβαίνει αυτό καθώς ανοίγουν και τις δύο πόρτες) και αναγκάστηκα να βγω και να πάω μέσα στο καφέ/ενοικιάσεις για να ζεσταθώ. Διαμαρτυρήθηκα στον οδηγό ότι κρυώνω αλλά δεν έγινε κάτι επαρκές για εμένα. Η θερμοκρασία στο πούλμαν μέσα ήταν 20 βάθμοί (έχω μαζί θερμόμετρο), όλοι φορούσαμε τα μπουφάν μας -αλλά υπήρχαν και δύο που ήταν με το κοντομάνικο και ζεσταίνονταν! :-)

Edited by Lili
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τέτοια οργάνωση (έχω μαζί θερμόμετρο) πρώτη φορά ακούω.

 

Οι 20 βαθμοί πάντως είναι ένα γενικά αποδεκτό επίπεδο που συμβιβάζει περίπου όλες τις απαιτήσεις.

 

Φαίνεται πάντως ότι το σκιμπάς του Κλαουδάτου (Πατάκης) έχει βελτιωθεί αρκετά στα σημεία φέτος...

  • Like 2

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lili για υπνο παντα πανω,

ποτέ κοντα σε πορτα.

εχε μαζι σου ενα μαξιλαρι και ενα τεραστιο φλις σε ρόλο κουβερτας.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...