Jump to content
ΣΤΧ

Ski Bus Κλαουδάτος

Recommended Posts

Ποιο ειναι το κοστος απο το Διστομο (Κλαουδατος) για ΧΚΠ και επιστροφη? Ωρα αναχωρησης? Ευχαριστω πολυ

Edited by den_jenerwnw

tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιο ειναι το κοστος απο το Διστομο (Κλαουδατος) για ΧΚΠ και επιστροφη? Ωρα αναχωρησης? Ευχαριστω πολυ

 

Γεια σου φιλε den_jenerwnw , συγγνώμη που καθυστέρησα να σου απαντήσω απλά δεν είχα χρόνο νωρίτερα λόγο δουλειάς!

Tο κόστος από το Δίστομο για XKP είναι 5 ευρώ και έκπτωση 20% για το ski pass!

Για την ώρα αναχώρησης από Δίστομο δεν μπορώ να σου πω ακριβώς διότι δεν γνωρίζουμε πόση ώρα θα διαρκέσει στους επιβάτες να τακτοποιηθούνε με τον εξοπλισμό που θα ενοικιάσουνε!

Πάντως υπολόγιζε ότι το μέγιστο που μπορεί να διαρκέσει η ενοικίαση εξοπλισμού είναι 25 λεπτά περίπου...!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θετικές εντυπώσεις από το non stop του Κλαουδάτου σήμερα για ΧΚΠ. Μικρές αποκλίσεις από το πρόγραμμα (στα όρια του δεκαλέπτου), αποδείξεις, μπισκοτάκια, νεράκια όλα κομπλέ!

 

Ένα μεγάλο μπράβο στον οδηγό του non stop τον Χρήστο, συνενοήσιμος, επικοινωνιακός ... μου έδωσε να καταλάβω ότι ξέρει τί ανθρώπους κουβαλάει και τί τρέλα έχουν. Φτάνοντας στο ΧΚΠ μας ενημέρωσε για τις συνθήκες που επικρατούν και εξέφρασε την ελπίδα του να φύγει γρήγορα η ομίχλη κ να το ευχαριστηθούμε, φτάνοντας στην Αθήνα μας έκανε και μια ενημέρωση για τις εκδρομές που κάνουν προς ΧΚ της βόρειας Ελλάδας. Θα τα ξαναπούμε σύντομα Χρήστο, ελπίζω να είσαι στο non stop μόνιμα :-)

  • Like 3

Παρακαλώ σε σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο, Και δώσ’ μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,

Πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάει ο κάμπος ... - Κ. Κρυστάλλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να σε ενημερώσω , για τον Xρηστο τον οδηγό που αναφέρεσαι στο non stop είναι ο Xρηστος Πατάκης ιδιοκτητης και οδηγός τις επιχείρησης!

Edited by Tzannis.Gk
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ooooops ... τώρα βγαίνει νόημα :thumbup: , thanks δεν το ήξερα!


Παρακαλώ σε σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο, Και δώσ’ μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,

Πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάει ο κάμπος ... - Κ. Κρυστάλλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να σε ενημερώσω , για τον Xρηστο τον οδηγό που αναφέρεσαι στο non stop είναι ο Xρηστος Πατάκης ιδιοκτητης και οδηγός τις επιχείρησης!

 

Τον ξερουμε χρονια σαν οδηγο. (δεν ηξερα οτι ειναι κ ιδιοκτητης) Ειναι πανω απο ολα επαγγελματιας και πολυ καλος ανθρωπος με φιλοτιμο και κανει οτιδηποτε για την εξυπηρετηση του πελατη.

 

Πιστευω για να μην γινεται καποιες φορες μπαχαλο με τις θεσεις, επειδη μπουκαρουν μερικοι ΧΩΡΙΣ να εχουν κλεισει απο τη προηγουμενη, οτι θα πρεπει να γινεται ενα check με υπαρχουσες λιστες για το ποιος μπαινει και ποσες θεσεις εχει κλεισει. ;) Θελει χρονο? Ε βαλτε τις στασεις 5' νωριτερα........

Edited by kaps
  • Like 5

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλά! κι εγώ ξέρω τον κύριο Χρήστο ως τον πιο παλιό οδηγό...

που τόσες και τόσες φορές μας έχει ανεβάσει στον Παρνασσό

πάντα με χαμόγελο και κυρίως με ΑΣΦΑΛΕΙΑ :) :) :)

αλλά δεν ήξερα ότι είναι ο ίδιος ο Πατάκης!

 

σήμερα επέστρεψα με τον κύριο Δημήτρη

με την ίδια συνέπεια και ποιότητα που διακρίνει την εταιρεία!

 

ένα μόνο μου έκανε κακή εντύπωση και δεν αφορά τους επαγγελματίες

αλλά εμάς :( τους πελάτες :(

κάποιοι, όπως κι εγώ, ανέβηκαν Σάββατο και επέστρεψαν Κυριακή

ζήτησαν μάλιστα να τους παραλάβουν από Αράχωβα... καλά ως εδώ...

ΓΙΑΤΙ όμως δεν εμφανίστηκαν στο ραντεβού που είχαν δώσει;;;

φυσικά δεν τους περιμέναμε παρά λίγα λεπτά! Πολύ θετικό.

ΓΙΑΤΙ θα έπρεπε να καθυστερήσει ένα ολόκληρο πούλμαν για 3 άτομα;;;

 

όταν απαιτούμε από τους άλλους συνέπεια, ας είμαστε εμείς πρώτα συνεπείς και εντάξει! Όταν θέλουμε να μας εξυπηρετούν και να συνεχίσουν να μας εξυπηρετούν.

 

Το team Κλαουδάτος - Πατάκης προσέχει τον πελάτη. Χρόνια τώρα!

  • Like 4

Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ski-bus Κλαουδάτος NON-STOP κάνει δρομολόγιο μονο εάν υπάρχουνε κράτησης όπως σας είπα... μακάρι να γινόταν για την εξυπηρέτησης σας αλλα δεν γίνετε να πάει χιονοδρομικό χωρίς πολλές συμμετοχές...

Δεκτόν, αν και...

1. η ενημέρωση/διαφήμιση της εταιρείας μέσω του forum του ΕΣΤΧ δεν δηλώνει κάτι τέτοιο, ούτε στα "ψιλά" γράμματα.

2. πόσες είναι οι ελάχιστες συμμετοχές για να δρομολογηθεί το NON-STOP;

3. καμία από τις δύο φορές που επιχείρησα να κλείσω θέση με το NON-STOP δεν κράτησαν το όνομά μου για να "μαζευτούν" οι "πολλές συμμετοχές". Πώς περιμένετε να μαζευτούν οι συμμετοχές; Τα Σαββατοκύριακα τί αλλάζει και γίνεται σωστά η δουλειά..;

4. οποιαδήποτε καθημερινή έχω ανέβει με skibus εδώ και μια 20ετία, τουλάχιστον οι μισοί πελάτες έχουν το δικό τους εξοπλισμό. Στο εκάστοτε λεωφορείο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τις καθημερινες το κεντρο ανοιγει 9.

Ποιος ο λογος να φτασεις 8.30?

Απο οτι εχω καταλαβει αν εχει κρατησεις για ενα λεωφορειο κανει σταση διστομο.

Αν εχει κρατησεις για δυο λεωφορεια το ενα μεταμορφωνετε σε νονστοπ


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια για τον κύριο Χρηστο Πατάκη!!

 

Φιλε Jey πολύ σωστές η παρατήρησης σου δεν αντιλέγω απλά να σε ενημερώσω πως τα ονόματα που μας δίνετε για να κλείσετε θέσεις σημειώνονται σε λίστα όπου "αναγροφοντε" τα στοιχεια σας! ονοματεπώνυμο , τηλέφωνο και την στάση που θα μας περιμένετε! Επίσης έχεις δίκιο πως τα μισά άτομα που ανεβαίνουνε με το ski bus έχουνε δικό τους εξοπλισμό, όμως πολλά από αυτά τα άτομα έχουνε και παρέα που δεν έχει εξοπλισμό οποτε θέλουνε να ανεβούνε όπως είναι λογικό παρέα στο χιονοδρομικό! Aρα θα επιβιβαστούνε στο λεωφορείο που κάνει στάση στο δίστομο, και τα άτομα που ανεβαίνουνε μονα τους χωρίς παρέα είναι λίγα, συνήθως κάτω από 15.Μάλιστα υπάρχουνε και άτομα με δικό τους εξοπλισμό που μας ζητάνε να επιβιβαστούνε στο λεωφορείο που κάνει στάση για να ξεκουραστούνε να πάνε τουαλέτα η για να κάνουνε το τσιγάρο τους. Οποτε με όλα αυτά που σου προανέφερα κρίνουμε εάν θα ύπαρξη λεωφορείο NON-STOP η όχι, τα σαββατοκύριακα όπως είναι λογικό οι κράτησης είναι περισσότερες γι αυτό τον λόγο έχουμε σίγουρα και ένα λεωφορείο NON-STOP αλλα και σε αυτές τις περίπτωσις τίποτα δεν είναι σίγουρο!

 

Ηλία δεν είναι όπως τα λες ακριβώς, αν έχει ένα λεωφορείο σίγουρα κάνει στάση στο δίστομο διότι δεν έχουνε όλοι οι επιβάτες εξοπλισμό (εάν τύχη βεβαια μια τέτοια περίπτωση εννοείτε το λεωφορείο θα είναι NON-STOP)

Σε περίπτωση που τα λεωφορεία είναι δυο δεν είναι σίγουρο ότι το ένα δεν θα κάνει στάση στο δίστομο όπως και την δευτερα που είχαμε 2 λεωφορεία και τα 2 κάνανε στάση στο δίστομο :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για μια ακόμη φορά, θετικές εντυπώσεις από το non-stop του Κλαουδάτου για Παρνασσό και τον οδηγό-ιδιοκτήτη Χρήστο ... (ααα τα καλά να λέγονται!). Στην ώρα μας, χωρίς καθυστερήσεις και παρατράγουδα.

  • Like 5

Παρακαλώ σε σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο, Και δώσ’ μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,

Πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάει ο κάμπος ... - Κ. Κρυστάλλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

χωρίς καθυστερήσεις και παρατράγουδα.

εχμ..το κατα δυναμειν :D

 

ενα μεγαλο ευχαριστω στον Χρηστο Πατακη για την εξυπηρέτηση που μας εκανε το Σάββατο να μας μαζεψει απο την διασταύρωση του Αθηναϊκού Ομίλου (δυστυχώς αφου σταματησε ηταν λογικο να κολλήσει και να χρειαστούν αλυσιδες) αλλα μια και θα περναγαμε με τα σκι απο Κελλαρια στον Γεροντοβραχο επρεπε να βρουμε εναν τροπο.

ειναι απο τους εμπειρότερους οδηγούς που ξερω και όντως, παντα στην ωρα του

 

ζητω συγνώμη απο τους επιβαίνοντες στο λεωφορείο για την σταση και την ολιγόλεπτη καθυστέρηση :)

  • Like 6

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μερικές στιγμές είναι απλά ανεκτίμητες... Να, όπως να βλέπεις την Όλγα αμήχανη να στέκεται ανάμεσα στον λαό ενός πούλμαν και την πούδρα του! :evil:

 

 

:shuriken:

  • Like 2

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

και την πούδρα του! :evil:

 

:shuriken:

την χαρηκαμε ομως ολοι :)

  • Like 1

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω έτσι κι αλλιώς ότι μέσα στα πρώτα 5 λεπτά κατάβασης όλοι οι επιβάτες είχαν ξεχάσει και τί πρωινό έφαγαν :-P

 

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ski bus του Κλαουδάτου συνεχίζει να αγνοεί τα Δυτικά προάστια και τους κατοίκους που θέλουν εν μέσω κρίσης να πάνε για σκι στον Παρνασσό;

 

Σκεφτόμουν να ανέβω την επόμενη εβδομάδα στον Παρνασσό,και μιας και τα χρήματα για να πάω με το αμάξι δεν επαρκούν,σκέφτηκα ξανά το skibus αλλά δεν είδα να έχουν αλλάξει το δρομολόγιο και λεφτά για ταξί δεν υπάρχουν για να είμαι στο Χίλτον,και το τραίνο στην Κηφισιά φτάνει αφού έχει φύγει το λεωφορείο (μια φορά είχα κάνει το πείραμα με το πρώτο δρομολόγιο του μετρό από τον Άγιο Αντώνιο,αλλαγή στην Αττική και με τον ΗΣΑΠ στην Κηφισιά κι έφτασα 10 λεπτά αφού είχε φύγει το λεωφορείο...).

 

Και η ειρωνεία της τύχης είναι ότι μένω 1200μ από το μαγαζί του Κλαουδάτου στην Τζων Κένεντι....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ski bus του Κλαουδάτου συνεχίζει να αγνοεί τα Δυτικά προάστια και τους κατοίκους που θέλουν εν μέσω κρίσης να πάνε για σκι στον Παρνασσό;

 

Σκεφτόμουν να ανέβω την επόμενη εβδομάδα στον Παρνασσό,και μιας και τα χρήματα για να πάω με το αμάξι δεν επαρκούν,σκέφτηκα ξανά το skibus αλλά δεν είδα να έχουν αλλάξει το δρομολόγιο και λεφτά για ταξί δεν υπάρχουν για να είμαι στο Χίλτον,και το τραίνο στην Κηφισιά φτάνει αφού έχει φύγει το λεωφορείο (μια φορά είχα κάνει το πείραμα με το πρώτο δρομολόγιο του μετρό από τον Άγιο Αντώνιο,αλλαγή στην Αττική και με τον ΗΣΑΠ στην Κηφισιά κι έφτασα 10 λεπτά αφού είχε φύγει το λεωφορείο...).

 

Και η ειρωνεία της τύχης είναι ότι μένω 1200μ από το μαγαζί του Κλαουδάτου στην Τζων Κένεντι....

 

Ισως να μενει κανεις κοντα σου και να μπορει να σε παρει με το αμαξι του στη σταση που παει κ αυτος.....


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ski bus του Κλαουδάτου συνεχίζει να αγνοεί τα Δυτικά προάστια και τους κατοίκους που θέλουν εν μέσω κρίσης να πάνε για σκι στον Παρνασσό;

 

Σκεφτόμουν να ανέβω την επόμενη εβδομάδα στον Παρνασσό,και μιας και τα χρήματα για να πάω με το αμάξι δεν επαρκούν,σκέφτηκα ξανά το skibus αλλά δεν είδα να έχουν αλλάξει το δρομολόγιο και λεφτά για ταξί δεν υπάρχουν για να είμαι στο Χίλτον,και το τραίνο στην Κηφισιά φτάνει αφού έχει φύγει το λεωφορείο (μια φορά είχα κάνει το πείραμα με το πρώτο δρομολόγιο του μετρό από τον Άγιο Αντώνιο,αλλαγή στην Αττική και με τον ΗΣΑΠ στην Κηφισιά κι έφτασα 10 λεπτά αφού είχε φύγει το λεωφορείο...).

 

Και η ειρωνεία της τύχης είναι ότι μένω 1200μ από το μαγαζί του Κλαουδάτου στην Τζων Κένεντι....

 

Η καλύτερη λύση, από την στιγμή που έχεις δικό σου όχημα, είναι να πάρεις το αυτοκίνητό σου

και να πας στην τελευταία δρομολογημένη στάση του σκι μπας.

Παρκάρεις και περιμένεις να σε μαζέψει το πούλμαν.

Στην επιστροφή, θα είναι η πρώτη στάση που θα κάνει, παίρνεις το αυτοκινητάκι σου

και επιστρέφεις σπίτι αρχηγόπουλο!!!

 

υγ:Αυτό κάνουν πάρα πολλοί, μεταξύ αυτών και εμείς!

  • Like 6

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To μονο κακο σαυτη τη περιπτωση ειναι οτι δεν διαλεγεις θεση.


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το κακό είναι ότι η τελευταία στάση που κάνει είναι στην Κηφισιά,κι εκεί για να βρεις να σταθμεύσεις πρέπει να κάνεις...ευχέλαιο!Αυτή τη λύση την είχα σκεφτεί,αλλά δυστυχώς δεν είναι και τόσο εφικτή.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κανει σταση γεφυρα Βαρυμπομπης φιλε μου με άπλετο χωρο παρκινγκ


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό δεν αναφέρεται στη σελίδα τους.Αν κάνει σίγουρα εκεί,να το εξετάσω το ενδεχόμενο.Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι! κάνει στάση στη γέφυρα Βαρυμπόμπης

ενώ λίγο πριν στο Pet City ;)

 

σίγουρο και διαπιστωμένο...

ανεβαίνουν Iliaszak + Dimitra

ενώ λίγο πριν ο Kaps και Powda

 

φυσικά πρέπει να το πεις στο τηλέφωνο και να το τονίσεις

(για να μη σου πω ότι πρέπει να έχεις και μέσο εντός να σου κρατήσει και θέση :P )

  • Like 1

Social Media Professional - Creative Social Media Sitter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...