Jump to content
spider

Αρθροσκόπηση....

Recommended Posts

Περαστικά και γρήγορα Στάθη!

 

Οσο σκέφτομαι ότι θα ξεκινήσεις το μετρημα από τώρα.... Βλέπω να αρχίζουν τα όργανα νωρίτερα :guitar:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περαστικά και γρήγορα Στάθη!

 

Οσο σκέφτομαι ότι θα ξεκινήσεις το μετρημα από τώρα.... Βλέπω να αρχίζουν τα όργανα νωρίτερα :guitar:

Δεν παίρνει χαμπάρι αυτός!Είναι πιτσιρίκος, ψυχή και σώματι!Τα κόκαλά του είναι μαλακά ακόμη :D

  • Like 1

Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπον στεφθηκε με επιτυχια η αρθροσκοπηση στον εσω μηνισκο την περασμενη Δευτερα απο τον πρωην ορθοπεδικο γιατρο του χιονοδρομικου κεντρου Παρνασσου κο. Νικο Τζανακακη.

Εγινε επισης και μια ελαφρως αποκατασταση στο χονδρο του μοιριαιου οστου οπου υπηρχε προβλημα και περασαμε πλεον στην αποκατασταση η οποια θα ειναι ταχεια οπως μου πληροφορησε ο Γιατρος. Πραγματικα επεσα στα πολυ μαλακα (δοξα το θεο να λεω) μου ειπε επισης οτι με το τουμπιδι που εφαγα και ετσι οπως λυγισα ολος προς τα πισω εγινε διαταση στο εσω πλαγιο αλλά ευτυχως δεν.....

Το ζουμι ειναι οτι σε 5 βδομαδες απο τωρα θα μπορω να κανω τα παντα, οτι εκανα και πριν δηλαδη (σκι ρακετες, ποδηλατο ολα δηλαδη) απλα για αυτες τις 5 βδομαδες πρεπει να αποφευγω τις σκαλες, το ποδηλατο, τα βαθεια καθισματα....

Για τωρα και για καναδυο μερες ακομα υποβοηθαω με πατεριτσεςαλλά απο το σκ θα περπαταω μονος μου!!

Τα υπολοιπα το βραδυ στην συναντηση, φιλακια πολλα σε ολους σας!!!!! ;)

  • Like 5

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο Στάθη!!! Σιδερένιος!!! Μπορεί να προλάβεις κανα ορειβατικό!

Edited by wraith
  • Like 1

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο ρε θηρίο!Αφού θα έρθεις και στη συνάντηση είσαι τζι-τζι :thumbup:


Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super Σταθη!!! Σιδερενιος!!!! Αντε ευτυχως εκανες ενα ψιλοσερβις λαδια-φιλτρο κ ολα καλα!!!!!! :thumbup:

 

Περαστικα κ αγυριστα!!!!!!


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mπεεεεεεε


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπον στεφθηκε με επιτυχια η αρθροσκοπηση στον εσω μηνισκο την περασμενη Δευτερα απο τον πρωην ορθοπεδικο γιατρο του χιονοδρομικου κεντρου Παρνασσου κο. Νικο Τζανακακη.

Εγινε επισης και μια ελαφρως αποκατασταση στο χονδρο του μοιριαιου οστου οπου υπηρχε προβλημα και περασαμε πλεον στην αποκατασταση η οποια θα ειναι ταχεια οπως μου πληροφορησε ο Γιατρος. Πραγματικα επεσα στα πολυ μαλακα (δοξα το θεο να λεω) μου ειπε επισης οτι με το τουμπιδι που εφαγα και ετσι οπως λυγισα ολος προς τα πισω εγινε διαταση στο εσω πλαγιο αλλά ευτυχως δεν.....

Το ζουμι ειναι οτι σε 5 βδομαδες απο τωρα θα μπορω να κανω τα παντα, οτι εκανα και πριν δηλαδη (σκι ρακετες, ποδηλατο ολα δηλαδη) απλα για αυτες τις 5 βδομαδες πρεπει να αποφευγω τις σκαλες, το ποδηλατο, τα βαθεια καθισματα....

Για τωρα και για καναδυο μερες ακομα υποβοηθαω με πατεριτσεςαλλά απο το σκ θα περπαταω μονος μου!!

Τα υπολοιπα το βραδυ στην συναντηση, φιλακια πολλα σε ολους σας!!!!! ;)

Κανεις ασκησεις με βαρη τωρα για να ενδυναμωσεις τετρακεφαλους?Τι ασκησεις σου προτειναν να κανεις?


speedwave4_zps9328bfcd.png

"Δεν μου ταιριαζει εμε η κατεβασμενη σημαια,δεν μου ταιριαζει η υστατη προσπαθεια "

Sir Ernest Shackleton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο φίλε περαστικά σου και να σου θυμίσω την υπογραφή σου......Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι.... :yes

  • Like 1

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στάθη

 

να σε γυρίσω λίγο χρόνο πίσω;

Επειδή έπαθα περίπου (ή ακριβώς) το ίδιο...(η διάγνωση λέει: ρήξη έσω κέρας μηνίσκου με πιθανή αναδίπλωση προς τα πρόσω)... και έχω κι έγω΄μια ποσότητα υγρού στο πίσω μέρος του γόνατου

Απευθείας επέμβαση μετά τη μαγνητική ή έκανες κάποια προσπάθεια να την αποφύγεις νωρίτερα;

Όντως μετά από 5 εβδομάδες έπανήλθες σε όλα?

Το ίδιο μου είπε και μένα ο γιατρός αλλά δεν τον πολυπίστεψα..στην ηλικία μου (41) κι επειδή δεν έχω και τα πόδια του Μέσι, αν την κάνω δεν το βλέπω να κάνω σκι φέτος και έχω στραβώσει απίστευτα

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχω περάσει τα ιδια. Και στα δυο πόδια.

Έχω λιώσει μέσα στα φυσικοθεραπευτηρια. Πραγματικά εφιάλτης. Συγνώμη που το λέω έτσι αλλα για εμένα ειναι.

 

Το έπαθα καπάκια στο αλλο πόδι μολις τελείωσα με το ένα.

Όποτε καταλαβαίνετε.

Για εμένα όπως λένε όλλοι ειναι να κάνετε μια αποθεραπεία σωστή. Με βάρη και ασκήσεις ισορροπίας. Ειναι ότι καλύτερο τελικά.

Εμένα μου πήρε 5 μήνες το κάθε πόδι γιατί πάθαινα και τενοντίτιδες ανάμεσα.

 

Εύχομαι να έχουμε όλοι την υγεία μας και να επανέλθετε και να κάνουμε αυτό που μας αρέσει.

Ανθρακονημενοι να είστε χαχαχα. Να έχετε μεγαλύτερη αντοχή.

 

Ειπα να πω τον πόνο μου και εγώ

  • Like 3

Θοδωρής.......με αγάπη!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στάθη

 

να σε γυρίσω λίγο χρόνο πίσω;

Επειδή έπαθα περίπου (ή ακριβώς) το ίδιο...(η διάγνωση λέει: ρήξη έσω κέρας μηνίσκου με πιθανή αναδίπλωση προς τα πρόσω)... και έχω κι έγω΄μια ποσότητα υγρού στο πίσω μέρος του γόνατου

Απευθείας επέμβαση μετά τη μαγνητική ή έκανες κάποια προσπάθεια να την αποφύγεις νωρίτερα;

Όντως μετά από 5 εβδομάδες έπανήλθες σε όλα?

Το ίδιο μου είπε και μένα ο γιατρός αλλά δεν τον πολυπίστεψα..στην ηλικία μου (41) κι επειδή δεν έχω και τα πόδια του Μέσι, αν την κάνω δεν το βλέπω να κάνω σκι φέτος και έχω στραβώσει απίστευτα

Καλησπερα Γιωργη και περαστικ και μαλιστα γρηγορα!!! Για μενα τα πραγματα ειναι ετσι οπως ακριβως τα διαβασες αλλά εγω την ας πουμε μικροζημια την επαθα στο τελος σεζον οποτε δεν ειχα καποιο θεμα ως προς την αποκατασταση. Ειχα ολο τον απαιτουμενο χρονο να την κανω με ασκησιολογια!!! Αν την κανεις αμεσα το καλο ειναι οτι με λιγο προσοχη θα ξανακανεις σκι περιπου στα τελη Γεναρη οποτε θα σου προτεινα αμεσα να την κανεις διοτι ουτως ή αλλως δεν μπορεις να κανεις σκι ετσι οπως εεισαι οποτε....

Η επεμβαση ειναι μονοδδρομος!! Περαστικα σου φιλε, γρηγορα καλα και καλη επανοδο σε αυτο που υπεραγαπας!!

Edited by spider
  • Like 2

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σταθη σε ευχαριστώ πολύ

 

Έδωσες την απευκταία απάντηση (χειρουργείο) αλλά μάλλον και την πιο σωστή

Αν και οι γύρω μου λένε να περιμένω, να πάρω 2η γνώμη, να δυναμώσω 4κέφαλο κλπ κλπ ... η αλήθεια είναι ότι νιώθω πως αν φορέσω πέδιλα θα μου μείνει το γόνατο στο χέρι (υπερβολή ισως αλλά κάπως έτσι νιώθω)

επίσης όλοι (πλην του γιατρού) με έχουν τρομάξει με την αποθεραπεία και το χρόνο που θα χρειαστεί...

τεσπα ... σήμερα έχι ραντεβού με το γιατρό...μαλλον θα την κάνω σύντομα και αν όχι Φλεβάρη, πιστεύω Μάρτη θα προλάβω να τσουλήσω αξιοπρεπώς

 

Δυστυχώς οι βλακείες πληρώνονται - από τον Αύγουστο όλο ξεκινάω γυμναστήριο και όλο το αναβάλλω

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και πολύ καλα θα κανεις.

Κανε χειρουργείο και μετα θα δυνάμωσες και θα δεις ότι θα εισαι πάλι υγειής να κανεις ότι θες. Αν το πας με ενδυνάμωση κατα την γνώμη μου συνέχεια θα εισαι με το άγχος. Όχι ότι και με το χειρουργείο δεν θέλει προσοχή απλα ειναι καλύτερα τα πράγματα.


Θοδωρής.......με αγάπη!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σταθη σε ευχαριστώ πολύ

 

Έδωσες την απευκταία απάντηση (χειρουργείο) αλλά μάλλον και την πιο σωστή

Αν και οι γύρω μου λένε να περιμένω, να πάρω 2η γνώμη, να δυναμώσω 4κέφαλο κλπ κλπ ... η αλήθεια είναι ότι νιώθω πως αν φορέσω πέδιλα θα μου μείνει το γόνατο στο χέρι (υπερβολή ισως αλλά κάπως έτσι νιώθω)

επίσης όλοι (πλην του γιατρού) με έχουν τρομάξει με την αποθεραπεία και το χρόνο που θα χρειαστεί...

τεσπα ... σήμερα έχι ραντεβού με το γιατρό...μαλλον θα την κάνω σύντομα και αν όχι Φλεβάρη, πιστεύω Μάρτη θα προλάβω να τσουλήσω αξιοπρεπώς

 

Δυστυχώς οι βλακείες πληρώνονται - από τον Αύγουστο όλο ξεκινάω γυμναστήριο και όλο το αναβάλλω

Ακου Γιωργο, μην ακους απολυτως κανεναν, ακους και εμπιστευεσε μονο τον γιατρο που θα σε ανοιξει, απο κει και μετα η αποκατασταση θα ερθει σε χρονο που ουτε εσυ θα πιστευεις αφου ακολουθησεις κατα γραμμα αυτο που θα σου πει ο γιατρο και ο φυσικοθεραπευτης σου και πιστευω οτι αρχες Φλεβαρη καπου στις 6 με 7 θα σε συναντησω στην Βασιλιτσα για καποιο Demo Days event που ετοιμαζω. Κατα τα αλλα σου ευχομαι ολα να πανε καλα και μην μασας τιποτα, η αγαπη σου για το σκι θα σε κανει να κανεις γρηγορα την επεμβαση (σιγα την επεμβαση) και ο γυρισμος σου θα ειναι περαν απο καθε σου προσδοκια!! ;)

  • Like 1

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλα παρε και μια δευτερη γνωμη να εισαι σιγουρος...κατα τα αλλα οτι ειπαν οι αποπανω

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα

14 Οκτοβριου έκανα την αρθροσκόπηση στον έσω αριστερό μυνησκο,για να προλάβω την φετινή σεζόν . Και εγώ προσπάθησα όλο το καλοκαίρι να δυναμώσω όλους τους μυς του πάνω μέρους του ποδιού (τετρακέφαλο, δικέφαλο, προσαγογούς, απαγωγους), χωρίς αποτέλεσμα! Αν και δεν κατάλαβα γιατί αυτό θα με βοηθούσε την στιγμή που είχε σχιςτεί ο μυνήσκος και το πίσω κέρας μου δίπλωνε με αποτέλεσμα να τρώει - πληγώνει τον χόνδρο. Στο δεξί πόδι που εχω κάνει πρόσθιο, πλάγιο και οπίσθιο χιαστό μαζι και μυνήσκο εκει επεξε και παίζει τεράστιο ρόλο η γυμναστική . Για να μην μακρηγορώ βρες τον Γιατρό που εμπιστεύεσαι και μην αργείς για τον απλούστατο λόγο οτι πάνω στο βουνό γινόμαστε πάλι παιδιά και δεν έχουμε στοπ ! Καλή επιτυχεία !

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένας φίλος θα χρειαστεί αρθροσκόπιση για μία ζημιά στο μηνίσκο (άσχετος με το σκι ο τραυματισμός το έπαθε στη δουλειά).

Για πείτε καμία καλή πρόταση εντός Αττικής, κατά προτίμηση σε δημόσιο νοοκομείο?

Edited by sbird

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...