Jump to content
tsakozzz

Χ.κ. Παρνασσου 2013-2014

Recommended Posts

Αρχικά να πω πόσο χάρηκα που είδα τα μούτρα του zox μετά από τόσο καιρό... :santa: Γλύκα το σκαρφαλωματάκι (στο οποίο με εξανάγκασε βίαια) και το λουκουμάκι από κάτω, στα περίχωρα της εισόδου Σαχάρας από Δία.

Κατά τ'άλλα... από τις καλύτερες μέρες φέτος, με εξαιρετικό χιόνι εντός πίστας και κατάλληλα στρωμένο (εισακούστηκαν οι κραυγές μας!), ενώ -για τα δεδομένα της ημέρας/καθημερινής/λίγοκόσμο- η λειτουργία αναβατήρων ήταν άριστη.

ΠΟΛΥ δυνατή παρέα, με δυνατούς σκιέρ (κι έναν γκουχ γκουχ snowboarder) πήγε παντού. Τελικά το ρίσκο (αποτυχημένο) για Καλλιόπη έπρεπε μάλλον να γίνει προς Ρέμμα, αφού το πήραμε που το πήραμε.

Το βουνό μας είναι ντυμένο στα καλύτερά του για φέτος...

:shuriken:

• Like 8

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Μια χαρά σε ποσότητα, απλά το είχαν προλάβει άλλοι και δεν ήταν σε φάση...

• Like 1

υ.γ: έχει μείνει και για αύριο πράμα.

ασε για αλλους τα αυριανα, μην χασεις κανα πλοιο

• Like 4

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Σήμερα ήταν εξαιρετικά, σχεδόν επικά, για τα μέτρα της φετινής σεζόν.

Χιόνι έβαλε και έφτιαξε οπτικά το βουνό, αλλά και ουσιαστικά, αφού όπου είχε καλή βάση, έδωσε μερικές πολύτιμες μέρες προσθεσμίας ακόμα.

Από ποιότητα χιονιού συμπαθητική.

Πούδρα δεν το λες... προς το κρεμούλα, άνευ κρούστας, μου κάνει. Δεν κολλούσε, είναι ασφαλές, και μαθαίνεις σκι με αυτό.

Λιακάδα κατά κύριο λόγο, και ελαφριά συννεφιά παροδικά. Θερμοκρασίες, νορμάλ και το χιόνι διατηρήθηκε αξιοπρεπέστατο.

Πέρασα όλη τη μέρα Φτερόλακα και πολύ καλά έκανα. Το πρωί τρεις κι ο κούκος.

Πίστες απάτητες, αλλά who cares.

Όλα τα Δίας served, παρθένα, Ι care.

Εγκαίρως κατέφθασε κλιμάκιο snowclub (Βαγγέλης, Στάθης, Ηλίας, Γιώργος και Κωστής) για επιθεώρηση απάτητου.

+ Λίγος κόσμος, καθόλου ουρές, πολύ σκι

+ πολύ ωραίο χιόνι

+ ποσότητα χιονιού σε ικανοποιητικά επίπεδα

+15E η κάρτα

- Σαχάρα off για τα καλά. Αλήθεια, πότε προβλέπεται να επανέλθει-ξεθαφτεί?

- Κουτσαμάρα Δία συνεχίζεται.

- Απροετοίμαστες πίστες στη Φτερόλακα.

- Ο Οδυσσέας απών.

υ.γ: έχει μείνει και για αύριο πράμα.

Σα δε ντρεπεστε ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ, αντι να πειτε, ενταξει ρε παιδι μου υπαρχουν και αλλοι που πεινανε και θελουν απλα να γλυψουν μονο οχι να βαριστομαχιασουν, ερχεστε θρασυτατα και μας δινετε ραπορτο χυμα στο κυμα, ε οχι ρε γμτ μου, ρε Λαππα που εισαι ρε, δεν τα βλεπεις αυτα, μα ειναι δυνατον, ελεος πια, εργασιμες μερες και εχουμε και τους αλητηριους να μας κερνανε πικρα.... :P

Ρε αφησατε τιποτα για το σκ ή θα την βγαλουμε με ξεροκομματα?? Παναγιωτη, κλειστο αυριο και δωστο το σκ...αιντε εχουμε και το SkiTest και πρεπει οι χιονοδρομοι να δοκιμασουν τα καλουδια της επομενης σεζον σε ολες τις συνθηκες τουλαχιστον τις υπαρχουσες!!! ;)

Edited by spider
  • Like 3

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Αύριο θα πέσει ξεχαρμανιασμα μεγάλο!!! Έχω ήδη πακετάρει!

• Like 2

Καταπληκτική ημέρα σήμερα ξεκίνησε με Κελλάρια με μερικές φανταστικές κατεβασιές στον πολύ καλά πατημένο Περικλή με φοβερή ποιότητα χιονιού …… κατά τις 10.00 περάσαμε Φτερόλακα από λούκι Ηρακλή όπου και συναντήσαμε τον ένα και μοναδικό πελάτη….. Στάθη, ευτυχώς δεν είχε προλάβει να κάνει μεγάλη ζημιά…… λούκια Δία….. δεξιά…… αριστερά……. Σαχάρα ………. όλα περιποιήθηκαν καταλλήλως……. Μέχρι να το πάρουν χαμπάρι οι υπόλοιποι είχαμε χορτάσει…… για άλλη μια φορά η παρέα 7******* !!!!!! Έπρεπε να πάει 10+ Μάρτη για να δούμε το βουνό χειμωνιάτικο…… Το ΧΚΠ σήμερα ξεπέρασε τον εαυτόν του και μας εξέπληξε ευχάριστα……. Αν και ανέβηκα για τον Δία που παρεμπιπτόντως πήγαινε απελπιστικά αργά…….. και παρά την χτεσινή λάθος ενημέρωση (?????????????) λειτούργησαν και Βάκχος-Ήρα !!!!!! μπράβο…… πάντα τέτοια!!!!!

• Like 8

www.zermatt.ch

Ακριβώς όπως τα παν τα παιδιά ήταν η σημερινή ημέρα.

Ξέροντας ότι μετά την χιονόπτωση των προηγουμενων ημερών δεν είχε ανοίξει ο Δίας έπρεπε να γίνει το ξεκο(κα)λι(@)σμα όλων των πλαγιων-λουκιων-φρυδιων της φτερολακας και των περιξ

Από τις λίγες μου φορές χωρίς στάση οργωναμε τις παρθένες πλαγιές τη μια μετά τις άλλες.

Το ωραίο είναι ότι ως τις 10 ειμασταν κελλαρια Περικλή όταν αποφασίσαμε να πάμε βόλτα και μόνο ως φτερολακα για να σιγουρευτουμε ότι το χιόνι ήταν παγωμένο στη φτερολακα.

Όμως ο Θεός είχε άλλες βλέψεις για τη σημερινή μας μερα και έτσι όταν περασαμε το Λουκι του Ηρακλή δεν πιστευαμε αυτό που νιωθαμε κάτω από τα πόδια Μας.

Μαλακό απάτητο παρθενο χωρίς ίχνος ανθρώπινης παρέμβασης καταδικασμένο για πουδρογκαζοφονικες κατάστασεις

Δεν έμεινε τίποτα. Σαχαρες κατεστραμενες

Κολωνακια ξεπατωμενα.

Grande τουφεκιασμενα

Καμινάδες ξεκαπνισμενες

Νομίζω ότι σήμερα ξεχαρμανιασαμε.

Ήταν η μερά της σεζον.

Άντε ρεφαραμε για κάτι ξεγυρισμενες φολες πουχαμε φάει.

Συνέβαλε το σύμπαν και στη παρέα. 2Σταθηδες Γιώργος Βαγγος Κωστής

Τέτοιες μέρες παρατας τα προθυπουργιλικια και ανεβαινεις.Τόσο απλα.

Στάθης ΑΚΟΎΕΙ?

• Like 6

101277.jpg

Γενικά ναι αλλά μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν τα πήρα μαζί μου.... :veryangry:

• Like 1

elan.jpg

Εν όψει του skitest και των φανταστικών ημερών που διανύουμε, προτείνω σε όσους διστάζανε λόγω οικονομικών, δουλειάς κτλ να ανέβουν, να το πράξουν αυτό το Σ/Κ.

Πρόκειται για ιδανική ευκαιρία. Powda αν λαμβάνεις και μπορείς σε περιμένουμε! Θα καταμετρηθούν παρουσίες... kaps, lappas πού είστε??? Οι δεσμευμένοι παρακαλούνται να φέρουν τα κορίτσια τους αν είναι εφικτό! :)

PS: Το εργοστάσιο τρούφας χτες ξεκίνησε λειτουργία.

• Like 9

Εν όψει του skitest και των φανταστικών ημερών που διανύουμε, προτείνω σε όσους διστάζανε λόγω οικονομικών, δουλειάς κτλ να ανέβουν, να το πράξουν αυτό το Σ/Κ.

Πρόκειται για ιδανική ευκαιρία. Powda αν λαμβάνεις και μπορείς σε περιμένουμε! Θα καταμετρηθούν παρουσίες... kaps, lappas πού είστε??? Οι δεσμευμένοι παρακαλούνται να φέρουν τα κορίτσια τους αν είναι εφικτό! :)

:happy2: :happy2: :happy2::yahoo: :yahoo:

• Like 4

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

Εγώ λέω την επόμενη φορά ski test να γίνει οργανωμένα και τρουφο-test για όσους δοκιμάζουν πέδιλα... Μιλάμε για υπέρτατη απόλαυση... :heart:

• Like 6

:happy2: :happy2: :happy2::yahoo: :yahoo:

Ώπα, αυτό σημαίνει ότι θα'σαι πάνω??? :heart:

Να αποχαιρετίσουμε τον Βάκχο :D :D :D

Μην ξεχάσουμε την αναμνηστική!!! :LMAO:

• Like 3

sinox-0.jpeg

Μην ξεχάσουμε την αναμνηστική!!! :LMAO:

Θα αλλάξουμε τις ημερομηνίες στις περσινες!

• Like 2

Συγγνώμη, αλλά για λίγη ώρα μετά το 1:23 μιλάμε για σκληρό πορνό με απαραίτητη τη σήμανση για ανηλίκους ή αλλεργικούς στα εκτός...

• Like 3

Άλλο ένα βιδεάκι απο εχθές..... είπαμε ήταν η μέρα μας :yes :yes :yes

• Like 3

www.zermatt.ch

Προβλημα με τα ρατρακ.

Σημευρα χιονι αριστο μεσα εξω

Στρωσιμο απο μετριο ως ανυπαρκτο.

Υψηλες τ, ηλιος,ξαστερια αυριο πιθανον μπετο

Λιφτ σαχαρα ακομα οχι ετοιμο,

Πανω παρκινκ φτερο κλειστο,

6.και σαχαρα αστρωτες

• Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...