Jump to content
Sign in to follow this  
Tzole

Επιλογη Μεγεθους Για Trs Or Riders Choice (154/154.5 -- 157/157.5))

Recommended Posts

Γεια χαρα

 

Συνηθως παιζω αναμεσα στα 75 με 80 κιλα και εχω υψος 1.72. Προσπαθω να επιλεξω το μεγεθος του σανιδιου μου. Δεδομενου οτι θελω ενα all mountain freestyle σανιδι ,με το οποιο θα μπαινω και λιγο παρκο ας πουμε 20% με 30% του χρονου μου. Το υπολοιπο καιρο (70% με 80%) θα τον περναω σε πιστα , πουδρα και θα προσπαθω tricks στο βουνο. Με βαση αυτα τα χαρακτηριστικα

 

 

Libtech TRS 154 or 157?

Gnu Riders Choice 154.5 or 157.5?

 

Ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα σανιδια αλλα δεν με απασχολει τοσο το ποιο απο τα δυο. Με ενδιαφερει το σωστο μεγεθος.

Edited by Tzole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στα δυο size charts εισαι μεσα αλλα αφου θες περισσοτερη πιστα - πουδρα πας για 157! Ωραια σαδακια εβαλες στο ματι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στα δυο size charts εισαι μεσα αλλα αφου θες περισσοτερη πιστα - πουδρα πας για 157! Ωραια σαδακια εβαλες στο ματι!

 

Ευχαριστω για την απαντηση, κυριως φοβαμε σε αυτα τα σανιδια μηπως το 157 θα ειναι μεγαλο αφου ειμαι 1.72.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε πολυ παιζει ρολο το υψος οσο τα κιλα. Με το βαρος σου βγαινει το flex του σανιδιου (και η φυσικη καταταση βοηθαει βεβαια!) . Εαν εισαι κοντα στα 80 κιλα συνηθως και θες πουδρα - πιστα 70%-80% 157!

Share this post


Link to post
Share on other sites

κατα την γνωμη μου, αν το 154 σε αυτα τα σανιδια ειναι οκ για τα κιλα σου, εγω θα πηγαινα σε αυτο.

εφοσον ακομα και στη πιστα σε ενδιαφερει το freestyle και οχι ταχυτητα, τοτε το 154 θα ειναι ποιο βολικο στα tricks κλπ και φυσικα στο παρκο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συνηθως παιζω αναμεσα στα 75 με 80 κιλα και εχω υψος 1.72. Δεδομενου οτι θελω ενα all mountain freestyle σανιδι ,με το οποιο θα μπαινω και λιγο παρκο ας πουμε 20% με 30% του χρονου μου. Το υπολοιπο καιρο (70% με 80%) θα τον περναω σε πιστα , πουδρα και θα προσπαθω tricks στο βουνο.

 

Edited by detox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...