Jump to content

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα το πληκτρολόγιο Zaggkeys Solo για το iPad. Με μια λέξη... απογοήτευση. Είναι πολύ μεγάλο και βαρύ, σχεδόν όσο το ίδιο το iPad. Εκτός αυτού, έχει ένα bug στο γράμμα "σ" όταν ακολουθείται από τόνο, και το γράφει μαζί με σίγμα τελικό (ςσ), π.χ. καςσόνι. Η ποιότητα κατασκευής μέτρια, τουλάχιστον σε αυτό που παρέλαβα εγώ. Στην μια γωνία μάλιστα είναι χτυπημένο και υποψιάζομαι ότι το Ελληνικό κατάστημα από όπου το παρήγγειλα έχει κάνει κουτσουκέλα και μου έδωσε μεταχειρισμένο δείγμα. Edit: πριν από λίγο πέρασα από εκεί και παραπονέθηκα. Οι άνθρωποι πολύ εξυπηρετικοί προθυμοποιήθηκαν να μου το αλλάξουν μόλις παραλάβουν καινούργιο και μου πρότειναν να κρατήσω αυτό μια εβδομάδα για να κάνω την δουλειά μου.

Κατά τα άλλα, θα μου φανεί χρήσιμο σε περιπτώσεις που πρέπει να γράψω μακροσκελή μηνύματα (καθώς δεν χρειάζεται να ψάχνω σε διαφορετικές οθόνες για γράμματα και αριθμούς) και δεν έχω μαζί μου το laptop ή δεν έχω πρόσβαση στο internet από το laptop, όταν είμαι στο χωριό για παράδειγμα. Επίσης απελευθερώνει χώρο από την οθόνη που πλέον είναι ορατή ολόκληρη όταν γράφω αντί να είναι η μισή κρυμμένη κάτω από το εικονικό πληκτρολόγιο. Δεν είναι όμως κάτι που θα ήθελα να κουβαλάω μαζί μου καθημερινά στην δουλειά. Σε καμία περίπτωση δεν άξιζε τα €72.

• Like 1

Νίφει!

Δεν περίμενα να βρω τέτοια reviews σε forum Χιονοδρομίας :)

Well Done, μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα lol

• Like 1

| Orion Web | Σχεδιασμός & Κατασκευή Ιστοσελίδων | Διαδικτυακές Εφαρμογές |

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Όντας σαστισμένος/ στεναχωρημένος  βλέποντας τι συνέβει στον συνάνθρωπο μας στα "καλά καθούμενα", προτείνω να αναλογιστούμε την ιδιαιτερότητα του Βουνού, αντι να σκεφτούμε ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ. Το ΒΟΥΝΟ (υψομετρική διαφορά)  σε σχέση με το ΙΣΩΜΑ (πεδιάδα, παραθαλλάσια-παραποτάμια περιοχή) πάντα περιείχε σε μεγαλύτερο βαθμό το ΔΥΣΚΟΛΟ (δυσπρόσιτο, επικίνδυνο, απρόβλεπτο, ασυνήθιστο, ιδιαίτερο, απαιτητικό). Αυτό το ΔΥΣΚΟΛΟ  το κρατούσε γενικά  μακριά από την καθημερινότητα του ανθρώπου έως και πριν κάποιες δεκαετίες. Αυτό το ΔΥΣΚΟΛΟ είναι όμως και η ΓΟΗΤΕΙΑ  του,(paradox of mountain tourism)  που μας έλκει σε αυτό, ιδιαίτερα τον χειμώνα που γίνεται ακόμα πιο ΔΥΣΚΟΛΟ. Αυτή  ΔΥΣΚΟΛΊΑ αντιμετωπίζεται με ...ΑΣΚΗΣΗ, ομαδικότητα/ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ, εγρήγορση/ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ  σε ατομικό και κοινωνικό επίπεδο. Κι όταν  ο σύγχρονος, ατομοκεντρικός, "παραγωγικός" άνθρωπος  ξεχνά την αναγκαιότητα αυτών των ιδιοτήτων (βλ. "zapping" tourism), έρχεται το ΒΟΥΝΟ και του τις θυμίζει, επώδυνα. ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ νά'χουμε...με ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ  αλλά και με ΑΣΦΑΛΕΙΑ   ΥΣ. Φωτό από γαλλική εκστρατεία προώθησης του ορεινού τουρισμού σε ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ  με δασκάλους χιονοδρομίας. Υπενθύμιση του ΒΟΥΝΟΥ στην καρδιά της ΠΟΛΗΣ. Αν μη τι άλλο, δεν περνά απαρατήρητο...
    • Σαβ 23/10/2021 Soelden (AUT)    W GS   Run1 GRT: 11:00      Run2 GRT: 14:15 Κυρ 24/10/2021 Soelden (AUT)    M GS   Run1 GRT: 11:00      Run2 GRT: 14:30  
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

No users celebrating today