Jump to content
kaps

Ιανουάριος 2014

Recommended Posts

Πριν δυο μέρες είχα γράψει ανεβείτε τώρα που είναι υπέροχα τα 5-6 χιονοδρομικά που έχουν χιόνι γιατί δεν εγγυόμαστε ότι θα έχουν τόσο καλή εικόνα μετά την εξαυλωμένη τελικά κακοκαιρία της Δευτέρας

 

Ανέβα αύριο μεθαύριο Κυριακή θα ξαναδούμε μήπως δεν έχει ομίχλες τη Δευτέρα κρεμάστε τον καππς

 

Κάθε μέρα που περνάει το χιόνι θα ψιλοχαλάει. αύριο μεθαύριο πάντως κελλάρια θα είναι σίγουρα εξαιρετικό

 

Βανζελ ρισπεκτ από τη πρώτη μέρα την είδες τη μούφα χτες την πίστεψα κομπλέ εγώ

  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......και το 'λεγα εγω να ανοιξει αλλος το τοπικ αλλα δεν με ακουγατε..........


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......και το 'λεγα εγω να ανοιξει αλλος το τοπικ αλλα δεν με ακουγατε..........

 

Κυριακή είμαι για ν'ανέβω για πρώτη φορά φέτος. Από Θεσσαλονίκη για που λέτε να τραβήξω?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά με υγεία,

 

Πρόγνωση καιρού για το Σαββατοκύριακο 04/05-01-2014

 

Βροχές και παροδικές μπόρες το Σάββατο στην νότια νησιωτική χώρα. Πρόσκαιρη βελτίωση του καιρού την Κυριακή και επιδείνωση το απόγευμα και από τα δυτικά. Θερμοκρασία σε μικρή άνοδο.

 

Αναλυτική πρόγνωση και σχολιασμός επόμενης βδομάδας: http://www.youweather.com/article.php?id=160&cid=3156


www.YouWeather.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυριακή είμαι για ν'ανέβω για πρώτη φορά φέτος. Από Θεσσαλονίκη για που λέτε να τραβήξω?

 

Βασιλίτσα ή καϊμάκ.


BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλη χρονια και απο μενα με υγεια. Δευτερα σκεφτομαι για καλαβρυτα για το 1ο snowboard της χρονιας. Να το επιχειρησω η θα πανε τσαμπα τα εξοδα?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλη χρονια και απο μενα με υγεια. Δευτερα σκεφτομαι για καλαβρυτα για το 1ο snowboard της χρονιας. Να το επιχειρησω η θα πανε τσαμπα τα εξοδα?

 

Νομιζω οτι οσο το καθυστερεις τοσο χειροτερα ειναι...... Αν μπορεις ανεβα νωριτερα.........


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομιζω οτι οσο το καθυστερεις τοσο χειροτερα ειναι...... Αν μπορεις ανεβα νωριτερα.........

 

Ναι το ξερω αλλα δυστηχως λογω υποχρεωσεων μονο Δευτερα βολευει...

Θα ειναι πικρα δηλαδη?

Share this post


Link to post
Share on other sites

.......και το 'λεγα εγω να ανοιξει αλλος το τοπικ αλλα δεν με ακουγατε..........

γι'αυτό είπα να το ανοίξει ο Αλκατράζ, νόμος των πιθανοτήτων, τώρα να περιμένουμε τον Φεβρουάριο; :Praying:
  • Like 1

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

γι'αυτό είπα να το ανοίξει ο Αλκατράζ, νόμος των πιθανοτήτων, τώρα να περιμένουμε τον Φεβρουάριο; :Praying:

 

Οχι, τον Φεβρουαριο θα το ανοιξω εγω μηπως κ δουμε ασπρη μερα.......

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλά όπως θες, πάντως, τουλάχιστον, να μείνει εξω απο προγνώσεις η Αυστρία :shok:

  • Like 2

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλά όπως θες, πάντως, τουλάχιστον, να μείνει εξω απο προγνώσεις η Αυστρία :shok:

 

Γιατί; Για που ετοιμάζεσαι;;;


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για όσους μπορουν θα πρότεινα να μην περιμένουν τη δευτέρα αλλά να ανεβουν αυριο μεθαύριο. Η Δευτέρα μοιαζει με ομιχλες ίσως και με βροχή αλλά μπορεί να αλλάξει η πρόγνωση

 

Για Καλάβρυτα δε ξέρω ο Παρνασσός εχει πολύ και ποιοτικό χιόνι στις πίστες. Πέτρες μονο για 10 μετρα στην επιβίβαση του Ηρακλή αλλά ριχνουν χιόνι συνέχεια

 

Η προοπτική του καιρού ειναι τοσο τρισάθλια που θα ελεγα ξανά κάντε οσο μπορείτε


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιατί; Για που ετοιμάζεσαι;;;

:snow2:
  • Like 2

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η προοπτική του καιρού ειναι τοσο τρισάθλια που θα ελεγα ξανά κάντε οσο μπορείτε

 

Τζούφια χρονιά. Πόσα χρόνια είχε να μας το κάνει; Έχει μια περιοδικότητα, αλλά δεν είναι προβλέψιμη.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:snow2:

Με εφαγε το σπιτι αλλιως θα με ετρωγες μια εβδομαδα εσυ και ο giannis50......

  • Like 1

2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η στατιστική πάντως είχε προειδοποιήσει για την πιθανή εξέλιξη του καιρού σε αυτό το μοτίβο. Ξέρω πως έχει χαθεί ένας σημαντικός μήνας αλλά μετά τις 15 Ιανουαρίου ο χειμώνας θα είναι αξέχαστος.

  • Like 9

www.YouWeather.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χιονοδρομικά είναι αδιάφορο, δυστυχώς. Η σεζόν δεν πρόκειται να τραβήξει πιο πέρα από τα τέλη Απριλίου στην Ελλάδα και συνεχόμενες κακοκαιρίες ουσιαστικά θα σημάνουν περισσότερες χαμένες μέρες σκι.

  • Like 4

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν παρετε απο τους τελευταιους δυο τρεις χειμωνες θα δειτε οτι ο Δημητρης εχει δικιο

η διαφορα με περσι και πιο πριν ειναι οτι απλα εχει κανει μια το πολυ δυο κακοκαιριες λιγοτερες φετος

περσι μια εβδομαδα νωριτερα αποτι φετος ανοιξαν τα χιονοδρομικα με 30-40 ποντους παραπανω και γενικα στην ελλαδα μετα τις 15-20 γεναρη μας θαβει

μας βαζει σημαδι οταν παμε στο εξωτερικο εκεινη την περιοδο τελη γεναρη να κανουεμ σκι σε μπαμπς και τεχνητα και στην πατριδα να τιναζουν χιονοστοιβαδες οπως περσι στα καλαβρυτα ας πουμε ..

καντε υπομονη σκι κανουμε και θα κανουμε οπως καθε χρονο

και παλι καλα που καποια χιονοδρομικα επιασαν και την γιορτη των χριστουγεννων να λεμε..

  • Like 6

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω πάντως θυμαμαι οτι τα τελευταία3 χρονια ξεκινουσα 12-15 δεκεμβρίου κ μέχρι τέλος του χρονου ειχα προλάβει να τσουλησω ίσως κ 10 φορες

  • Like 1

2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η στατιστική πάντως είχε προειδοποιήσει για την πιθανή εξέλιξη του καιρού σε αυτό το μοτίβο. Ξέρω πως έχει χαθεί ένας σημαντικός μήνας αλλά μετά τις 15 Ιανουαρίου ο χειμώνας θα είναι αξέχαστος.

 

Αμα πέσεις μέσα ρε θηρίο.. θα σου στείλω ενα Lagavulin - Για τις κρύες νυχτες που μένεις ξαγρυπνος και μελετάς μετεομοντελα .. :flower: :flower: :flower: :flower:

Edited by evz0nas
  • Like 1

12001473193_1a46c8783a_z.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορούμε να ξέρουμε αν αύριο στο Καϊμακτσαλάν θα έχει ομίχλη;

 

Sent from my SM-T310 using Tapatalk 4

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορούμε να ξέρουμε αν αύριο στο Καϊμακτσαλάν θα έχει ομίχλη;

 

Sent from my SM-T310 using Tapatalk 4

 

Φανη, ημουν 5 χρόνια Β.Ελλαδα . Καιμακ πηγα 10 φορές . Οι 3 μου κλήρωσαν ηλιο. Οι αλλες πηγαν κουβά.

Γνώμη μου ειναι οτι δεν μπορεις να προβλεψεις την ομοιχλη.Μπορεί ο καιρός να λεει Ηλιο όμως αυτο δεν εχει σχεση με την ομοιχλη.

Και αυτο το λεω γιατι παντα ακουγα τις κλασικες γκρηνιες

- 'ΑΑαααΑα ο καιρος ελεγε ηλιο και εχουμε ομοιχλη"

-"ΝΑΙ μωρη καρακαιδονα η ομοιχλη ΔΕΝ ειναι συννεφια... οταν σπασει θα δεισ τον ηλιο"

Edited by evz0nas

12001473193_1a46c8783a_z.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...