Jump to content
kaps

Ιανουάριος 2014

Recommended Posts

σταδιακή άνοδο στην συνέχεια και σε υψηλότερα κατά 5 έως 7 βαθμούς Κελσίου επίπεδα από τις μέσες κλιματικές τιμές.

 

τα ωραια νεα δεν βλεπω που λες

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι χιονολαστιχα ακομα δεν εχω βαλει.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δες και την θετική πλευρά...έχεις κερδίσει μισή σαιζόν ζωής στα λάστιχα! :D

  • Like 1

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

τρωω τα ασφαλτινα.κ ειναι ακριβοτερα...συν οτι ολα τα λαστιχα ειναι για δυο καλοκαιρια δυο χειμωνες.μετα ειναι επικινδυνα και πρεπει να τα πεταμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δύσκολη απόφαση επιλογής πουδροντόινγκ αύριο ή μεθαύριο και Παρνασσό ή Καλάβρυτα, θα ήθελα να δω τα απογευματινά run και να δούμε μήπως κάποιο χιονοδρομικό έχει κάνα πρόβλημα παγοποίησης. Όποιος μπορεί και τις δύο μέρες να το κάνει απλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα είναι και οι δύο η καλή και στα δύο βουνά και ομίχλες και αέρηδες ίσως παίξουν αύριο.

 

Κατά τις 8 το απόγευμα θα αποφασίσω

 

Υπολόγιζα να πάω μετά από 15 μέρες στο γραφείο αλλά ο Άγιος Ονούφριος...

  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαίναλο 3 εκατοστά φρέσκο χιόνι στη βάση και τωρα δεν κανει σχεδόν τίποτα. Θα εχει και συνέχεια μεχρι το πρωί ή τζιφος;


9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτι θα έχει αλλά γενικά τζίφος...για το Μαίναλο κλάφτα

 

Φοβάμαι ότι αύριο ή μεθαύριο ΠαρνασσοΚαλάβρυτα θα είναι η τελευταία ή οι τελευταίες καταπληκτικές μέρες για καιρό. Όχι ότι θα είναι άσχημα από Πέμπτη απλά πολύ αμποβζίρι ακόμα και με μικρή μέρα. Βέβαια μπορεί να βγάλει ανοιξιάτικα και να λέω βλακείες αλλά για πουδριστάν πρέπει να βιαστούμε.

 

Θερμή παράκληση αν κάποιος έχει πληροφορίες για τα βουνά ας το πει (αν το χιόνι ψηλά είναι βρεγμένο, παγοποιήσεις κλπ)

 

Για αύριο έχει μεγάλη πιθανότητα να είναι πάνω από τα σύννεφα και στα δυο βουνά απλά έχει και να είναι μέσα...

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλος που ήταν σήμερα Παρνασσό μου είπε ότι έριχνε χιονόνερο

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι τα Καλάβρυτα είναι ένα καλό στοίχημα για κυνηγούς πουδροντόινγκ αύριο, δεν υπόσχομαι ότι θα είναι από το πρωί και όλη μέρα πάνω από τα σύννεφα. Αυτό από τα παιδιά που πήγαν σήμερα, ελπίζω να μην είναι βαρύ το φρέσκο αν και οι θερμοκρασίες είναι οριακές. Την τελευταία φορά βέβαια που ήταν οριακές οι θερμοκρασίες βρήκαμε υπερπούδρα ψηλά...

 

Και ο Παρνασσός μια χαρούλα είναι μου είπαν φρεσκαρίστηκε κάπως ψηλά.

 

Για σιγουράκι πιστούλα καλή και λιακάδα Τετάρτη,

 

Για ακόμα μια φορά ανεβείτε αν μπορείτε μια χαρά είναι τα δυο βουνά σαν ποιότητα χιονιού, με τις θερμοκρασίες που φαίνονται κάθε μέρα που περνάει θα είναι και χειρότερα αλλά σίγουρα και Τετάρτη θα είναι μια χαρά.

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραια....... και για οσους δεν μπορουν καθημερινες? Ποτε θα εχουμε ενα ΠουδροΣαββατο γμτ........... :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραια....... και για οσους δεν μπορουν καθημερινες? Ποτε θα εχουμε ενα ΠουδροΣαββατο γμτ........... :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:

 

εσυ πρεπει σιγα σιγα ν αρχισεις να σκαβεις το λακο που θα κρυφτεις

  • Like 3

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ο Παρνασσός μια χαρούλα είναι μου είπαν φρεσκαρίστηκε κάπως ψηλά.

 

Και πρέπει να λύθηκαν και κάποια από τα προβλήματα στα χαμηλά.


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να παρω τα κουπια για Παρνασσο (λεω τωρα); Απο την αλλη και τα πληγωμενα salomonia, τα οποια εχουν γινει kwlos απο κατω, δε με χαλασανε στα εκτος. Ακουω προτασεις


tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

εσυ πρεπει σιγα σιγα ν αρχισεις να σκαβεις το λακο που θα κρυφτεις

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Edited by kaps

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να παρω τα κουπια για Παρνασσο (λεω τωρα); Απο την αλλη και τα πληγωμενα salomonia, τα οποια εχουν γινει kwlos απο κατω, δε με χαλασανε στα εκτος. Ακουω προτασεις

 

Μπα...περίμενε λίγο ακόμα...δεν έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα ακόμα! Κρίμα δεν είναι να φας και δεύτερο;


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για σιγουράκι πιστούλα καλή και λιακάδα Τετάρτη

 

Κάνε και μια επιβεβαίωση αύριο και παίρνω να κλείσω θέση :P


Rossignol-ZENITH-Z10-MUTIX.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι αύριο θα είναι μια υπέροχη μέρα για σκι. Σήμερα ακόμα δεν έχει ανοίξει ο καιρός μακάρι να τους κάτσει.

 

Αύριο θα είναι πολύ καλό το χιόνι, λογικά και την Πέμπτη αλλά κάθε μέρα που περνάει θα ψιλοχαλάει, μην το αργήσετε να ανεβείτε αν μπορείτε.

 

Ενημερώνουμε τους φίλους τηλεθεατές ότι από 15 του μήνα μπορούν να περιμένουν την είσοδο του χειμώνα.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 9

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλώς ήρθα!

Όντως μετά τις 15 του μηνός αρχίζει να διαφένεται κάτι,αλλά τα 2 μεγάλα μοντέλα έχουν τεράστιες διαφορές ακόμα....

Πάντως το επόμενο Σκ 17-19,έχει αρκετές πιθανότητες να είναι πουδροντόινγκ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε Βαγγέλη, όχι ψυχρολουσίες.

 

Το 17-19 είναι το μεθεπόμενο Σ/Κ....


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αρχιστε σιγα σιγα να τον ψαχνετε, να τον τεντωσουμε στο εκκλησακι στην κορφη του Καιμακ μπας και αλλαξει λιγακι ο γ@μοκαιρος, γιατι προκοπη δεν βλεπουμε παιδια.... :D

  • Like 2

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα καλά ρε παιδια ακόμα τα μοντέλα βλέπετε για πρόγνωση...εγώ πάντως βρήκα καλύτερο τροπο....γλυφεις δακτυλάκι,συκωνεις το χεράκι και ότι καταλάβεις...πέρα απο την πλάκα έτσι δείχνει μετά τις 15 να μας φτιάχνει...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...