Jump to content
PaniosBanios

Λίγο Γέλιο!

Recommended Posts

post-7-0-02658000-1403944373.jpg

 

Oι Θεσσαλονικιες ειναι ντυμένες για μια αναπάντεχη βάπτιση...

  • Like 2

<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oι Θεσσαλονικιες ειναι ντυμένες για μια αναπάντεχη βάπτιση...

Blackman επισυναψα την φωτο για πιο αμεσο γελιο

 

10448247_10152503080266030_4814006391881917556_n.jpg

Edited by leonidastria
  • Like 3

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιος ξέρει το τραγούδι-μεγάλη επιτυχία: this is Reebok or Nike?

 

 

 

  • Like 4

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Αργεντινή κανόνισε να χάσει την κούπα και η Γερμανία θα κάνει διαγραφή του χρέους της. Μου τα είπε ταξιτζής-τα ξέρει αυτά

  • Like 9

<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η Αργεντινή κανόνισε να χάσει την κούπα και η Γερμανία θα κάνει διαγραφή του χρέους της. Μου τα είπε ταξιτζής-τα ξέρει αυτά
χαχαχαχαχαχα

elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://youtu.be/dbHvMajApvw

 

Ο άνθρωπος δεν παίζεται...

Edited by panchristo
  • Like 6

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πεζοδρόμιο ανακαλύφθηκε στα πέριξ του νοσοκομείου «Ερυθρός Σταυρός»

 

29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014

 

erythros-e1406625404920.jpg?ab73ed

 

Μια ανακάλυψη μεγάλης αρχαιολογικής σημασίας έλαβε χώρα - και μάλιστα κατά τύχη - στην περιοχή του Ερυθρού Σταυρού, στους Αμπελόκηπους Αθηνών. Το πεζοδρόμιο ανακάλυψε ο Νίκος Μπεκαλές, αρχιτέκτονας που εργάζεται στην Εφορεία Νεωτέρων Μνημείων Αττικής, όταν είχε επισκεφθεί για προσωπικούς λόγους το νοσοκομείο «Ερυθρός Σταυρός».

 

Όπως μας αφηγήθηκε ο ίδιος, έψαχνε για αρκετή ώρα να παρκάρει ώσπου κατάφερε να βρει μια θέση ακριβώς έξω από το νοσοκομείο. «Είχα γεμίσει την όπισθεν και είχα κόψει το τιμόνι για να παρκάρω, όμως η πίσω ρόδα κάπου έβρισκε. Υπέθεσα πως θα ήταν πέτρα ή κάτι τέτοιο - ούτε που μου πήγε το μυαλό πως μπορεί να είναι πεζοδρόμιο- αλλά άρχισα να υποψιάζομαι κάτι όταν ‘βρήκε’ και η μπροστινή ρόδα. Έχω ταξιδέψει αρκετά εξωτερικό και έχω δει πολλά πεζοδρόμια και αυτή μου η εμπειρία έπαιξε καταλυτικό ρόλο στο να καταλάβω πως εδώ είχαμε κάτι σημαντικό».

 

Σύμφωνα με τους ειδικούς, το πεζοδρόμιο χρονολογείται από τη δεκαετία του 1930, όταν και χτίστηκε το νοσοκομείο, είναι σε άψογη κατάσταση και έχει χρησιμοποιηθεί ελάχιστα. Η συνεχής του χρήση για παρκάρισμα έχει μάλιστα προστατέψει τις πλάκες του πεζοδρομίου από τα καιρικά φαινόμενα σε τέτοιο βαθμό που έκαναν τους επιστήμονες να αναρωτηθούν μήπως η Ακρόπολη θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση αν επιτρεπόταν το παρκάρισμα στον Ιερό Βράχο.

 

Παρά την σπουδαιότητα της ανακάλυψης, οι κάτοικοι είναι διχασμένοι, καθώς ναι μεν θα έχουν χώρο για να περπατούν αλλά θα χάσουν πολύτιμες θέσεις πάρκινγκ. Η Μαρία Καρίκα, κάτοικος της περιοχής δήλωσε σχετικά στο «Κουλούρι»: «Είναι σίγουρα κάτι θετικό, καθώς θα φέρει τουρίστες σε αυτήν την κατά τα άλλα άχαρη περιοχή της Αθήνας, αλλά πράγματι με προβληματίζει το θέμα του πάρκινγκ. Τι θα γίνει δηλαδή αν - χτύπα ξύλο - ανακαλυφθούν κι άλλα πεζοδρόμια στην περιοχή;». Η Εφορεία Νεωτέρων Μνημείων Αττικής εμφανίζεται καθησυχαστική καθώς διαβεβαιώνει πως το πεζοδρόμιο θα είναι ανοιχτό για το κοινό μόνο τα Σαββατοκύριακα, ενώ τις υπόλοιπες μέρες θα συνεχίσει να λειτουργεί ως χώρος στάθμευσης. Οι αρχές μάλιστα καλούν τον κόσμο να ενημερώσουν την αρμόδια υπηρεσία αν γνωρίζουν κάτι για την ύπαρξη κι άλλων πεζοδρομίων. «Η ιδιότυπη ομερτά που έχουν επιβάλει οι ιδιοκτητες Ι.Χ. πρέπει να σπάσει. Υπάρχουν πεζοδρόμια σε όλη την Αθήνα, είμαστε πεπεισμένοι γι’ αυτό και είμαστε αποφασισμένοι να τα βρούμε.» δήλωσε τέλος ο υπουργός πολιτισμού Κωνσταντίνος Τασούλας.

 

Πηγή: http://www.tokoulouri.com/science/sidewalk-scarcity/

  • Like 8

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχ.....


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Φαίνεται το στριγκ μου ?

- Όχι !

- Τώρα?

 

 

-Mωρό μου μωρό μου,σκότωσε την κατσαρίδα.

-Κατέβα από το τραπεζι ρε Βαγγέλη!!

 

 

-Χρησιμοποιώ Internet Explorer!

-Που κολλάει αυτό?

- Παντού.!!!

 

 

-Θες να παιξουμε ρακετες?

-Μπα,δεν εχει κοσμο.

 

 

- Ρε Λεωνίδα τί συγκλονιστική μάχη ήταν αυτή με τον Ξέρξη!

-Το θυμάμαι σαν Πέρση.

  • Like 6

tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ. Βάλε μου ένα ουίσκι λέει στον μπαρμαν.

 

Εκεί που κάθεται βλέπει ένα μεγάλο βάζο με 20εύρα μέσα.

 

- Τι είναι αυτό, ρωτάει τον μπάρμαν.

- Αυτό είναι ένα παιχνίδι που παίζουμε εδώ στο μπαρ λέει, αλλά για να συμμετάσχεις πρέπει να δώσεις και εσύ 20ευρώ και μετά θα μάθεις για ποιο λόγο είναι.

- Άσε ρε φίλε του λέει για μ@λάκες ψάχνεις?

- Όχι λέει ο μπαρμαν, αλλά θα σου πω ότι πρέπει να κάνεις τρία πράγματα και αν κερδίσεις, θα πάρεις το βάζο και την κόκκινη Πόρσε που είναι παρκαρισμένη απέξω.

 

- Εντάξει λέει ο πελάτης και βάζει 20 ευρώ μέσα στο βάζο.

- Λοιπόν του λέει ο μπαρμαν πρέπει να περάσεις τρεις δοκιμασίες. Πρώτον πρέπει να κατεβάσεις μία νταμιτζάνα τεκίλα σε λιγότερο από 1 λεπτό, χωρίς να κάνεις ούτε έναν μορφασμό στο πρόσωπό σου, δεύτερον πίσω από εκείνη την πόρτα είναι ένα πιτμπουλ με χαλασμένο δόντι και πρέπει να του το βγάλεις με τα χέρια και τρίτον στον πάνω όροφο είναι μία παρθένα γιαγιά 90 χρονών και πρέπει να την κάνεις γυναίκα!

 

- Καλά το είπα εγώ ότι ψάχνεις για μ@λάκες του λέει, άσε δεν θα παίξω.

- Όπως αγαπάς του λέει ο μπαρμαν.

 

Σε κάποια φάση, αφού είχε πιει 3-4 ποτά ο τυπάκος, τα παίρνει στο κρανίο και λέει στον μπάρμαν,

-Λοιπόν άλλαξα γνώμη, δε γ....ται θα παίξω, φέρε τη νταμιτζάνα με την τεκίλα

 

Του δίνει λοιπόν την τεκίλα ο μπαρμαν, αρχίζει ο τυπάκος γκλου γκλου γκλου, τρέχουν δάκρυα, μίξες, αίμα από τα αυτιά, αλλά μορφασμός κανένας! Κοιτάνε το χρονόμετρο, 58 δευτερόλεπτα! Μπράβο του λέει ο μπαρμαν. Πάρε μία ανάσα και όρμα για το πιτμπουλ!

 

Πράγματι μετά από δύο λεπτά πάει ο τυπάκος στην πόρτα που ήταν το πιτμπουλ και μπαίνει μέσα!

 

Ακούγονται γαυγίσματα, ουρλιαχτά, σπασίματα, κλάματα, σκίσιμο ρούχων, μπουνιές, κλωτσιές, κάδοι που κατρακυλούν, χαμός.

 

Μετά από λίγη ώρα βγαίνει ο τυπάκος καταματωμένος με σκισμένα ρούχα και λέει στο μπάρμαν....

 

 

- Εντάξει με το πιτμπουλ, τώρα πιο δόντι της γριάς είπες ότι θέλει βγάλσιμο?

  • Like 7

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σημαντική ανακάλυψη στην ανασκαφή της Αμφίπολης!!! Η κόντρα τελικά κρατάει από παλιά!!!

 

10624968_10152609275634020_7337190683961629170_n.jpg?oh=9ee82e8f21b9efdd60d6ae9346248d92&oe=5463723A

  • Like 11

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...