Jump to content

Recommended Posts

Ουσιαστικά με τόνο στην προπαραλήγουσα

άνθρωπος , μάθημα, δάσκαλος, πουκάμισο κλπ κλπ , Καμιά λέξη δεν τονίζεται πιο πάνω από την προπαραλήγουσα....... λέγομεν, ἐλέγομεν, ἐλεγόμεθα, ἐπικίνδυνος, ἐπικινδυνότατος

Το kopaonik , Σερβίας ένα υπέροχο βουνο

και να που μας εκπλήσσει ευχάριστα και μας αφήνει στην κακομοιριά μας

Δεν γνωρίζω το κόστος και εάν θα μπορούσε να τοποθετηθεί στη πχ 6 του Παρνασου και εάν θα βοηθούσε τον χειμώνα για την συγκράτηση του χιονιού ,

Υπάρχει και κάποια dray slop στο Λονδίνο # Bromley Ski and Snowboard Centre #

post-4703-15350234880124.jpg

Καλή συνέχεια .. το καλοκαίρι είναι εδώ

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by vaggelis
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωχου καλά ... στείλτε με στο πειθαρχικό ... Λοιπόν, ο λόγος που ανάρτησα αυτό που ανάρτησα είναι για να σχολιάσουμε το θέμα της τεχνητής πίστα του σκι στο Κοπαόνικ. Το ερωτημά μου είναι εάν θα μπορούσε αυτό το πράμα να προσομοιάσει με το κανονικό σκί σε χιόνι, αλλά και το γεγονός ότι είναι η μοναδική τόσο μεγάλη τεχνητή πίστα που έχω δει, έχει κανένας εμπειρία από κάτι αντίστοιχο?

 

Δεν έγινε τίποτα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι τώρα που μπήκα από tapatalk για να σβήσω την επίμαχη λέξη, μου έσβησε όλο το μήνυμα σου το γνωστό bug του forum. :dizzy:

 

Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση.

  • Like 1

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Summer ski trails on Kopaonik will be officially launched on Saturday, August 25, at 12 o'clock.

The first and only artificial skiing pad during the summer season in the region will be put into operation on Saturday at Kopaonik.

Skiers and boarders who can not wait for the first snow, will have the opportunity to enjoy their favorite sport from the Saturday and during the summer months on the track 3a, which follows the cable car Cross. This plastic base is about 900 meters long and offers skiers the possibility of real and safe skiing throughout the year.

On the day of opening, use of the summer ski trail will be free of charge.

post-6222-0-79005000-1535035513_thumb.jpg

 

post-6222-0-17813600-1535035549_thumb.jpg

 

post-6222-0-51173500-1535035522_thumb.jpg

  • Like 8

ski_head-supershape-i-rally-2018_n11178-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλ δεν μπορουσε να ειναι και ασπρο ...?

Πληροφορίες λένε πως θα στείλουν αυτές τις μέρες τον Κυρ Ζλάταν να το περάσει δύο χέρια με λαδομπογιά. Η συγκεκριμένη τεχνική έχει δοκιμαστεί και στο Χ.Κ. Άνω Κολοκοωνιτσίου με μεγάλη επιτυχία...!

;-p

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είχαν βάλει πριν καμιά 10ρια+ χρόνια ,μια πιο μικρή στο χκ Μετσόβου. Είχαν πάει τότε παιδιά από εδώ, αλλά νομίζω ότι ήταν αποτυχία, γιατί την άφησαν και χορταριασε, την επόμενη χρονιά! Ο Άρης είχε γράψει τότε εντυπώσεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Summer ski trails on Kopaonik will be officially launched on Saturday, August 25, at 12 o'clock.

The first and only artificial skiing pad during the summer season in the region will be put into operation on Saturday at Kopaonik.

 

Skiers and boarders who can not wait for the first snow, will have the opportunity to enjoy their favorite sport from the Saturday and during the summer months on the track 3a, which follows the cable car Cross. This plastic base is about 900 meters long and offers skiers the possibility of real and safe skiing throughout the year.

 

On the day of opening, use of the summer ski trail will be free of charge.

 

attachicon.gifb.800.600.0.1.stories.vesti.2018.leto.vestacka-staza.IMG_6240.jpg

 

attachicon.gifc.185.120.16777215.0.stories.vesti.2018.leto.vestacka-staza.DJI_0863.JPG

 

attachicon.gifb.800.600.0.1.stories.vesti.2018.leto.vestacka-staza.IMG_6242.jpg

 

αμάααααααααααν (και δεν θέλω σχόλια για την παραπρο-προπαραλήγουσα ...)

 

Ωραία φάση και έχω χορτάσει και θάλασσα φέτος ... εάν το ήξερα νωρίτερα και είχα κανονίσει και παρέα μπορεί και να ανέβαινα για την εκδρομή και τον χαβαλέ αλλά προς στιγμήν φεύγω για Σιθωνία ...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, αφού ενοούσα ότι κατάλαβε ο damianos ... είπα να πω μια μα....α για την πλακα και τελικά το συμπέρασμά είναι ότι είναι δύσκολο να ξεγκ.......σεις σε αυτό το πράμα αλλά θα πρέπει να είναι μια χαρά για προπόνηση. Εάν προσομοιάζεο ακόμα και στο μισό την θεωρώ μια πολύ ωραία υποδομή για κέντρα που μπορούν να έχουν και συνδυασμό με άλλες δραστηριότητες, όπως και τα βουλγάρικα ... και εάν πραγματικά αξίζει μου φαίνεται περίεργο πως δεν το έχουν σκεφτεί και τα βουλγάρικα που έτσι κι αλλιώς δουλεύουν την θερινή περίοδο ...

 

και το άλλο που δεν κατάλαβα είναι εάν θα τα βγάζουν τον χειμώνα ή θα μείνει μόνιμο εγκατεστημένο ... ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο μπανσκο την είχαν Περεση ,δεν πολύ δούλεψε !!

Μπενει και βγενει ,δεν μένει μόνιμα !

Για προπόνηση δεν κάνει,δεν μπορείς να πατήσεις καλά αλλά και να το καταφέρεις ,θα πέσεις και πονάει πολυυυυυ και τσούζει :)

Για αυτό και σε μας δεν έκατσε ,την αλαξανε φέτος με άλλη πίστα σαν τσουλιτρα που καθεβενεις με την ρωδα !!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι με τα ίδια πάνω κάτω χρήματα πας σε παγετωνικό και κάνεις σε αληθινό χιόνι!!!!

  • Like 1

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το τελευταίο βίντεο, φαίνεται αντίστοιχο του να κάνεις σκι σε τεζα παγωμένη, κακοστρωμενη πίστα....σε συνδυασμό με το όμορφο μεν παραπλευρο ,αλλά αφύσικο δε κάτω από τα πόδια , τερέν, προσωπικά δεν με ελκύει. Θα προτιμήσω την επιλογή του Βαγγέλη :-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν δεν ήταν η απόσταση, θα πήγαινα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εννοειται πως δεν θα ξεκινησει κανεις απο εδω για να παει να κανει σκι σε ταπητα εκει! Αυτο φανταζομαι απευθυνεται στην γυρω περιοχη ! Οπως θα πηγαινα κι εγω στα πηγαδια αν ειχε κατι τετοιο !

  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω δεν εχω δοκιμασει ποτε...

στην Αγγλια κλπ παντως ειναι γεματο με τετοιες πιστες....

εγω αν ειχα μια κοντα στο σπιτι μου θα εβγαζα ετησια καρτα παντως....για προπονηση μια χαρα φαινεται


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει ενα μικρό τάπητα στο WE Θεσσαλονηκη δεν έχω κάνει ποτέ ...... με έχουν πληροφόρηση ότι είναι δύσκολο , κουραστικό αλλά και εξαιρετική προπόνηση

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτός είναι απλά μηχανικός κυλιόμενος τάπητας με μεταβαλλόμενη κλίση.

 

Ακόμα πιο τεχνητή αίσθηση, νομίζω με μεγαλύτερη απαίτηση για τεχνική ακρίβεια.

Την επόμενη φορά που θα ανέβω Θεσσαλονίκη το έχω βάλει σκοπό να το δοκιμάσω.

 

Αν το είχα δίπλα στο σπίτι μου θα πήγαινα τακτικά πάντως.

 

Είπαμε, απ'το ολότελα, καλή κι η Παναγιώταινα...

Edited by panchristo
  • Like 3

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως το κοντινότερο φαρμακείο της περιοχής πρέπει πλέον να κάνει τρελούς τζίρους απο τα PULVO.

Κατεβαίνουν με σορτσάκια και Tshirts και σε περίπτωση σούπας το εγκαύματακι θα φοριέται πολυ...

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα,

 

Εχει παει καποιος απο Αθηνα οδικως Καπαονικ;; Φανταζομαι με μια διανυκτερευση Θες/νικη βγαινει μπαμ μπαμ

 

Ειναι μαλλον το φετινο μας project ..

δεν εχουμε δει ακομη τιμες και καρτες και ολα τα υπολοιπα που τυχων περιλαμβανονται..
εχουμε παει γενικα οδικως Μποροβετς και Μπανσκο.. Λεμε να τιμησουμε Σερβια εφετος..

 

προηγουμενες χρονιες ειχαμε παει επισης Ιταλια Τσεχια Σλοβακια αλλα με αεροπλανα

 

θα μπω να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες/σχολια εδω αλλα αν εχει καποιος καποιο σχολιο να κανει, please feel free! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχουν πάντως Προσφορές Αθήνα Βελιγράδι και φτηνή ενοικίαση αυτοκινήτου. 3 ώρες.

  • Like 1

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέρυσι πήγαμε , μην ακολουθήσεις την διαδρομή από Κόσοβο γιατί θα έχεις πρόβλημα .

Είμασταν 4 άντρες κ μείναμε εδώ : http://www.vilacosic.rs/en/index.html

Καθαρά κ οικονομικά δωμάτια κ η στάση από το λεπφωρειο για το χκ απέναντι (5 λεπτά διαδρομή ως τις πίστες )

Edited by gvaf72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...