Jump to content

Recommended Posts

 

 

 

Δηλαδή κάποιος για να κάνει μόνο στα παιδικά θα αναγκαστεί να δώσει 30 ευρώ? Συγνώμη, αλλά μου φαίνεται υπερεκτιμημένη η τιμή.

 

 

 

 

 

 

προφανως τα 30 θα ειναι λεβα οχι ευρω......ευρω 15

 

Οχι, τα λέβα είναι 58 άρα τα ευρώ 30! Για αυτό το λέω υπερεκτιμημένο. Εκτός αν πληρώσεις 28 λεβα (15 ευρώ ) για μια διαδρομή και μετά ίσως "λαδώσεις" το βούλγαρο για να κάνεις μόνο με άλλα 5 ευρώ, δηλαδή σύνολο 20. Στη θεωρία , γιατί στην πράξη δεν πρόκειται ποτέ να αφήσω κάποιον αρχάριο να μπλέξει με τέτοιες ιστορίες. Μην ξεχνάς ότι η ετήσια του μπάνσκο είναι πιο ακριβή από την ετήσια όλου του Τυρόλου :-)

Βρε Πέπε, αυτό το συρόμενο στη βάση της γόνδολας γιατί δεν το δείχνει ο χάρτης τους? Αν υπάρχει όντως, για όταν έχει αρκετό χιόνι θα είναι πολύ καλό για τα πρώτα βήματα.

 

 

Edited by mplamplampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος mod να διορθώσει τις παραθέσεις μου θα του ήμουν ευγνώμων.

Edited by mplamplampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η μονο μθα διαδρομή 20 λέβα,και 10 το λάδωμα !

Το συρόμενο υπάρχει και ειναι κατο,δεξιά ,εκεί δεν πληρώνεις γόνδολα !

Όντος η τιμές ειναι τσιμπιμενες:( αλλα σκέψου οτι Παρνασσό το ΣΚ πληρώνεις 30 ευρο και δεν εχει ούτε τα μισά ,ενώ ημερήσια στην Αυστρία ειναι 49!!!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

,ενώ ημερήσια στην Αυστρία ειναι 49!!!

 

 

 

 

Πεπε...μην μπερδευεις τις βουρτσες με τις π%&$#@ες :popo:


μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η μονο μθα διαδρομή 20 λέβα,και 10 το λάδωμα !

Το συρόμενο υπάρχει και ειναι κατο,δεξιά ,εκεί δεν πληρώνεις γόνδολα !

Όντος η τιμές ειναι τσιμπιμενες :( αλλα σκέψου οτι Παρνασσό το ΣΚ πληρώνεις 30 ευρο και δεν εχει ούτε τα μισά ,ενώ ημερήσια στην Αυστρία ειναι 49!!!

Στο site του μπανσκο δεν αναφερει για μονη διαδρομη αλλα μονο εισιτηριο για μετ'επιστροφης για 28 λεβα. Εσυ αυτο το εικοσι λεβα που το βρηκες?Οσο για το αν θα παω καποιον ασχετο και η πρωτη του επαφη για να κανει σκι θα απαιτει λαδωμα, ευχαριστω αλλα οχι. Και αν φυγει ο λιφτιερης για διαλειμμα η τον φωναξουν αλλου η αλλα πολλα , καταλαβαινεις οτι καποιος παει διακοπες για να χαλαρωσει και δυστυχως δεν ειμαστε πλεον εικοσι χρονων να παιζουμε κυνηγητο με τους λιφτιερηδες και τους ελεγκτες.

Οσο για το κατω συρομενο σε πιστευω αν και δεν το αναφερει το site τους ουτε το δειχνουν στους χαρτες τους.

Edited by mplamplampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επισης να προσθεσω (κρινοντας την οργανωση τους) οτι στον επισημο χαρτη τους δε δειχνουν το συρομενο που αναφερεις αλλα δειχνουν το παλιο czarn mogilia (το απομωνομενο δεξια) οπου απο 2004 έως 2010 δεν πρεπει να δουλεψε ποτε και πολυ αμφιβαλλω αν έχει δουλέψει καθόλου την τελευταία δεκαετία

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποσό έχει φτάσει η zagorka 10 λεβα.

Με το ρυθμο που τακριβαινουν αυτοί σε λίγο θα ναι πιο ακριβοί κι από Zermat.

 

Το καλό είναι ότι έχουν χιόνι.Τουλάχιστον τώρα

Και το άλλο καλό είναι ότι ακόμα δεν είναι περίοδος γιορτών ώστε να γίνεται συλλαλητήριο.

 

Βέβαια αν έχει παρόμοιο καιρό με τις Ελλάδας , το π@@ κλαιγανε.

  • Like 1

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Βέβαια αν έχει παρόμοιο καιρό με τις Ελλάδας , το π@@ κλαιγανε.

 

 

 

Ηλια θα σου κανω μηνυση για κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας....το σλογκαν αυτο το εχω κατωχηρομενο!! :P

  • Like 3

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού τα κειτας και θα καταλαβενεις,για τα 28 λέβα εχεις δίκιο,αυτο εδω ειναι το συρόμενο

Drag (Main Station) – 1 day 10 BGN 10 BGN 10 BGN

Πολυ καλα καταλαβενεις οτι το λάδωμα που σου λέω ειναι η τιμη κανονικά,απλα για να πας πάνω θα πληρώσεις και την καμπίνα ,όποτε μητν εχεις άγχος αν θα φύγει ο λιφτιερης:) δεν θα χάνεις τα 10 ευρο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενα κακό νέο , μποροβετς δεν ανοίγει,παμποροβο ανοίγει με 4 πίστες μονο,το μπανσκο παραμένει για τωρα το καλιτερο

καλησπερα

δε ανοιγει πιο το χ.κ? εισαι σιγουρος γιατι ειδα χθες ειχαν εγκαινια..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μια ακόμη ερώτηση γιατί το site τους δεν αναφέρει τίποτα συγκεκριμένο, το παγοδρόμιο ξέρει κανείς τι ώρα ανοίγει και τι παίζει από τιμές?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δουλεβι όλη μερα,κλίνει 10 το βράδι ,κανεις και πληρώνεις για 2 ώρες !απλα καλα ειναι να μπεις στην αρχή το 2 ωρο γιατι αν εισαι στο τέλος δεν αξίζει ,τα 2ωρα εινα παράδειγμα 12 με14,14με16,16με18 ......

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η μονο μθα διαδρομή 20 λέβα,και 10 το λάδωμα !

Το συρόμενο υπάρχει και ειναι κατο,δεξιά ,εκεί δεν πληρώνεις γόνδολα !

Όντος η τιμές ειναι τσιμπιμενες :( αλλα σκέψου οτι Παρνασσό το ΣΚ πληρώνεις 30 ευρο και δεν εχει ούτε τα μισά ,ενώ ημερήσια στην Αυστρία ειναι 49!!!

Κι αν νοικιασεις πεδιλα-μποτες,γιατι μου τυχε σε ενα ταξιδι χρειαζεσαι 100αρα Pepe & 3 euro για νερο 500ml :Shame On You:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamporovo σημερα λοιπον και οπως εγραψε οPepe χαλαρο ξεκινημα με 3-4 πιστες ανοιχτες και ski απο τις οκτωμισι μεχρι δυο μεσημερι, ακετα καλα για εναρξη σεζον και φυσικα με μπολικο τεχνικο χιονι.Θα ανοιξουν καποιες ακομη πιστες τις επομενες μερες (στο δρομο συναντησαμε θερμοκρασ. -6 ). 39 Λεβα η ημερησια καρτα - 29 η μιση μεχρι δωδεκα και τριαντα.Τα baby lift που ρωτησατε κοστιζουν 5-10 Λεβα και υπαρχουν και καποια πολυ μικρα κυλιομενα που ειναι δωρεαν.

post-6832-0-87326400-1418588154_thumb.jpg

post-6832-0-39160500-1418588225_thumb.jpg

post-6832-0-42763400-1418588306_thumb.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι αν νοικιασεις πεδιλα-μποτες,γιατι μου τυχε σε ενα ταξιδι χρειαζεσαι 100αρα Pepe & 3 euro για νερο 500ml :Shame On You:

οπως παντου φιλε αν νοικιασεις τα πληρωνεις...πουθενα δεν ειναι τσαμπα...το προβλημα στο μπανσκο δεν ειναι η ακριβη καρτα...το προβλημα ειναι ο κοσμος στις πιστες....γινεται ο κακος χαμος και χωραφιαζουν αμεσως...

  • Like 2

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το να νοικιάσεις ενα σετ σκι με μπότες εχει 10-15 λέβα ,η κάρτα 60 +οτι καταναλώσεις πάνω άδεια 100 αλλα λέβα ,και αυτο αν πάρεις φαγητό και καμία μπίρα στης πίστες,εγω προτιμώ να κάνω σκι και να κατέβω κατο να φάω και να πιο!

Πράγμα που εδω δεν μπορεις να το κανεις γιατι τα χοργια στα χκ ειναι αρκετά μακριά απο αυτα

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλησπερα μου εκαναν μια προταση για το ξενοδοχειο regnum μαζι με βραδυνο φαγητο. Εχετε αποψη για την ποιοτητα του φαγητου στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο ωστε να δω εαν αξιζει να το κλεισω ετσι ή να τρωω εξω ( με παιδια) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλησπερα μου εκαναν μια προταση για το ξενοδοχειο regnum μαζι με βραδυνο φαγητο. Εχετε αποψη για την ποιοτητα του φαγητου στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο ωστε να δω εαν αξιζει να το κλεισω ετσι ή να τρωω εξω ( με παιδια) ??

Ειχα μεινει στο regnume πριν τρεία χρονια είχα μονο πρωινό που ηταν παρα πολύ καλό και πολύ πλούσιο δεν είχα βραδυνό αλλά αν κρίνω απο το βραδυνό μάλλον θα είναι εξίσου πολύ καλό.γενικά είναι πολυ καλό ξενοδοχείο είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλησπερα μου εκαναν μια προταση για το ξενοδοχειο regnum μαζι με βραδυνο φαγητο. Εχετε αποψη για την ποιοτητα του φαγητου στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο ωστε να δω εαν αξιζει να το κλεισω ετσι ή να τρωω εξω ( με παιδια) ??

Για το πρωινο ισχυει ο,τι ειπε ο φιλος απο πανω. Βραδινό ειχα δοκιμάσει μια φορα μονο (δεν το ειχα στο πακέτο) και δεν ενθουσιάστηκα. Ισως να έτυχε βέβαια την ημέρα αυτη. Γενικα εχει μερικές καλές ταβέρνες στο Bansko αλλα θέλει περπάτημα που δεν ξερω εαν θα μπορεις με τα παιδια. Μερικές ταβέρνες με καλο φαγητο ειναι : dedo tase, obetsanova, baryakova. Ειναι και οι τρεις στην παλια πόλη. 15-20' περίπου περπάτημα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χθες σούπερ μέρα. Καλό πατημένο παγωμένο χιόνι. Στις 01:30-02:00 άρχισε να χωραφίζει αλλά λίγο.

Μόνο πλατό ήμουν και στην 10 δεν πήγα σε άλλες αλλά δεν ήταν όλο το βουνό ανοικτό. Κάποιες κόκκινες σίγουρα δούλευαν (μπορεί και όλες) γιατί η μπαντερλίτζα 2 ανέβαινε κανονικά. Μισοτιμής η κάρτα.

Δεύτερη φορά ανεβαίνω πάνω και ενθουσιάστηκα. Την πρώτη φορά ήμουν σε αρχικό επίπεδο.

Εντύπωση μου έκανε ότι ένα ποσοστό 85-90% πατούσαν καλά και ξέρανε να κάνουν σκι κάτι που δεν βλέπω σε ελληνικά χκ - το ποσοστό είναι πολύ πιο μικρό. Γραμμές στο χιόνι και όχι φτυάρισμα, ακόμη και τα snowboards γιαυτό και δεν χωράφιασε τόσο νωρίς πιστεύω. Επίσης, το πλατό το δίνει το μπάνσκο μπλε πίστα. Έχει καλή κλίση και για κόκκινη. Π.χ. σε δικό μας χκ ίσως το δίνανε κόκκινη. Εντυπωσιάστηκα γενικά. Μηδέν ουρα στα λιφτ. Γόνδολα δεν ανέβηκα αλλά μου είπαν ότι ούτε εκεί είχε κόσμο.

Αρνητικό ήταν οι τιμές στο πάνω σαλέ (7-8 ευρώ ένα ψωμάκι με λουκάνικο). Φυσικά και δεν πήρα. Ο καφές καλή τιμή είχε.

 

Καλή σεζόν :D

 

post-3226-0-33286800-1418625117_thumb.jpg

  • Like 12

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το πρωινο ισχυει ο,τι ειπε ο φιλος απο πανω. Βραδινό ειχα δοκιμάσει μια φορα μονο (δεν το ειχα στο πακέτο) και δεν ενθουσιάστηκα. Ισως να έτυχε βέβαια την ημέρα αυτη. Γενικα εχει μερικές καλές ταβέρνες στο Bansko αλλα θέλει περπάτημα που δεν ξερω εαν θα μπορεις με τα παιδια. Μερικές ταβέρνες με καλο φαγητο ειναι : dedo tase, obetsanova, baryakova. Ειναι και οι τρεις στην παλια πόλη. 15-20' περίπου περπάτημα.

δεν ειναι το προβλημα εαν οι ταβερνες ειναι 10' 15' λεπτα αποσταση , ετσι και αλλιως θα κανουμε καποιες βολτες, περισσοτερο ειναι η ευκολια που θα εχω

 

 

 

 

Ειχα μεινει στο regnume πριν τρεία χρονια είχα μονο πρωινό που ηταν παρα πολύ καλό και πολύ πλούσιο δεν είχα βραδυνό αλλά αν κρίνω απο το βραδυνό μάλλον θα είναι εξίσου πολύ καλό.γενικά είναι πολυ καλό ξενοδοχείο είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος

ευχαριστω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regnum είχα μείνει και εγώ με την σύζυγο πριν 1-2 χρόνια. Πολύ καλό ξενοδοχείο, πλούσιο πρωινό, το βραδυνό δεν το δοκίμασα ποτέ! Εκείνες οι ταβέρνες όμως μέσα στην παλιά χώρα είναι όλα τα λεφτά.. έχει και ένα που "δυτικο"φερνει στον κεντρικό δρόμο,. απέναντι από το MPM Hotel (ή ήταν το Kempinski), με ένα μεγάλο πιθάρι μπροστά στην είσοδο (δεν θυμάμαι πως το λένε). Αυτό έχει ελάχιστα πιο ακριβά πιάτα αλλά πολύ μεγάλη ποικιλία, τα βουλγάρικα φαγητά είναι "ιδιαίτερα" (πιο βαριά) και δεν ξέρω αν θα αρέσουν στα παιδιά..

 

Χθες σούπερ μέρα. Καλό πατημένο παγωμένο χιόνι. Στις 01:30-02:00 άρχισε να χωραφίζει αλλά λίγο.

Μόνο πλατό ήμουν και στην 10 δεν πήγα σε άλλες αλλά δεν ήταν όλο το βουνό ανοικτό. Κάποιες κόκκινες σίγουρα δούλευαν (μπορεί και όλες) γιατί η μπαντερλίτζα 2 ανέβαινε κανονικά.

 

Έχουν ανοίξει την Balkaniada και την Banderica, δυστυχώς η Tomba (μαύρη) είναι κλειστή. Ας ελπίσουμε ότι μέχρι τις 22/12 θα έχει χιονίσει λίγο παραπάνω για να ανοίξουν και τα υπόλοιπα!

 

Καλή συνέχεια σεζόν σε όλους!

  • Like 2

head-i-supershape-titan-skis-freeflex-pr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...