Jump to content
ΣΤΧ

Κοπή Πίτας Στχ Στο Καρπενήσι 21-23/02/2015 - Συζήτηση

Recommended Posts

Ο ΕΣΤΟΥΧ διοργανώνει εκδρομή στο χ/κ Καρπενησίου, για την καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του συλλόγου, στο διάστημα 20-23 Φεβρουαρίου 2015 (τριήμερο Καθ. Δευτέρας).

Ζητήθηκαν προσφορές για διαμονή από τά πρακτορεία - χορηγών του συλλόγου.

Από το Ταξιδιωτικό Πρακτορείο Κάντζος μας δόθηκαν οι παρακάτω προσφορές για διαμονή:

Korysxades Village

Συνολικό κόστος διαμερισμάτων 20-23/02 (3 διανυκτερεύσεις)

Ανά διαμέρισμα €230 με πρωινό

Κατοικίες Λάππα

Συνολικό κόστος διαμερισμάτων 20-23/02 (3 διανυκτερεύσεις)

Ανά διαμέρισμα €250 με πρωινό

Hotel Elvetia,

Κόστος δωματίου ανά διανυκτέρευση με πρωινό

Δίκλινο €65

Hotel Montana 5*,

Κόστος δωματίου ανά διανυκτέρευση με ημιδιατροφή

Δίκλινο stanard €125

Σημείωση:

Όσοι προβούν σε κράτηση μέσω του Πρακτορείου Κάντζου:

Κάρτα lift και ενοικίαση εξοπλισμού : 25 € /άτομο την ημέρα.
Μόνο κάρτα lift : 15 € την ημέρα.

Από το Ταξιδιωτικό Πρακτορείο Euroski μας δόθηκαν οι παρακάτω προσφορές για διαμονή:

Κατοικίες Λάππα

Συνολικό κόστος διαμερισμάτων 20-23/02 (3 διανυκτερεύσεις)

2χωρο διαμέρισμα (μέχρι 5 άτομα) €325

Δίκλινο €165

Studio €195

Τρίκλινο €220

Hotel Elvetia,

Κόστος δωματίου ανά διανυκτέρευση με πρωινό

Δίκλινο €65

Μονόκλινο €55

Τρίκλινο €87

Hotel Montana 5*,

Κόστος δωματίου ανά διανυκτέρευση με ημιδιατροφή

Δίκλινο stanard €130

Δίκλινο superior €160

Σημείωση:

Για όσους κλείσουν διαμονή μόνοι τους η μέσω του euroski είμαστε σε συνεννόηση με το χιονοδρομικό για να ύπαρξή έκπτωση στα μέλη μας,μόλις αυτή οριστικοποιηθεί θα ανακοινωθεί.

 

Δεν θα υπάρξει οργανωμένη μεταφορά . Το χιονοδρομικό κέντρο απέχει 10km από το Καρπενήσι.

 

Τα μέλη θα πρέπει να φροντίσουν για έγκαιρη κράτηση της διαμονής τους καθώς η περιοχή έχει αυξημένη κίνηση εκείνη την περίοδο.

 

Επίσης αρκετά ξενοδοχεία και ξενώνες βρίσκονται στα πολύ γραφικά χωριά που βρίσκονται σε κοντινή απόσταση από το Καρπενήσι: Άγιος Νικόλαος, Κορυσχάδες, Βούτυρο, Μεγάλο Χωριό, Μικρό Χωριό κτλ.

Σας περιμένουμε όλους!!!!!!!!!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άσε να χιονίσει πρώτα και μετά βλέπουμε ................ :sick::sick:

πλάκα κάνω έκλεισα στο Δρυας στο μεγάλο χωριό με 65 ευρώ το βράδυ με πρωινό .Δυο φορές έχω πάει Καρπενήσι και δεν έχω κάνει σκι λόγω αέρα ελπίζω την τρίτη να είμαι πιο τυχερός.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν πετύχεις το βουνό στις καλές του είναι τέλειο! Έχω κλείσει στον Αγ. Νικόλα και χαίρομαι πολύ που θα γνωριστώ κι από κοντά, ελπίζω, με όλους όσους θα έρθουν!

 

Γιώργος

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα. Στον Γιώργο, στο Λίθο, πάνω στην πλατεία.

 

Γιώργος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα μπορουσε να κοπει η πιτα κεντρικα σε αιθουσα ;;;;;;;

Με επωνυμους προσκεκλημενους και περισσοτερο κοσμο νομιζω οτι θα ακουστουμε περισσοτερο

Στο βουνο απο παρατηρησεις μου τα περασμενα χρονια μεταξυ μας γινοταν η εκδηλωση και τους βουνισιους τους βρισκεις και με αλλη εκδηλωση αν θελεις.

 

Και αν δεν εχει καιρο ποιος θα ανεβει ;;; γιατι παλι μιλαμε για ενα σοβαρο εξοδο ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι και μια καλή αφορμή, να βρεθούμε και όλοι μαζί και ισχυρό κίνητρο. Μέχρι μέσα φεβρουαρίου θα ξέρουμε. Με τον καιρό τι να κάνεις. Και στην πίτα του 2013 στον Παρνασσό, είχε τόση ομίχλη που κάναμε μόνο την Κυριακή και μόνο Φτερόλακα!!! Τα έξοδα από Θεσσαλονίκη που κατεβήκαμε έγιναν. Τουλάχιστον η περιοχή είναι μαγευτική!


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνω αλλα το να βρεθουμε εμεις που ετσι και αλλιως θα βρεθουμε δεν ακουγεται παραπερα

 

Ειναι και μια εκδηλωση που μπορει να μας προβαλει και σε μη χιονοδρομους αλλα σε μελλοντικους

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το λόγο αυτό, κάθε φορά γίνεται και σε άλλο ΧΚ ανά την επικράτεια.


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το να γυριζει μια πιτα απο χιονοδρομικο σε χιονοδρομικο εχει αυξησει τα μελη η οι αλλες εκδηλωσεις πχ εκδρομες εχουν κανει καλυτερη δουλεια???

Μεσω της πιττας ητοι εκδηλωση σε μη χιονοδρομικο κρινετε οτι δεν εχει να προσφερει????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το να γυριζει μια πιτα απο χιονοδρομικο σε χιονοδρομικο εχει αυξησει τα μελη η οι αλλες εκδηλωσεις πχ εκδρομες εχουν κανει καλυτερη δουλεια???

Μεσω της πιττας ητοι εκδηλωση σε μη χιονοδρομικο κρινετε οτι δεν εχει να προσφερει????

Εσυ θα πας ρε Γεροντα που λεει και ο ταβερνιαρης ή οχι, αυτο πες μας και μετα συνεχιζουμε την κουβεντα....

  • Like 1

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το να γυριζει μια πιτα απο χιονοδρομικο σε χιονοδρομικο εχει αυξησει τα μελη η οι αλλες εκδηλωσεις πχ εκδρομες εχουν κανει καλυτερη δουλεια???

Μεσω της πιττας ητοι εκδηλωση σε μη χιονοδρομικο κρινετε οτι δεν εχει να προσφερει????

Το να γίνει μια εκδήλωση εκει που βρίσκεται το κοινό σου, το οποίο μαλιστα ειναι πολυ συγκεκριμένο, ειναι η πιο ενδεδειγμένη λύση βάσει αρχών του marketing.

Το αν "το κοπή τη πίτα" ειναι εκδήλωση που μπορει να φέρει κόσμο, ειναι αλλο καπέλο.

Για μένα, οχι δεν μπορει.

Event απευθυνόμενο σε όλους τους χιονοδρομους, υπό την επίβλεψη του Συλλόγου, την ίδια ημέρα στο χιονοδρομικο που θα γίνει η εκδήλωση, ναι μπορει να φέρει κόσμο. Και στον Σύλλογο και στους Συμμετέχοντες.

Τι μπορει να ειναι αυτο;

Μια ανοιχτή έκθεση πχ.

2 εταιρείες με action cams πχ, που θα τα δίνουν για test και ειδική τιμη σε όσους προβούν σε αγορα την ίδια ημέρα, μαζι με ενα ski test με όσους μπορούμε να μαζέψουμε συν κλήρωση δώρων και πολλα αλλα.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spider

Καποτε με κουβαλησαν απο μπανσκο στο καιμακ και διαπιστωσα οτι αρκετα μελη ειχαν παει σε αλλο χιονοδρομικο

 

Ομοιως σε μια επομενη και τοτε σα νεος στο συλλογο δεν μου ειχε κανει καλη εντυπωση

 

Ξερεις πολυ καλα οτι το να μην ειμαι μελος κανονικο δεν εχει αλλαξει τιποτα ως προς την συμμετοχη μου σε αρκετες εκδηλωσεις του συλλογου,συνελευσεις πιτες.

 

Για τη φετεινη πιτα ειναι πολυ νωρις για να πω οτι θα ερθω γιατι χωρις παρεα ειναι δυσκολο

 

Gigi σε θεματα προσελκυσης ειχα ασχοληθει αλλα σε αλλο τομεα,πιστευω οτι το κοινο του βουνου το βρισκεις ευκολα και με αλλες εκδηλωσεις ποιο εξιδικευμενες αλλωστε μεχρι τη κοπη η πιτα θα μουχλιασει lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chepelariada λέγετε και εινα τα τελευταία 4 χρονια,θα μπορούσαμε να το οργανώσουμε και εδω!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gigi σε θεματα προσελκυσης ειχα ασχοληθει αλλα σε αλλο τομεα,πιστευω οτι το κοινο του βουνου το βρισκεις ευκολα και με αλλες εκδηλωσεις ποιο εξιδικευμενες αλλωστε μεχρι τη κοπη η πιτα θα μουχλιασει lol

Σιγουρα μπορεις να τους βρεις και αλλού, το θέμα ειναι γιατι να τους αναζητήσεις κάπου αλλού απο εκει που σιγουρα θα τους βρεις;

Ενας λόγος για να τους ψάξεις λοιπόν αλλού, ειναι το οτι το μετρο σου δεν εχει αποδώσει. Για αυτα που θέλεις να πετύχεις.

 

Ξερεις τι θέλεις να πετύχεις;

Γιατι άλλη τακτική θα ακολουθήσεις στην προσέλκυση νέων μελών (σιγουρα οχι με το να σε δουν απλα να κόβεις μια πίτα, είτε στο βουνό, είτε στην παραλια, είτε στο Hilton) και άλλη τακτική στο βρεθούμε οσο το δυνατόν περισσότεροι σε μια εκδήλωση του Συλλόγου για το socializing και το bonding.

 

Συγνωμη εαν μακρυγορησα off topic πρωινιάτικα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για την ιστορια αν δεν κοπει πιτα το γεναρη μετα δε λεγεται βασιλοπιτα η πιτα αλλα

 

καρβελι η λαγανα γιατι μετα εχουμε αποκριες lol

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Event θα έχει γέλιο και θα είναι προσελκύσιμο και από άλλους.

Έχω ακούσει κάτι για "λίμπο - carving" που έκανε ο σύλλογος σε μια κοπή πίτας του παρνασσού αν δεν κάνω λάθος?

  • Like 1

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Event θα έχει γέλιο και θα είναι προσελκύσιμο και από άλλους.

Έχω ακούσει κάτι για "λίμπο - carving" που έκανε ο σύλλογος σε μια κοπή πίτας του παρνασσού αν δεν κάνω λάθος?

Κοιτα εσυ να εισαι εκει και ασε τα υπολοιπα πανω μου.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εννοείται ρε φίλε κλείσαμε κιόλας :D

 

(ή νομίζω ότι κλείσαμε...)

Edited by Kyriakoschar
  • Like 1

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Event θα έχει γέλιο και θα είναι προσελκύσιμο και από άλλους.

Έχω ακούσει κάτι για "λίμπο - carving" που έκανε ο σύλλογος σε μια κοπή πίτας του παρνασσού αν δεν κάνω λάθος?

 

Ναι και είχε γίνει Ο χαμός!

 

  • Like 11

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το οποίο έτρεχαν σαν τρελοί τρεις άνθρωποι (εκ των οποίων ο Nickel ήταν πραγματικά ήρωας).

 

Μην ξεχνάτε θέλουν τρέξιμο και οργάνωση όλα και κάποιοι να έχουν όρεξη να αναλάβουν και να κάνουν το τρέξιμο.

  • Like 7

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...