Jump to content
Sign in to follow this  
AlexC

Επιλογή Πέδιλου 50/50

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες!

Long time no see ha?!!!!

Μετά από 8 χρόνια με τα αγαπημένα μου K2 public enemy αποφάσισα να αλλάξω πέδιλα…

Αυτό που σκέπτομαι είναι ότι στην Ελλάδα δεν έχουμε πολλές πούδρες και όσες έχουμε σίγουρα δεν θα τις πετύχουμε την Κυριακή που συνήθως πάμε… από την άλλη άμα τις πετύχω δεν θα τις αφήσω…

Στο εξωτερικό όταν έχει πούδρα απλά νοικιάζω ένα HellBent και τέλος…

Άρα η πιο σοφή σκέψη νομίζω είναι ένα 50/50 all mountain…

Η σκέψη μου είναι σε κάτι τύπου Apache Recon παλιό μεν αλλά οικονομικό με δέστρες κάπου στα 350-400 ευρώ

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παμπλικ και εγω εδω και 7 χρονια σοφη η επιλογη σου με βαση τα ελληνικα δεδομενα για το απατσι, σε καμμια περιπτωση μεση πανω απο 95 (δεν υπαρχει λογος)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τσεκαρε τά Atomic Theory. Πολύ αξιόλογο πεδιλο. Το εχω πάρει και εγω αλλά δυστυχώς ακόμα δεν το εχω καβαλησει.

  • Like 1

Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πήρα τα Elan amphibio, τα δοκίμασα 2 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά για πετύχεις την τιμή που θες θα πας σε περσινό μοντέλο (μόνο στα γραφικά έχει αλλαγές).

  • Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα βρεις στα ιδια λεφτα το k2 explorer και θα με θυμηθεις νεαρε.... :)

  • Like 2

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα βρεις στα ιδια λεφτα το k2 explorer και θα με θυμηθεις νεαρε.... :)

;)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού ψάξαμε πολύ και τελικά δεν βρήκαμε τα xplorer σε 184 παρά μόνο σε 177 καταλήξαμε στα aftershock 181… η αλήθεια είναι ότι ήμουν ανάμεσα σε rictor 82 στο 177 στο aftershock 181 και στο xplorer 177 αλλά με ύψος 189 φοβήθηκα ότι το 177 θα μου πέσει κοντό στο 177 το xplorer και το rictor 82 φοβήθηκα ότι δεν θα επιπλεύσει στην πούδρα όπως το aftershock με μέση 86…

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου δώσατε!!!

Skimad σε ευχαριστώ φιλαράκο μου για όλα!

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις όταν το τσουλισεις. Πρέπει να είναι πεδιλαρα. Μπροβο, καλορίζικο.


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε, ένταξη τι να πω... Τελικά είμαι για γέλια... το ακυρωσα το πέδιλο και πήρα τα καινούρια ARMADA TST...

Μουτζοστε με!!!

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ξέρει κανείς ποιος τρυπάει marker στην αθήνα και να είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει?


Share this post


Link to post
Share on other sites

Τσεγας escape πρωην ski shop τιμια δουλεια

Edited by karakw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και γω τον Δημητρη θα σου προτεινα αλλά δυστυχως δεν εχει καπαρι για Marker για αυτο και ειπα του Γιαννη να σου πει να περασεις απο το Board Generation της κας Σαντυ Αρωνη στο Ψυχικο....

Καλοφωρετα!!


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στάθη σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις πληροφορίες, τα πέδιλα τα τρυπησα την Παρασκευή εκεί που μου είπες! Πολύ καλή δουλειά! Την Κυριακή ανέβηκα στον Παρνασσό(έκανα το λάθος δηλαδή) πουδρες 0 για να πω εντυπώσεις αλλά στην πίστα μετά τις πρώτες 3-4 κατεβάσεις άρχισα να το πιέζω να δω τα όρια του...το kufo ανταποκρίθηκε σε όλα τα επίπεδα από slalom μέχρι carving...το μόνο αρνητικό που είδα είναι ότι στο carvarisma για να μπορέσω να βάλω ώμο κάτω θέλει παρά πολύ ταχύτητα την οποία δεν μου την παρέχει, βέβαια οι δοκιμές έγιναν σε συνθήκες ομίχλης κακής ποιότητας χιονιού και οι πίστες που ήταν ανοικτές δεν έδιναν το μέγιστο στην ταχύτητα...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλεξ, σιγα σιγα θα βρεις τα πατηματα του αλλά αυτο το πεδιλο δεν ειναι για πιστα ρε φιλε, το χρησιμοποιεις στην πιστα για να προσεγγισεις το λιφτ μετα απο καταβαση σε εκτος πιστας κομματια!! Τι μεση εχει? Αν θυμαμαι καλα ειναι ξυλαρακι, δεν πρεπει να εχει μεταλλο μεσα του ή κανω λαθος?


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...