Jump to content
ΜΙΚ

Aσφάλεια Στο Βουνό

Recommended Posts

Τελικα δεν ειναι να κανεις κανεναν "κουμπαρο", :hehe: ο μονος που αξιζει ειναι ο κουμπαρος απο την Εδεσσα!!! B)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή η δουλειά των αρμοδίων Αρχών @GiGi - και δεν νομίζω ότι εναντιώνεται κανείς σε αυτές, αλλά εδώ το θέμα είναι ότι "καταγγέλω" για να δυσκολέψω τη ζωή κάποιου όσο μπορώ (έχοντας εξαντλήσει ή μη και τις παρασκηνιακές μου δυνατότητες), κι ας μην βρεθεί τίποτα επιλήψιμο. Τουλάχιστον προσπάθησα.

 

Όσο για τους κουμπάρους που αναφέρει ο Στάθης, όποιος έχει ξεφυλίσει απλά εγχειρίδια Κοινωνικής Ψυχολογίας αλλά και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας διακρίνει πολύ εύκολα τους μηχανισμούς που εδραιώνουν και διέπουν τέτοιες σχέσεις...

 

Κρίμα.

  • Like 3

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

άλλο πράμα ο φορολογικος ελεγχος, άλλο πράμα τα <τυπικά> προσόντα.

για το πρωτο -δυστυχως- αν πανε σε ταχα συλλόγους, σε ταχα σχολές θα βγαλουν λαυράκι

οι <ιδιωτες> ειναι συνηθως πιο τυπικοί.

για τα εργασιακα δικαιωματα (που συνηθως ειναι εργασιακες απαγορευσεις) η κουβέντα για ρυθμιση-απορρυθμιση ειναι μεγάλη και εξαντλητική.

εχει γινει για ραφτινκ-ορειβασία, θα επαναληφθει μετα το πρωτο θανατηφορο στον τομεα.

Πρακτικά νομιζω ισχύει το εισαι οτι δηλώσεις, αρα αξίζει τον κοπο να μαθαινεις σε ποιους παραδιδεις την ζωή σου...

ειναι τοσο σημαντικο οσο το να ξερεις αρβα ή δεξιωτητες χειμερινου...

αλλωστε μικρη ειναι η αγορα και γνωστοι-γνωστων όλοι.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο κουμπαρος σου επειδη τον εκοψαν στο V

 

Χχχαχχαχαχχαχαχχαχα

είμαι σίγουρος ότι δεν κάλεσε το ΣΔΟΕ ο κουμπάρος μου αλλα ναι αυτός μου το είπε

 

όλο κακιες είστε

  • Like 1

τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαλαρώνοντας ας δούμε τον εν αποστρατεία Πρόεδρο της W.S.S.V Hans Zehetmayer*** μόλις το 1985. αντί ναπροφητεύει , να αποδεικνύει πειραματικά ότι τα ski του μέλλοντος πρέπει να είναι παραβολικά - carving ώστενα υπακούουν εργονομικά και να είναι συμβατά με την ανθρώπινη ανατομία . ΟRF EINS - Δημόσια Αυστριακή ΡαδιοΤηλεόρασηhttps://www.youtube.com/watch?v=cfEzIcFTq_oΑυτή η Σχολή, αυτό το Κύρος , αυτές οι Υποδομές ,αυτό το Ανθρώπινο Δυναμικό που τη στελεχώνει .....ανησύχησε τουςαυτόκλητους εγγυητές της χιονοδρομικής παιδείας /ανάπτυξης /νομιμότητας ,ώστε όταν εξάντλησαν κάθε μέσο καιτέχνασμα παρεμόδισης , επέλεξαν στην <<ανώνυμη παρότρυνση Αρχών >> ... ούτε αυτές δεν σεβάστηκαν .Κρίμα !***HANS ZEHETMAYER > Ehemaliger Obmann des Wiener Skilehrerverband> HANS ZEHETMAYER retired Chairman of the Viennese Association of ski instructors δείτε και στοhttps://www.facebook.com/SnowsportsAcademy

 

Τον γνώρισα πριν πολλά χρόνια , ήταν δαςκαλος φίλου ,μάλιστα μας φιλοξένησε στο σπίτι του. Πολύ σεμνός. Δεν είχα συνειδητοποιήσει τότε το ποσό "μεγάλος" ήταν για την εξέλιξη του σκι . Εδώ στην Ελλάδα αυτά που έλεγε το αθλητικό εκπαιδευτικό κατεστημένο τα κορόιδευε σχεδόν. Μετά είδαν όλοι φως και μπήκαν.

Θυμάμαι πόση εντύπωση μου είχαν κάνει τα μοντέλα και πως όταν άρχιζε να εξηγεί τη θεωρία πάνω στην οποία δουλεύουν , έχανα τη μπάλα μετά από κάποιο σημείο ..

Ποσό μικρός είναι ο κόσμος του σκι ....

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο θέμα της αφαίρεσης καρτών, δύο ερωτήσεις/προτάσεις:

 

α) Στην Αττική Οδό η τροχαία έχει σύμβαση με την τροχαία ώστε να περιπολείται επί 24ώρου βάσεως και η Α.Ο. καλύπτει τα έξοδα. Κάτι τέτοιο γίνεται και σε μεγάλες συναυλίες (Terra Vibe κτλ). Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει στο Χ.Κ.Π. έστω τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες που έχει κόσμο και τα φαινόμενα αυτά συχνάζουν; Ένα περιπολικό με 2 αστυνομικούς στο 1750 από τις 8 έως τις 3-4. Φυσικά οι αστυνομικοί να έχουν πρόσβαση παντού στο βουνό με snowmobile.

 

β) Με το Skidata μήπως υπάρχει η δυνατότητα να κοπεί η πρόσβαση σε μια κάρτα; Σταμπάρεις ποιος είναι ο επικίνδυνος, στην επόμενη φορά που μπαίνει στο στο lift καταγράφεται και διαγράφεται η κάρτα.

 

Τέλος, ένας λόγος που δεν βλέπουμε και τόσα πολλά ατυχήματα στο Χ.Κ.Π., όσα στο Χ.Κ.Κ., είναι και το τεράστιο πλάτος των πιστών.


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο θέμα της αφαίρεσης καρτών, δύο ερωτήσεις/προτάσεις:

 

α) Στην Αττική Οδό η τροχαία έχει σύμβαση με την τροχαία ώστε να περιπολείται επί 24ώρου βάσεως και η Α.Ο. καλύπτει τα έξοδα. Κάτι τέτοιο γίνεται και σε μεγάλες συναυλίες (Terra Vibe κτλ). Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει στο Χ.Κ.Π. έστω τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες που έχει κόσμο και τα φαινόμενα αυτά συχνάζουν; Ένα περιπολικό με 2 αστυνομικούς στο 1750 από τις 8 έως τις 3-4. Φυσικά οι αστυνομικοί να έχουν πρόσβαση παντού στο βουνό με snowmobile.

 

β) Με το Skidata μήπως υπάρχει η δυνατότητα να κοπεί η πρόσβαση σε μια κάρτα; Σταμπάρεις ποιος είναι ο επικίνδυνος, στην επόμενη φορά που μπαίνει στο στο lift καταγράφεται και διαγράφεται η κάρτα.

 

Τέλος, ένας λόγος που δεν βλέπουμε και τόσα πολλά ατυχήματα στο Χ.Κ.Π., όσα στο Χ.Κ.Κ., είναι και το τεράστιο πλάτος των πιστών.

Καλά δεν μας έλειπε τίποτα άλλο από το να έχουμε νταβαντζηδες και στο βουνό.

Πως και ποιος θα με κρίνει?

Σιγά μη βαλουνε ραντάρ ταχύτητας και κοκ.

Αφήστε τον κόσμο να απόλαυσει το σκι του.

 

 

Να φύγετε να πατε αλλού. :P

  • Like 2

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά δεν μας έλειπε τίποτα άλλο από το να έχουμε νταβαντζηδες και στο βουνό.

Πως και ποιος θα με κρίνει?

Σιγά μη βαλουνε ραντάρ ταχύτητας και κοκ.

Αφήστε τον κόσμο να απόλαυσει το σκι του.

 

Να φύγετε να πατε αλλού. :P

Νομίζω όπως τα έγραψες τα έλεγαν οι οδηγοί αυτοκινήτου την δεκαετίου του 1900-1910. Μερικές δεκάδες χιλιάδες νεκρούς αργότερα...

 

Αργό λιφτ λόγω λίγου κόσμου. Παρνασσός 4 Ever παγκόσμια πρωτιά. Γατάκια Άλπεις κάθε μέρα στο γρήγορο. Σωτήρη χωρίς κανένα ίχνος μη σεβασμού στη θέση σου και σε σένα, μια απάντηση τη δικαιούται ο πελάτης, ο οποίος απορώ γιατί δεν έχει πάρει ακόμα τα λεφτά του πίσω. Να ξέρουμε να μη ξανάρθουμε δηλαδή. Μήπως φύσαγε και τους κατηγορούμε άδικα?

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά δεν μας έλειπε τίποτα άλλο από το να έχουμε νταβαντζηδες και στο βουνό.

Πως και ποιος θα με κρίνει?

Σιγά μη βαλουνε ραντάρ ταχύτητας και κοκ.

Αφήστε τον κόσμο να απόλαυσει το σκι του.

 

 

Να φύγετε να πατε αλλού.

Αγαπητέ,θα σε κρίνει αυτός που θα επιφορτιστεί με την αρμοδιότητα αυτή.Ο κόσμος να απολαύσει το σκι αλλά με ασφάλεια.Προπερσι με πέρασε ένας καφρος στον Περικλή κατεβαίνοντας σαν σε ελευθερη κατάβαση,θέση σους,λέγεται αν θυμάμαι καλα.Για χιλιοστά δευτερολέπτου δεν εστριψα.Θα γινομασταν κομματια και οι δυο.Και αν αυτός αναλαμβάνει τον κίνδυνο να πεθάνει,εγώ δεν τον αναλαμβανω για τον κάθε βλακα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως ήσουν αριστερή λωρίδα με χαμηλή ταχύτητα?:P

  • Like 2

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σ/Κ απο 12 εως 2 , στο πλατω του περικλη , δεν εχει ασφάλεια, αν πρεπει να περασω απο κει

παω πάντα σιγα σιγα και αμυντικα

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αρη μαζι σου υπο προυποθεσεις.... ;)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητέ,θα σε κρίνει αυτός που θα επιφορτιστεί με την αρμοδιότητα αυτή.Ο κόσμος να απολαύσει το σκι αλλά με ασφάλεια.Προπερσι με πέρασε ένας καφρος στον Περικλή κατεβαίνοντας σαν σε ελευθερη κατάβαση,θέση σους,λέγεται αν θυμάμαι καλα.Για χιλιοστά δευτερολέπτου δεν εστριψα.Θα γινομασταν κομματια και οι δυο.Και αν αυτός αναλαμβάνει τον κίνδυνο να πεθάνει,εγώ δεν τον αναλαμβανω για τον κάθε βλακα

 

Καλά δεν μας έλειπε τίποτα άλλο από το να έχουμε νταβαντζηδες και στο βουνό.

Πως και ποιος θα με κρίνει?

Σιγά μη βαλουνε ραντάρ ταχύτητας και κοκ.

Αφήστε τον κόσμο να απόλαυσει το σκι του.

 

 

Να φύγετε να πατε αλλού. :P

Η αστυνομευση δεν ειναι λυση. Εαν δεν αποκτησει ο κοσμος παιδεια (γενικη και ως προς τον χειμερινο αθλητισμο) δεν προκειται να αλλαξουν τα πραγματα. Βλεπε καφρους οδηγους παρολο που εχουν παρει διπλωμα, που υπαρχουν σηματα φαναρια, ξεκαθαρος κοκ,δρομοι με λωριδες και τροχαια συνεχιζουν ακαθεκτοι. Παντου υπαρχουν!

Edited by detox
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Η αστυνομευση δεν ειναι λυση. Εαν δεν αποκτησει ο κοσμος παιδεια (γενικη και ως προς τον χειμερινο αθλητισμο) δεν προκειται να αλλαξουν τα πραγματα. Βλεπε καφρους οδηγους παρολο που εχουν παρει διπλωμα, που υπαρχουν σηματα φαναρια, ξεκαθαρος κοκ,δρομοι με λωριδες και τροχαια συνεχιζουν ακαθεκτοι. Παντου υπαρχουν!

 

Αγαπητέ,αν π.χ στην Αττική Οδό έπεφταν μερικά πρόστιμα,θα τηρούσαν τον Κ.Ο.Κ άπαντες.Αλλά η ανυπαρξία της τροχαίας εκεί είναι παροιμιώδης.Μόνο αν κάποιος κάνει υπερβολικές παραβάσεις σπεύδει.Την άλλη φορά που χιόνιζε,έβλεπες άτομα να κινούνται στο δρόμο χωρίς φώτα.Η ορατότητα να μην ξεπερνάει τα 50μ σε κάποια σημεία,και ο άλλος να έρχεται με 80-100χαω χωρίς φώτα.Να κινείσαι στην αριστερή λωρίδα με 120χάω,όσο το όριο ταχύτητας,στη μεσαία να έχει πυκνή κίνηση,μεταξύ των αυτοκινήτων να μην έχει χώρο πάνω από 50-60μ,και να έρχεται ο άλλος στον προφυλακτήρα σου να σου αναβοσβήνει φώτα και να σου κορνάρει,αναγκάζοντάς σε ή να πας πιο γρήγορα,παραβιάζοντας τον Κ.Ο.Κ,ή να ρισκάρεις να μπεις στη μεσαία λωρίδα και να φρενάρεις ταυτόχρονα ρισκάροντας να σε χτυπήσει ο επερχόμενος,για να περάσει ο άλλος 2-3 θέσεις.Και αν δεν το κάνεις,σε προσπερνάει από τα δεξιά...

Τον Έλληνα τον πονάει η τσέπη.Αν του ρίξεις μερικά πρόστιμα,ή στο χιονοδρομικό τον πετάξεις έξω 2-3 φορές,θα βάλει μυαλό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μια εξήγηση για τη βελτιωμένη διάστρωση: Σήμερα στις 6.49 είχαν βγει τα διαστρωτικά και πατούσαν διαγωνίως το ένα πίσω από το άλλο. Τελικά, ξέρουν τι πρέπει να κάνουν.

 

ΥΓ Το ΧΚΠ είναι μια μικρογραφία πραγμάτων που συμβαίνουν γύρω μας. Πχ, στο κομμάτι της λειτουργίας έχεις τους μονιμάδες (για όσους έχουν υπηρετήσει στο ΣΞ) να δίνουν οδηγίες σε άτομα σαν τον Βέρνερ.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Τον Έλληνα τον πονάει η τσέπη.Αν του ρίξεις μερικά πρόστιμα,ή στο χιονοδρομικό τον πετάξεις έξω 2-3 φορές,θα βάλει μυαλό.

 

Ο λόγος που αναφέρθηκε η παρουσία αστυνομίας είναι να μην υπάρχει κανένα απολύτως κόλλημα (η δικαιολογία στην αφαίρεση καρτών). Δεν λέμε να μπουν radar σε οποιοδήποτε ΧΚ ούτε να καθιερωθεί Κώδικας ΧΙονοδρομικής Κυκλοφορίας (που υπάρχει δηλαδή) με όρια ταχύτητας.

Επίσης η επένδυση είναι η παίδεία. Χιονοδρομική, οδηγική, κοινωνική.

Το πρόστιμο δεν είναι αυτό που θα συμμορφώσει, όπως και δεν το έχει κάνει σε κανένα επίπεδο. Βλέπεις να κόβουν παντού αποδείξεις επειδή το ΣΔΟΕ μπορεί να σου κλείσει (και το έχει κάνει σε πολλές περιπτώσεις) το μαγαζί? Για να υπάρχει πλήρης συμμόρφωση πρέπει να έχεις έναν αστυνομικό/ εφοριακό/ δερβένακα πάνω από τον καθένα μας. Και όταν φύγει, πάλι θα παρανομήσουμε.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιες δηλαδή παρανομιες παρατηρούνται στα χκ?

Και μη μου πεις οι κανιβαλοι ή τα λουρακια?


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιες δηλαδή παρανομιες παρατηρούνται στα χκ?

Και μη μου πεις οι κανιβαλοι ή τα λουρακια?

Κατ'αρχάς ναι και οι κανίβαλοι και τα λουράκια που τα ΧΚ κρύβονται πίσω από υποτιθέμενη δυσκολία να υποχρεώσουν τον άλλον να δώσει την κάρτα άμα του τη ζητήσουν και αρνηθεί. Βέβαια πρέπει να τη ζητήσουν πρώτα.

Έπειτα μιας και με ρώτησες μην μου πεις ότι δεν έχεις δει μαστουρωμένα να κυκλοφορούν?

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι όχι, δεν χρειάζεται αστυνομία. Αυστηρότερος έλεγχος απ τα ΧΚ χρειάζεται και μία τροποποίηση στη νομοθεσία που δεν είναι καθόλου δύσκολο να γίνει αν μαζευτούν 2-3 δυνατά χιονοδρομικά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Βλέπεις να κόβουν παντού αποδείξεις επειδή το ΣΔΟΕ μπορεί να σου κλείσει (και το έχει κάνει σε πολλές περιπτώσεις) το μαγαζί?

 

Όταν η εφορία πηγαίνει σε ένα μαγαζί μιας περιοχής για έλεγχο,αμέσως πέφτει "σύρμα" και όλοι κόβουν αποδείξεις και για την τσίκλα αξίας 0,10€.Διότι απλώς φοβούνται...

 

Όχι,δε λέω να μπουν ραντάρ στα Χ.Κ,είναι υπερβολικό,αλλά τους...ταλιμπάν πρέπει να τους απομακρύνουν.Ο άλλος ήταν στον Ηρακλή,και πέταξε το μπουκάλι του αναψυκτικού επάνω μου καθώς περνούσα από κάτω από τον αναβατήρα στην Διηανείρα....Και το έκανε επίτηδες.Σίγουρα.Δεν μπορούσε ο λιφτιέρης να του απαγορέψει να ανέβει επάνω με το αναψυκτικό;Ας το έπινε και μετά να έπαιρνε τον αναβατήρα.Ή ο άλλος που κάπνιζε δίπλα μου μέχρι την αποβίβαση;Έλεος πια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Όταν η εφορία πηγαίνει σε ένα μαγαζί μιας περιοχής για έλεγχο,αμέσως πέφτει "σύρμα" και όλοι κόβουν αποδείξεις και για την τσίκλα αξίας 0,10€.Διότι απλώς φοβούνται...

 

Όχι,δε λέω να μπουν ραντάρ στα Χ.Κ,είναι υπερβολικό,αλλά τους...ταλιμπάν πρέπει να τους απομακρύνουν.Ο άλλος ήταν στον Ηρακλή,και πέταξε το μπουκάλι του αναψυκτικού επάνω μου καθώς περνούσα από κάτω από τον αναβατήρα στην Διηανείρα....Και το έκανε επίτηδες.Σίγουρα.Δεν μπορούσε ο λιφτιέρης να του απαγορέψει να ανέβει επάνω με το αναψυκτικό;Ας το έπινε και μετά να έπαιρνε τον αναβατήρα.Ή ο άλλος που κάπνιζε δίπλα μου μέχρι την αποβίβαση;Έλεος πια.

 

Α γεια σου! Συμφωνώ απόλυτα με κάθε σου λέξη. Γι'αυτό πιστεύω πως δεν είναι η αστυνομία και το πρόστιμο που θα μας σώσει. Είναι η σωστή σύσταση, η παιδεία και το ενδιαφέρον από τον πάροχο της Υπηρεσίας.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιωργο μην ασχολείσαι κανε το σκι σου με τα μάτια ανοιχτά.

Σταματά στις ακρες πίσω από το πασαλακι μην σε πάρει κανένας σβαρνα και ασε και τους υπόλοιπους να διασκεδάσουν με το δικό τους τρόπο. Οχιδεν παρατηρώ αν ειναι κάποιος μαστουρωμενος ή χαπακωμενος ή κοκαρισμενος ή τσαντισμενος ζωχαδιασμενος απελπισμένος.

Μην ξεχνάς ότι το βουνό ειναι χωρος αναψυχής πάμε όλοι για να διασκεδασουμε.

 

Τα λουρακια ειναι πρόβλημα αλλά πιστεύω αντιμετωπισιμο και σε καμια.περίπτωση δεν χρειάζονται αστυνομιες.

  • Like 2

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην Ελλάδα υπάρχει ασυδοσία.Εδώ δεν τηρούν το νόμο για το κάπνισμα στους κλειστούς χώρους,θα τον τηρήσουν στον ανοιχτό;Σου λέει ο άλλος "έχω δικαίωμα".Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου στην Πολωνία,απαγορευόταν το κάπνισμα και στις κερκίδες.Ένας φίλος Έλληνας που ζει εκεί και μιλάει και Πολωνικά,και Ελληνικά φυσικά,ήταν εθελοντής.Τον ειδοποιούν ότι ένας Έλληνας καπνίζει στην κερκίδα,τάδε σειρά και θέση.Πάει να του πει να σβήσει το τσιγάρο.Άρχισε ο άλλος "έλα μωρέ,και τι έγινε,είναι ανοιχτός χώρος και φυσάει,και πες τους ότι μου το είπες" κλπ.Του λέει ξανά να το σβήσει επειδή τον έχουν δει από τις κάμερες και τον έβρισε.Κάλεσε την ασφάλεια του γηπέδου και τον έβγαλαν έξω.Και μετά από 5 λεπτά έβαλε γκολ η Εθνική!!!!!!

Εκεί δεν πέρασαν οι μαγκιές του...Κάτι τέτοιο χρειαζόμαστε κι εδώ αλλά πού θα το βρούμε...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά αυτό να δω.

Να απαγορευτεί το κάπνισμα στα καρεκλακια κιας πεθάνω!

Edited by ilias-zak
  • Like 1

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λιάκο το ανέφερα μόνο και μόνο επειδή με ρώτησες. Φυσικά και μιλάμε για τη διασκέδαση και την απόλαυσή μας, είναι το ίδιο όμως με το να πάω μπουζούκια, να μην πιω για να γυρίσω εγώ και η παρέα μου σώος και να με σιδερώσει ένας που έφυγε απ το διπλανό μπουζούκι για παράδειγμα.

Όλα αντιμετωπίσιμα είναι εφόσον ένα χιονοδρομικό είναι αποφασισμένο να τα αντιμετωπίσει.

Και επιμένω ότι δεν χρειάζεται αστυνομία αλλά ενδιαφέρον του χιονοδρομικού.

Και παίρνω και γω τα μέτρα μου, αλλά Ελλάδα και Bansko, έχω και λίγο αυτιά και όταν χτυπήσει καμπανάκι και μάτια πίσω μην έρθει κανένας Ταλιμπάν.

 

Σε μια πιο ευχάριστη νότα, έρχεται τέζα ΣΚ πάμε να ευχαριστηθούμε σκι και αν δούμε κάτι που μας χαλάει, ας το θέσουμε με όμορφο τρόπο και μπορεί να γλιτώσουμε ένα αδέσποτο σανίδι, εναν ακυβέρνητο αρχάριο, και μία σελφι απο χαριτωμένες νεανίδες στη μέση της πίστας.

 

Sp επίτρεψε μου, έχει καθε ΝΟΜΙΜΟ δικαίωμα να καπνίσει κάποιος στο καρεκλάκι (ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΑΛΕ) αρκεί να μην πετάξει την γόπα (κουβαλάω ένα άδειο πακέτο συνήθως και τις βάζω μέσα) και εαν σε ενοχλεί, μπορείς να του το ζητήσεις ευγενικά. Σε μερικούς μπορεί να πιάσει. Εαν δεν πιάσει, είναι νόμιμος κάνε υπομονή.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...