Jump to content
over-poulover

Χ.κ.καλαβρύτων 2014-2015

Recommended Posts

Ακόμα ένα event ετοιμάζεται στο χκΚαλαβρύτων....!

 

Helmos-Team-Battle01LOGO4.png

 

 

 

Οι προετοιμασίες για το Helmos Team Battle, που θα διεξαχθεί το Σάββατο 14 Μαρτίου 2015, έχουν ξεκινήσει!!

Πρόκειται για ένα slopestyle snowboard contest, διαφορετικό από αυτά που έχουμε δει μέχρι τώρα.

Οι συμμετέχοντες θα διαγωνιστούν σε ομάδες με κάθε team να αποτελείται από 3 άτομα, και οι νικητές

θα φύγουν με πολλά πολλά giveaways και το ποσό των 1.000€ CASH!!

 

Αναζητήστε πληροφορίες στο παρακάτω link: http://www.helmosteambattle.gr/

  • Like 5

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :winter-2316: is still here!

  • Like 2

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ήταν η εβδομάδα που θα ανέβαινα Καλάβρυτα ΜΟΝΟ για να περάσω μια αυτό το στρώσιμο (με ΦΡΕΣΚΟ ΧΙΟΝΙ, μα πως??)... Χάρη στο στρώσιμο του Παρνασσού και το χτύπημα που είχα εκεί, μάλλον αυτό δεν θα γίνει.

 

:shuriken:

  • Like 1

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν θέλω να ειμαι γκρινιαρης

αλλά

η ωρα ειναι 1,20 , η στυγα κλειστη.

αρχικα το sr ελεγε οτι θα ανοιξει στις 12.

μπορει βεβαια να υπαρχει προβλημα.

θα μου πεις δεν σου φτανει η αρτεμη και το αυγο?

1 φορα με τετοιο απροσμενο καιρο ισως..

ομως....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...τα καλύτερα έρχονται....έσω έτοιμοι...!!!!

 

...τι εικόνες είναι αυτές!!!!!

 

...δεν με χωράει το γραφείο....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλά μολις το ειπα βαλαν μπροστα :thumbup:

 

αυτο ειναι real time :LMAO:

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν θέλω να ειμαι γκρινιαρης

αλλά...

 

...αλλά είσαι!

 

η ωρα ειναι 1,20 , η στυγα κλειστη.

 

Και ποιος σου λέει ότι δεν θα καταφέρουν

να την δώσουν στις 14:00; Όπως προχθές.

Θα σε χάλαγε;

Είναι κάτι που φέτος μας έφτιαξε.

Να δίνουν αναβατήρα έστω και αργά.

 

Βασίλη, μου φαίνεται ότι πρέπει επειγόντως να τσουλήσεις.

Αύριο είναι μια καλή μέρα για να παίξεις joker... και αν σου κάτσει;!!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ουδεις προφητης στον τοπο του τελικα.

 

Σε μια συναντηση μου με τον δ/χκκ μου ανεφερε εκτος αλλων οτι για να συναγωνιστει φετος τους απεναντι με το νεο "υπερλιφτ"εχει καψει τα διπλα πετρελαια απο αλλη χρονια.μπραβο του και να συνεχισει ετσι εαν αυτο δεν χαντακωνει κι αλλο το χιονοδρομικο οικονομικα.δινει αναβατηρες κααι πιστες γρηγοροτερα απο καθε αλλη χρονια,αλλα να μην επαναπαυθει γιατι εχει πολυ δρομο ακομα μεχρι να υλοποιησει ολα οσα η ομαδα χιονοδρομιας και τα μελη του συλλογου εχουν διαπιστωσει.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βοηθάει ίσως και το ότι έχει πέσει η τιμή του ντίζελ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βοηθάει ίσως και το ότι έχει πέσει η τιμή του ντίζελ.

Μόνο για τους καταυλακιώτες?

  • Like 3

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρητορικές ερωτήσεις μη δίνετε σημασία

 

Mπα? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων άραγε θα πάει φυλακή ο υπεύθυνος χιονοδρομίας? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων τα έλκηθρα τα σκυλιά και τα γατιά περνάνε μέσα στις πίστες? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων δεν μπορούν να πάρουν κάρτες? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων περνάνε full speed κάθετα πίστα για να πάνε στο πάρκο snowboard? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων έχουν τα σανίδια στο χέρι χωρίς λουράκι? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων καταστρέφουν το δάσος με τόνους αλάτι? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων κλείνουν λιφτ στα δέντρα χωρίς γκρεμό λόγω ομίχλης? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων γνωρίζουν ότι πρέπει να σηκωθούν δυο κολώνες του λιφτ επί χρόνια αλλά προτιμούν να συνεχίζουν να σκάβουν? Στα χιονοδρομικά των Άλπεων κρύβουν το σκι του Απρίλη?

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μι ξεχνας οτι τα χιονοδρομικά εκει ειναι νοικιασμένα (cosencion) για πολα χρωνια ,δηλαδη δεν ειναι δημόσια !!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μι ξεχνας οτι τα χιονοδρομικά εκει ειναι νοικιασμένα (concession)για πολα χρωνια ,δηλαδη δεν ειναι δημόσια !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά εντάξει η μέρα που χάσαμε σήμερα δεν περιγράφεται..... :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Για να επανέλθω στο προηγουμενο ερώτημα,όσο φταίνε οι σνοουμπορντάδες που ανεβαίνουν με το σανίδι στο χέρι αλλο τόσο φταίει ο λιφτιέρης που τους αφήνει..Ξεκάθαρα πράγματα.Το Χ/κ έχει ευθύνη εδώ.Αν δεν τους αφηνε θα το φόραγαν.Ούτε λουράκια, ούτε τίποτα.

Στη Βασιλίτσα δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον,αν ξέρει καποιος αλλος ας μας πει,κανεναν με το snowboard στο χέρι.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να επανέλθω στο προηγουμενο ερώτημα,όσο φταίνε οι σνοουμπορντάδες που ανεβαίνουν με το σανίδι στο χέρι αλλο τόσο φταίει ο λιφτιέρης που τους αφήνει..Ξεκάθαρα πράγματα.Το Χ/κ έχει ευθύνη εδώ.Αν δεν τους αφηνε θα το φόραγαν.Ούτε λουράκια, ούτε τίποτα.

Στη Βασιλίτσα δεν έχω δει εγώ τουλάχιστον,αν ξέρει καποιος αλλος ας μας πει,κανεναν με το snowboard στο χέρι.

 

Επίσης, δεν βλέπεις σανίδια στο χέρι στο καρεκλάκι ούτε στον Παρνασσό. Να κάτι που ο Παρνασσός κάνει καλύτερα από τα Καλάβρυτα. Τα δύο βουνά καλό θα είναι να κοιτάνε περισσότερο το ένα το άλλο...

 

:shuriken:

  • Like 4

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωρίζετε στα Καλάβρυτα κάτι πιο οικονομικό από 90 ευρώ :shock: (!!!!!) το δίκλινο, για διανυκτέρευση;;;;;;;;;;

 

(πάντως τέτοια εποχή το 2014 είχα μείνει σε ξενοδοχείο στο κέντρο των Καλαβρύτων με 50 ευρώ. Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στην χώρα και δεν έχω πάρει μυρωδιά τίποτα!!!!! Έχω μείνει στην μακρινή πια, περίοδο της κρίσης και της ύφεσης. Κι όμως έχει έρθει η ανάπτυξη και δεν το έχω καταλάβει!!!)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εριξες μια ματια στα πακετα all inclusive που υπάρχουν στο site του ΧΚΚ;

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωρίζετε στα Καλάβρυτα κάτι πιο οικονομικό από 90 ευρώ :shock: (!!!!!) το δίκλινο, για διανυκτέρευση;;;;;;;;;;

 

(πάντως τέτοια εποχή το 2014 είχα μείνει σε ξενοδοχείο στο κέντρο των Καλαβρύτων με 50 ευρώ. Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στην χώρα και δεν έχω πάρει μυρωδιά τίποτα!!!!! Έχω μείνει στην μακρινή πια, περίοδο της κρίσης και της ύφεσης. Κι όμως έχει έρθει η ανάπτυξη και δεν το έχω καταλάβει!!!)

 

 

90€.....????Τι είπες τώρα....?

Οχι ρε, σίγουρα υπάρχουν και ΠΟΛΥ πιο φθηνά.

Τόσα του λείπουν του κυριούλη....???

Δες τα πμ σου!

 

Πριν από αυτό όμως, ρίξε και μια ματιά στο all inclusive.

Ξέρω ότι έχει αρκετά καλά πακέτα.

  • Like 3

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mαίρη δυστυχώς έτσι είναι, όπως τα λέει ο eleftheriou, φέτος στα Καλάβρυτα έχουν ξεφύγει. Και παρ΄όλα αυτά δεν βρίσκεις κιόλας. Όσο για το all inclusive στην αρχή λειτούργησε κάπως καλά αλλά πλέον είναι σχεδόν αδύνατο να βρείς μόνο για Σάββατο, πρέπει να κλείσεις δύο διανυκτερεύσεις, Παρασκευή και Σάββατο. Το Michel δεν το ξέρω αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από μέλη του φόρουμ. Αντίθετα ένας γείτονάς του εκεί γύρω μου ζήτησε 90 Ευρώ για δίκλινο και το πρωινό του ήταν ένα γιαουρτάκι και ένα κρουασαν περιπτέρου στο ψυγείο του δωματίου. Ύπάρχουν βέβαια και τίμια καταλύματα αλλά θέλει ψάξιμο. Καλή λύση είναι οι Λουσοί, έχουν και καλό φαγάκι αλλά βέβαια είναι κάπως ερημιά. Από την άλλη είναι σαφώς οικονομικότερα και κοντύτερα στο ΧΚΚ.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδή δεν είχε το θάρρος να το κλείσει για ένα χειμώνα μέχρι να γίνει το σωστό, διαιωνίζοντας το λάθος. Ας πρόσεχε.

Όχι ρε μάστορη "Ας πρόσεχε", μετά από τόσα χρόνια δικαστήρια. Μή λέμε κι ότι θέλουμε. Εσένα θα σου άρεσε να σε κατηγορούν για το θάνατο ενός ανθρώπου ;

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όχι ρε μάστορη "Ας πρόσεχε", μετά από τόσα χρόνια δικαστήρια. Μή λέμε κι ότι θέλουμε. Εσένα θα σου άρεσε να σε κατηγορούν για το θάνατο ενός ανθρώπου ;

Δηλαδή έκανε σωστά πως ενώ θα μπορούσε να είχε διεκδικήσει το σωστό, συμβιβάστηκε και τον έτρεχαν και στα δικαστήρια?

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άσ' το φίλε... το θέμα ξεφεύγει από το χιονοδρομικό πεδίο και είναι άσχημο να το μπερδεύουμε με τη δική μας απόλαυση.

 

Και σίγουρα δέ θα ήθελα να βρεθώ ποτέ στη θέση του Τσεκούρα.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τζοβολος και χαρουλα εχω μεινει με 40 το δικλινο . Υπαρχουν πολλα σε αυτες τις τιμες. Εγω με 200 εμεινα 5 βραδια σε δικλινο 2με6 γεναρη

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιπος τοτε δεν ειχε πεσει και το πολυ χιόνι,ενω τωρα ειναι φουλ:)

 

Idas,ο αντροπος σε σκευτετε με το προινο,για σκι θα πας,να σε φουλάρει με φαγιτο προι προι,πος θα τσουλισεις :)

Αλά μονο να γκρινιάζεις ξερεις :)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...