Jump to content
over-poulover

Χ.κ.καλαβρύτων 2014-2015

Recommended Posts

Βασιλη τι ετος ειναι η φωτο;

Μάλλον 1903

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν υπάρχει η σημερινή μέρα στο βουνό!

Έχει ρίξει και λίγο φρέσκο από πάνω και οι πίστες είναι χαλι!

Ο καιρός κάνει πάλι τα κολπα του(μια ομίχλη μια ήλιο) αλλά με φοβερό παρεακι βγήκε πάλι υπέροχο σκι.

Το καλύτερο της ημέρας είναι ότι ξεπέρασα τον φόβο μου και κατέβηκα πάλι την αγαπημένη μου πίστα την ειρήνη Και μάλιστα με λίγο ομίχλη.

Ευχαριστώ τον πεπε τον γιατρό και τον αλκα για αυτό!!

Οι πίστες είναι χάλι ή χαλί?????

:D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν το εκδοτήριο στα Καλάβρυτα θα λειτουργεί αύριο?

Το εκδοτηριο στο χωριό θα λειτουργεί από του χρόνου.

  • Like 2

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι πίστες είναι χάλι ή χαλί?????

:D

Χαχαχαχα!

Εννοείται χαλί αλλά γράφω από το κινητό!

Το καλύτερο point σήμερα :

Κατέβηκα την ειρήνη μαζί με τον μπαμπά μου!!! Όλα τα λεφτά η μέρα σήμερα!!

Κρίμα όσοι την χάσατε...

  • Like 3

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ski test αύριο στο βουνό, μπροστά από το σαλέ 1750, θα έχει και ο σύλλογος περίπτερο, ελάτε να γνωριστούμε!!!

:)

  • Like 3

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να γινει αυτο θα πρεπει να ειμαστε 5000 μελη συλλογου και οχι 5000 μελη φορουμ.

αλλιως με τι δυναμικη περιμενεις εσυ να αλλαξει κατι;

απλο ειναι

 

καντε τα μελη του φορουμ ταυτοχρονα και του συλλογου χωρις συνδρομη και ελυσες αυτο το θεμα και προχωρας στο επομενο

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και τα λεφτά για τα πάγια έξοδα του συλλόγου ποιος θα τα βάλει;οι θεσμοί;

Α και που σαι,ούτε του δς είμαι ούτε σκοπεύω να γίνω.

φιλικα παντα!

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λογική του στυλ: "Αυτά γίνονται έξω κι όχι εδώ, και να πηγαίνεις μόνο έξω αφού μπορείς, κι εμείς εδώ καλά περνάμε με αυτά που έχουμε στην ψαροκώσταινα" προσωπικά δε με βρίσκει σύμφωνο ούτε στο ελάχιστο.

Ναι, πατάτες έχουν γίνει στην οργάνωση του χιονοδρομικού τουρισμού επειδη κυρίως δεν υπήρχε οργάνωση.

Ναι, στήνονταν ΧΚ για να ζουν τα διπλανά τους χωριά (δεν το βρίσκω απαραίτητα κακό).

Ναι, κάποιοι δήμοι προτιμούν κλειστό το ΧΚ τους για να κάθεται ο κόσμος κάτω (στα Καλάβρυτα είναι το λιγότερο, αλλού η κατάσταση είναι δράμα).

Ναι, υπάρχουν χίλια δυο στραβά στη χιονοδρομία στη χώρα μας

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ (περα από το χόμπυ μας) ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ.

Πρέπει να αναπτυχθει σωστά.

Πρέπει να γίνουν επενδύσεις που να προσελκύσουν τουρίστες.

Το έχουμε ανάγκη σαν οικονομία.

Και 10 και 20 και 50 εκατ να πέσουν στο ΧΚΠ και στο ΧΚΚ και σε όποιο κρίνεται από αρμοδίους ότι μπορεί να γίνει πόλος τουρισμού.

Είναι πιο αναγκαίο από άλλες επενδύσεις που γίνονται για να γεμίζουν 2-3 άτομα τις τσέπες τους. Με αυτά τα λεφτά τις γεμίζουν οικογένειες, οικισμοί, περιοχές ολόκληρες. Και μάντεψε που θα χαλάσουν το συνάλλαγμα του τουρισμού?? Στη δική σου και στη δική μου επιχείρηση. Να πηγαίνουν τα λεφτά της Αθήνας στα Καλάβρυτα δε φέρνει ανάπτυξη στην Ελλάδα, μόνο στα Καλάβρυτα κι αυτό για όσο μπορεί η Αθήνα να δίνει.

Ναι προτιμώ να πληρώνω το ΧΚΠ παρά το στέγαστρο Καλατράβα.

Όχι σαν χιονοδρόμος αλλά σαν άνθωπος ο οποίος έχει συμφέρον να γίνουν επενδύσεις στη χώρα οι οποίες θα φέρουν έσοδα για μία περίοδο μεγαλύτερη του ενός μήνα μίας ολυμπιάδας.

Και κριτική θα κάνω διαρκώς.

Ειδικά στο ΧΚΚ γιατί είναι το αγαπημένο μου εξαιτίας του πως συμπεριφέρεται σε μένα ως πελάτη. Διοίκηση και προσωπικό. Και όσο καλύτερο θα γίνεται τόσο πιο αυστηρός θα είμαι με αυτό.

Αλλά πάντα καλοπροαίρετα με σκοπό τη βελτίωση.

Κριτική σημαίνει κρίνω όχι κατακρίνω.

 

εγω θα σου πω ενα πραγμα επειδη μαλλον δεν εισαι απο τη περιοχη Καλαβρυτων.

 

αν δεν βελτιωθει η προσβαση στα Καλαβρυτα και παραμενει ο κολοσουρτης(οδικο δικτυο για γιδοπροβατα) για να φτασεις ο τοπος δεν προκειται να αναπτυχθει

 

το χιονοδρομικο εχω πει και παλιοτερα οτι το ξερουμε αρκετοι φιλοι απο τη μερα που ανοιξε και σου λεω δεν ειδαμε αλλαγη προς το καλυτερο και ας ειναι ενα αξιολογο βουνο.

 

Σε αναμονη των στατιστικων του χιονοδρομικου με το κλεισιμο της σαιζον για να συνοψισουμε και να κανουμε τη καλοπροαιρετη κριτικη μας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και τα λεφτά για τα πάγια έξοδα του συλλόγου ποιος θα τα βάλει;οι θεσμοί;

Α και που σαι,ούτε του δς είμαι ούτε σκοπεύω να γίνω.

φιλικα παντα!

δε καταλαβα τι εννοεις

 

η 30 η 50 η 3000 αλλαζει κατι σε αυτα που ανεφερες ??? η πληρωνει φορο ο συλλογος αναλογα με το κεφαλι ??

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν δεν βελτιωθει η προσβαση στα Καλαβρυτα και παραμενει ο κολοσουρτης(οδικο δικτυο για γιδοπροβατα) για να φτασεις ο τοπος δεν προκειται να αναπτυχθει

 

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει για πολλά πολλά πολλά χρόνια ακόμα.


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

δε καταλαβα τι εννοεις

 

η 30 η 50 η 3000 αλλαζει κατι σε αυτα που ανεφερες ??? η πληρωνει φορο ο συλλογος αναλογα με το κεφαλι ??

εννοω οτι για να εχει κάποια έσοδα ο σύλλογος δεν πρέπει τα μέλη του να πληρώνουν κάποια συνδρομή;

Εκτός αν εννοείς να πληρώνουν την συνδρομή τους όσοι πληρώνουν τωρα,να βγαίνουν τα οποία έξοδα του συλλόγου αλλα να λεγομαστε όλοι μέλη και να πουλάμε μούρη οτι έχουμε 5.000 κόσμο απο πίσω να στηρίζει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφήστε τις διατυπώσεις και ανεβείτε βουνό.Από τα καλύτερα χιόνια εντός πίστας σήμερα.Χάσατε πραγματικά όσοι δεν ανεβήκατε...με Δημήτρη,αλκατραζ και ιπτάμενο Πεπε!

  • Like 6

speedwave4_zps9328bfcd.png

"Δεν μου ταιριαζει εμε η κατεβασμενη σημαια,δεν μου ταιριαζει η υστατη προσπαθεια "

Sir Ernest Shackleton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, έχουμε μπροστά μας ένα απο τα τελευταία ΣΚ, αν όχι το τελευταίο, της σεζόν (ναι, κι αυτή η χιονοδρομική σεζόν πλησιάζει στο τέλος της) με πολλά μάλιστα δρώμενα. Καλή διασκέδαση σε όλους εύχομαι και καλή επιτυχία στο ΧΚΚ και στις εκδηλώσεις του. Άντε, να μαζέψουμε κανά ευρώ τώρα για την επόμενη ετήσια!!!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
εννοω οτι για να εχει κάποια έσοδα ο σύλλογος δεν πρέπει τα μέλη του να πληρώνουν κάποια συνδρομή;

Εκτός αν εννοείς να πληρώνουν την συνδρομή τους όσοι πληρώνουν τωρα,να βγαίνουν τα οποία έξοδα του συλλόγου αλλα να λεγομαστε όλοι μέλη και να πουλάμε μούρη οτι έχουμε 5.000 κόσμο απο πίσω να στηρίζει...[/q

Εγω λεω να μην πληρωνει κανενας η εστω οποιος μπορει ας βοηθαει με με τη συνδρομη του και αν μπορει ο Συλλογος να βρισκει χορηγους η πορους με αλλους τροπους.

Αυτα εφοσον το ζητουμενο ειναι το μπουγιο για να πετυχουμε κατι

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο θέμα μας...

post-5972-1426862410,0156.jpg

 

Πηγή: ΧΚΚ@fb

Edited by GiGi
  • Like 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μεχρι να φτάσουμε στην βαθειά Λακκα, τα αδέσποτα σανίδια νο 1 και 2 ειχαν ενημερωθεί γιατι δεν πρεπει να μεταφέρονται στα χέρια, ποιος ο λόγος ύπαρξης του λουριου και οτι αυτα και αλλα πολλα (πως κατεβαίνουν απ το lift πχ χωρις να πέσουν) θα μπορούσε να τους τα εχει μάθει ενας δάσκαλος. Με ρώτησαν αν δουλεύω εκει. Τους συμπλήρωσα οτι θα μπορούσε να τους τα επιβάλει και ενας εργαζόμενος.

Edited by GiGi

Share this post


Link to post
Share on other sites

.....Έχει ρίξει και λίγο φρέσκο από πάνω και οι πίστες είναι χαλι!

 

Χάλι...ή χαλί; :P


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αστο...τώρα είδα ότι ξαναρωτήθηκες.χαχαχα!

  • Like 1

Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει ρίξει και λίγο φρέσκο από πάνω και οι πίστες είναι χαλι

 

Βάζετε τόνους, τουλάχιστον εκεί που είναι απαραίτητοι!

 

Ουπς! Μετά το είδα ότι αναφέρθηκε! :innocent:

Edited by sermak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic

 

Εγω λεω να μην πληρωνει κανενας η εστω οποιος μπορει ας βοηθαει με με τη συνδρομη του και αν μπορει ο Συλλογος να βρισκει χορηγους η πορους με αλλους τροπους.

Αυτα εφοσον το ζητουμενο ειναι το μπουγιο για να πετυχουμε κατι

Θα κανεις δωρεα τα ετησια εξοδα της σελιδας που σε φιλοξενει να σχολιαζεις και να ενημερωνεσαι;

 

Καλως η κακως ο συλλογος χρειαζεται λεφτα για να υπαρχει.

ναι δεχομαι οτι η οικονομικη κριση σας χτυπησε την πορτα και δεν σας περισσευουν 25 ευρω(μια χαμενη μερα σκι στα καλαβριτα απο αερα η ομιχλη) αλλα και ο συλλογος εκανε βημα προς τα εκει.25 ευρω στους συζυγους απο 50.

 

ετσι δεν ειναι πρωην γραμματεα που εκανες like λιγο πιο πανω;επι των ημερων σου δεν ψηφιστηκε κατι τετοιο;στις 23/05/2009;

Να το ονομασω carpooling συνδρομης;εκτος κι αν σταματησατε να βαζετε καυσιμο και στο αυτοκινητο σας πλεον η το κατεβαζετε σβηστο απο τα χκ.

 

 

edit:εκτος κι αν θελουμε να γεμισουμε τη σελιδα με μπανερ οπως απο εκει που φυγατε καποτε με σκοπο να αλλαξετε τη χιονοδρομια προς το καλυτερο και να γινουμε ιδιοι.

 

End off topic

Edited by dust
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

χμ... εκτος από πρώην γραμματέας ήμουν και ελεγκτική επιτροπή σε περίπτωση που το ξέχασες η δεν θυμάσαι

οπου είδα που πήγαν κάποια 25ακια εκείνη την χρονια

υπάρχει και σχετικό τοπικ

τώρα σοβαρά από τις διαφημίσεις δεν βγαίνει η σελίδα ??

 

τόσο πολύ έχουν αλλάξει τα πράγματα

  • Like 1

τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η τελευταια ανανεωση κοντεψε να αγκαλιασει τον θεο δυστυχως.

 

Εννοειται οτι θυμαμαι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ευχαρίστως να πληρωσω το αναλογουν στα εξοδα του φόρουμ..

donation γιατι δεν βαζετε?

κατα την γνωμη μου τα ελληνικα χιονοδρομικα επρεπε να χορηγουν το φορουμ.

η δωρεάν διαφημιση που προσφερουμε και το δωρεαν feedback που τους δινουμε δεν θα το βρούνε πουθενα αλλού.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάλιστα...

Αφήσαμε την γκρίνια για την στυγα και πιάσαμε την γκρίνια για το φόρουμ.

Ρε πάτε καλά ?

Αντε ελάτε για σκι να ξεχαρμανιασετε γιατί δεν σας βλέπω καλά...!!

  • Like 8

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...