Jump to content
over-poulover

Χ.κ.καλαβρύτων 2014-2015

Recommended Posts

Σου μοιάζει να ήταν στο βουνό;;;;; Μάλλον σε άλλο βουνό θα ήταν κ θα μπερδεύτηκε........!!!!!!!!!!!

οχι δεν ημουν, οτι βλεπω στις καμερες

καλα κανεις και ενημερωνεις, απο χιονι πως ηταν , υγρο?

2 πραγματα, υποτιθεται οτι το αυτοκολητο θα αντικατασταθει με καρτα, παντως το αυτοκολητο ξεκολα και ξανακολα (θελει τον τροπο του), δεν λεω πως , αλλά αν καμμια φορα σε ξαναστειλουν στο ταμειο να βγαλεις αλλο ειναι γιατι δεν εχει κοληθει με ...αποφασιστικοτητα (αν θες να αποφυγεις στα σιγουρα την δευτερη επισκεψη, διπλωσε τις πλευρες)

καλα κανουν με ομιχλη να κλεινουν μιση ωρα νωριτερα τα πανω λιφτ, δυσκολο πραμμα να ελενξεις ολο το πεδιο. Μην το παρακανουμε ομως, αρκει να βοηθαμε και μεις, οχι τελευταια καταβαση νεραιδοραχη-αυγο.

το σημαντικο για μενα να μπουν κανονες στο freeride στην νεραιδοραχη και στο αυγο . Το χκκ πουλάει το freeride και καλά κανει, δεν μπορει ομως τα πραγματα να ειναι φλου, πρεπει να υπάρχει διασωση, ελεγχος, δεν μπορει να καλυπτεται αστικα με τους ορους και ολοι να πηγαινουν εκτος, ειναι υποκρησία.

ας πει το χιονοδρομικο τι θελει απο μας να βρεθει ακρη.

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Vro να σου επισημανω οτι βλεπεις τα πραγματα με περαν του δεοντος αρνητικο ματι

Δεν ειναι καλο αυτο ουτε για σενα, ουτε για αυτους που σε διαβαζουνε.

Μην με παρεξηγεις , φιλικα στο λεω

Μην κρίνεται εξ αποστάσεως & ειδικά από webcams.

Καμία σχέση η ομίχλη η σημερινή & η χθεσινή,

με αυτή που έπεσε προχθές στις 14:30.

Έκλεισαν 2 lift λόγω ομίχλης στις 15:00

και το ξεχειλώσαμε εντελώς!

Προσωπικά ήμουν παρών εκείνο το Σάββατο στο χιονοδρομικό

και δεν άκουσα ούτε έναν να διαμαρτύρεται για αυτό.

Το αντίθετο θα έλεγα.

Υπάρχει υπεύθυνος ασφαλείας σε κάθε χ.κ.

που κλείνει - ανοίγει lift όποτε αυτός κρίνει απαραίτητο.

Αυτός βάζει την υπογραφή του, αυτός παίζει τον κώλο του.

Εμείς, ως πελάτες, με την αγορά του πάσο το δεχόμαστε.

Σε καμία περίπτωση, προχθές, δεν έκλεισε χωρίς σοβαρό λόγο.

Ήμουν παρών, και πιστεύω ότι μπορώ να γνωρίζω καλύτερα.

Πόσο μάλλον όταν ακόμα ο ίδιος, που όσο να ΄ναι

το ριμάδι το Καλάβρυτο κάπως το ξέρω, δεν ήξερα

σε πολλά σημεία της πίστας που ακριβώς βρισκόμουν.

Δηλαδή τι νομίζεται;

Ότι ξαφνικά τους πιάσανε οι τσιγκουνιές στις 15:00

και κλείσανε τους διακόπτες για οικονομία;

Ή για να πάνε μια ώρα νωρίτερα στα σπίτια τους;

Το ξεχειλώσαμε... έλεος.

Χθες, Κυριακή 8/3/15,

την αναπάντεχα υπέρτατη μέρα φρεσκαδούρας,

μας έδωσαν την Στύγα κοντά στις 14:00.

Κανένας δεν είχε διαμαρτυρηθεί, που δεν την είχαν δώσει.

Είχαμε λιώσει όλοι στην άγκυρα και τα παραρτέμια κομμάτια.

Μας δώσανε και τη πουδροστύγα και σχεδόν όλοι χορτάσαμε

από 3+ υπέρτατες καταβάσεις στη Νεραϊδόραχη.

Στη τελευταία μου, στις 15:15 ο χειριστής στην επιστροφή της Στύγας

μας είπε να μην βγούμε μπροστά.

Είχε πέσει πάλι σύννεφο σε όλο το πεδίο της.

Μας έστειλε πίστα, μιας και αυτή θα ασφαλιζόταν

πολύ πιο εύκολα μετά από 30λ..

Και ήταν σωστή απόφαση, που όλοι οι πουδροβλαμένοι

την σεβαστήκαμε.

Βασίλη, το χιόνι ήταν απίστευτο.

Τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.

Όχι, σε καμία περίπτωση αέρινη πούδρα,

αλλά ούτε τπτ βαρύς σοβάς.

Τα 10+ ποντάκια πάνω στη κρούστα

ήταν μούρλια.

Ίσως επειδή φάγαμε το φρέσκο

χωρίς να μπαγιατέψει.

Μέρες της σαιζόν που δεν ξεχνιούνται.

Χθεσινή υπέρτατη ατάκα, όπως ανέβαινα με τη Στύγα

και ο άλλος από κάτω, στους πυλώνες της, να οργιάζει φωνάζοντας:

Που είσαι Μάνα να δεις τι κάνει ο γιος σου!!!

Σταματήστε να το φιλοσοφείτε

και χαρείτε / εκμεταλλευτείτε

την καλύτερη περίοδο των ελληνικών χιονοδρομικών.

Μπαμπαστρούμφ έγιαννες;

Τετάρτη ή Πέμπτη; Λέγε!

• Like 10

προσπαθω να μην τα βλέπω αρνητικά,

εχω ομως κουραστει απο το δηθεν,

με ενδιαφερει το ψευτο-freeride που κανουμε σε νεραιδοραχη-αυγο (παρα πιστα στην ουσια) να ειναι οσο ειναι δυνατον, πιο ασφαλές. Οσο μπορει βεβαια.

ειναι και το δυνατο χαρτι του συγκεκριμενου χιονοδρομικου (ουτε τα λιφτ, ουτε τα χλμ των πιστων)

και ομολογω οτι υπάρχουν διαβαθμισεις , άλλο ενα απλο κατεβασμα στους πυλώνες (αναλογα με το χιονι βεβαια), άλλο οσο πας προς χαρο, αλλο μπροστα στο αυγο, άλλο πισω.

καλως κακως το προμοτάρει και το χιονοδρομικο

ειμαι σιγουρος οτι αμα παθω κατι εκει τα παιδιά του χιονοδρομικου με δικο τους ρισκο θα βοηθήσουν, απλά θα ηθελα μια καποια εξελιξη, περα απο το σκοινι στην κορφη της στυγας, εστω καποια πασαλακια στις διαδρομες, εναν πινακα με ενημερωση των συνθηκων χιονιου, 3-4 φορες ενα περασμα-σκουπα των πιστερ (ειδικα αυγο), μικρα πραγματα αλλά τοσο σημαντικα.

για να μην πουμε τα βασικα , συχνοτητα αναγκης, πατημα του δρομου βαση χιονοδρομικου- πουλιου η βρυση.

• Like 1

Πω πω τι χιονι βαζει στα Καλαβρυτα ρε παιδια? Σπυροπουλε δεν ξερω τι θα κανεις αλλά θεωρουμε οτι ειναι τιμιο και αξιοπρεπες απο μερια του χιονοδρομικου κεντρου να το κρατησετε οσο γινετε περισσοτερο, αλλο ενα λιθαρακι για να κερδισετε την μαχη της επομενης σεζον.... :rolleyes:

Με τοσο χιονι που εχετε και με αλλο τοσο που θα σας βαλει ολη την βδομαδα και δεν ξερω και γω για ποσο ακομα, επιβαλλετε το βουνο να μεινει ανοιχτο μεχρι οοοοοσο παει μιας και θα εχετε κερδισει και τους απο πανω λογω λουκετου στις 15 Απριλιου.

Με ποιον τροπο θα το κρατησετε ανοιχτο δεν τον ξερω αλλά χρηματα δεν θελετε, "ιδου η Ροδος ιδου και το πηδημα"

Το ενστικτο μου βλεπει παλι του χρονου να κερδιζετε τα πρωτια σε ολους τους τομεις.... ;)

• Like 1

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Έκανα like στο post σου γιατί συμφωνώ απόλυτα εκτός από το παρακάτω κομμάτι

Υπάρχει υπεύθυνος ασφαλείας σε κάθε χ.κ.

που κλείνει - ανοίγει lift όποτε αυτός κρίνει απαραίτητο.

Αυτός βάζει την υπογραφή του, αυτός παίζει τον κώλο του.

1.726.283.836.462 υπέροχες πουδροανθρωπομέρες παγκοσμίως έχουν γίνει μέρες με φουλ ομίχλη, με ομίχλη που ανοίγει, με ομίχλη που κλείνει με ομίχλη που είναι κάτω και πάει πάνω, με ομίχλη που είναι πάνω και πάει κάτω.

Το μοναδικό χιονοδρομικό που κλείνει λιφτ παγκοσμίως ή Ευρωπαικά ή ότι θες λόγω ομίχλης είναι τα λατρευτά αγαπητά πανέμορφα Καλάβρυτα. Θα δεχόμουν απόλυτα το κλείσιμο του αναβατήρα Στύγα, παρόλο που αποτελεί παγκόσμια πρωτοτυπία, απλά γιατί δεν έχει νόημα και πράγματι έχει κίνδυνο για ζώα που θα έπρεπε να ακούσουν μια συμβουλή που δεν δίνεται όμως.

Την Άρτεμη όμως λυπάμαι δεν μπορώ να την δεχτώ. Κυρίως όμως αρκετοί στις Άλπεις μπορούν να δεχτούν ότι παρόμοια λιφτ με τη Στύγα, (με γκρεμό δίπλα στην πίστα βέβαια, σε καμία περίπτωση πίσω από φράκτη ο γκρεμός), μπορεί και να υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πιθανότητα να σκεφτούν και ίσως να τα κλείσουν.

Αρκετά χιονοδρομικά των Γαλλικών Άλπεων τις τελευταίες μέρες έχουν με απορία δει κάποια e-mail που ανταλλάσουμε και έχουν διάφορες απόψεις για το αν θα έκλειναν ή όχι τη Στύγα λόγω ομίχλης. Την Άρτεμη λυπάμαι 29 κατασκευαστές πλυνητρίων και όλα τα χιονοδρομικά που συμμετέχουν στην κουβέντα, προτείνουν να μένει ανοιχτή, δε πα να μη βλέπεις τη μύτη των πεδίλων σου.

Αν υπάρχει κάποια τρύπα στην Άρτεμη που δεν ξέρω παρακαλώ να μου την δείξετε. Αν δεν βλέπουμε τα πασαλάκια της πίστας βάλτε πασαλάκια. Αν ανεβαίνουν άσχετοι ας μην ανεβαίνουν. Αν δεν έχει κάποιον στην κορφή ας κάτσει κάποιος. Πάντως λιφτ στα δέντρα να κλείσει για ομίχλη δεν...

Αυτό όμως που θα σου πουν όλα μα όλα μα όλα μα όλα τα χιονοδρομικά είναι το εξής: Ποιός πιστερ και ποιος υπεύθυνος χιονοδρομίας παίζει τον πισινό του? Είστε τρελοί? Για ομίχλη? Και δεν μπορεί να πάρει κάρτες? Κλείστε τα χιονοδρομικά σας τώρα.

Δεν φοράνε λουράκι? Κάνουν τσαμπουκά και τους περνάει? Περνάνε full speed κάθετα πίστα για να βγουν στο πάρκο? δεν θα έκανα σκι σε τέτοιο βουνό.

Παρακαλώ τον Λεωνίδα ή τον υπεύθυνο χιονοδρομίας να απαντήσει να δούμε σε αυτή τη χώρα και σε αυτά τα χιονοδρομικά τι κάνουμε λάθος πια και γιατί τα νοσοκομεία μας είναι γεμάτα.

Έχω όλο το καλοκαίρι (το οποίο δυστυχώς ξεκίνησε, καλό καλοκαίρι by the way) και κειμενογράφο να ανταλλάσουμε επιχειρήματα, έχω δίκιο έχετε άδικο, θα χαρώ να με πείσετε ότι έχετε δίκιο έχω άδικο. Όχι στο μπλα μπλα. Γραπτά Scripta Manent. Kαι με τον Τσεκούρα προφορικά όλα καλά όλα ανθηρά. Εδώ γραπτά. Kαι στο info@snowclub.gr το ίδιο κάνει.

Στάθη: Έχεις δει πουθενά να διαφημίζει κανένας το σκι την άνοιξη? Οι Καλαβρυτινοί έχουν τον παράδεισο του σκι 10χλμ από την πόλη τους κάθε άνοιξη και...δεν το ξέρει κανένας εκτός από τον Αλκατράζ. Αν έχετε κάποιο δίκιο (δεν έχετε πάντως απόλυτο δίκιο) που χειμώνα δεν θα έρθει κανένας ξένος για σκι βδομάδα στα Καλάβρυτα, σας πληροφορώ ότι θα έκαναν τούμπες αν τα μάθαιναν από 1η μέχρι τέλος Απρίλη.

Το Firn οι ξένοι το ξέρουν πολύ καλά όπως ξέρουν ότι μετά πας για μπάνιο/ποδήλατο/σκι/παραπέντε/ποτάμι κλπκλπ. Τα Καλάβρυτα το κρύβουν δεν τους θέλουμε τους τουρίστες ουουουου ξένοι ουουουου.

Θα μου πεις οι απέναντι έχουν και Δελφούς και δεν το διαφημίζουν...

Διαγωνισμός βλακείας Ελληνικών χιονοδρομικών και πέριξ περιοχών Καλάβρυτα vs Παρνασσός. Χ παίχτε το

Στον τελικό σας περιμένει το Φαλακρό εκεί είναι δύσκολα τα πράγματα. Φαλακρό έχει ομαδάρα

Edited by ΜΙΚ
  • Like 6

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Μικάλη,

να :good:,

σου έκανα και ΄γω like :stuart: .

Αλλά με καμία περίπτωση δε θέλω να σε πείσω

ότι έχω δίκιο ή ότι έχεις άδικο :realmad::w00t: .

Άποψη μου, άποψη σου και η ζωή το ski συνεχίζεται :rolleyes: .

Είναι και το άλλο...

δεν έχω κειμενογράφο...

και το καλοκαίρι... είναι πολύ μακρυά :spiteful:

Έλα ρε... θα σε ανεβάσουμε και ΄σένα

ακόμα και αγκαλιά :friends:

Να αποχωρήσουν από το λιφτ, να παραιτηθούν και να κλείσουν τα χιονοδρομικά μέχρι να γίνει το σωστό.

Οπότε δηλαδή η δικιά σου πρόταση είναι όλοι να συμβιβαστούμε με αυτό και απλά να περιμένουμε να χτηπήσεις εσύ, να χτυπήσω εγώ, ο φίλος μας, ο γιος σου, ο ανιψιός μου και το σκυλί μου?

Αυτοί οι συμβιβασμοί έχουν πτωχεύσει την χώρα μας και το ξέρεις

ΜΙΚ +10000 άλλη μια φορα

ρε Γιώργο να σου δώσω και εγώ ένα παράδειγμα

Να μείνουμε όλοι στα σπιτια μας και να αφήσουμε τους μεθυσμένους και τους ανασφάλιστους να οδηγάνε ελευθερα

Αν δεν μπορούν να κάνουν κουμάντο στο σπίτι τους να το κλείσουν

τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Σαν σκιερ ας κανω μια ηλιθια ερώτηση για τα λουρακια.

Γιατί δεν ασφαλίζουν την σανίδα στο ένα πόδι με τη δέστρα και ολα οκ;Όπως γίνεται και στη Βασιλίτσα.

Σαν σκιερ ας κανω μια ηλιθια ερώτηση για τα λουρακια.

Γιατί δεν ασφαλίζουν την σανίδα στο ένα πόδι με τη δέστρα και ολα οκ;Όπως γίνεται και στη Βασιλίτσα.

Επειδη:

1) δεν ξέρουν να σταθούν και πέφτουν οταν φτάνει πανω το καρεκλακι

2) έχουν βρει ενα άλμα και το κανουν 20 φορές μεχρι να βγάλουν το nose grab. Το παίρνουν, δεν τους βγαίνει, σκάνε κατω, βγάζουν σανίδι να ανέβουν με τα ποδια, φεύγει το σανίδι

3)έχουν δει και άλλους να το κανουν και δεν τρεχει τιποτα

4) σταματάνε, το βγάζουν, το ακουμπάνε κατω για γαρο, σελφι, να γίνει φασησουλεω, δεν ξέρουν καν πως να το ακουμπήσουν.

Ισως και συνδυασμός των παραπάνω, αν εχω ξεχάσει κατι προσθεστε

Edit: ναι βέβαια, ξέχασα το αυτονόητο. Γιατι η πλειοψηφία δεν κανει μαθημα με δάσκαλο αλλα με φίλους (που ουτε αυτοι ξέρουν και πολυ) και δεν τους τα εχει εξηγήσει κάποιος δάσκαλος και το λουράκι το θεωρούν περιττό.

Edited by GiGi

συνδυασμος > δεν εχουν κανει ΠΟΤΕ μαθημα...ή απλα δεν κανουν σωστο μαθημα

αν καποιος παντελως αρχαριος κανει μαθημα στο εξωτερικο τα πρωτα δυο-τρια σημαντικα πραγματα (μετα το ζεσταμα κλπ ) ειναι

1. πως κρατας το σανιδι οταν περπατας

2. πως το αφηνεις στο χιονι

3. πως να τσουλας μερικα μετρα με το ενα ποδι στην δεστρα..

ΥΓ προσωπικη μου αποψη > το λουρακι ειναι περιττο αν κανεις σωστα τα αλλα τρια. Και σε εκπαιδευτη δασκαλων που ρωτησα στην γερμανια μου ειπε οτι δεν ειναι υποχρεωτικο...αν καποιος εχιε οκ, αν οχι δεν πειραζει

βεβαια στο εξωτερικο ειναι καπως αλλιως τα δεδομενα οποτε σανιδια ακυβερνητα δεν βλεπεις...(ή δεν ειδα εγω)

τηρουνται τα τρια παραπανω

δεν παιρνεις το σανιδι αγκαλια στο καρεκλακι

δεν κανεις αλμα οπου γουσταρεις κλπ κλπ

Edited by Turms
  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

συνδυασμος > δεν εχουν κανει ΠΟΤΕ μαθημα...ή απλα δεν κανουν σωστο μαθημα

αν καποιος παντελως αρχαριος κανει μαθημα στο εξωτερικο τα πρωτα δυο-τρια σημαντικα πραγματα (μετα το ζεσταμα κλπ ) ειναι

1. πως κρατας το σανιδι οταν περπατας

2. πως το αφηνεις στο χιονι

3. πως να τσουλας μερικα μετρα με το ενα ποδι στην δεστρα..

ΥΓ προσωπικη μου αποψη > το λουρακι ειναι περιττο αν κανεις σωστα τα αλλα τρια. Και σε εκπαιδευτη δασκαλων που ρωτησα στην γερμανια μου ειπε οτι δεν ειναι υποχρεωτικο...αν καποιος εχιε οκ, αν οχι δεν πειραζει

βεβαια στο εξωτερικο ειναι καπως αλλιως τα δεδομενα οποτε σανιδια ακυβερνητα δεν βλεπεις...(ή δεν ειδα εγω)

τηρουνται τα τρια παραπανω

δεν παιρνεις το σανιδι αγκαλια στο καρεκλακι

δεν κανεις αλμα οπου γουσταρεις κλπ κλπ

Εσεις δεν ξέρετε εκει περα φιλος. Εδω οι δικοί μας με το που πάρουν το σανίδι είθισται να γίνονται και shapers και τα φτιάχνουν μόνοι τους.

Και κάποιοι τους αφήνουν φυσικά

Edit: τα παραπάνω φυσικά δεν ισχύουν μονο στα Καλαβρυτα.

Edited by GiGi

Άποψη μου, άποψη σου και το ski συνεχίζεται :rolleyes: .

Έτσι? :dizzy:

Έλα ρε... θα σε ανεβάσουμε και ΄σένα

ακόμα και αγκαλιά :friends:

Δυστυχώς δεν μπορείς, ειδικά εσύ

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

ΜΙΚ και korn στα λόγια είναι ολα πολύ εύκολα στην πράξη όμως....

Η δουλεια του πιστέρ δεν ειναι να κανει τον μπάτσο . Στα περί λουριών καλο θα ήταν στα Λίφτ να μην τους αφήνουν να τα πάρουν αν δε το έχουν ασφαλισμένο.

Περί ομίχλης Μιχάλη ο καθένας μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τη θέση του εκάστοτε διευθυντή και με το τι προσωπικό - μέσα του διαθέτουν οι εργοδότες του και πόσο θέλει να παίξει το κεφάλι του. Πόσα χρόνια τραβιόταν ο Τσεκούρας στα δικαστήρια ;

• Like 1

9-2-05020.jpg

Πόσα χρόνια τραβιόταν ο Τσεκούρας στα δικαστήρια ;

Επειδή δεν είχε το θάρρος να το κλείσει για ένα χειμώνα μέχρι να γίνει το σωστό, διαιωνίζοντας το λάθος. Ας πρόσεχε. Άραγε οι καινούργιοι έχουν?

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Τι γινεται εκει πανω;; που ναι οι ομιχλες κ τα χιονια;; ΑΜΑΝ ΜΕΡΑ

• Like 1

παει την εχασα την μερα... :wallbash:

η στυγα κλειστη ως της 12 για συντηρηση? (απο το sr)

μπα το διορθωσε , εχει ηδη ανεβει το ρατρακ,

παντως το πατημα , πάτημα, δεν πανα ειναι φρεσκο , κλπ κλπ, αρα δεν ειναι θεμα χιονιου....(για τους πανω τα λεω)

Edited by vro
  • Like 2

Τώρα στη live webcam στην επιστροφή της Στύγας

κατεβαίνει δεμένο everest να ξεθάψει το γνωστό

προβληματικό κομμάτι. Φαίνεται ότι έχει πέσει

τόσο χιόνι που τα φτυάρια πλέων ΔΕΝ.

Από το Σάββατο το ίδιο σκηνικό στο Χελμό.

Και μου άρεσε ότι ήθελα να φύγω από τη Παρασκευή

φοβούμενος τον καιρό.

Τελικά έμεινα και χάρηκα φοβερές μέρες.

• Like 2

Καλά.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το χιόνι που έχει βάλει.....

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ η λιακάδα που έχει βγάλει......

Και αφού εμείς κάναμε την μλκ και φύγαμε χθες

από Καλάβρυτα και δεν μπορούμε να κάνουμε

live ενημέρωση, ας χαζέψουμε όλοι μαζί τις φωτογραφίες

που έχουν ανεβάσει στο φβ του χκ......

Την τύχη του την χιονισμένη......

Καλημέρα σας από το Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων!!! Το ύψος της χθεσινής χιονόπτωσης έφτασε τα 30 εκ. Σε λειτουργία σήμερα, Τρίτη 10-3-2015, θα δοθούν στις 9:00 πμ, οι αναβατήρες Αχιλλέας, Δάφνη, Ερμής, Θέτις, Άρτεμις και στις 12:00 πμ. ο αναβατήρας Στύγα. Από τις πιο όμορφες ημέρες στο Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων!!!

10998862_857063977691399_165551348753955

11042963_857063954358068_172701146814746

11033927_857063971024733_148084976291680

10430921_857064051024725_433253961962659

11050641_857064057691391_610472652043171

10312750_857065094357954_700254134453218

10407036_857065107691286_323370176536490

10644946_857065081024622_777015324329589

10998862_857063977691399_165551348753955

χκΚαλαβρύτων @ FB

• Like 16

moments

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Ρε τι μερα ειναι αυτη; Θα μας τρελάνει!

• Like 1

Αν θέλετε, μπορούμε να μαζευτούμε κάπου

όλοι μαζί και να κλάψουμε παρέα...για την

μέρα και το χιόνι που χάσαμε........

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

• Like 5

moments

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Ας ανεβάσω μερικές καλοκαιρινές φωτογραφίες απο το πρόσφατο ταξίδι μου τις πίστες του Bansko. Το τόπιο καταπράσινο και το χιονοδρομικό κέντρο παίρνει μια άλλη όψη,μια μαγική εικόνα που σίγουρα κάποιος που λατρέυει αυτό το μέρος, πρέπει να επισκευτεί για να κατανοήσει το μεγαλείο ομορφιάς.   
    • Ένα αντίστοιχο ταξίδι είναι μικρό. Πολύ μικρό. Για να είμαι ειλικρινής, θα έλεγα ότι μία εβδομάδα δεν μου φτάνει. Ίσως όμως να μην μου φτάνουν ούτε 3 εβδομάδες, ένας μήνας, ίσως ούτε ένας χειμώνας. Αλλά καλά δεν περνάμε μόνο αυτή την εβδομάδα που θα είμαστε εκεί. Αυτή η εβδομάδα, θα μας κάνει να περνάμε καλά όλους τους μήνες της προσμονής που θα συζητάμε για αυτή.Τώρα για το πόσο χιόνι θα έχει, κανείς δεν ξέρει, ούτε οι μετεωρολόγοι, όμως θα αποτελεί ένα από τα αντικείμενα της κουβέντας μέχρι τον χειμώνα, βλέποντας τα στατιστικά των προηγούμενων ετών! Είναι και αυτό ένα από τα αντικείμενα κουβέντας που θα μας κάνει να περνάμε καλά το καλοκαίρι!
    • Καλησπερα. Το  Athens Realease εστειλε προσφορα 50%, σε οποιον εφαγε τη πατατα των Bauhaus, για δυο εισητηρια για τον IGGY. Εγω εχω ηδη βγαλει, οποτε αν καποιος ενδιαφερεται, μπορει να μου στειλει μνμ να του δωσω τη προσφορα.  
    • Μη μετρώντας την παρουσία στο βουνό για μαθήματα (π.χ. κάποιες μέρες ολόκληρες σε baby lift δεν το λες και μέρα σκι), Θα έλεγα ένα πενιχρό 5-6 Καλάβρυτα και 10 μέρες Kitzsteinhorn.
    • Κάποιοι νομίζω έκαναν λόγο για σχετικά όχι καλή χρονιά φέτος στις Άλπεις. Άρα ελπίζουμε τουλάχιστον σε τόσο χιόνι ΚΑΙ περισσότερο. Ακόμα είναι νωρίς βέβαια. Αλλά και τα όνειρα από την άλλη, προηγούνται κατά πολύ της πραγματικότητας...
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. Afro
      Afro
      (30 years old)
    2. Gavis
      Gavis
      (52 years old)