Jump to content
kostasbmw

Γσ Εστουχ 2015 : Σκεψεις Και Αποψεις Επι Της Δρασης Του Συλλογου

Recommended Posts

τελικα εχουμε καταντησει να περιφερεται ο Συλλογος και πιστευω να ειμαστε οι μοναδικος .

 

ΓΣ δεν ειναι μια απλη κοπη πιτας για να πηγαινει ο Συλλογος απο δω και απο κει .

 

ο Συλλογος εχει εδρα ??? που ειναι η εδρα του ??

 

και αν δεν εχει δεν πρεπει να αποκτησει ???? Βαλτε το Πηλιο εδρα και αν δεν εχει προσελευση το αλλαζουμε...

 

τωρα τα στατιστικα σας τι ειπαν απο περυσι ??? οτι ειχατε προσελευση τετοια ωστε να γινονται συνεχεια στο Πηλιο ??

 

η επειδη ετυχε να ειναι το Πηλιο καπου στη μεση αποφασισατε οτι ετσι βολευει τα περισσοτερα μελη ?? δηλαδη περυσι τι αλλαξε σε σχεση με τις προηγουμενες ΓΣ απο προσελευση?

 

Αλλα για ποια μελη μιλαμε, τους αλεξιπτωτιστες της εκδρομης του Συλλογου η για αυτα που εγγραφτηκαν περυσι και προπερσι παλι για την εκδρομη ? τελικα ποσα μελη εχει ο συλλογος τακτοποιημενα ??

 

ποσα ειναι τα ατακτοποιητα ??? ποσα ειναι τα μελη που γραφτηκαν τα τελευταια 5 χρονια και συνεχιζουν να ειναι τακτοποιημενα

 

Δεν ειδα στα θεματα συζητησης να σας απασχολει το θεμα γιατι απο μια ματια που εριξα τα 1,2,3,10,11 ειναι στανταρ σε καθε ΓΣ οπως και 5,6,7 αφορουν τις εκδρομες και αυτες στανταρ ...α ξεχασα

 

τα 4,8,και 9 οπου πραγματι εχει και κατι να συζητηθει .

 

Βεβαια αυτες ειναι προσωπικες αποψεις , μπορει να εχει και καποιος αλλος παρομοιες οι διαφορετικες ....ας ακουσουμε και καποια αλλη αποψη επι του θεματος πριν τη ΓΣ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κώστα σε όλο το ποστ σου δεν κατάλαβα που θέλεις να καταλήξεις. Ο συλλογος αποφασισε φετος η γσ να γίνει στο πήλιο καλώς ή κακώς. Και φυσικά δεν είμαστε ο μοναδικός σύλλογος που μεταφέρει σε άλλο τόπο κάθε χρόνο τις εργασίες της γσ. Μην συγχέεις την έδρα. Το να έχεις την έδρα στο τάδε μέρος, αυτό δεν απαγορεύει την αλλαγη τοποθεσιας της γσ.

 

send from mob with tapatalk

  • Like 5

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγω παλι σαν μπουμπουνας!!

δεν καταλαβα τι θελει να πει ο φιλος μας ..

 

βλεπω εγγραφή αρχαια ??

 

βλεπω αποχη απο τα -του συλλογου ??

 

βλεπω απλο μελος φορουμ ??

 

αλλα !! βλεπω βροχη ερωτήσεων για τα συλλογικά ,,με απαιτήσει -αν καταλαβα καλα.. να του δοθούν απαντήσεις ..................................για τα παντα ..

 

ρε !! μηπως εχουμε ..καπου ξεφυγει :hope:

 

καλη ανασταση !!

  • Like 2

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω παλι λεω ευτυχως που ο κωστας δεν θα ερθει στην γενικη γτ δεν μας φτανει το τριημερο για να του καλυψουμε τις απαντησεις.

απαντησεις που θεωρω τις γνωριζει πολυ καλα αλλα καποιο λογο τωρα πρεπει κατι να λεμε.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κώστα σε όλο το ποστ σου δεν κατάλαβα που θέλεις να καταλήξεις. Ο συλλογος αποφασισε φετος η γσ να γίνει στο πήλιο καλώς ή κακώς. Και φυσικά δεν είμαστε ο μοναδικός σύλλογος που μεταφέρει σε άλλο τόπο κάθε χρόνο τις εργασίες της γσ. Μην συγχέεις την έδρα. Το να έχεις την έδρα στο τάδε μέρος, αυτό δεν απαγορεύει την αλλαγη τοποθεσιας της γσ.

 

send from mob with tapatalk

Κυριακο μερικες ερωτησεις εκανα απλες και νομιζω καταλαβετες

 

εσυ ειπες οτι ειναι νορμαλ να μεταφερεται η ΓΣ και γινονται και αλλους συλλογους....εγω δεν ξερω κανεναν γιαυτο και το ανεφερα και εκανα και επιπλεον ερωτησεις για τα στατιστικα

 

εγω παλι σαν μπουμπουνας!!

δεν καταλαβα τι θελει να πει ο φιλος μας ..

 

βλεπω εγγραφή αρχαια ??

 

βλεπω αποχη απο τα -του συλλογου ??

 

βλεπω απλο μελος φορουμ ??

 

αλλα !! βλεπω βροχη ερωτήσεων για τα συλλογικά ,,με απαιτήσει -αν καταλαβα καλα.. να του δοθούν απαντήσεις ..................................για τα παντα ..

 

ρε !! μηπως εχουμε ..καπου ξεφυγει :hope:

 

καλη ανασταση !!

 

βλεπω κοιτας λαθος πραγματα αγαπητε ..... εχεις να πεις κατι επι του θεματος ?????? δεν θελεις να πεις ??? αλλο θεμα αυτο...... εισαι εκτος θεματος και το ποστ σου επρεπε να διαγραφει

 

η διαγραψτε το δικο μου να τελειωσει το θεμα που ξεκινησα αν ενοχλουν οι ερωτησεις μου

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω παλι λεω ευτυχως που ο κωστας δεν θα ερθει στην γενικη γτ δεν μας φτανει το τριημερο για να του καλυψουμε τις απαντησεις.

απαντησεις που θεωρω τις γνωριζει πολυ καλα αλλα καποιο λογο τωρα πρεπει κατι να λεμε.

 

αν θες 3 μερες για να πεις κατι γιαυτα ποσες μερες θα θελεις για ποιο σοβαρα θεματα??

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν θες 3 μερες για να πεις κατι γιαυτα ποσες μερες θα θελεις για ποιο σοβαρα θεματα??

Για πιο σοβαρα θεματα,υπαρχουν οι ημεριδες και οι διημεριδες.

 

επειδη δεν εχω εικονα ποτε ανανεωσες τελευταια φορα θα ηθελες να με ενημερωσεις;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συζητηση κανουμε. Εγώ δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν τα ξερω καλυτερα απο πιο εμπειρους εδω μεσα αλλά θα μπορουσες να ερθεις στη γσ να τα πουμε απο κοντα ή σε κάποια συνάντηση. Μερικές συζητησεις αληθεια αναρωτιέμαι, αν μπορουν να γινουν μεσω του φορουμ.... Απλα τις εξέλαβα ως ρητορικες ερωτησεις. Ένα παράδειγμα είναι η μοτοε για τις γσ σε αλλο μερος.

 

send from mob with tapatalk

  • Like 1

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι όταν ανοίγουν θέματα από άτομα που δεν είναι οικονομικά τακτοποιημένα ενοχλούν. Κάτι μου θυμίζει αυτό πριν απο μερικούς μήνες....

Σε όσα έγραψε ο Κώστας στο πρώτο του ποστ μπορεί να παντήσει καποιος ή πρεπει να είμαστε οικονομικα τακτοποιημενοι και να συζητηθει στα θέματα του συλλόγου;

  • Like 5

9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι όταν ανοίγουν θέματα από άτομα που δεν είναι οικονομικά τακτοποιημένα ενοχλούν. Κάτι μου θυμίζει αυτό πριν απο μερικούς μήνες....

Σε όσα έγραψε ο Κώστας στο πρώτο του ποστ μπορεί να παντήσει καποιος ή πρεπει να είμαστε οικονομικα τακτοποιημενοι και να συζητηθει στα θέματα του συλλόγου;

ο λογος που ρωτω ειναι αλλος.εαν ειχαμε κολλημα με τα μελη φορουμ,πρωην μελη συλλογου και τα λοιπα απλα δεν θα απαντουσαμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

τότε γιατί δεν απαντάτε ρε Βασίλη

-αλλά του την λέτε ??

  • Like 3

τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

θεωρο οτι δεν εχω κανεναν λογο - τουλαχιστον εγω .

να δώσω απαντήσεις ..σε οποιον ....που οποτε θυμαται ρωταει για θεματα και καταστασεις . που δεν τον αφορουν ...,,οσο εχει την ταμπελα μελος του φορουμ ..

 

μπορει ομως να ερθει στην γσ και σαν επίσημο πια μελος του συλλογου να τον απαντήσουμε - και να ακούσει - μαθει τα παντα

 

δεν γίνετε αλλος να πληρωνει ..για ,,πχ αυτη την σελιδα στο ιντερνετ .... και εσυ !!.να μπαίνεις στο φορουμ .να γραφεις - διαβαζεις - διασκεδάζεις και μετα να εχεις και την απαιτήσει να σου απαντήσουμε και στα του συλλογου ... ...

?

 

υσ πληρώνω την συνδρομη μου .συνεχως απο την ημερα που εγινα μελος .για πανω απο 5 χρονια

.να μια απαντήσει σε μια ερώτησή σου

 

καλη ανασταση σε ολους

Edited by PRESIDENT
  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

τελικα εχουμε καταντησει να περιφερεται ο Συλλογος

 

ΓΣ δεν ειναι μια απλη κοπη πιτας για να πηγαινει ο Συλλογος απο δω και απο κει .

 

ο Συλλογος εχει εδρα ??? που ειναι η εδρα του ??

 

και αν δεν εχει δεν πρεπει να αποκτησει ????

 

το μελος kostasmbw με εγγραφη στον συλλογο την 1 ιανουαριου 2005 εκανε τις παραπανω ερωτησεις.

το μελος mainalo με εγγραφη στον συλλογο 2 ιανουαριου 2005 εκανε ακομα μια ερωτηση.

 

 

Απαντω λοιπον ρωτωντας κι εγω...

 

 

"Στη βασιλιτσα γρεβενων σημερα,26/03/2005,ημερα σαββατο και ωρα 15:00,στις εγκαταστασεις του χιονοδρομικου συνηλθαν σε συνελευση τα μελη του ΕΣΤΟΥΧ".

 

στις 26/03/2005 ο συλλογος δεν ειχε εδρα;

στις 26/03/2005 δεν ησασταν μελη συλλογου;

 

 

 

Γτ ρε κορνηλιε να απαντησω λοιπον;οταν κανατε τα ιδια χρονια πριν καν μπω εγω στον συλλογο;

 

Στις 14/05/2006 συνηλθε στο παλαιο ψυχικο η γενικη.

δεν ηξερα οτι πριν το ιλιον ειχαμε εδρα στο παλαιο ψυχικο.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και επειδη οντως δεν εχω μαθει να αφηνω αναπαντητα ερωτηματα,σε αντιθεση με αλλους,

 

 

Κωστα ο λογος που αποφασιστηκε φετος το πηλιο ηταν καθαρα αριθμητικος.

 

Περισι εγινε θεσσαλονικη τον μαιο και τον νοεμβριο αθηνα.

αρα επρεπε ή να ξαναπαμε θεσσαλονικη ή να μοιραστει η αποσταση απο τα δυο κεντρα.

 

Στο παραπανω ερωτημα ειναι η 4η φορα που απαντω.ηδη για φετος εχει ανοιχτει το θεμα γενικη συνελευση πανω απο 3 φορες απο διαφορετικα ατομα.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά γιατί ένταση? Ερωτήσεις έθεσε όποιος θέλει απαντάει, έχει κάθε δικαίωμα να κάνει ερωτήσεις αν θεωρεί ότι είναι για το καλό του Συλλόγου. Φίλοι είμαστε όλοι

 

πχ μια δικιά μου: Γιατί δεν αφιερώνουμε το 90% του χρόνου της ΔΣ για το πως θα γίνουν καλύτερα τα χιονοδρομικά κέντρα και τι δράσεις θα έχουμε για την βελτίωση της χιονοδρομίας που αν τις κάνουμε και μέλη θα αποκτήσουμε και το σκοπό του Συλλόγου θα επιτελέσουμε και καλύτερο σκι θα κάνουμε και δεν θα σκοτωνόμαστε στα χιονοδρομικά, αλλά γυρίζουμε γύρω από μικροθέματα τα οποία όσο καλά και να τα επιλύσουμε ζήτημα να φέρουν 20% παραπάνω μέλη?

 

Δεν ήμουν στην περσινή, σε όσες έχω πάει πάντως αυτό έγινε.

 

Ή έστω να συζητηθεί εκτενώς σε ένα skypeκάτι που δεν θέλει φυσική παρουσία να μπορεί ο καθένας από το μέρος που είναι?

Edited by ΜΙΚ
  • Like 8

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση του ΜΙΚ. Επεδή όμως πάντοτε ταυτίζουμε και μέρος της ΓΣ με την εκλογική διαδικασια, μόνο μια μονοθεματική, έκτακτή θα κάλυπε τις ανάγκες του θέματος που θέτει ο ΜΙΚ.

 

Επιπλέον, γι αυτό το λόγο είχαμε ανοίξει θέμα με την Πιθανή Η.Δ. της ΓΣ όπου ζητήσαμε τις προτάσεις των μελών για αυτά.


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Επιπλέον, γι αυτό το λόγο είχαμε ανοίξει θέμα με την Πιθανή Η.Δ. της ΓΣ όπου ζητήσαμε τις προτάσεις των μελών για αυτά.

Και για την οποια ΠΑΛΙ κατηγορηθηκαμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλα ειναι αυτα που πρεπει να συζητηθουν.Και οπωσδηποτε αυτα που λεει ο Μικ.

Ο τροπος να συμμετασχουμε και εμεις που δεν μπορουμε το Μαιο δεν βλεπω να φροντιζετε.

  • Like 1

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

θεωρο οτι δεν εχω κανεναν λογο - τουλαχιστον εγω .

να δώσω απαντήσεις ..σε οποιον ....που οποτε θυμαται ρωταει για θεματα και καταστασεις . που δεν τον αφορουν ...,,οσο εχει την ταμπελα μελος του φορουμ ..

 

μπορει ομως να ερθει στην γσ και σαν επίσημο πια μελος του συλλογου να τον απαντήσουμε - και να ακούσει - μαθει τα παντα

 

δεν γίνετε αλλος να πληρωνει ..για ,,πχ αυτη την σελιδα στο ιντερνετ .... και εσυ !!.να μπαίνεις στο φορουμ .να γραφεις - διαβαζεις - διασκεδάζεις και μετα να εχεις και την απαιτήσει να σου απαντήσουμε και στα του συλλογου ... ...

?

 

υσ πληρώνω την συνδρομη μου .συνεχως απο την ημερα που εγινα μελος .για πανω απο 5 χρονια

.να μια απαντήσει σε μια ερώτησή σου

 

καλη ανασταση σε ολους

 

Χωρίς παρεξήγηση ......

Αν περιμένεις-περιμένετε μετά από αυτή την απάντηση και άλλες πιο πάνω να μας κάνετε να επανέλθουμε στα του συλλόγου είστε πολύ μακριά γελασμένοι.

  • Like 5

9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλα ειναι αυτα που πρεπει να συζητηθουν.Και οπωσδηποτε αυτα που λεει ο Μικ.

Ο τροπος να συμμετασχουμε και εμεις που δεν μπορουμε το Μαιο δεν βλεπω να φροντιζετε.

Μη βιάζεσαι. έχε πίστη!


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλα ειναι αυτα που πρεπει να συζητηθουν.Και οπωσδηποτε αυτα που λεει ο Μικ.

Ο τροπος να συμμετασχουμε και εμεις που δεν μπορουμε το Μαιο δεν βλεπω να φροντιζετε.

Ηλια για να γινει αυτο θελει καταστατικη συνελευση.

Δεν εχουμε ξεχασει τπτ μεχρι τωρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση ......

Αν περιμένεις-περιμένετε μετά από αυτή την απάντηση και άλλες πιο πάνω να μας κάνετε να επανέλθουμε στα του συλλόγου είστε πολύ μακριά γελασμένοι.

Βρε Γιώργο, πως τολμάς και μιλάς έτσι σε κάποιον που έχει την ταμπέλα "Μέλος Δ.Σ." και νομίζει ότι έχει πιάσει τον πάπα.....

 

Άλλαξε πρώτα ταμπέλα και μετά μίλα....με σεβασμό πάντα στην ιεραρχεία!

  • Like 3

There is no such thing as too much snow (Doug Coombs)

 

 

http://www.pelionski.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ο Συλλογος εχει εδρα ??? που ειναι η εδρα του ??

Καταστατικό συλλόγου---> άρθρο 1, παράγραφος 2.


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Χωρίς παρεξήγηση ......

Αν περιμένεις-περιμένετε μετά από αυτή την απάντηση και άλλες πιο πάνω να μας κάνετε να επανέλθουμε στα του συλλόγου είστε πολύ μακριά γελασμένοι.

 

Γιώργο, θα μου άρεσε περισσότερο να έλεγες αυτό:

"Για να μην ξανακούσω αυτήν την απάντηση και τις άλλες πιο πάνω, θα επανέλθουμε στα του συλλόγου."

 

Ε και μετά θα μπορούμε να κάνουμε περισσότερα για αυτά που είπε ο ΜΙΚ πιο πριν και πιο γρήγορα με την εμπειρία των παλιών και την φρεσκάδα των νέων. :D


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλη σας ημερα ..

 

φιλε μεναλο κλπκλπ..

 

δεν εχω συνηθίσει να απαντω με το στυλ .ναι - θα δουμε - και θα επανέλθουμε κλπκλπ .

 

ειμαι ποιο καθετος στις σκεψεις μου - και θα ελεγα και ποιο καθαρος ...

 

απλα λεω αυτο που ολοι σκεπτόντουσαν αλλα δεν τολμουν - διστάζουν να εκφρασουν ..για διαφορους λογους

συνηθως αυτος που λεει τα πραγματα με το ονομα τους ειναι ο κακος -αξεστος -αναρχικος - την ειδε εξουσια κλπ [το θεμα εξουσια δεν αγγίζει εμενα ..ισως αλλους ] .

 

οποτε ολες η παραπανω προσφωνήσεις σας .....δεν με αγγίζουν καθολου

 

με απλα λογια .. δεν απαντω σε κανενα για τιποτα εκτος συλλογου ..που εκει εχω υποχρεωση να απαντήσω σε οτι ρωτα ...και μαλιστα στο θεμα τον μελων του συλλογου ..

 

επισης !! απαντήσεις του στυλ , αν θελετε να ξανα γυρίσουμε στον συλλογο ...γιατι

δεν ειναι τροπος συμπεριφοράς - απο μελος του δσ ...

 

σας απαντω με απλα λογια

 

μην ερθετε ρε παιδια .. μονοι σας φευγετε μονοι σας έρχεστε ..

.

οταν ομως θελουμε να ξανα γυρισουμε, [απο εκει που μονοι αποφασιαμε να φυγουμε ] δεν απαιτούμε και να μας αποζημιώσουν για να ξανα γίνουμε ενεργα μελη .αποκαλωντας οποιον δεν μας απαντα εξουσια γιατι δεν μας απαντα στις ερωτισεις που ξαφνικα αποφασισαμε να θεσουμε ..

 

υσ ο συλλογος εχει αναγκη την δραστιριοποιιση περισσότερων μελων για ειναι ποιο ισχυρός ...αλλα οχι μονο πισω απο το πληκτρολογιο ..αλλα οταν ! και οπου χρειαζετε και την φυσικη παρουσια τον μελων του

Edited by PRESIDENT

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...